Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Valaki tudja, hogy az aloe vera virágnak hány évesnek van gyógyító hatása? fórum

Valaki tudja, hogy az aloe vera virágnak hány évesnek van gyógyító hatása? (tudásbázis kérdés)


8. 298b15dfdd (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2012. aug. 1. 16:47
Én is akkorát csípek le amekkorára éppen szükségem van,nem tapasztaltam rosszabb eredményt a friss hajtásoknál sem.
2012. aug. 1. 16:47
A leveleket kézi munkával szedik és hámozzák le. Erre azért van szükség, mert a növény levele igen érzékeny a külső behatásokra. Ezután a levél belsejéből az átlátszó levet kipréselik és szurik. A szurt levet a német élelmiszertörvénynek megfelelően Káliumsorbáttal, Nátriumbenzoáttal és citromsavval konzerválják és stabilizáják. Így kerül át a trópusokról Európába. Ha a szűrés után a levet nem konzerválnák rögtön, akkor késobb pasztörizálni kellene, melynek során 62,5 ° C-ra hevítenék és ezáltal elvesztené legértékesebb hatóanyagait.
2012. aug. 1. 16:44

Én úgy tapasztaltam, hogy a levágott levél csak hűtőben áll el, és ott sem sokáig.

A benne levő gél meg kifolyik.

Akkora darabot kell levágni szerintem, amennyit elhasználunk, de utánanézek.

2010. dec. 7. 22:05
Az aloe vera növény húsos levelét használjuk, nem a virágát. Nekem van egy kb. 8 éves példányom, de a fiatal 1-2 éves növény leveleinek teljesen azonos hatása van. Az idős növény megsínyli ha 1-2 levelét levágok, míg a fiatalabbak teljesen kiheverik.
4. traviévi (válaszként erre: 3. - Jázmin1975)
2010. dec. 7. 11:53
Nagyon szívesen :)
3. Jázmin1975 (válaszként erre: 2. - Traviévi)
2010. dec. 7. 10:43

Szia traviévi!


Mert azt hallottam,hogy csak annak az alovera virágnak van gyogyítóhatása ami már elmult legalább 5éves.De köszönőm válaszod!

2010. dec. 7. 10:11

Szia Jázmin!

Én égési sebre tettem pár hónapos alovera levelet, és pillanatok alatt lehűtötte, és elég gyorsan meg is gyógyult. Nem hólyagzott fel.

2010. dec. 7. 09:58
Ki ért az Alovera virághoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook