Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vak a gyermekem (még) fórum

Vak a gyermekem (még) (beszélgetős fórum)


1 2
38. gyongyi 74 (válaszként erre: 1. - Pandrea1)
2015. aug. 31. 13:13
Szia már elég rég írtad ezeket a sorokat remélem eljut hozzád a válaszom.Kislányom most született egy hónapja az orvosok peters anomály-át diagnosztizáltak nála, a doktornő nem tudja megmondani fog e látni egyáltalán a fényt érzékeli. Szeretnék hasonló sorsú szülőkkel levelezni beszélgetni ha olvasód soraim kérlek válaszolj.
37. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - Pandrea1)
2014. szept. 29. 18:40
Remélem az elmúlt évek jót hoztak a picinek!
2010. ápr. 25. 23:00
köszönöm.
35. Molyka (válaszként erre: 34. - Pandrea1)
2010. ápr. 25. 21:40
Írtam neki, várom a választ. :)
34. Pandrea1 (válaszként erre: 33. - Molyka)
2010. ápr. 25. 21:25
köszönöm szépen :)
33. Molyka (válaszként erre: 32. - Pandrea1)
2010. ápr. 25. 21:23

Tapasztalatom szerint ezek a dolgok meg szoktak oldódni, de meg kell tanulni látni. Ami még fontos, amint észreveszitek, hogy valamit lát, azonnal fejleszteni a látásmaradványt, minden apró dolgot nézetni vele. Igaz, ehhez még picike, de amint kicsit is megy neki, nyúzni vele Fefét.


Most nem dolgozom, de írok ma egyik kolléáganőmnek, aki korai fejlesztős is, megkérdezem, hogy mi ez a 2-3 hét, és ha ez nem normális, akkor kérni fogja a kisfiú vagy a Ti neveteket, és utánanéz. Aztán lehet, hogy "normális" az efféle várakozás.

32. Pandrea1 (válaszként erre: 31. - Molyka)
2010. ápr. 25. 21:16

nem tudni miért indult el előbb, de már éreztem hogy nagyon lent van.


Hamar dagadtam de nagyin durván toxémiás az utolsó 2-3 hétben lettem.

31. Molyka (válaszként erre: 29. - Pandrea1)
2010. ápr. 25. 21:06

És ezekre visszavezethető a károsodás? Vagy a koraszülés oka volt a cukrosság meg nyitott méhszáj, magas vérnyomás?

Toxémiás is voltál? Ha igen, mikortól?

30. Molyka (válaszként erre: 29. - Pandrea1)
2010. ápr. 25. 21:04

Nem kell siettetni, magadat meg végkép nem hibáztatni, hogy siettetni akarod, és nem haragudni magadra. Minden gyerek másképp fejlődik, ez természetes.


Próbáljátok ki, hogy félhomályban etetitek, abban játszotok vele, hátha akkor jobban irányítja a figyelmét tárgyakra. Lehet tényleg kialakult egy fényérzékenység. Nembeszélve arról, hogy neki meg kell tanulni látni, ami bizony nagy feladat.

29. Pandrea1 (válaszként erre: 27. - Molyka)
2010. ápr. 25. 20:50

Sok baj volt a terhesség alatt: cukorbetegség, vizesedés, magas vérnyomás, nyitott méhszáj. A papírok alapján kapott már szegény a méhen belül is egy kis károsodást, de ezt majd az orvosszakártő elmondja.


Csak nincs elég türelmem. Siettetném szegényt és "haragszom" magamra ha nem úgy ment ahogy kéne. De haladunk szépen :)


Apuka most eteti a picit és tuti hogy nézte ahogy magyaráz neki. :) Nagyon fontos Fefének az érintés.


Voltak epilepsziás görcsei, de hála jelenleg tünetmentes és gyógyszert sem szed.


Merre dolgozol?

28. Molyka (válaszként erre: 26. - Pandrea1)
2010. ápr. 25. 20:36
Igen, írtam az elején. Gyógypedagógus. Gyengénlátó és vak gyerekekkel foglalkozom. A "gyerekeim" a tanítványaim. :)
27. Molyka
2010. ápr. 25. 20:36

Tehát méhen belül már nem fejlődött olyan jól, 36. hét körül megszületett, és keringési rendellenessége volt, ennek köszönhetően kialakult egy oxigénhiányos állapot, plusz voltak epilepszia szerű görcsei is?


Ebből nem derül ki hogy a pocakban voltak-e ezek az oxigénhiányos, keringéses golgok vagy már idekint.

Voltaképp mindegy is, de ahogy látom nagyon szépen fejlődik a diagnózishoz képest, látalanban is látni, hogy ügyesek vagytok. :)

2010. ápr. 25. 20:35

Elhúzódott is és be is szorult.

Halva született így "szerencsére" azonnal tudtuk hogy baj van. Aztán vert a szíve de a légzése nem volt rendben.


Néztem az adatlapod de nem értem a "gyermekem" kifejezést.


Nyitogatja a szemét Fefe és néha olyan mintha látna, és nagyon remélem hogy ezt nem csak mi akarjuk így látni.


Te is gyógypedagógus vagy?

25. Molyka (válaszként erre: 21. - Pandrea1)
2010. ápr. 25. 20:29

De mi történt a szülés körül? Elhúzódott, vagy beszorult, vagy mi?


Az szuper, ha a mozgása jó! Ha az értelmével baj lenne, szerintem az is feltűnt volna, bár aki nem gyp-s szemmel nézi a gyerekeket, nem tudom mennyire látja jól.


Hogy vetted észre hogy baj van?


Egy "gyerekem" van, akinek nem volt oka a látássérülésének, neki gondoltak agykérgi problémára, de az biztos, hogy nem kettő van ilyen. Nála tompalátás alakult ki, ami valószínű Fefénél is ki fog alakulni, de azon lehet segíteni, meg kell tanítani látni. Erre jók a korai fejlesztőben a kollégák, nameg majd a speciális iskola ha úgy döntötök.

2010. ápr. 25. 20:28
ez volt a legelső vizsgálat és diagnózis
2010. ápr. 25. 20:27

Oké:

Neonatus prematurus g.s. 36.

IUGR.

Perinatalis asphyxia

Csecsemőkori görcsök


2009.11.30

22. Molyka (válaszként erre: 21. - Pandrea1)
2010. ápr. 25. 20:24

Dg.s.:azaz a diagnózist

egy szép latin szöveg

21. Pandrea1 (válaszként erre: 20. - Molyka)
2010. ápr. 25. 20:20

2számú gyerekklinikára megyünk vizsgálatra.

Nem tudjuk, tudják hogy az agy melyik része sérült mert egy nagy fehérséget látnak az MR-en. Kb 2-3 hét és lesz neki egy új MR amit össze lehet hasonlítani az elsővel. A mozgása jó úgyhogy az nem sérült. Az értelme sem hiszem hogy sérült volna, mert elég jól fejlődik. Nem tudom melyik rész sérült :(

Mit nézzek a papírokban?

20. Molyka (válaszként erre: 18. - Pandrea1)
2010. ápr. 25. 20:07

Ne tűnjön kevésnek, Ő még nagyon baba. Ügyesen csináljátok.

Jó lenne ha már meglenne a szemvizsgálat, mert elképzelhető, hogy kialakult egy fényérzékenység. Hova mentek? Tömő vagy Mária utca?

Ott (is) van agykérges vizsgálat, de ahhoz nem árt együttműködni, hogy nyitva tartja a szemét, amihez még kicsi.

19. Pandrea1 (válaszként erre: 17. - Molyka)
2010. ápr. 25. 20:02
pill. eszünk :)
18. Pandrea1 (válaszként erre: 16. - Molyka)
2010. ápr. 25. 20:02

Igen ezeket csináljuk, csak nekem olyan kevésnek tűnik :( de azt is tudom hogy kell neki adni időt. Pihennie is kell hogy regenerálódjon.

Remény van arra hogy megjön a látás. Május 10-én megyünk látásvizsgálatra. Ott majd kiderül, hogy hogyan is állunk a látással. Sokszor becsukja a szemét fejlesztés közben, inkább este nyitja ki. Még arra is gondoltam hogy lehet hogy zavarja a fény. De ez is csak májusban derül ki.


A Vakodában meg nagyon csalódtam. Már lassan 1,5 hónapja hogy ott voltunk. Nem kapkodják el az tuti. :(

17. Molyka (válaszként erre: 12. - Pandrea1)
2010. ápr. 25. 19:59

Ennek mi latinul a neve? Mármint mi van az orvosi papírjára írva? Ez elég tág fogalom, bár elmagyarázni legjobban így lehet, hogy mi van Fefével.

Kérdés, hogy ez az agykárosodás érintette.e a mozgást, a beszédet, illetve az értelmét a kicsinek.

16. Molyka
2010. ápr. 25. 19:57

Amit tehetsz otthon is. A hangot összekötni különböző fényekkel, ahogyan a hangokat a tapintással. Ez akkor fontosabb, ha nincs remény arra, hogy a látása javuljon.


Rengeteget kell beszélni, mondani neki mi fog történni, hogy tudja azt, hogy ha jön egy erősebb hang, az minek köszönhető. A kezébe kell nyomni mindent, mondani, hogy mi micsoda, milyen hangja van. Nemtudom milyen játékai vannak, de a Fischer P*nak vannak fejlesztő, hangot adó, erőteljes színű játékai.

Az ébrenlétet zenével, mozgásos feladatokkal tudjátok fejleszteni, valamint segíteni neki tájékozódni.

Nem tudom a mozgásfejlődése milyen szinten van, de mindent össze kell kapcsolni, minden észlelést, minden mozdulattal és hanggal.

15. Pandrea1 (válaszként erre: 14. - Molyka)
2010. ápr. 25. 19:51
Nem kelt még fel, még csak ébredezik
14. Molyka (válaszként erre: 13. - Pandrea1)
2010. ápr. 25. 19:45
:) rendben.
2010. ápr. 25. 19:43
Most eltűnök mert éhes Fefém :) kb 1 óra és itt vagyok
12. Pandrea1 (válaszként erre: 10. - Molyka)
2010. ápr. 25. 19:43
Oxigénhiány miatti agykárosodás.
11. Pandrea1 (válaszként erre: 9. - Molyka)
2010. ápr. 25. 19:42

Igen, a fényt érzékeli. Vagyis az erős napsütésre elhúzza a fejét, van hogy a lámpa fényre is reagál.

Jelenleg Dévény tornát kap heti 2x, itthon kap tornát - masszázst - vízi terápiát - tapintásos fejlesztést. A látására még nem találtunk ki olyat ami jó lenne. Nem is mondtak rá semmit.

10. Molyka (válaszként erre: 8. - Pandrea1)
2010. ápr. 25. 19:42

Hamarosan odajuttok. Igen, a Hermina úton van a korai fejlesztő, mi szakmabeiek csak vakodának hívjuk.


A szülés körül történt valami, egyáltalán tudni mi okozza, hogy az agykéreg így reagál?

2010. ápr. 25. 19:40

A fényt érzékeli?


Amúgy az természetes, hogy mindentől megijed.


Nehéz így tanácsot adni, hogy nem tudom hol tartotok, mi az a jótanács amivel elláttak benneteket, és milyen fejlesztést kap.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook