Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Valaki nyugtasson meg, hogy ez normális!!! :/ fórum

Valaki nyugtasson meg, hogy ez normális!!! :/ (beszélgetős fórum)


1 2
50. inf3rno (válaszként erre: 48. - Rossz)
2015. júl. 30. 14:51
Szerintem legyél türelemmel. Elképzelhető, hogy idő kell neki, amíg beáll a havi ciklusokra.
49. inf3rno (válaszként erre: 36. - Picilanykamarnagylany:()
2015. júl. 30. 14:48

"melyik a jó minőségű B-vitamin komplex-készítmény"


Szia! Úgy hívják, hogy hús meg teljesőrlésű kenyér.


Egyébként nem normális, hogy ennyire mozognak a beleid a hasadban. Vagy hasi sérvre tippelnék, vagy annyira gyenge a hasizmod, hogy még az ilyen mozgások is átütnek rajta. Így egy év távlatából már gondolom tökmindegy.

48. Rossz
2015. júl. 28. 16:18
Üdv!Tanácsot szeretnék kérni,ha már volt valaki ilyen helyzetbe!17 hónapos a kislányom szoptatom még most is,15 hónapos volt már amikor megjött az első menszeszem 5 napig tartott,utána volt egy lábtörésem visszajött az idegességbe 2 napra,és inekciót kell adni a hasamba,szedek cerazette fogamzásgátlót is.De ebbe a hónapba még nem jött meg a menszeszem!Mit csináljak?Amíg szoptatom és van tejem,nem jön meg rendesen időbe?
47. eb85e22a13 (válaszként erre: 46. - Picilanykamarnagylany:()
2014. máj. 12. 20:29
Ja,h.a parod az apa.:Dd Ok, irj privit! Dehogy baj!Szivesen!:)
46. Picilanykamarnagylany:( (válaszként erre: 45. - Eb85e22a13)
2014. máj. 12. 20:10

apa= gyemekeim apja * :P


Köszi mindent :)

Írok ezentúl privátot akkor, ha nem baj :$

45. eb85e22a13 (válaszként erre: 44. - Picilanykamarnagylany:()
2014. máj. 12. 19:41

Nagyon szivesen!:)Fb-on nagyon ritkan vagyok. De ha itt irsz levelet, azt sokkal gyorsabban el tudom olvasni.:)

Az nagyon nem jo ha ennyire megy a hasad, mert kiszaradhatsz, es kimegy az osszes asv.anyag is,meg a letszuksegletu elektrolitok. Teljesen legyengulhetsz.

Igyal legalabb par orankent egy nagy pohar vizet soval,cukorral,mig nem veszi meg apukad a normolitot. Es minden vitamint,asv.anyagot szedj be amid van, magnezium kulonosen fontos lenne. Az jo,ha pont most repat+krumplit csinaltal nekik,neked is azt kellene enned. Krumpliban sok kalium van,az is fontos. Ha van otthon rizs, az is jo lenne ha ennel.

Ok,h.jo,h.lapos a hasad, de vagod,h.ez most pont nem a fogyokura ideje,hanem az a cel,hogy ne epuljon le a szervezeted a virus miatt,szoval mindenkeppen enned kellene! Na. :)

Gyerekeknek is jobbulast kivanok!

A vadsoska tea nagyon f.sza, 2 pohar teljesen megfogja a hasat, es nem csak tuneti kezeles,mert ki is nyirja a korokozot. De hogy elpusztuljon mind, ezert jo par napig utana is inni kell.

44. Picilanykamarnagylany:( (válaszként erre: 43. - Eb85e22a13)
2014. máj. 12. 18:07

Axony, Téged legszívesebben felvennélek face-n, hogy mindig legyél nekem a jó tanácsaiddal :)))


KÖSZÖNÖM!! már oda is adtam a listát apának:)

amúgy pont sárgarépa+krumpli kombó volt a gyerekeim ebédje ma (tőlük kaptam el a vírust), én nem tudtam még enni, az egy falat kenyér amivel próbálkoztam is azonnal kijött:( a jó hír, hogy most végre tök lapos a hasam XD

43. eb85e22a13 (válaszként erre: 42. - Picilanykamarnagylany:()
2014. máj. 12. 17:09

Most sok a hasmeneses beteg.

Ha tanacsolhatom: igyal rengeteg folyadekot, vegyel patikaban kaphato elektrolit potlo keszitmenyt/gyerekeknek szoktak adni foleg,de felnottnek is tokeletes/,pl:Normolyt.

Gyogytea: vadsoska tea

Ha iszol szinten patikaban kaphato gyermekeknek valo rehidratalo tapszer italt,neve: Hipp Ors-200ml-sargarepa-rizs ital hasmenesre-,ez is segit beallitani a szekletet. De ha fozol sargarepat, es azt eszed meg soval ,es rizst,az is jo. Sok so is kell.

Hasfogo gyogyszerek fertozesnel nem jok,mert megfogjak a hasat, ez altal bent marad a virus, es ott pusztit tovabb.

Legjobb a vadsoska gyogytea, mert az megoli a virust us,es a szekletet is megfogja. Herbaria keszitmeny.

Jobbulast kivanok!

Ja,miutan lezajlott a hasmenes,szedjel probiotikumot, mert szetvagja a virus a gyomrot,vissza kell epiteni a jo bakteriumokat.

Pl.jo probiotikum:protexin balance/ez eleg draga,de rengeteg probiotik.tartalmu. van olcsobb is persze.

2014. máj. 12. 15:26

pedig ez az 56 elég sok :/ leülök és a hasam 2 hurka lesz meg ilyenek.. bevallom még nem edzettem rá a 2 terhességre, egyelőre elég őket elkapkodni:)


amúgy azért írok megint ide, mert ma kijött rajtam egy rotavírushoz hasonló vírus, úgyhogy most így önkényesen betudom ennek az előjelenként az egészet :D

2014. máj. 9. 15:37

A magasságodhoz az 56 kg teljesen jó!

Jézusom, 43 kg-ot el sem tudok képzelni ehhez a magassághoz!

40. Picilanykamarnagylany:( (válaszként erre: 39. - Eb85e22a13)
2014. máj. 9. 08:30

tényleg mindenki megkérdezi az utcán, hogy a testvéreim e :D


köszönöm. rajta leszek, ha már ennyi jó tanácsot kaptam Tőled, hatalmas hülye lennék, ha nem tenném meg ezeket magamért!

:)

39. eb85e22a13 (válaszként erre: 37. - Picilanykamarnagylany:()
2014. máj. 9. 04:24

Meg jo, h.nem vagy mar 43 kg. Az korosan sovany, ilyen magassaghoz. Mostani sulyod szerintem teljesen jo, meg mindig vekony. Biztos senki nem gondolna, h.van ket gyereked.:)

2.5 liter viz lenne kb.jo neked naponta.

38. eb85e22a13 (válaszként erre: 36. - Picilanykamarnagylany:()
2014. máj. 9. 04:20

Nagyon szivesen! Ha tudok meg segiteni..,nagyon szivesen..!:)

Pl.jo minosegu b-komplex: Twinlab stress b-complex

Nem olcso, de nagyon jo, es nagyon sokaig eleg.

37. Picilanykamarnagylany:( (válaszként erre: 35. - Eb85e22a13)
2014. máj. 9. 00:34

ja amúgy ezt sem titkolom:P

169cm és 56kg (sajnos..43-ról..:/ )

36. Picilanykamarnagylany:( (válaszként erre: 35. - Eb85e22a13)
2014. máj. 9. 00:33

őszintén köszönöm ezt a sok jó tanácsot :O


még annyit kérdezhetnék, hogy melyik a jó minőségű B-vitamin komplex-készítmény, ha így hívják egyáltalán?:$


és tényleg: KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!!

35. eb85e22a13 (válaszként erre: 34. - Picilanykamarnagylany:()
2014. máj. 8. 23:51

Azert egy vervetel nem mutat meg mindent.pl.szivritmus zavart, bizonyos vese problemat sem.

B komplex-et kellene szedned, azaz az osszes b-vitamin fajtat. De valassz jo minosegut, hogy ne hizz tole. Ha tanacsolhatom este vedd be,mert belassit a b-vitamin. Viszont jot lehet tole aludni.

Napkozbenre pedig 2 szer 500 mg. magnezium kellene,es persze a tobbi vitamin. Mikor radjon ez a kronikus faradsag erzes, igyal meg rovid ido alatt fel liter vizet/asvanyvizet/, majd 1 ora mulva megint fel litert,es utana a nap folyaman a tobbit. Sokszor folyadek hiany okozza a faradsagot. Nem tudom hany cm.magas vagy,hany kg,de min.2-2.5 liter vizet igyal meg naponta. Persze testsuly,es magassag fuggo is,h.mennyire van szuks.van akinek 3 liter is kell. A cucc miatt kalcium potlas is feltetlen kell,500 mg,de nem mindennap,heti 3 szor eleg szedni.

2014. máj. 8. 21:38

sziasztok.


voltam ma orvosnál, aki azt mondta, hogy ő nem gondolja, hogy komolyabb vizsgálatokra szükség lenne, valószínüleg idegi alapú, szerencsére a sok energiaitaltól nincs semmi bajom, ez a múltkori vérvételből kiderült volna (nem rég, kb 2 hete voltam), ezért ő azt javasolja, hogy szedjek b-vitamint és próbáljak meg lazítani. (ő úgy gondolja, hogy az a lazítás, ha a gyerekeimet rábízom másokra, akikben egyébként nem bízom meg 100%osan:/ ) szóval ennyi... ahogy az övsömöröm, ez is a stressztől van.. annyira meggyőzően mondja, és mivel tőle kapnám a beutalókat és ő nem látja szükségesnek...így ez van:)


köszönök mindent mégegyszer.:)

33. eb85e22a13 (válaszként erre: 31. - Picilanykamarnagylany:()
2014. máj. 5. 16:56

Attol fugg milyen cucc. Van olyan ami evekig nem urul ki a szervezetbol. Ha azt nezed, hogy egy hosszabb antibiotikum kura 10 evig is kihat a szervezetre, akkor gondolhatod hogy van ez a cuccokkal. A fu eleg gyorsan kiurul, csak a mentalis dolgokra hat sokaig. Sok ev fogyasztas utan nem ritka,h.visszamaradnak maradandoan psziches problemak, szociofobiak.pl.agorafobia, panikbetegseg,stb. A szintetikus cuccok eleg nehezen urulnek, durvan szetvagjak a veset, szivet, fogakat,stb. Sokszor maradnak vissza dolgok belole,pl.alvaszavarok. Hallucinogenek akar a dns-t is meg tudjak valtoztatni, tulajdonkeppen 100% ig sosem urulnek ki.

Ugyes vagy, hogy elmesz az orvosokhoz, majd ird meg, hogy mi volt.

32. Guruljka (válaszként erre: 31. - Picilanykamarnagylany:()
2014. máj. 5. 14:36

"Cuccok" alatt azt a pár szemetet értem, ami az energiaitalban van.


Jó érzés, hogy megfogadod a tanácsokat. Gondolom, nem lesz könnyű abbahagyni az energiaitalt, de muszáj.

2014. máj. 5. 08:13

Köszi, hogy nem lehurrogtok..:)


Egyébként a cuccok (energiaital kivételével) már valószínüleg kiürülhettek a szervezetemből 2 év alatt, nem?

Mióta az első gyermekemmel várandós lettem, mindent abbahagytam és azóta 'csak' a dohányzásra és az energiaitalra szoktam vissza..


Na, de a héten elmegyek háziorvoshoz (igaz mostmár nem érzem a beleimet :D meg anyukám terhesnek lát pl :D mondtam, hogy anya ez a terhességi tesztem eredményével nem támasztható alá :D ) jövő héten fogorvos... haladok :) egyszer csak rendbeszedem magam :) :) :)

30. Guruljka (válaszként erre: 26. - Picilanykamarnagylany:()
2014. máj. 4. 20:45

Én is köszönöm az őszinteséged.


A vitamint hiába szeded bizonyos fokig, ha nem tudnak felszívódni. A koffein és a vashiány is gátolja például a C-vitamin felszívódását, aminek a hiánya viszont skorbutos ínygyulladást okozhat. Meg energiátlanságot.


Ki kell ürülnie Belőled a cuccoknak, és utána csak fokozatosan fog tudni helyrejönni a szervezeted. Pár napon át álmos leszel, igyekezz a kicsikkel együtt ágyba kerülni és minél többet aludni pár napig.

Valóban kellene egy vérképet nézetni, és a vérnyomást is érdemes lenne megméretned.


Reggeliként, da nasiként is kiváló a zabpehely, picit főzni is lehet, de szárazon is lehet enni. Tejbe, kefirbe vagy másba kevered, amit szerettek, belereszelsz almát vagy darabolsz más gyümölcsöt, lehet tenni hozzá akár még kókuszreszeléket és/vagy mazsolát is. Ez a kicsiknek is, de Neked is kiváló, könnyű, de vitamin-és ásványianyag-löket.

29. eb85e22a13 (válaszként erre: 27. - 8c40921157)
2014. máj. 4. 20:33
Igen, vasra mindenkeppen szukseged van, kelat kotesu lenne jo.
28. eb85e22a13 (válaszként erre: 26. - Picilanykamarnagylany:()
2014. máj. 4. 20:31

Az viszont nagyon jo, h.oszinte vagy. Igy lehet csak valtoztatni. Kevesen kepesek ra.

A cuccrol nem eleg lemondani "fizikailag", lelekben is el kell szakadni. Biztos nagyon elfaradt a szervezeted a ket ,egymas utani terhessegtol eleve, de azert en nezetnek egy verkepet a helyedben. Ez a hulla faradsag lehet betegseg miatt is. Az inygyulladas sokszor leromlott immunrendszer miatt alakul ki a szajsebeszeti dolgokon kivul. Puszi!:)

27. 8c40921157 (válaszként erre: 26. - Picilanykamarnagylany:()
2014. máj. 4. 19:06

Te csaj!

Lehet, hogy egyszerűen csak vashiányos vagy. Amit a sok sz@r, amiket össze ettél-ittál váltotta ki.


Amúgy nem semmi veszélyes életet teremtettél magadnak. Nagyon, nagyon értékeld át az étkezéseidet, mert ki fogsz bukni. Nem kívánom, de baj lesz. A csöppségeknek szükségük van rád.

2014. máj. 4. 18:59

Köszönöm az összes választ, megtisztelő, hogy foglalkoztok velem :)


Igazatok van az energiaitallal kapcsolatban, és/ de (és és de is :P) két dolgot szeretnék hozzátenni:


1, Rengeteg ez a mennyiségű energiaital, és sosem szabadna senkinek ilyen hülyeséget csinálnia magával, sajnos csak most kezdek rádöbbenni.. ugyanis leírtam igen, de nem fogtam fel, hogy mennyit iszom meg:) Enélkül meg úgy érzem magam, mintha egyfolytában csak egy zombi lennék, semmi energiám, reggel úgy kelek, hogy miközben a lányom fogát mosom reggeli után, végigásítom a beszélgetésünket, és ez egész nap így van.. lehet ez a gyümölcs + víz dolog beválik, de ha mégsem, még mindig jobban járok, mintha tönkreteszem magam :) Nem ez a legdurvább dolog, amit életemben a szívemmel műveltem, és pont arra gondoltam, hogy ez egyfajta 'elvonási tünet' vagyis inkább, hogy emlékszem arra, hogy milyen hatást váltott ki az a 'dolog', és arra vágyom most is..


2, szedek vitaminokat, elég sokat pihenek a hétvégéken, a barátom rengeteget segít, nem értem mitől vagyok egyfolytában álmos... és két dologra gondoltam ma, az egyiket meg is említettétek, és egy másik dologra pedig az utolsó hozzászóló, FDóri hívta fel a figyelmemet.:) szóval a vesedolog. valamiért ilyen hülye érzésem van, hogy láttam egy dr house részben kb :D hogy a srácnak megváltozott az arca, de mindenki hülyének nézte, végül a veséjével volt valami... na ez nálam is ez van.. (ezt nem fejtem tovább, mert már így is kattantnak hisztek mind :) )


A másik, hogy a nőgyógyászom eléggé világosan megmondta, hogy mivel 3 hónap telt el a 2 terhességem között, ezért a szülés utáni 6 hetes kontroll NAGYON FONTOS! ... erre az okos kis fejemmel mit csináltam?.. nem mentem el. -.-


egyébként azóta elmúlt, most új dolog van, az ínyem gyulladt be. (ez valószínüleg a szintél leszartam-kategóriába tartozó félig gyökérkezelt fogam miatt lehet. ne ítéljetek el, nem kaptam a terhesség miatt fájdalomcsillapítót, egy gyulladt gyökeret szedtek ki, amiből spriccelt a vér, azóta nem merek fogorvos közelébe sem menni :$ )


köszi mindenki, aki ezt mind elolvassa és segít nekem. komolyan. basszus szar, de az ismerőseim (barátaim nincsenek, mivel a többi 22-23 éves ismerősöm általában vagy részeg vagy másnapos...) lófaszok ehhez a fórumhoz képest :/ :D

25. fdóri
2014. máj. 3. 21:14
Hasfali sérvem van, ott szoktam látni ahogy mozognak a beleim..... nem lehet hogy neked is ilyesmi van? Nincsenek eltávolodva az izmok középen egymástól?
2014. máj. 3. 08:23
Éppen valamelyik nap volt riport a rádióban, ott mondta egy doki, hogy elképesztő gyakoriság, egyre több tizenéves fiatal kerül kórházba hirtelen szívritmus-zavarral. Állítólag ez olyan betegség, ha egyszer valahol-valakinél megjelenik, akkor az élete folyamán bárkinél, bármilyen élethelyzetben hirtelen fellépő tünetként előjöhet. Ha akkor az illető nagyon gyorsan nem kap megfelelő ellátást, akár az életébe is kerülhet.
23. Guruljka (válaszként erre: 11. - Picilanykamarnagylany:()
2014. máj. 3. 02:00

Két picurka mellett meg pláne minek iszol energiaitalt? Úgyis kell mellettük pörögni eleget, utána meg az a jó, ha minél inkább ki tudod pihenni magad.


A stressz, amit a rengeteg energiaital csak fokoz, az epédre is károsan hat, kevésbé tudsz emészteni, ezért gázosodnak a beleid, ezt a mozgást látod.

Aki nagyon sokat idegeskedik, hasonló mozgást tapasztal energiaital nélkül is. Te meg, ha nincs bajod, csinálsz magadnak...az energiaital úgy hat ekkora mennyiségben, mint másnál a súlyos családi probléma vagy hasonló. Soha nem mondta senki, hogy ne idd?

22. eb85e22a13 (válaszként erre: 11. - Picilanykamarnagylany:()
2014. máj. 2. 21:57
Nem veletlen vagy almos, mivel a nagy mennyisegu koffein/taurin azt hiszen mar nincs Mo-n az energiaitalokban/, egy ido utan pont ellenkezoleg hat, belassit. Mivel elfarad a tulporgetett sziv,test. Sok viz, vitaminok, gyumolcsok jobban porgetnenek hidd el.
21. eb85e22a13 (válaszként erre: 1. - Picilanykamarnagylany:()
2014. máj. 2. 21:52

Nalam is volt hasonlo, mikor munkatol tulporgettem magam. Idegesito erzes.

Az energiaital mereg. A vese sem tudja kivalasztani... Ennyi erovel tolhatnal drogot is.

Szetvagja a veset, keringesi rendszert, gyomrot, es mivel minden mindennel osszefugg, meg nagyon sok mas dolgot. Ha mar elmesz dokihoz nezethetnel egy hasi,es sziv uh-t, hogy megtudd karosodott-e vmelyik ennyi energiaitaltol.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook