Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Valaki segítene? Tanácsra lenne szükségem fórum

Valaki segítene? Tanácsra lenne szükségem (beszélgetős fórum)


2012. jún. 10. 14:27

Abban a témában hogy társat találj szeritnem az lehet a gond, hogy nem is engednél közel magadhoz senkit, mert szégyenled ahogy vagy ahol élsz. Legalábbis sokaknál ez a probléma és nem hiszim el hogy igenis kellhetnek ök is valakinek.

Bp-i vagy? Csak mert a fövárosban a legkönyebb még mindig munkát találni.

2012. jún. 10. 14:02

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek,aki tanácsot adott.Elmondom,hogy a segély nálam nem megoldható,nem akarom részletezni,ez túl bonyolult!A gyerkőcömről pedig elmondanám,hogy nagyon kedves,aranyos,pedig tini és tudjuk ez nehéz időszak,és nem azért mondom,mert az enyém.Nem vár menő ajándékot,csak hogy tortát süssek Neki!Minden apró,pici dolognak tud örülni és sokszor Ő vigasztal!Lelkileg sokat segített eddig is,amiért nagyon hálás vagyok Neki!

Köszönöm Nektek is a kedves sorokat,nagyon jól estek!

13. zsu7806 (válaszként erre: 5. - Aa84065182)
2012. jún. 10. 13:53

Kedves Millei77!

Nagyon köszönöm a kedves soraidat!

Próbálok törődni magammal,azaz olvasok,próbálok néha egyedül lenni,de az a probléma,hogy teljesen kikapcsolni nem tudok!Állandóan kattogok,hogy hogyan lehetne megoldani a helyzetet,mi lehet még megoldás,hogy munkát találjak stb.Ez van....,de igyekszem!

12. zsu7806 (válaszként erre: 9. - 474687f420)
2012. jún. 10. 13:48

Kedves Carrey!

Úgy látom valamilyen szinten sorstársak vagyunk.Ha gondolod,írj levelet és ha gondolod kibeszélhetnénk a problémáinkat!

Kitartás!

Köszönöm a soraidat!

11. zsu7806 (válaszként erre: 2. - 2104cc91e8)
2012. jún. 10. 13:23

Kedves "fiti48"!

Én is gondoltam rá,de aki olyan beteg,hogy magatehetetlen,ágyban fekvő,nem tudom két súlyos műtét után emelgetni,ami ugye szükséges.Nagyon köszönöm az ötletet!

10. zsu7806 (válaszként erre: 3. - Cirmoscicajaj)
2012. jún. 10. 13:20

Kedves "cirmoscicajaj"!

A tankönyvkedvezmény igényelni kell vagy,pedig az kapja meg,aki rendszeres gyermekvédelmi támogatást kap.Nekem ez nem megoldható,mivel kézen-közön erről a volt férjem tudna,mint máskor is megtörtént és több hónapos tárgyalássorozat következett,mert minden áron el akarta venni a gyermeket,akit tönkre tett régebben.Ez bonyolult dolog nálunk!Nem szeretnék bővebben erről írni ilyen nyíltan.Nem megoldás a segély,csak a munka.

Anyuval pedig hiába veszekszem,hiába szólok vissza és kezdtem először normálisan megbeszélni vele,de nem lehet,mert ideig-óráig tart.Mindig ilyen volt velem!Köszönöm a szavaidat!

2012. jún. 9. 20:01

Szégyelni semmi képen nem kell, nekem volt olyan osztálytársam, aki full milliomos és papíron jól megjátszva, ezért ingyen kapta a könyveket, meg a kaját a suliban.Sajnos ilyen világban élünk, egyedül nehéz, főleg, ha nincs segítsége az embernek.Munka nincs és tartsd el a gyerekedet.Az állam meg már azt sem tudja, milyen adót találjon ki, hogy lenyúzza rólunk a bőrt.

Nekem anyukámék vidéken, ott munka nincs, pedig lenne segítség.Itt segítség nincs, de még olyan munka sem lenne, ami mellett el tudom egyedül tartani a gyereket.Sima titkárnőnek lassan 2 diploma kell.Olyan állás, hogy egyedül gyerekkel, azaz 8-16-ig nincs is.Így marad nekem is az erőszakos férjem, vagy megyek vidékre munkanélkülinek.Én már annyira nem bírom, hogy nagyon gondolkozok, mert itt mellette nincs kiút.És ha hazamennék akár egy gyárba, vagy valahova inkább, mint mellette.Idegösszeomlás már látogatóban, eddig a gyereket néztem, de ez neki sem jó és muszály lesz belevágni abba ami egyáltalán nem biztos, hogy a gyerek ne ebben nőjön fel. :(

2012. jún. 9. 19:45

ha családi házban laktok akkor vehetnél pár állatot, otthon vagy gondozod igy kajára kevesebbet költötök


szoktak eladni tojástermelők letojt tyukokat, tojást is árulhatsz a közeli városban ismerősökön keresztül...


egy néni amit nem tud eladni, kifujja megeszi rántottának, télen meg a héjakat megfesti szépen és húsvétkor 200ftért árulja darabját

7. 91d4989ab9 (válaszként erre: 6. - 91d4989ab9)
2012. jún. 9. 19:42
pontosabban a jegyző adja ki a papirt
6. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Zsu7806)
2012. jún. 9. 19:38

önkormányzathoz menj be, rendszeres gyermekvédelni segélyt igényeld meg, akinek ez jár, az önkormányzat megitéli és kapsz egy papirt amit ha beviszel a suliban, ingyen kapja a könyvet a kislány, vagy teljesen, vagy 12000ftig


mielőbb intézkedj


és ne szényenkezz emiatt, 3 gyerekeseknek is jár, tartósbetegnek is, tanulási zavarra is...

5. aa84065182 (válaszként erre: 1. - Zsu7806)
2012. jún. 9. 19:02

Értem én, elfáradtál, kimerültél, energiatartalékaidat felélted.

Biztosan sok hasznos tanácsot fogsz kapni, amik gyakorlatiasak (önkormányzat, támogatások, stb.), én elsőre azt mondanám, egy kicsit próbálj meg magaddal törődni! Tudom, hogy nincs pénzed mondjuk nyaralni, de talán te is olyan nő vagy, aki kicsitől is boldog tud lenni. Ha így van, akkor szánj időt és energiát magadra is. Mondjuk, vegyél egy adag finom illatos fürdősót (kb. 500 ft), zárd magadra a fürdőszobaajtót és relaxálj egy órát a kádban. Vagy, kezdj el valamit kreatívkodni. Vagy, vedd elő a kedvenc könyvedet, kucorodj be egy fotelba egy bögre teával és olvass. Nézz meg egy romantikus vígjátékot. Akármit, ami akárcsak egy órára is, de feltölt, kikapcsol, és közben senki mással nem foglalkozol, csak magaddal.

2012. jún. 9. 17:07

Szia!

Szerintem az önkormányzatnál igényeld rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultság megállapítását. Akkor a tankönyv is térítésmentes lesz, esetleg egy-egy könyv lesz, amiért valamennyit fizetni kell majd. Sőt ha a gyerek közintézményben étkezik, akkor az is ingyenes lesz. A jogosultság többnyire természetbeni támogatás, azonban akinek meg van állapítva a jogosultság augusztus 1.-én, annak augusztus hónapban egyszeri 5.800.-Ft pénzbeli támogatás is jár. A jogosultságról szóló határozatot be kell mutatni az iskolába.

Annak jár a kedvezmény, ahol a családban a kérelem benyújtását megelőző hónapban az egy főre eső jövedelem nem haladta meg a 37.050.-Ft-ot, egyedülálló szülő esetében a 39.900.-Ft-ot. További feltétel, hogy a vagyoni helyzet vizsgálata során a vagyon értéke ne haladja meg külön-külön számítva az 570.000.-Ft-ot, együtt számítva pedig az 1.995.000.-Ft-ot. Ha a lakás esetleg a tied amiben anyukáddal laktok, akkor az nem számít vagyonnak.

Szerintem ezt mindenképpen kérned kellene! A semminél ez is több!

2012. jún. 9. 16:32
ha elvált(ál) nem jár ingyen v. kedvezményes tankönyv csomag?talán ez is segíthetne.nem azt mondom,h mindenképp sorba kell állni a segélyért,de egy kis iskola támogatást nem ad az önkormányzat?Szerintem a név-születésnap ugymond elhanyagolható,szerintem megéti a kislány,h most nem telik menő ajándékra.Amúgy minden tiszteletem az öné/tiéd mert én nem tűrtem volna anyámat,h így beszéljen/viselkedjen velem.Anyukámmal jónak mondható a kapcsolatom (naggyából) rajtam egyszer próbált fogást találni,de úgy lebaxtam,h 1 hónapig nem beszéltünk.Aztán persze ő kezdeményezett,mert belátta,h igazam van.Szóval néha pont az segít,ha egy illetővel erősebben,határozottan probálunk beszélni(nem kiabálni)nem kell mindig kerülni a veszekedést mert ha mindig bent tartjuk egyszer kitör és az durva lesz (tapasztalat)Szerintem anyukával kellene előszötr megpróbálni beszélni
2012. jún. 9. 15:07
Valakinél lakhatásért=gondozást kéne megpróbálnod!
2012. jún. 9. 15:00

Kedves olvasók!

Egy problémával fordulnék hozzátok,hátha akad valaki,aki legalább két jó szóval tud nekem segíteni,valaki,aki volt hasonló cipőben esetleg és tud nekem lekileg segíteni vagy munkaügyben vagy albérlettel kapcsolatban tud tanácsot adni.

Kérem,ha valakiben valamilyen gondolatokat ébresztettem,kérjen írjon Nekem!

Nem siránkozásnak szánom a soraimat,hanem valamiféle segítségkérésnek.


A problémám,hogy 34 éves vagyok,túl vagyok több éve egy katasztrófális házasságon,egy édi tini kiscsajnak vagyok az anyukája.Érettségizett vagyok,emelett szakmám is van,de több éve hiába keresek munkát,legfőképpen távmunkát.

Jelenleg sajnos anyámnál lakunk,akivel pocsék a kapcsolatom és mindig is az volt,állandóan kéri a pénzt és nem érti meg,hogy nekem is kevés.Borzasztó cirkuszokat csinál,már nagyon unom!Nagyon szeretnék albérletbe elköltözni,de sajnos jelenleg anyagilag nem tudom megoldani.

Jön szeptemberben az utolsó általános iskolai év a lányomnak,csak a tankönyv közel 19.000 Ft lesz,jövő hónapban születésnapja,névnapja lesz,itt a rezsi és nem sorolom,mert mindenki tudja.Nem tudom sajnos,hogyan tovább,de lekileg ezt a több éve megterhelő helyzetet nem bírom már elviselni,az állandó megaláztatást,sárba döngölést,amit kicsi koromtól el kell szenvednem az anyámtól,el kellet szenvednem a volt férjemtől.........

Nincsenek rokonaim,nincsenek körülöttem barátok,akik segíthetnének,mert sajnos olyanok a körülményeim,hogy barátokat nem hívhatok.


Nem fogyasztok alkoholt,nem dohányzom már,rég is csak keveset,nem drogozok,nem csavargok,nem pasizok,MI A BAJ VELEM?!

Külsőre inkább "nehéz bombázónak" mondhatnának,de azt hiszem nem minden a a külső.

Semmi másra nem vágyom,csak szerető családra,társra,gyerekekre.NEKEM MIÉRT NEM LEHET?!

MIT CSINÁLOK ROSSZUL?!

Nagyon rég óta nem találom a helyem és sajnos talán soha nem is találtam,soha nem voltam felhőtlenül boldog,még az esküvőmkor vagy a gyerkőcöm születésekor sem,ma meg aztán végképp nem,amikor látom mi kellene a gyermekemnek és csak részben tudom biztosítani.

Túl vagyok két súlyos csípőműtéten,amikor azt mondták,hogy 10% esélyem van,hogy tolókocsiban üljek-most járok,nem vagyok leszázalékolva,túléltem anyám minden testi,lelki terrorát eddig,túléltem a volt férjem agresszivitását,számomra nagyon fontos emberek távozását-EDDIG,de most úgy érzem nem megy ebben a formában tovább,változtatni pedig egyedül nem vagyok képes,amíg nincs munkám,albérlet,háttér.......

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook