Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Valaki meg tudja mondani, hogy polgári esküvőn mennyi pénzt kell adni az összeadásért? fórum

Valaki meg tudja mondani, hogy polgári esküvőn mennyi pénzt kell adni az összeadásért? (tudásbázis kérdés)


2008. dec. 29. 19:32

Szia!


Hát valóban önkormányzat válogatja, mert én hivatalban dolgozom és talán nem titok elmondani, hogy legtöbb helyen olyan rendeletet hoztak, miszerint még a teremhasználatért is kérni fogják a pénzt. Szóval szerintem megér egy telefont, talán még most ünnepek alatt is adnak tájékoztatást. Így elkerülöd a félreértéseket.


További sok sikert!

19. Katka88 (válaszként erre: 18. - Csajszi1978)
2008. dec. 9. 11:18

Szia Gabi!


Köszönöm a segítséget, ez már támpont, mivel az esküvő győrhöz közel, egy nagyobb faluban volt. Köszi szépen. :)

18. csajszi1978 (válaszként erre: 15. - Katka88)
2008. dec. 9. 11:12
Szia Kata!Nekünk Győrben volt az esküvőnk idén októberben.A polgári szertartáson csak a nagyon szűk család volt jelen (kb.10 fő).Nem kértünk semmit,se pezsgős koccintást,se szavalást,semmit,csak összeadtak minket meg a gyűrűt húztuk fel egymás ujjára.Ez 6000Ft volt.A templomi szertartás minden katolikus templomban egységesen 15.000 Ft.Legalább is nekünk ezt mondta a pap.Remélem tudtam segíteni!Üdv, Gabi
17. b9662b68b3 (válaszként erre: 15. - Katka88)
2008. dec. 9. 11:04
Szerintem egyszerű. menj be az önkormányzathoz, és kérdezz rá.Vázold le a terved neki, és ehhez mennyit kell fizetni. Azonnal megmondja, még várni sem kell rá
2008. dec. 9. 10:54
nekünk pápán 3720 ft volt
15. Katka88 (válaszként erre: 13. - 0bc15d9cef)
2008. dec. 9. 10:52
Szia! Értem amit irsz, de ha 5 napot kapok valamire nem biztos h mindent ki tudok deriteni, plusz egy nem hagyományos esküvöt kell összehoznom. Mindennek utánnakérdezni egy más városban, koliból necces. Egyedül ennek nem sikerült utánna járnom, azért kértem itt segítséget. Érdekel a rendezvény szervezés, de nem valószínű, hogy találnék ilyen munkát. :S
2008. dec. 9. 10:50
mi 14e Ft körül fizettünk és semmi különleges kívánságunk nem volt csak a pezsgő felszolgálás!
2008. dec. 9. 10:48

Önkormányzata válogatja. Legegyszerűbb ha felhívsz egyet mintha tavasszal esküvőt akarnál és megkérdezed:)

Itt megkérdezik pl. hogy viszünk e fotóst/videóst, ha igen felszámítanak plusz nemtudom mennyit világításra. Mintha amúgy nem kapcsolnák föl??? És nem reflektorok voltak. És átadtunk egy-eyg szál virágot a szülőknek (mi vittük a virágot), azért is kb. 500 Ft., hogy el ne felejtse az anyakönyvvezető, vagy mi??? Mindennel együtt tízezer körül volt. Szerintem tisztább lett volna, ha azt mondják, hogy 10ezer és kész de ezek a tételek...

Ha az anyakönyvvezetőnek el kell mennie, annak díja van. Kérdezd meg.

Dolgozatodhoz egy kis kutatás nem árt. Ha már "igazi" rendezvényszervező leszel, akkor is remélem utána fogsz járni, nemcsak fórumokon:))) lehet gyakorlatozni, végülis erre van a tanulási idő, a vizsgára készülés. Szerintem.

2008. dec. 9. 10:44
Nekünk a pezsgőt vinni kellett, és egy kinti helyszínre jöttek ki, a tó parton összeadni mindket, így került 10.000.-be most májusban.
11. apisz
2008. dec. 9. 10:38
önkormányzatonként eltérő összeget kérnek, valahol semmit, feltéve hogy az adott település lakói vagytok.
2008. dec. 9. 10:38
Nálunk extrák(szavalat, zene, orgona)nélkül, de köszöntő pezsgővel ->12.000.Ez a polgári esketés.
2008. dec. 9. 10:37
Alapesetben nem kell fizetni semmit, ha az anyakönyvvezető irodájában aláírjátok az aláírni valót. Ha nagyobb ceremónia lenne akkor a terem bélet, ha kell kép akkor a fényképek ára a pezsgő stb.......
2008. dec. 9. 10:36
Amugy az esküvö amit irtam megtörtént, és a polgárit beitték a templomba, és ott volt a kettő egymás után..Érdekelne a kalkuláció miatt h mennyi lehet ez. :) Köszi a segítséget
2008. dec. 9. 10:36
ja és nekünk újpesten volt idén nyáron pezsgővel, zenével 12.500 Ft
2008. dec. 9. 10:34
Az ár egy beadandó dolihoz kell...Fontos lenne. Jó kb. ár is. Illetve lelkésznek mennyit szoktak adni? Köszi
2008. dec. 9. 10:34
Nekünk 7.000.-Ft. volt. De sajnos kerülete válogatja. Van ahol nem kell fizetni de hallottam olyat is ahol 20.000.-Ft. volt.
2008. dec. 9. 10:34

szia!

ez nagyon sok mindentől függ....

hol lenne? csak ti és tanúk? vagy násznép is? alapceremónia vagy kértek extrát is? stb.

2008. dec. 9. 10:34
Nekünk pezsgővel, fényképpel, virággal és zenével együtt kellett 28ezer forintot fizetnünk tavaly márciusban.
2008. dec. 9. 10:34
Nálunk házasságkötő terembér volt 10 e Ft,amúgy semmi más illetéket nem kellett fizetni.
2008. dec. 9. 10:33
Valaki meg tudja mondani, hogy polgári esküvőn mennyi pénzt kell adni az összeadásért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook