Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Valaki akinek már van köldök piercingje vagy esetleg hozzá értő ..tudna segíteni 1-2 kérdésben? fórum

Valaki akinek már van köldök piercingje vagy esetleg hozzá értő ..tudna segíteni 1-2 kérdésben? (beszélgetős fórum)


2015. márc. 11. 09:58

Sziasztok!


Szeretném kérni a segitcségeteket! 12éve van köldök piercingem. Annó megszenvedtem a gyógyulását mert nagyon csúnyán begyulladt...gennyedzett sőt gennyhólyagos is lett pedig azzal a lötyivel kezeltem amit a piercinges srác adott. Egy barátnőm mondta kenjem betadin krémmel.Attól pik pak begyógyult. Pár évig nem is cserélgettem a piercinget. Viszont mostanra sokszor vettem ilyen olyat de mindigis orvosi fém szárasat. A mostani pl.2éve folyamat benne van. 2hónapja járok aerobikra és kb.3hete kezdett el fájni az alsó lyuk. Piros gyulladt....mitől lehet ez? Talán az edzés? Az hogy aerobikozom? Újra elkezdtem btadin krémmel kenegetni esténként zuhanyzás után attól micsott jobb de mondjuk párszor elfelejtem bekenni és egyből érzem ha megnyomódik vagy törölközövel megtörlöm h fáj. Köszönöm előre is ha valaki megírja mi lehet a baj vagy h volt e vkinek ilyesmi és megirná mit csináljak vele. Nagyon meglepett a dolog hogy 12év után most előszőr begyulladt.

2011. jún. 24. 15:47

Szia!


Nekem is volt nagyon-nagyon régen, de nem bírta a köldököm! Benne volt egy ideig, de mikor már begyógyult a seb is mindig érzékeny volt! Hidrogén peroxid oldattal kellett kezeljem, de mivel nem kaptam, én is Betadinnal kentem! Ami hiba volt, mert nem leszárította a sebet róla, hanem csak eláztatta! Jól be is gyulladt! Mikor vissza mentem, kiszedetni (annyira fájt, hogy majdnem rosszul lettem), mondta a srác aki szúrta, h nem szabad a Betadint használni rá! A hidrogén peroxid bevált utána, begyógyult szépen, de azért utána is elég érzékeny volt, valamiért nem bírtam!

15. kriszta8 (válaszként erre: 14. - Kiscsibe kicsibe)
2011. jún. 24. 15:30
Hogy áll a piercinged? Nekem anno 1 évig nem jött rendbe, úgyhogy az aranyat ki kellett cserélnem orvosi fémre. Azzal nincs semmi gondom.
2011. ápr. 20. 14:19
Magyarán akkor majd újra kell szuratnom, ah letelt a hat hetem!?
13. Beautykiss (válaszként erre: 12. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 20. 14:14
Persze! Pár nap alatt. csak a helye az jó sokáig megmarad.
2011. ápr. 20. 14:03
Az az igazság, hogy nemsokára lesz egy hasi műtétem, és akkor úgyis ki kell majd szedni. A hat hét alatt szerintetek beforr a luk?
11. wiki76
2011. ápr. 20. 13:11

Mindenképp nézesd meg bőrgyógyásszal ha nem javul.

Betadin krém nem folyik.Szerintem praktikusabb.

Mozgatni kell mert akkor tágul a lyuk és így jut be a betadin.

10. Nitus1982 (válaszként erre: 9. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 20. 12:58
Azt gondolom :)! De ha lesz időd nézesd meg...nehogy baj legyen!De az is lehet hogy lassan gyógyul.
9. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 8. - Nitus1982)
2011. ápr. 20. 12:54
Nem jutok el odáig! 3 gyerek mellett nem egyszerű... :(
2011. ápr. 20. 12:40

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat :)próbálkozok kenegetni :)

Nekem is már volt szúrva de akkor kivettem ....és csomó lett benne nem látszik csak ha megfogom ..azt se tudom ez normális-e?!


Kiscsibe: visszamentél vele? nehogy baj legyen!!

Kiscsibész: lehet rakok majd ...talán :)

2011. ápr. 20. 12:31
Nekem már vagy három hónapja van bent, de még mindig vérzik, és jön belőle a trutyi. A vérzés nem minden napos, de a másik dolog igen!
6. 0245e2b239 (válaszként erre: 1. - Nitus1982)
2011. ápr. 20. 12:28
Hmm...Köldökpiercing?:) 23 éves?:) Ha meggyógyult, tehetnél be 1 képet róla:)
5. Beautykiss (válaszként erre: 1. - Nitus1982)
2011. ápr. 20. 12:28
Szia! Nekem volt már 3szor is kiszurattam:) Először kivettem mert vadhús nőtt rá nem lett volna szabad pedig de az volt az első és megijedtem. Fájni nem fájt és tudtam kenni kicsit muszáj mozgatni én betadinnal kentem. Utána már nem volt probléma talán napok alatt begyógyult de már ugye megvolt a helye talán ez is számít..2 nap az még friss próbáld meg kenegetni meg mozgatni kicsit ha egy hét múlva is fáj akkor sztem menj vissza és mutasd meg..
2011. ápr. 20. 12:26
De 1-2 hét múlva már nekem sem volt gyulladt...
2011. ápr. 20. 12:25

Szia! Nekem asszem 1hónap kellett, hogy meggyógyuljon, de utána már "téphettem", "ráncigálhattam", semmi baja sem lett:)

Sokat kenegettem Betadinnal a seb környékét és kb ennyi, néha próbáltam mozgatni is azért:)

2011. ápr. 20. 12:25

Szia!

Nekem kb 8 éve van köldökpiercingem. Én anno Betadine oldattal kenegettem. Ez folyékony, így eljutott mindenhova. De nekem nem gyulladt be és nem is nagyon fájt... 1-2 hét alatt rendbe kellene jönnie.

2011. ápr. 20. 12:17
Sziasztok! Én is szeretnék kérdezni akinek már van benne tapasztalata. . . . . Hogy lehet bekenni a piercing sebbel érintkező részét ha nem tudom mozgatni mert fáj?És mennyi idő alatt gyógyult nektek? Még csak 2 napos!! Szerintetek. . . ti betudtátok kenni. . nem volt gáz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook