Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vajon érdemes lenne mostanában turkálót nyitni? Vagy annyi van, hogy a gondolatát is felejtsem el? fórum

Vajon érdemes lenne mostanában turkálót nyitni? Vagy annyi van, hogy a gondolatát is felejtsem el? (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. márc. 28. 13:13
Mostanában kilós boltot úgy érdemes üzemeltetni,hogy vagy te nyitsz több üzletet és cserégeted az árukészletet,vagy olyan bizományos értékesítőt keresel aki visszaveszi a megmaradt árut.Ugyanis minden üzletnek van egy törzsvásárló köre akik miután kiválogatták a nekik tetszőt kérik az újat.A tömeg mindíg akkor van a kilós boltokban amikor új bálát bontanak,vagy új áru érkrzik.
2012. márc. 28. 11:49
Szerintem ez attól függ, hogy hol akarod nyitni. Mennyi ilyen van a környéken, mennyire forgalmas a hely? Az biztos, hogy ha drága az üzlethelyiség bérleti díja, akkor kockázatos. Ha viszont saját háznál nyitod, nyugodtan vágj bele, legfeljebb lesz egy tonna ruhátok. Nekem is volt ilyen üzletem. Én megbuktam vele, mert a rezsire sem jött össze a pénz. Végül rajtunk maradtak a ruhák, de nem bánom, mert mindet saját kezemmel válogattam össze és sokat a mai napig hordunk. A többit eladakoztam erre-arra.
35. michelle.r (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2012. márc. 28. 11:40
Én, ha ezen törném a fejem, biztosan úgy kezdeném, hogy elmennék dolgozni egy forgalmas helyen lévőbe. És pár hónap alatt lenne annyi tapasztalat, amiből el tudnám dönteni, hogy belevágjak-e?
2012. márc. 28. 11:01
Végzettség nem kell hozzá, csak egy vállalkozói engedély, amit az illetékes önkormányzatnál lehet kiváltani és kb 5 perc az egész. Ezenkívül be kell jelenteni a boltot az adott kerület önkormányzatánál, ahol lesz. Kell egy hiteles pénztárgép, még pár füzetecske (vásárlók könyve, szigorú számadásos füzet, stb..) egy jó könyvelő és kész! :) Lehet még ugye hiteles mérleget is venni, ha kilóra szeretne árulni az ember, de ezek úgy gondolom már a későbbi dolgok! Remélem tudtam valakinek segíteni! Keressetek nyugodtan privátban, ha szeretnétek kérdezni valamit, vagy ha érdekelne a kis boltom! üdv, zsófi
2011. okt. 29. 18:48
sziasztok tudna valaki segíteni milyen engedélyek követelmények és pénz kellene kezdésnek egy turkáló meg kezdéséhez és pincér szakmám van én csinálhatok ?
2011. márc. 29. 07:13

biztos hogy nem

majd jól bevásárolt, aztán a nyakadon maradt, közbem fizeted a bérletet, a járulékokat, szóval kockázatos

31. ac808a6b30 (válaszként erre: 30. - Ac808a6b30)
2011. márc. 28. 19:53
amerikai
30. ac808a6b30 (válaszként erre: 27. - Basset)
2011. márc. 28. 19:53
nekem angol, maerikai, holland turim volt, de olaszt is tartottam
29. emagdi
2011. márc. 28. 19:52

amúgy szerintem turiba nem csak az olcsó ruhák miatt érdemes, hanem itt kiélheti az ember a vadászösztönét, hogy sok vacak közül valami igazán jót böngészik ki magának:))

(mondjuk olyanba én sem mennék, ahol nem vállfára vannak kirakva a ruhák)

28. emagdi (válaszként erre: 15. - Gine)
2011. márc. 28. 19:51
furcsa, mert amiket meg én szoktam nézni, ott hó vége felé már csak 8-as méretek maradnak, szinte az egész bolt azokkal van tele
27. Basset
2011. márc. 28. 19:44
A nem angol turik, azok milyenek? Magyarok vagy honnan jön az áru?
26. Titánia83 (válaszként erre: 15. - Gine)
2011. márc. 28. 19:29

Én eddig mindig megtaláltam az angol cuccok között a számomra megfelelő méretet, és nem csak nagy méretek voltak, lehet felétek a kisebb méreteket gyorsan elkapkodják. És százszor tovább bírják, mint a Magyarországot lassan ellepő kínai cuccok!


Bár igényfüggő... aki a fhanszia eleganciát szereti, annak valszeg meg is kell fizetnie az árát. A franciák túl igényesek, hogy kidobják a cuccaikat pár használat után. A brittekben ezt szeretem. Lehet kétszer volt rajta, vagy egyszer sem, mi meg fillérekért megvesszük. :ppp

25. Basset (válaszként erre: 24. - Ac808a6b30)
2011. márc. 28. 18:26
Kösz. Elnézünk majd oda. Majd ha megyünk bólingozni, beugrunk... :)
24. ac808a6b30 (válaszként erre: 23. - Basset)
2011. márc. 28. 18:24

Köszi, majd ha baba lesz, megnézzük.


Na, megírta, de csak címet, úgyhogy írhatom ide is: Cifrakapu u. 160-162 Tesco buszállomással szemben.

23. Basset (válaszként erre: 22. - Ac808a6b30)
2011. márc. 28. 18:21

oké, meg fogom nézni.

Amúgy egerben még a bababizományit szeretik sokan, a minaretnél van, abban a kis utcában, aminek a művház van a sarkán...

22. ac808a6b30 (válaszként erre: 20. - Basset)
2011. márc. 28. 18:19

Valahol az északi ltp. környékén, mindjárt megkeresi a neten, küldi e-mailben, én meg továbbküldöm a linket privi.

Ma voltak először, azt gondolja, ezek már kiválogatott cuccok, nem voltak olyan jók, így csak fél zsákot tudtak összeszedni, de elég válogatósak, márkára mennek rendesen, azért majd nézd meg.

21. Basset (válaszként erre: 19. - Ágota 77)
2011. márc. 28. 18:18

A ladányi, amit szerettem, kis lyuk volt. :) De ott igazából nem is jártak egyszerre hatszázan, szóval volt idő turkálni, keresgélni.

Én pl. jobban szeretem, mint a kínait. És legfőképp azért, mert a turkálós cuccok rám jönnek, a kínaiak meg nem... :( Ja, és lassan olcsóbbak is.

20. Basset (válaszként erre: 11. - Ac808a6b30)
2011. márc. 28. 18:15
Vááá... Hol van??
2011. márc. 28. 18:14

Szerintem érdemes nyitni ha jó helyet találsz az üzletnek és van megfelelő forgótőkéd. Nagyon fontos, hogy nem elég egy pár négyzetméteres lyuk.


Én több turiba is járok és ismerem a vállalkozókat, tőlük tudom, hogy nagyon sok esetben a nyári pólós, ruhás zsákokat télen kell megvenni, mert a szezonjában nincs, nagyon kevés van. Természetesen fordítva a téli cuccokkal.


Akiket én ismerek elég jól megy nekik, nagy a forgalmuk, de az áraik is szolídak.

18. Gine (válaszként erre: 17. - Ac808a6b30)
2011. márc. 28. 18:09
Mindenki mást szeret:)Nincs sok időm az ömlesztettre,meg én tényleg csak egyedi dolgok miatt nézek be néha,de keresztanyám imádja pl az ömlesztett turikat,én hülét kapnék:)
17. ac808a6b30 (válaszként erre: 15. - Gine)
2011. márc. 28. 18:06
Nem csak azért, mert olcsóbb, én turizni imádok, az ömlesztettben, ez amolyan hobbi (már-már lételem), az az igazi kincskeresés, én meg a vállfásat nem nézem!
16. acsgabi80 (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2011. márc. 28. 18:06
Szia!A mi városunkban is sok a turi,de nem mindegy milyet nyitsz. Én kivételesen csak egybe szeretek járni,pedig már az összesben voltam.Szerintem mérd fel,milyenek az igények és aszerint próbáld meg.Felénk rengeteg a gyerekruhás igény!
15. Gine
2011. márc. 28. 18:00

Sziasztok!

Igaz ritkán,de benézek turikba,mert néhány egyedi cuccot ott fogok ki!Múltkor egy leopárdos,térdig érő Zara kabátot vettem ott,aminek volt ára turihoz képest(7000ft),de én csak olyanba lépek be,ahol fel vannak akasztva a ruhák.Viszont,ahol így teszik ki a ruhákat,néha már röhejesen nagy árakat írnak ki,szétnyúlt,kopott semmikért,amiket újonnan Outletben uannyiért megkapok.Az ömlesztett turit én nem szeretem,de talán oda többen járnak,mert olcsóbb...nem tudom

Ja,meg az a bajom még,hogy tele van Angol cucokkal...én nem tudom mekkora nők élnek ott,de minden óriási...múltkor gondolkoztam,hogy milyen jó lenne egy olyan túrkáló,ahol francia cuccok vannak.Kisebb méreteket is hordanak ott a nők,meg minőségibb cuccokat is:)

2011. márc. 28. 17:57
Nálunk pl. egy 12.000.fő lakosságú városban csak 1 turi van (ami még üzemel :PPP)
13. Titánia83 (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2011. márc. 28. 17:56
Látom pesti vagy. Szerintem Pesten nehéz ügy, ott is megvan minden kerületnek a favorit turija.
2011. márc. 28. 17:55

Nyíregyen is minden sarokra 3 turi jut. Van bőven. Szerintem egy kisebb városkában lehet nyerő, de nagyobb városokban esélytelen.


Olyan helyen érdemes még, ahol nincs Háda. Szerintem a legjobb!

11. ac808a6b30 (válaszként erre: 10. - Basset)
2011. márc. 28. 17:54
Unokaöcsém most fedezett fel egy turit nálatok, azt mondta, hétfőn 1 zsák ruci 1000 ft, nem is kérdeztem tőle, voltak -e venni!
10. Basset
2011. márc. 28. 17:52
Szerintem is a kilós jobban menne. Nálunk az is jó, ha a hét elején, vagy amikor jön az új áru, akkor mittudomén 500 Ft/kiló és ahogy telnek a napok, úgy olcsóbb egy 100-assal. Szerintem ez is jó ötlet.
2011. márc. 28. 17:51

Nálunk 3 turi van egymáshoz közel. Na én naív azt gondoltam, ki a fene, aki ennyi vackot megvesz.

Ha látnád mekkora sorok vannak nyitás előtt már fél órával, azon a napon, amikor kiírja hogy új áru érkezik. Egyszerűen hihetetlen.


Két turiban voltam, az egyikben a ruhák vállfán voltak, drágábban, a másikban pedig csak egy kisebb állványon voltak vállfán, a többi ömlesztve.

2011. márc. 28. 17:51
A mi környékünkön a német lomosok mennek nagyon. Van olyan amelyiknek ruhás része is van, minőségi dolgokkal. Szerintem nem megy olyan rosszul nekik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook