Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vajon honnan lehet a legjobb candida diétát beszerezni? Könyvek, netről? fórum

Vajon honnan lehet a legjobb candida diétát beszerezni? Könyvek, netről? (beszélgetős fórum)


2016. nov. 29. 18:07
Köszi :)
2016. nov. 29. 13:16
Én krémekkel ( mint sajtkrém, májkrém, vagy egyéb szendvicskrémeket) biztosan nem kenném..... Inkább házilag készített pástétommal (pl. padlizsánból, cukkiniből könnyen lehet készíteni, ha megsütöd sütőben utána picit fűszerezve, hagymával és fokhagymával lehet még ízesíteni, kis olivaolaj... utána még pürésíteni villával vagy botmixerrel).
2016. nov. 28. 20:07
És pl. vajak? Mivel llehet megkenni a kenyeret szendvicset? krémek stb.?
2016. nov. 28. 18:30

Bocs az élesztőt kifelejtettem a listából, pedig az is kerülendő.... Így vagy élesztő és fehérliszt mentes pékárút tudsz enni vagy pl. mi ebben az időszakban sokszor ettünk puffasztott rizs szeletet. (Pl.: Házi liba vagy kacsa zsírral amibe lehet húst vagy májat lesütni.)

A különböző lepénykenyerek vagy a sós gofri is jó választás.

Az ilyen drasztikusnak gondolt diétánál a kezdet a legnehezebb....aztán ki lehet alakítani új megszokásokat.

(Már többször tartottam candida diétát és vannak olyanok amiket azóta is alkalmazok, mert ha valamiről le tudtam mondani legalább fél évig és nem éreztem sóvárgást akkor azt nem hoztam vissza az étrendembe nálam ilyenek a felvágottak, a cukros üdítők, tea, kávé.... Amúgy jut eszembe sonkát is lehet otthon készíteni, tehát sok mindenre lehet megoldást találni, de a legfontosabb hozzá az akaraterő és a kitartás!)

2016. nov. 27. 21:55

Értem köszi!


És pl. reggelire mit lehet enni, ha szendvicset akarok mit teszek bele felvágottak tilos? Tojás stb.?

3. Panamera (válaszként erre: 1. - Tomi9046)
2016. nov. 26. 14:25

Alapvetően aranyszabályok vannak a candida diétában:

1. nem szabad semmilyen cukrot fogyaszani (se mézet, se nyírfacukrot, se..... Egyedűl csak stevia(sztívia) használhata megengedett.

2. Nem jó a fehérliszt használata (alternatíva: durum, alakor, rizs, kukorica, teljeskiőrlésű lisztek,....

3. Tejtermékek közül csak a fermentált tejtermék fogyasztása javasolt (pl.: joghurt, sajt).

4. Nem ajánlatos a gomba fogyasztás, illetve az erjesztett sajtok, nemespenészes szalámik....

5. A természetgyógyászok szokták javasolni, hogy diéta ideje alatt a legjobb mindent frissen elkészíteni és úgy fogyasztani. Ez megoldható úgy is, hogy amit csak lehet frissen le lehet fagyasztani és aznap kiolvasztva és lehet fogyasztani.

(6.) Általában a sertés hús fogysztás is tiltólistára szokott ilyenkor kerülni, de ez szakembertől függ.

( Szerintem érdemes "antalvali" oldalán körbenézni mert sok receptet is láttam ezen az oldalon. Illetve google által is sok hasznos infora lehet szert tenni a témában.)

2016. nov. 26. 14:13

[link]


Nézz be ide!⬆

2016. nov. 26. 11:10

Kinek mi vált be? Kérlek meséljetek mennyi ideig csináltátok, és milyen étrendet követtetek, köszönöm! :) Én majd december végén szeretném elkezdeni.


Pl. innen melyik könyvek lehetnének jók?

[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook