Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vajon a kapszulás gyógyszerek kapszulája ártalmas az egészségre hosszútávon? fórum

Vajon a kapszulás gyógyszerek kapszulája ártalmas az egészségre hosszútávon? (tudásbázis kérdés)


2011. febr. 1. 20:03
Megnyugtattatok,köszönöm
23. k_nm (válaszként erre: 22. - Dolores007)
2011. febr. 1. 17:07
az finooom :-) nyamm
22. Dolores007 (válaszként erre: 20. - K_nm)
2011. febr. 1. 15:28

Bocsi, tényleg, kicsit kapkodtam. :)

Én szűztea kekszet ettem annak idején.5-6 db elég volt uzsonnára.

21. piros66 (válaszként erre: 20. - K_nm)
2011. febr. 1. 13:15
Köszönöm a hozzászólást.A tea nem ízlett igazán,azt is próbáltam.Nagyon remélem,hogy már nem leszek kismama,talán nagymama sem még pár évig!
20. k_nm
2011. febr. 1. 13:11

A patikában vett szüztea bevizsgált, ne aggódj miatta. Igazából jobb, ha összetartod, nem szeded szét, vagy akkor igyál teát (pfujjj) :-)

Ha kismama vagy/leszel, abba kell hagynod! DOlores007, egy apróság, a szájban nem a bacik bontják a hatóanyagot, hanem az enzimek...de annyira instabil hatóanyag elég kevés van (pl az inzulin az, azon kívül talán ha egy-kettö van...)

2011. febr. 1. 12:54
Mindenkinek köszönöm a hozzászólást,valamelyest okosabb lettem!
2011. febr. 1. 12:53

Igazából akkor kezdtem,amikor a 90 napos szétválsztót elkezdtem.A célom a szűztea kapszulával az volt,hogy az emésztés gyorsabb legyen,ne legyen ideje a zsírnak lerakódni.

Nem okoz hasmenést,Először sem okozott.

Ha meg véletlen elfelejtem bevenni,mert olyan is van szerencsére akkor sincs probléma.

A méregtelenítéssel pedig valahogy úgy vagyok,mint a lúgosítással,hogy csak duma./Lehet ezért megköveznek,de így gondolom./

Figyelem magamat azért.Ezért is kérdeztem ezt kapszulaburok dolgot.

Gyógyszertárban veszem.Remélhetőleg nem valami bóvli anyag.

Köszönöm Dolores.

17. Dolores007 (válaszként erre: 15. - Piros66)
2011. febr. 1. 12:43

Szerintem nem árthat, ezek a dolgok be vannak vizsgálva, ha nem vmi piacon veszel pult alól valami külföldi vackot.

Én a helyedben mondjuk méregtelenítésre nem költenék. Ilyen nem létezik, csak ha nincs májad vagy veséd. Sehol nincs a belekben hely, hogy hosszú ideig tárolódjanak dolgok. Hidd el, ami bemegy, az kijön. A nehézfémek felhalmozódását nem vesszük ide, mert ott nem kilókról van szó.

Ez az egész méregtelenítés egy nagy biznisz.

A szűzteával meg vigyázni kell, mert meghajthat rendesen és hosszú időn át, így a beleid renyhék lehetnek, nem fognak megfelelően dolgozni és székrekedésed lesz ha abbahagyod a szűztea szedését.

16. andi6020 (válaszként erre: 9. - Carpediem*)
2011. febr. 1. 12:40

Tényleg!

1; Ne tanácsolj hülyeségeket.

2; Nézd meg, hogy hova írogatsz! Ez nem fórum, hanem tudásbázis, pont az a hely, ahol kérdéseket lehet, kell feltenni.

2011. febr. 1. 12:37

Dolores köszönöm az alapos választ.

Úgy gondolom a szűztea kapszulának,mint kapszula a bélben kell oldódnia.Lehet ilyen tömény formában bántaná a gyomrot.

Remélem km_n- nek igaza van és zselatinból van maga a kapszula anyaga,ami nem fog problémát okozni sehol.

14. piros66 (válaszként erre: 9. - Carpediem*)
2011. febr. 1. 12:32
Nem fórum nyitó volt,hanem tudásbázis kérdés.
13. andi6020 (válaszként erre: 2. - 7f1efd4c7b)
2011. febr. 1. 12:22

Jesszus, ne beszélj már ekkora butaságokat!


Nem az íze miatt van kapszulában, hanem azért, hogy csak a célterületen (pl belekben)kezd el emészteni!

Nagyban befolyásolod a gyógyszer hatásmechanizmusát, ha kiborogatod a kapszulából!!

Szereti-nem szereti, úgy kell bevenni, ahogy van.

Ennyi erővel a no-spat is rakhatnák kapszulába, amilyen veszett keserű az íze!

2011. febr. 1. 12:01

A kapszulák különböző anyagból készülnek hogy szabályozzák a hatóanyag(ok) leadásának sebességét, helyét vagy időtartamát. Ezeknek a készítményeknek lehet nyújtott hatástartamuk, vagyis elég naponta egyszer bevenni őket, de közéjük tartoznak a késleltetett hatóanyagleadású kapszulák is, amelyek hatásukat csak egy bizonyos idő eltelte után kezdik kifejteni.

A gyomornedv-ellenálló kapszulák olyan késleltetett hatóanyagleadású kapszulák, amelyek a gyomornedvvel szemben ellenállóak és hatóanyagtartalmuk csak a bélben szabadul fel. Az előállítás során ezeket a kapszulákat általában gyomornedv-ellenálló bevonatú granulátummal vagy szemcsékkel töltik fel, de úgy is eljárhatnak, hogy a kemény vagy lágy kapszulákat látják el gyomornedv-ellenálló bevonattal, és így bélben oldódó kapszulát kapnak. Alkalmazásuk akkor célszerű, ha a gyomor védelme a cél a hatóanyag károsító hatásától, vagy pedig épp a hatóanyagot akarjuk megvédeni a gyomorsavtól.


Így tehát a legnagyobb hülyeség szétszedni és por alakjában bevenni, csak ha szerepel a papíron ez.

Ilyenkor már a szájban lévő baktériumok megkezdik az emésztést.

11. vakri
2011. febr. 1. 11:50
Nekem konkrétan rettenetesen fáj a gyomrom ha kapszulát veszek be. Ha nincs külön ráírva, hogy nem lehet kivenni a kapszulából én is ki szoktam. Olvasd el a betegtájékoztatót!
2011. febr. 1. 11:47
Valaki tudja, hogy az antibiotikumnak hol kell felszívódnia? A bélben, vagy már a gyomorban?
2011. febr. 1. 11:45

Én is azt tanácsolom, hogy öntsd ki belőle, és úgy vedd be.

Te jó ég, ilyen fórumot nyitni, de nem tudom min vagyok ennyire meglepődve, hisz ennél durvábbak is szoktak lenni.

2011. febr. 1. 11:45
hm...Ez jó kérdés,de ha valakinek sokat kell szednie,szerintem a legjobb,ha szétszedi és kiönti belőle a hatóanyagot.:-)
2011. febr. 1. 11:24
Valahol olvastam,hogy a kapszula miatt.Májbetegsége lett,mert nem tudta feldolgozni a szervezete.
2011. febr. 1. 11:23
Abban lehet valami,hogy a ennek speciel a bélben kell oldódnia,hiszen arra való,hogy méregtelenítse a bélrendszert.
2011. febr. 1. 11:21

Már majdnem egy éve szedem a szűztea forte kapszulát.Valahol egyszer olvastam,hogy maga a kapszula ártalmas.

Tud valaki valamit erről?

Köszönöm.

4. k_nm
2011. febr. 1. 11:19
ja, jó ötlet, öntsétek ki, és akkor cseszhetitek a felszívódást! Zselatinból van, nem ártalmas senkinek semmire. Sok úgy van kitalálva, hogy csak a bélben oldódjon fel, a gyomorsavnak ellenálljon, így megvédve a hatóanyagot, és biztosítva azt, hogy akkor szabaduljon fel, amikor kell...ha kiöntitek, akkor ez kilöve...
2011. febr. 1. 11:12

szerintem csak nem...nagyon sok gyógyszer van, ami kapszulás, és rendszeresen kell szedni 1-1 betegségre. ha ártalmas is, nem hiszem h pont a kapszula miatt...

DE ahogy Cseperke is írta, öntsd ki belőle ha tartasz tőle:)

2011. febr. 1. 11:06

nem hiszem de ha félsz akkor ki lehet belőle önteni egy kiskanálba ,és úgy bevenni!!

Csak a könnyebb bevétel miatt van kapszulában ,meg úgy nincs neki íze...

De én van hogy a gyereknek kiöntöm belőle ,mert nem szereti a kapszulát..

2011. febr. 1. 10:56
Vajon a kapszulás gyógyszerek kapszulája ártalmas az egészségre hosszútávon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook