Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Valaki tudja, hogy a mentát, hogy kell gondozni?Milyen ápolást igényel? fórum

Valaki tudja, hogy a mentát, hogy kell gondozni?Milyen ápolást igényel? (tudásbázis kérdés)


7. 95e4ff82f8 (válaszként erre: 1. - Engie21)
2017. febr. 28. 12:04
Ha elvirágzott, föld fölött nyírd le a hajtásokat. Hogy ne szaporodjon el nagyon, időnként ássad föl körülötte a földet, szedjed ki a föld alatti hajtásokat, a fölös gyökereket. Ennyi.
6. a4c8977f3e (válaszként erre: 1. - Engie21)
2011. márc. 14. 07:28
Tapasztalataim szerint a menta különösebb törődést nem igényel. Többféle is van a kertemben, főleg úgy "gondozom", hogy megpróbálom kordában tartani, mert csak terjed, terjed, szaporodik... :-)
2010. ápr. 4. 15:01

Engie,

gyakran kell csipkedni, visszavágni. Különben felmagasodik és kipusztul. Ha nem hasznosítod, akkor is bizonyos időközönként akárcsak fél centit, de vágj vissza.

2010. ápr. 4. 15:00
Nekem van bors és fodormentám is. Én nagyobb méretű cserépben tartom. Semmi különleges.
2010. ápr. 4. 14:55
Sehogy. Félárnyék, és néha víz. :D De ha szobába kérdezed, akkor passz, és a fűszernövényeket a házban kinyírom mindig. De kint szép naygyon, és gyorsan nő!
2010. ápr. 4. 14:53
Nem kell sehogy! Megöntözöd néha és ennyi.Nekem félárnyékos helyen van,de szerintem elvan napos helyen is. Nagyon elterjed a gyökérről. Jó kis bokrod lesz belőle. Télen sem kell vele semmit csinálni, tavasszal újra kihajt.
2010. ápr. 4. 14:45
Valaki tudja, hogy a mentát, hogy kell gondozni?Milyen ápolást igényel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook