Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Valaki csinált már Kitexes szakmai nyelvvizsgát? fórum

Valaki csinált már Kitexes szakmai nyelvvizsgát? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
2013. márc. 23. 12:26

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Áprilisban fogok menni kitex kereskedelmi angolra, de a felkészítő tanfolyamon nem adják meg a szóbeli tételeket. Valaki tudna ebben segíteni? Van valakinek kidolgozott tétele, vagy csak tételsor? Email: lenszilvi@gmail.com

Előre is nagyon köszönöm!

2013. márc. 3. 22:42

Sziasztok!

Némi infóval tudok szolgálni a kitexes kereskedelmi nyelvvizsgákhoz.

Ősszel jártam náluk angol tanf-ra, januárban sikeresen levizsgáztam. Mellette heti 1*2órát voltam magántanárnál is+itthon is napi min. másfél órát foglalkoztam vele. Most járok a német ker. tanf-ra,áprilisban vizsga. Mindkét nyelvre igaz, hogy min. középszinten képben kell lenni nyelvekkel. Ha valaki pl 6 hét alatt szeretne felkészülni a vizsgára, nem ajánlott, hogy nyelvtani hiányosságokkal küzdjön. Szóval először azt javaslom, hogy akinek megkopott évek alatt a tudása, az először szánjon rá időt, hogy a fejében helyre tegye a kérdőjeleket. Aztán már "csak˝ a szakszavakra, szövegekre kell gyúrni. Mindkét nyelvnél javaslom a zöld könyvet és a hozzá tartozó munkafüzetet. Vizsgás típusfeladatokkal vannak tele. Fogalmazásokat nagyon be kell gyakorolni, hogy a vizsgán ne húzzunk vele időt. Pl. formai követelmények egy üzleti levélnél: csuklóból jöjjn, mi mit követ címzésnél...

Angolból sajna nincsnek meg elektronikusan a tételeim, de a tételek tartalmi követelményeit szívesen megadom, ha kéritek. Németből pedig most van folyamatban a tételek kidolgozása. Egyébként mindkettő nyelvnél ugyanaz a követelmény.

Mindenkinek csak javasolni tudom, hogy ha megengedheti magának, vegyen részt egy nyelvvizsga előtti tanfolyamon. Nekem pozitív volt, kis csoportok vannak, lényegretörő oktatás,típusfeladatok begyakorlása.

Sok sikert mindenkinek!

2013. febr. 27. 12:45

Sziasztok!

Én is Kitex német középfokú kereskedelmi nyelvvizsgára készülök. Ha tudnátok küldeni a szóbelihez kidolgozott tételeket, azt nagyon megköszönném! :)

Email: baumgartner.betti@gmail.com

51. Melitta90 (válaszként erre: 50. - 9d7907a17a)
2013. febr. 27. 11:00
kereskedelmi
50. 9d7907a17a (válaszként erre: 49. - Melitta90)
2013. febr. 26. 17:17
kereskedelmi vagy idegenforgalmi?
2013. febr. 26. 16:32

Sziasztok!

Én is egy kis segítséget szeretnék kérni a Kitex nyelvvizsgához, ha esetleg valakinek kidolgozott tételei vagy egyéb anyaga lenne és elküldené nagyon hálás lennék. Előre is köszönöm.

Email: nemetmelitta@gmail.com

2013. febr. 19. 22:18

Sziasztok! :)

Én is Kitex angol középfokú kereskedelmi nyelvvizsgára készülök... vagyis még nem tudom :/ Diplomához kellene, de itt az egyetemen Zöld út nyelvvizsgát is tartanak, és nem tudok dönteni, hogy melyik lenne az egyszerűbb. A gimnáziumban angol szakon tanultam, 2006ban meg is szereztem a középfokú nyelvvizsgámat, a következő évben pedig le is tettem belőle az előrehozott érettségit és azóta nem igazán használtam, így a szókincsem kissé leépült. Itt az egyetemen ugyan volt 2 félév angol, de a tanár miatt szinte semmit sem ért...elvileg a Zöld útra készültünk volna. A Kitex szimpatikusabbnak tűnik, de amikor szembesültem a tételsorral kissé megijedtem :/

Ha esetleg volna valakinek belőle kidolgozott tételsora lenne olyan kedves, hogy elküldené az e-mailcímemre, hogy végre döntést tudjak hozni? :) Előre is köszönöm a segítséget! :)

E-mail: annetta91@gmail.com

2013. febr. 12. 21:41

Sziasztok!

Én is kitex angol középfokú kereskedelmi nyelvvizsgára készülök. Megvettem az írásbelire a munkafüzetüket, az szerintetek elég? És esetleg kidolgozott szóbeli tételek nincsenek valakinek?

És ha valami tapasztalatot tudnátok mondani a vizsgáról, azt is megköszönöm!

Előre is köszi!!!!

saci.major@gmail.com

2013. febr. 4. 20:20
sziasztok. kitex angol középfokú kereskedelmi vizsgára miből lehet felkészülni?? nagyon fontos lenne. köszönöm előre is :)
45. Fuse
2013. jan. 27. 14:10

Sziasztok!

Kitex angol kereskedelmi szóbelire készülök és ez ügyben szeretnék kérni egy kis segítséget, ha valaki tudna kidolgozott szóbeli tételek küldeni nagyon szívesen venném.

A segítségeket előre is köszönöm!


E-mail címem: doom67@freemail.hu

2013. jan. 25. 11:34

Sziasztok!

Én a Kitex kereskedelmi középfokú nyelvvizsgára készülők.

Tudnátok segíteni nekem Kitex tételek ügyében?

Tudna valaki ezzel kapcsolatosan tételeket küldeni. Előre is köszönöm!

E-mail címem: nagybeatrix198806@freemail.hu

2013. jan. 11. 08:37

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni Kitex szóbeli tételek ügyében?

Ha tuda valaki tételeket küldeni, nagyon sokat segítene!

E-mailem: nkercza@gmail.hu

42. sorstárs (válaszként erre: 41. - Brigsi)
2012. okt. 11. 16:16

Szia.


Válaszoltam! :-)

41. brigsi (válaszként erre: 33. - Sorstárs)
2012. okt. 10. 11:10

Szió!


Írtam üzi!:D

40. brigsi (válaszként erre: 39. - Andfarkas)
2012. okt. 10. 10:42

Szió!


Írtam emailt!

2012. okt. 5. 21:47

Sziasztok!

Tudnátok segíteni nekem Kitex vagy LCCI szóbeli tételek ügyében? Januárban szeretnék vizsgázni menni, mert már csak ez hiányzik, hogy kézhez kapjam a diplomám, viszont van egy kis babám, aki mellett nagyon nehéz a tételek kidolgozása.

Ha valaki szívesen elküldené a tételeit, nagyon hálás lennék!

E-mail címem: andfarkas@gmail.com

38. sorstárs (válaszként erre: 37. - Csellah)
2012. ápr. 12. 16:31
Szia. Persze, privátban megy a válasz néhány perc múlva! :)
37. csellah (válaszként erre: 32. - Sorstárs)
2012. ápr. 10. 17:04
szia! ha tudnál küldeni részletek a nyelvvizsgáról megköszönném! Minden részlet érdekel!!!!! :) köszi
2012. ápr. 10. 17:01
szia! ha tudnál küldeni részletek a nyelvvizsgáról megköszönném! Minden részlet érdekel!!!!! :)
35. sorstárs (válaszként erre: 34. - Joccc)
2012. márc. 10. 12:25
Egy "nem szakmai" angol tanárral tanultam, aki még soha nem készített fel szakmaira senkit, (ő is izgult emiatt...), de egyéb okokból nekem ő volt a legegyszerűbb, ezért "kockáztattam". De alapvetően olyat válassz szerintem, akinek szakmai angolban van tapasztalata! Nekem a nyelvtani + írásbeli alapjaim erősen megvoltak már korábbi sulis tanulmányokból, de beszélni nem mertem a hiányzó szókincs miatt... Nyáron kezdtem el a tanárhoz járni heti 2-szer 1,5 óra, és a Kitex által kiadott "DOMESTIC TRADE? FOREIGN TRADE? BUSINESS ENGLISH (CD-VEL)" könyvet vettem meg + a gyakorló feladatokat tartalmazó munkafüzetet (mindkettő fent van a honlapjukon). Tehát nekem kb. fél év intenzív tanulás, nem a nulláról indulva.
34. Joccc
2012. márc. 9. 21:03
sorstárs kihez jártál angolt tanulni?? Meg mennyi időt tanultad miből?
33. sorstárs (válaszként erre: 32. - Sorstárs)
2012. febr. 3. 16:31

Ma megtudtam! Sikerült mindkét része!!!!!!!!!!!!!

Szóbeli: 86%, írásbeli: 76%. :-))

2012. jan. 19. 11:52

Sziasztok.

A fórum alaptémája úgy tűnik, meghalt, de ha valaki erre téved valamikor a jövőben... Mivel nekem sem volt információm, és jól jött volna. :)

Most voltam januárban Kitex angol szakmai vizsgán, szóbeli + írásbeli. Akit érdekelnek részletek, írjon!

Még az eredményre várok, elvileg 2-3 héten belül megtudom...

2009. márc. 7. 23:39
sziasztok!úgy néz ki euroexam-ra esik a választásom...valaki próbálta már?angol,szakmai?:)
30. Grácia (válaszként erre: 26. - 6d9e0377db)
2009. márc. 7. 14:29

Üzleti angol nyelvvizsga, egész egyszerű.

Sokkal könnyebb mint a sima nyelvvizsga, anno én csináltam olyat is de ez egyszerűbb csak én hulla hülye vagyok a magnóhallgatáshoz... és azon csúszott el a szóbelim...

29. Szamóca01 (válaszként erre: 22. - Dancingqueen)
2009. márc. 7. 14:21
A Corvinus-os szakmai nyelvvizsgáról hallottál már? (Üzleti, de jókat olvastam és hallottam róla). Nekem is kell csinálnom valamilyet, de még nem döntöttem.
28. Szamóca01 (válaszként erre: 8. - Seele)
2009. márc. 7. 14:17

Szia!

Az ILS-be jártál nyelvórára?

2009. márc. 7. 13:18
német vki?
26. 6d9e0377db (válaszként erre: 24. - Grácia)
2009. márc. 7. 13:18

Mi az az Lcci?

A kitexes írásbeli sztem könnyű volt, a szóbelin is csak azért húztak meg mert első 2 alkalommal ugyanazok vizsgáztattak és nem voltam szimpi nekik, na meg a padon fekve vizsgáztattak. A 3. alkalommal más vizsgáztatott és meglepő módon átmentem :)

2009. márc. 7. 12:16
Én angolból a kitexes középfokú belkereskedelmit csináltam meg 2006-ban. Az írásbeli elég nehéz volt, a szóbeli könnyű volt szerintem.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook