Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vajon megmarad a baba? fórum

Vajon megmarad a baba? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. aug. 7. 10:53
Na, orulj a veromlemy felszivodasanak es ne aggodj megint valami mason!!!! Semmi gond az egy het meresi elteressel plusz ahogy a tobbiek irtak az uh gepek nem pontosak ill a nogyogyasztol is fugg hova teszi epp az x-et mikor mer.
38. málnabogyó (válaszként erre: 37. - Hencsi28)
2013. aug. 7. 10:29
Na nekem ugyan az, ugyan azon a gépen nézte, és 7 hetesen bő két hetet volt lemaradva, úgy, hogy a tüszőrepesztés végett pontosan tudtuk a fogantatást. Enyivel nem lehet lemaradva elvileg, mégis később semmi gond nem volt. A végefelé meg valami úton, módon csökkent a sípcsont hossza, Pedig két hét is eltelt a két vizsgálat között, na ekkor döbbentem rá, hogy annyira pontatlanok a mérések, hogy nem szabad rá odafigyelni.
37. Hencsi28 (válaszként erre: 35. - 9b10f3d7ff)
2013. aug. 7. 05:43
Igen, ugyanaz az orvos és ugynaz a UH gép.
36. babszibobó (válaszként erre: 34. - Hencsi28)
2013. aug. 6. 21:48
Ebbe semmi probléma nincs...1 hétről beszélünk, ami nagyon szűk idő, ráadásul orvos-gép-szög függő, mikor mit és mennyit lát- mér...majd ha 4 hét múlva is ennyit mérnek (Természetesen NE legyen ilyen), na akkor már gond van!
35. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30. - Hencsi28)
2013. aug. 6. 20:17

Ugyanaz az orvos, ugyanazon készülékkel nézte?


Azért az UH egy megközelítő értéket ad, teljesen ne vedd komolyan.

2013. aug. 6. 20:15
Nem gondolom, csak kíváncsi lettem volna, hogy valakinek volt e már itt hasonló gondja, problémája!
33. andi6020 (válaszként erre: 32. - Hencsi28)
2013. aug. 6. 20:09

Akkor ennyi. Nem gond.

Egyébként gondolod, hogy itt hitelesebb szakvéleményeket kapsz, mint amit az az orvos adott, aki megvizsgált?

2013. aug. 6. 18:12
Rákérdeztem, azt mondták, hogy egy hét az eltérés, az nem gond. Jövőhéten kell mennem újra UH-ra, reméljük, hogy addigra megindul a növekedésbe ismét.
31. andi6020 (válaszként erre: 30. - Hencsi28)
2013. aug. 6. 14:55
Erre ott helyben nem kérdeztél rá?
2013. aug. 6. 13:41

Na, haza engedtek a kórházból! Már itthon vagyok! A hematoma felszívódott, viszont valami ismét aggaszt.


A Pénteki UH-on a baba mérete crl: 72 mm és a bpd: 25.

A mai UH-on a baba mérete crl: 73 mm és a bpd:25 mm.


Szóval, 5 nap alatt, szinte semmit nem növekedett! Ez normális???

13. terhességi hétnek felel meg a méretek alapján, viszont 14. hétnek kellene lenni az utolsó menstruáció első napjához képest!

2013. aug. 6. 10:09
Hajra, nem lesz gond minden rendben lesz.
2013. aug. 6. 06:36
Székesfehérváron, vagyok!
2013. aug. 5. 20:54

Az uh az pont eleg, orulj neki, csinaljak csak.

Majd irj mi van, erdekel! Hol vagy helyileg?

2013. aug. 5. 20:53
Holnap kell újra uh-ra mennem! Megnézik újra a méretét! Szigorú fekvés! Más vizsgálat nincs!
2013. aug. 5. 20:52

Talaltam neked egy forumot:


[link]

2013. aug. 5. 20:44
A hematoma egy verrog... annyira verdus a meh fala, hogy ahogy kialakultak ott a dolgok, kialakul egy pici verrog. Ez nem jelent semmi betegseget. Vagy felszivodik, (legtobb esetben) vagy ha nagyobb lesz, novekszik, akkor veszelyben LEHET a baba, de mivel mar korhazban vagy, vigyaznak rad, ne aggodj, gondolom nezik, nem? Vagy milyen vizsgalatok vannak?
2013. aug. 5. 20:04
13 hetes múltam már! De ez a hematoma, nem azt jelenti, hogy beteg lehet a baba ugye?
2013. aug. 5. 19:39
Az csak ket centis, nm olyan durva szerintem. Nekem is ez volt, de nem voltam korhazban, igaz kulfoldon vagyok, itt nem adnak utrot sem, mert azt gondoljak, hogy ami menni akar az hadd menjen, vegezze a termeszet a dolgat. Nem lesz semmi baj, csak nyugodt maradj es pozitiv! Hany hetes vagy pontosan???
2013. aug. 5. 16:15
Itt vagyok a kórházban! Kiderül, hogy hematoma helyezkedik el a placenta mögött! Mérete: 20x18 mm. Erről van valami infotok? Mennyire veszélyes? A baba megmaradhat ugye?
2013. aug. 4. 11:26
Azota mi ujsag Hencsi? En is ugy tudom, utrot csak 12 hetig irnak fel.
19. málnabogyó (válaszként erre: 18. - Anyuccci)
2013. aug. 3. 16:02
Ebben teljesen igazad van, de, 12 hetes kortól a placenta veszi át a szerepet, és akkor már nem kell támogatni utroval. Én legalábbis úgy tudom, hogy ha valakinek elégtelen is a hormontermelése, akkor is csak a magzat 12 hetes koráig jelent gondot, hisz később már a placenta "dolgozik".
2013. aug. 2. 17:39

Hát én mindkét fiamnál szedtem Utrot.Amíg nagyon barnáztam és görcsölgettem volt hogy 3x3 darabot.

Van hogy semmi baja a babának csak a testben kevés valami.Nálam ez volt.Kevés a sárga test a szervezetemben ezért lehet magától egy egészséges baba sem maradna meg...


Én azt mondom sok barnázásnak amikor nem csak egy két csepp valami van a fehérneműn hanem mondjuk már tisztaságit kell berakni...Nekem volt olyan akkor írták azt a sok Utrót és akkor még magnéből is 3x3at kellett szednem és 3x1 calciumot....Egészen a 34. hétig kellett szednem ezeket.Csak a mennyiséget csökkentette a doki...

2013. aug. 2. 11:16

13-14 héten már nem írnak fel Utrot, legalábbis nekem már nem írtak. Én a Fiammal barnáztam az elejétől többször, aztán a 13-14 héten is, és azt mondta a doki, hogy már nem szabad gyógyszerezni, mert ha beteg a baba, akkor a természet végezze a dolgát, addig szedtem. 14 hét után valamikor elmúlt.

Szülésnél kiderül, hogy volt egy ikertesó. Placentán kapásból meglátta a szülésznő, hogy valami nem kerek, és kérdezte, hogy nem véreztem e? 14 héten halhatott el a Baba. Fiam makk egészséges.

16. anya4005 (válaszként erre: 1. - Hencsi28)
2013. aug. 1. 23:54
Nekem volt vetélésem,de akkor nem volt folyásom,csak kegyetlen fájdalmaim egyik pillanatról a másikra,és el is ment (kb 2 órán át ültem a kádban a véremben). Van két fiam,a második terhességnél viszont folyásom volt,de semmi problámát nem okozott. Szóval,nem lehet tudni,mi lesz! Remélem,megmarad a babád!
15. Hencsi28 (válaszként erre: 14. - Anyuccci)
2013. aug. 1. 20:14
Mi számít nagy barnázásnak? Elég hülye kérdés, de nekem volt, hogy em csak egy két csepp volt!
2013. aug. 1. 20:09

Utrogestant fognak felírni az nagyon jó!

De ha a tüneteid erősödnek akkor szerintem irány az ügyelet.Én volt hogy hajnali 3kor mentem egyedül,mert úgy elkezdtem barnázni...

13. anyuccci (válaszként erre: 8. - Orsibigyu)
2013. aug. 1. 20:07

Belem mind három terhességemnél azt szedettek.

Izom görcsre jó,oldja őket.Ettől nem indul be a szülés 100%!

2013. aug. 1. 19:50
Az egyik UH papíromon az van írva, hogy a placenta a mellső falon a fundusban. A másik UH papíron meg már az van írva, hogy a placenta a hátsó falon! Ez sem értem, hogy lehet?
2013. aug. 1. 19:41
Görcs nincs, nem is volt! A hasam többször bekeménykedik. Vér is, csak barna színű volt, hol kisebb mennyiség, hol nagyobb. MGB6-ot, szedek, napi 3-4 db-ot. Folsavat is és terhességi vitamint is.
2013. aug. 1. 19:32
De a mai elvek szerint azt amúgy is szednie kéne a 36. hétig....de ha nincs görcs, akkor adagot sem kell emelni, csak a napi előírtat bevenni
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook