Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vajon mennyit keres ma egy tanár? fórum

Vajon mennyit keres ma egy tanár? (beszélgetős fórum)

1 2
2014. jan. 4. 16:47
ez kb. olyan kérdés, mint a "Hányas méretű egy cipő?"
2014. jan. 4. 16:46
húúú, bakker, már 2o14 van??
2014. jan. 4. 16:46

ez engem érdekel.

felfrissítem a topicot. :)

2011. aug. 30. 00:53
én tanítottam,sajnos 6 éve megszűnt az állásom, de akármikor visszamennék, h lehetne!
27. aviva87 (válaszként erre: 26. - Titamilla86)
2011. aug. 24. 12:28

Anyukám is gyógypedagógus, pont ezt szokta ő is mondani. Megértem, hogy fel tudja húzni magát, amikor sokan azzal jönnek, hogy sehol máshol nincs ennyi szabadság, mert ez nem igaz ilyen formában. Na meg aki pedagógus, az kizárólag akkor tud szabit kivenni, amikor a szünet van, akkor viszont muszáj.

Na meg arra már senki nem fizet, hogy otthon mennyit dolgoznak/dolgoztok, felkészülni a következő napra, feladatokat csinálni, dolgozatokat javítani, meg még miegymás.

Amikor gimnazista voltam, nagyon szerettem volna tanár lenni, de a szüleim (mindketten tanárok) nagyon lebeszéltek róla, pedig szeretik a munkájukat, szeretik a gyerekeket.

2011. aug. 24. 12:22
Tudom,hogy már régi fórum,de azért leírom,hogy a helyzet 3 év alatt semmit nem változott, én gyógypedagógusként 7600Ft pótlékkal, pályakezdőként kb 94000Ft-ot viszek haza. Ja és nálunk is kb 4 hét szabadság van,mert a továbbképzések mindig őszi,tavaszi szünetben vannak, a téli szünet meg tavaly 23-án kezdődött. Június 28-ig munka, júliusban 3 hét napközis tábor, augusztus 20.-a utáni első munkanaptól pedig munka és mindennap bent kell lenni, tehát 4 hét szűken mondva. Aki dolgozott már digitális táblával,vagy egyáltalán gyerekkel az meg tudja,hogy csak szépen hangzik az,hogy 4-6 órát dolgozol a munkahelyeden és utána otthon vagy, mert még nekem, aki számítógépen nőtt fel, is 3 óra mire egy pp-t összerakok úgy,hogy hang legyen, kép legyen, mozogjon, értelme legyen, ezt minden órára. Nem egyszerű, senkinek nem ajánlom.
2009. dec. 7. 19:31

Mennyi ideje dolgozol?

Nálunk egy közel 30 éves munkaviszony után alsós nevelő napköziben kb. 110et visz haza. Ha délelőtt helyettesít, az plusz. A bértáblában szereplő számok alapbér, ebből jönnek le a levonások, a maradék a tied. Nálunk az alsós napközihez nem kell egyetem, elég a tanítói diploma, a felsőben nincs napközi. Van néhány "kötelező" napközis, felsős, ők a legidősebb alsós csoportban vannak, a negyedikesekkel. /nincs sok ilyen diák/

2009. dec. 7. 16:21

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, azoktól, akik tudják (legalább kb!), hogy mennyi egy teljes munkaidős napközis nevelő bére. Tudom, kjt meg bértábla. De annyira megyek vele, hogy semmire. Mert a meghirdetett munkakörbe főiskolai diploma kell, nekem egyetemi van. Ilyenkor pl.milyen fizetést állapítanak meg? Számít valamit az, hogy egyetemi? Valamint ezek bruttó bérek, amik a bértáblában vannak? Meg nem tudom, hogy a napközis pl helyettesít-e tanórákon és azért plusszban kap vmit, vagy az benne van a bérében? Köszönöm a segítséget!!! berberis

23. 61af9f6201 (válaszként erre: 6. - AnciPanci)
2008. dec. 9. 09:25
3-4 hét????? nekem több szabim van, pedig nem vagyok tanár...
2008. okt. 5. 16:30
Sok mindentől függ: évek száma, egyéb megbízatások - szakkör vezetés, osztályfőnökség, stb. - ennek ellenére nem túl sok a mai árakhiz képest.
2008. aug. 17. 09:29

Mennyit keres ma egy tanár?

KJT szerint fizetik, azaz a közalkalmazotti bértábla alján van.

20. ec63a7fc29 (válaszként erre: 19. - AnciPanci)
2008. aug. 17. 09:21

A családias napközi más téma:

Ott először az ÁNTSZ előírásait kell átfutni. Kérhetsz tőlük, szívesen segítenek.


Rá kell állnod, mire van szükség.

Általában az a szülő, aki külön fizet ezért, a következőket várja el a pénzéért:

A gyerek tanulja meg a napköziben a leckét. Olvasást, kívülről megtanulandó verseket is.

Ne kelljen külön nyelvtanárhoz hordania a gyereket.

Ha van a gyereknek délutáni elfoglaltsága, akkor a napköziben dolgozó valaki vigye el a gyereket külön sportra, zeneiskolába, stb.

S az ilyen szülő általában nem fog a gyerekért 16,00-ra érkezni, rugalmasnak kell lenni, akár 19,00 óráig ellátni a gyereket érdekes elfoglaltságokkal.


Természetesen a nyári szünetben sem állna meg az élet.

Az ilyen szülők jól keresnek, csak a szabad idejük kevés. Amikor a gyerekkel vannak együtt, azt szeretnék közös játékkal, pihenéssel tölteni.


Nem keveset gondolkodtam a dolgon régebben én is.

Utána is jártam a legtöbb dolognak.

Majd ha az unokáim ilyen korúak lesznek, belevágok.


Amibe még érdemes belevágni:

hiperaktív gyerekeknek iskolát összehozni, vagy napközit.

19. AnciPanci (válaszként erre: 18. - Ec63a7fc29)
2008. aug. 16. 18:53
a családi napközire gondolsz??? Kell venni egy csomó mindent, nem kis befektetés! de hosszútávon megéri! Át kell gondolni! De van még időm! Még csak 9 hónapos a csemetém! :o)
2008. aug. 16. 17:32

Ha van tanári diplomád, s szeretnél legálisan pénzt keresni, akkor kell egy adószámot kérned az adóhivataltól. ( Bagatell összeg), s az év végi adóbevallásnál a 12. sorban kell bevallanod az ebből befolyt összeget. Az adót befizetheted előre, havonta, negyedévente is, vagy egészben az adóbevallás beadásakor.:))

Választhatsz, hogy kiadási, vagy kiadási-bevételi pénztárkönyvet akarsz-e vezetni.


Ennyire egyszerű az egész.

2008. aug. 16. 17:03
A férjemmel mi is mindketten pedagógusok vagyunk. Ö fejlesztö pedagógus, én tanító-angol-informatika. De én jelenleg csoportvezetö nevelöként dolgozom egy Gyermekotthonban, és imádom:) Der megélni 3 gyermekkel családdal belöle elég nehéz. Ráadásul akinek még lakástörlesztés is van, mint nekünk annak még nehezebb. Mi is gondolkodunk váltásban. Ez a családi napközi nálunk is napirenden van.:)
2008. aug. 16. 12:52
Jól hangzik, ha tényleg minden adott!!:)))
2008. aug. 16. 11:47
Mi most azon gondolkodunk itthon, nyitunk egy családi napközit! Pesten 1 gyerkőcért el lehet "kérni" 60-70 e. ft-ot! 7 gyerekkel működhet! Minden képzettségem megvan hozzá, és a kiadásokkal együtt is jobban megérné, mint köz.alk.nak visszamenni! Van a telkünkön egy különálló kisház,38 nm, összkomfort, amit nem használunk, az a gardrób! Tök jól ki lehetne használni más célokra is! De ez még csak gondolat szintjén van!
2008. aug. 16. 08:26
Milyen tanár? Maszekban? Vagy vállalkozó? Stb.
13. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 9. - Qwertyx)
2008. aug. 16. 07:52

Bizony szerencsés!!:))) Ha én tudnék ennyire egy nyelvet és szeretném csinálni, tuti, nem az iskolát választanám, legalábbis a hagyományos értelemben.....

Esetleg nyelviskola????? Vagy otthon, művházban a nyelvoktatás....

Errefelé a magánóra /nem csak nyelvből, hanem vegyesen/ 1200-2500......tudtommal....

Volt ismerősöm, aktív és nyugdíjas is, aki ebből a pénzből --mondjuk a középárat választva-- simán "megélt". Értem ezalatt a kaját...így a fizuja gondolom, mehetett rezsibe, tarcsiba, vagy akármire, de kajára megvolt a külön pénze.

Sok sikert neked!!:)

2008. aug. 16. 00:16
Kb annyit, mint a suli takarító nénije. De lehet, hogy 10000 Ft nettóval lekörözi.
2008. aug. 15. 22:25

Baromi keveset!!!


Ha most visszahívnának kinevezéssel, már nem biztos hogy igent mondanék.

2008. aug. 12. 21:40
Szerencsés vagy...
2008. aug. 12. 11:33

Köszönöm szépen a válaszokat!

Hát, inndda, amit leírtál, azért nem irigyellek :(

A főiskolán, csoporttársaim között voltak, akik már tanítottak, és ők is hasonlókat meséltek.

Én otthon tanítottam kisgyerekeket angolra, de iskolában még soha, kivéve a kötelező gyakorlatot. Én szeretem az angol nyelvet, és szívesen tanítanám gyereknek, felnőttnek, de a mai gazdasági viszonyok között sajnos igenis meg kell nézni, mennyi pénzt adnak havonta a munkámért.

AnciPanci, igazad van, én sem csinálnék olyasmit, amit nem szeretek, de szerencsére az angol nyelv miatt választhatok az iskola és nem iskola között.

8. AnciPanci (válaszként erre: 7. - 6190a5cfb4)
2008. aug. 9. 12:16

Én sem kapok ennyit kártyára(ahogy korábban írtam) ez a bruttó (de lehet keverem a kettőtt..bruttó/nettó)!

Kártyára ennek kb 2/3-át kapom..úgy 80 körül! De megélni...gyerekkel ebből??? Lehetséges, de nehéz!!!!

Ettől függetlenül nem bántam meg, hogy pedagógusnak tanultam sok-sok éven át, mert szeretem a gyerekeket, bár az is elképzelhető hogy a kevés fizetés felülmúlja egyszer a gyerekek iránti rajongásomat, és váltok! Nem tudom...

2008. aug. 9. 11:53

Sziasztok!

Nekem a kézbe/kártyára kapott fizetésem nincs annyi, mint AnciPanci írta.....közel 30 év után.....Ebből -na meg a pároméból, aki szintén közalkalmazott, de nem pedagógus, és még kevesebb a pénze- nevelünk, iskoláztatunk két gyereket. Megélni??? Meg lehet, persze, mert muszáj!! Tologatom a befizetnivaló csekkeket, amiből napirenden van a családi vita, mert más is befizeti, én miért nem? Nem tudja, hogy más is tologat, de ez nem is érdekli.... Mondhatnám, semmi extránk nincs......de van. Párom is, fiam is autóval közlekedik, a kényelem, a cipekedés miatt. Kiszámoltuk, időben jobban járunk, de egészen picit anyagilag is. Nem olcsóbb a bérlet, busz/vonatjegy sem. Na és várhat a csatlakozásra. És ugye internete sincs minden családnak, talán sokak szemében ez is luxus....De mivel sehova nem járunk, mert erre már tényleg nem futja a költségvetésünk, így ez az egyetlen szórakozás.

A hosszú szabadság? Igen, de biztos gyereke, iskolája válogatja.....még azt nem mondta senki, hogy irigyli, amit csinálok, és kipróbálná.....de szívesen ajánlom mindenkinek, és utána lehet irigyelni a nyarat is.....amikor SEMMI fegyelmezési eszköz nincs a kezedben.....nem is a testi fenyítés hiányzik, de a szülői támogatás sincs.....sem a tanulás, sem a magatartás terén.....mert ha beírsz, jön a szülő, hogy az őőőőőő gyereke nem így mondta, és az őőőőőő gyereke nem hazudik.....de az őőőőő gyereke a képedbe röhög, visszap.......felesel, és nem válogatja meg a szavait....durva veled és a társaival is, és még sorolhatnám....

Miért csinálom mégis? Mert ezt tanultam, ezt akartam, és mikor pályakezdő voltam, akkor még ez amit fentebb írtam, alig-alig fordult elő, és kezelhető volt.....most meg ahol lakom, nincs más lehetőség a környéken, és nem kapkodnak az 50 éves munkaerőért.

Szóval a nyarat irigylőknek üzenem, kell ez az idő, hogy a pedagógus idegrendszere -valamennyire-észheztérjen.

6. AnciPanci (válaszként erre: 1. - Qwertyx)
2008. aug. 4. 21:52

Szia!

Én ugyan nem tanár, de közalkalmazott vagyok/voltam!

Nem titok, a fizetésem bruttó 116,000 ft! Szóval valóban nem lehet belőle meggazdagodni, de nagyon megélni sem!!! Modjuk én sem azért lettem pedagógus, hogy gazdag legyek...! Egyszerűen szeretem a gyerekeket, és elgondolkodtam azon annak idején ,melyik a jobb? Kevés pénzért olyat csinálni, amit szeretek, vagy sok pénzért amit nem???

A hoszzú nyár??? Igen , valóban jó otthon lenni 3-4 hétig, de abba is bele kell gondolni, hogy egész évben egyetlen napot sem lehet kivenni!! Hiszen akkor ki marad a gyerekekkel? Ugye 1 osztályban 1 tanítónéni van, egy ovis csoportban ugyan 2 óvónéni, de egyedül nem lehet bírni...idgekkel egész nap 30 gyerkőcöt! :o) Akkor ki is irigykedik??? :o) Az a pár hét szabi még kevés is!!!!

2008. jún. 17. 14:43
Nézd meg a közalkalmazotti bértáblában - neten biztos megtalálod -, hogy mennyi a kategórádban egy kezdő tanár fizetése.
2008. jún. 17. 14:40

Természetesen nem rád céloztam:), csak úgy általánosságban írtam, amit írtam.

Sajnos vannak olyan "ismerőseim" akik nem "igazi" tanárok. Egyébként én is sokáig tanár akartam lenni, aztán mégsem az lettem, sajnos... Én nagyon szeretem a gyerekeket, tudok velük bánni, sajnos nekem nincs gyermekem...

2008. jún. 17. 13:48

Nyilván senki nem akar ebből meggazdagodni, mert nem is lehet. De éhenhalni sem, bármennyire is elhivatott valaki.

Bár gondolom, nem rám céloztál ezzel a megjegyzéseddel.

Jelenleg dolgozom, de nem iskolában, és szívesen váltanék, de nem éhbérért.

2008. jún. 17. 12:38
Szerintem csak és kizárólag csak annak érdemes tanítani, aki erre tette fel az életét, szereti a gyerekeket, tud velük bánni. Aki ebből akar meggazdagodni és csak a diploma megszerzése miatt lett tanár, az szerintem ne tanítson. A tanárok fizetése szerintem nem túl fényes, konkrét összeget nem tudok. Bár én irigylem őket a hosszú nyári szünet miatt :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook