Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Valakinek mászott így a babája? fórum

Valakinek mászott így a babája? (beszélgetős fórum)


14. Iculi71 (válaszként erre: 13. - Pillangó28)
2013. ápr. 9. 09:36
Nincs mit, írd majd meg légyszí, hogy mi lett az orvosi vizsgálat eredménye.... biztos vagyok benne, hogy minden rendben lesz!! Boldog anyaságot, nincs is nagyobb boldogság ezeknél a kis nokedliknél (én csak így hívom az enyémet, bocs...) Legjobbakat Nektek!!!
2013. ápr. 4. 10:50

Szia Iculi!! Köszönöm, hogy leírtad!!! :) Egyébként, nem gondolom, hogy baj lenne a fiammal,,,, csak volt aki már megjegyezte, hogy ez nem biztos, hogy normális dolog, és hogy nehogy elgörbüljön a lába.

Elviszem dokihoz, biztos ami tuti, inkább nézzék meg. Abból baj nem lehet.

2013. ápr. 2. 17:48

Az én kisfiam előbb állt, és csak utána ült. Előbb ment és csak utána kezdett el mászni. A mászását pedig csak úgy hívtuk magunk között hogy sánta róka, mert csak az egyik lábával ment előre, a másikat húzta maga után... teljesen egészséges minden szempontból. Szerintem semmi baj a kicsiddel, de persze te látod, az anyai megérzésben bízni kell... mert én pld. igazi aggódós anyuka vagyok, de egy másodpercig nem fordult meg a fejemben hogy valami abnormális lenne a mozgásában.... így lehet hogy a ti esetetek más.

Csak arra vigyázz, nehogy olyan "szakemberhez" vidd, aki az egészséges gyermekedre azt mondja nem az, a bevétel reményében... mert sajnos van ilyen. Mi a szemésznél jártunk úgy, hogy rám nézett az orvos, látta hogy szemüveges vagyok, és izomból írta volna fel a szemüveget.... úgy kiosztottam az orvost, hogy levegőt nem kapott. Semmilyen tünete nincs és nem is volt soha a gyerekemnek hogy valami baj lenne a szemével, sőt a szoba túlsó sarkában észrevesz pár milis apróságot, nem hunyorog, nem könnyezik a szeme, nem hajol közel az asztalhoz ha rajzol.... erre azért szemüveget adtak volna neki, mert nekem az van.... tudom hogy ez nem tartozik a témához, de mindenkit óva intek a tehetségtelen szakbarbároktól.

11. pillangó28 (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2013. márc. 28. 14:06

persze! teljesen igazad van!

csak arra voltam kíváncsi, hogy ez nagy baj e és, hogy más baba is csinált e ilyet, de mindenképpen megyünk gyógytornászhoz.

nézze meg egy szakember.

10. trapiti (válaszként erre: 9. - Pillangó28)
2013. márc. 28. 14:01
Ne idegeskedj, de adj meg mindent ahhoz hogy megfelelően fejlődjön. A korai mozgásfejlődés zavarainak a következménye egyébként nem 1-2 éves korban jelentkezik, hanem pl. iskolás, akár nagyobb iskolás korban, tanulás nehézségek, magatartásproblémák stb. formájában, tehát a legtöbb példálózónál még nem "lefutott" az ügy... Persze megtanul járni, de aztán amikor nem tud nomrálisan olvasni, vagy rossz tanuló, vagy szétszórt vagy ő az ügyeletes problémás gyerek az iskolában, akkor lehet agyalni, hogy hol csúszott félre... tehát érdemes inkább addig figyelni rá amikor kicsi, és nem akkor futni a szekér után amikor már mindegy...
2013. márc. 28. 10:17
Köszi a válaszokat!!! és a megnyugtatást!! :)
2013. márc. 28. 10:16
Szia! A keresztlányom a fenekén csúszott elöre úgy lökte magát. Megtanult rendesen járni semmi baja nem lett.
7. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - Pillangó28)
2013. márc. 28. 10:10
Igen, az öcsém is így mászott :)Hála Istennek minden rendben van vele ;)
2013. márc. 28. 10:09
A keresztfiam az összekulcsolt kezeit tette "lépésről-lépésre" előre, és húzta maga után a lábait, mint egy fóka. Aztán megtanult járni :)
2013. márc. 28. 10:02

a védőnőtől nem tudok kérdezni, felénk sem néz....

a gyerekorvoshoz meg szintén ünnepek után megyünk.

2013. márc. 28. 10:00
igen, mindenképpen elviszem, mert idegesít, hogy így mászik! és nem váltogatja, hogy egyszer a bal, egyszer a jobb lábán csúsznak, csak a jobb lába van alatta. :/
2013. márc. 28. 09:53
Hoooogyne! Nincs benne semmi abnormális. Az enyém a bal lábát rakta maga alá. Az összes gatyája ott lyukadt ki.
2. trapiti (válaszként erre: 1. - Pillangó28)
2013. márc. 28. 09:52

Szinte minden variáció előfordul :)

Nagyon jól teszed ha gyógytornásznak megmutatod (Dévényes gyógytornász lenne az ideális) mert a későbbi fejlődése szempontjából nagyon fontos lenne hogy kialakuljon a szabályos mászás (keresztmozgások stb.)

2013. márc. 28. 09:47

Sziasztok!


A kisfiam úgy mászik négykézláb, hogy a jobb lábát maga alá húzza, azon csúszik, a másik lábával meg löki magát. Villámgyorsan közlekedik így.

Mászott még így valakinek a babája?

ünnepek után viszem gyógytornászhoz.


Köszi a válaszokat!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook