Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Valaki tudna mondani Valentin napi receptet, aminek a végeredménye szív alakú süti? fórum

Valaki tudna mondani Valentin napi receptet, aminek a végeredménye szív alakú süti? (tudásbázis kérdés)


13. mmacus (válaszként erre: 1. - MoncsiMama)
2011. febr. 6. 21:53

Szia!

A MINDEN-napjaim napló 304-es bejegyzésében van egy recept, képpel, tavaly a lányom azt sütötte a barátjának, nagyon finom volt.

2011. febr. 6. 20:57

Szivecskés süti

Hozzávalók: 1/2 kg darált háztartási keksz

1/2 Ráma

1,5 dl forralt tej

4-3 e.kanál porcukor

1/4kg gesztenyemassza

3-4 e.kanál kakaópor

1 rumaroma

1/2 citrom leve

kókuszreszelék a kinyújtáshoz,tortabevonó a díszítéshez.

Elkészítés: A hozzávalókat összegyúrjuk.Majd a kész tészta alapot 6-7 mm vastgságura kinyújtjuk,és szivecske formájú mézeskalács szaggatóval kiszaggatjuk.

A leeset széleket újra összegyúrjuk,és formázzuk,amíg a tészta el nem fogy.

Minden szivecske felét az olvasztott csokival díszitjuk,a szív másik felére kókuszreszeléket szórunk.

Tanácsok: Csoki olvasztását a mikróban szoktam kezdeni,rövid ideig/kb 20 másodperc/ melegítem a darabolt csokit,megkeverem és újra berakom,amíg teljesen felovad az egész.Ekkor olajat szoktam keverni hozzá kb1,5 -2 evőkanálnyit.Ettől fényesebb a csokimáz.

A csokimázt kiskanállal simítom a szivecske felére.

A kész sütiröl kép megtekinthető az adatlapomnál.

11. Setna
2009. febr. 13. 12:34
CSinálj égetett tésztából kicsi, szív alakúra spriccelt sütiket. Az tök könnyű. Aztán kettévágod, töltöd amivel akarod, porcukrozod vagy csokizod, aztán csók. És piszkosul jól néz ki, plusz finom is.
10. Borsa
2009. febr. 13. 08:22
Szív alakúra kiszúrt Ischler.
9. Rozália (válaszként erre: 8. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 13. 05:01
Ezek szerint.... A képe is meg van, nagyon szép, mutatós torta. Én még nem csináltam meg... nincs kinek.:(
2009. febr. 12. 15:05

"300 g mélyhütött leveles tészta"


Tortához leveles tészta?

2009. febr. 12. 15:02
köszönöm:) nagyon jó ötleteket adtatok:))
2009. febr. 12. 07:58
csatlakozom az előttem szólóhoz, én úgy csináltam eddig, hogy van 1 szív alakú tortasütöm, abban vizes piskótát sütöttem, csináltam bele bármilyen izű pudingos krémet,de szerintem a puncs és tuti fruti a legjobb és a végén puncs izű cukormázba tettem piros élelmiszerfestéket és azzal bevontam,ha gondolod lehet még fokozni különböző ételgyöngyökkel, vagy bármivel,de sztem igy is szép és főleg finom is.
2009. febr. 12. 07:03

szia!

lehet kapni szív alakú muffin formát, abba csak egy sima bögrés tésztát csinálsz és tuti, persze lehet díszíteni piros smarties-el is stb..

4. nagyreni (válaszként erre: 2. - MoncsiMama)
2009. febr. 12. 06:37
Ha nincs szív alakú tortaformád, kör vagy tepsialakú piskótalapokból vágj szívet és töltsd meg olyan krémmel, amit a párod nagyon-nagyon szeret:-)
2009. febr. 12. 04:39

VALENTIN-NAPI TORTA



Hozzávalók

(kb. 12 szelethez)


300 g mélyhütött leveles tészta,

500 g meggybefött,

4 ek. cukor, fahéj,

1ek. ételkeményítö,

7 levél zselatin, 1000 ml tejszín,

1 cs. vaniliás cukor,

2 ek. ribizlizselé,

10O g pirított, lapra vágott mandula,

150 g nyers marcipánmassza, piros ételfesték,

100 g porcukor, 2 ek. cseresznyepálinka


A tésztát hagyjuk felengedni. A meggyet lecsepegtetjük, a levét felfogjuk. A gyümölcsöt 125 ml meggylével, 2 evökanál cukorral és a fahéjjal gyenge tüzön kb. 7 percíg fozzük. A vízzel simára kevert ételkeményítot a kompóthoz keverjük, felforraljuk, majd hagyjuk kihulní. A sutot 200°C fokra (légkeveréses sutot 180°C fok, gázsüto: 4-es fokozat) felmelegítjük. A tésztát kinyüjtjuk, három 26 cm átméroju kört vágunk kí belöle, és kizsírozott sütölemezen kb. 10 percig sütjük.



Megpuhítjuk a zselatint. A tejszínt 2 evokanál cukorral és a vaníliás cukorral kemény habbá verjük. Kinyomkodjuk és feloldjuk a zselatínt, majd vékony sugárban a habba csorgatjuk. A kompótot elosztjuk az egyik tésztalapon, vékonyan megkenjük tejszínhabbal, majd rátesszük a második lapot. Vastagon megkenjük habbal, ráhelyezzük a harmadik lapot és bekenjük a zselével. A tortát bevonjuk tejszínhabbal, a maradék habból rózsákat nyomunk a peremére. Az oldalát megszórjuk mandulával. A marcipánt összegyúrjuk az ételféstékkel, kinyújtjuk, és szíveket szúrunk ki belöle. A porcukrot elkeverjük a pálinkával, nyomózsákba töltjük ,és kicifrázzuk a mázzal a szíveket. Végül a tortára rakjuk.

2009. febr. 12. 03:31

Helloka!


Tudna nekem vki olyan receptet ajánlani,aminek a végeredménye egy sziv alak?:)


Eszembe jutott mondjuk az ishler és a linzer,mert ezekből jól kivehető lenne az alakzat.A baj csak az,hogy a párom nem szereti ezt a két fajta sütit...


A segitséget előre is köszönöm!

M.

2009. febr. 12. 03:28
Van vki, aki tudna segiteni nekem Valentin napi sütis recept ügyben?:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook