Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan alakul a vagyonmegosztás ebben az esetben? Fele-fele arányban? fórum

Hogyan alakul a vagyonmegosztás ebben az esetben? Fele-fele arányban? (tudásbázis kérdés)


1 2
12. Nyusza93 (válaszként erre: 11. - Nyusza93)
2022. nov. 30. 15:02
Elirtam lakásfelújítási támogatás
11. Nyusza93 (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2022. nov. 30. 14:59
De ami a felújítasbol van az mind az ő nevére szól mert a lakásfenntartási támogatás az ő nevén lett beadva.
2022. nov. 30. 14:58

Jól mondják.Az is közös, amit együttélésetek alatt közösen vásároltatok.

Kotord elő a fiókok mélyéről azokat a vásárlási számlákat (bútor, berendezések, gépek, felújítási anyag, bármi!!!) amiket már együtt vásároltatok... mert az már közös.


Jó ügyvéd!!! Az kell!

2022. nov. 30. 14:50

Nem csak a házasság alatti vagyon közös, főleg mivel azt írod, tudod bizonyítani, hogy a házba beszálltál anno, mégha tulajdonjogot nem is szereztél benne.


Az más kérdés, hogy a babaváró visszafizetése Téged ugyanannyira fog terhelni, mint a férjedet, az ő részéről pedig ott lesz a gyerektartás. Gondolom azt a fiad után is kapsz az ő apjától.

8. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Nyusza93)
2022. nov. 30. 14:45

Nem kell megijedni, azért az nem úgy van ahogy a férjed elgondolja.

El kell menni ügyvédhez.

Az én ismerősöméknél is azt hitte a férj hogy kipaterolhatja a lakásból a feleséget meg a gyereket. Csúnyán megszívta. A gyerek és a feleség maradt a lakásban, ő meg fizeti a gyerektartást még ráadásul. Úgy hogy ügyvéd mindenképpen.

7. birebora (válaszként erre: 6. - Imisz)
2022. nov. 30. 13:50
Én is igy gondolnám, csak azzal a 1,5 millával meg az apróval nem megy messzire. Nem tud új életet kezdeni.
2022. nov. 30. 13:30
Véleményem szerint ha nem akar / ad vissza semmit a férjed akkor a hiteleket is fizesse egyedül ő! Az 1,5M-ról, amiről utalási bizonylatod van, azért követeld vissza. A többivel legyen boldog, meg a hitellel is. De ez csak vélemény, nem tudom a jogszabályok -a babaváró és lakásfelújítás esetében- miként szabályoznak. Minden esetre egy ügyvéd többet tudna mondani.
5. Nyusza93 (válaszként erre: 4. - Alnisa)
2022. nov. 30. 13:18
Akkor sem kapok a házból ha a felújítás a babavarobol valamint a gyerekek után járó lakásfelújítási támogatásbol történt? Hisz azokhoz én is kellettem.
4. Alnisa (válaszként erre: 1. - Nyusza93)
2022. nov. 30. 13:17

Mióta vagytok házasok?

Ha nem szerepelsz a papírokon, akkor a házból sztem nem kapsz semmit.

A házasság alatt megszerzett vagyon közös. Jó ha megvannak a számlák arról amit vettetek.

Jó ügyvéded legyen mindenképpen, ha a férjed ennyire nem szeretne egyezkedni.

Hitelt közösen kell visszafizetnetek. Vagy most meg megszületett a közös gyermek?

3. Nyusza93 (válaszként erre: 2. - Semleges)
2022. nov. 30. 13:10
Nem tudom én sem.
2022. nov. 30. 13:05

Nem értek hozzá, de biztos, hogy nem "semmi".

Viszont a babavárót együtt kell visszafizetnetek, nem?

2022. nov. 30. 12:55

Házasság előtt vásárolta a férjem a házat amihez én 3.000.000 Forintot adtam. Ebből 1.500.000 Forintról van utalási bizonylatom mint önrész. A többi a berendezésre ment. A férjem az egyedüli tulajdonosa.


Most márciusban felvettük a babavárót. Abból újítottunk. És vissza is igenyeltük a gyerekek után járó lakásfelújítási támogatást 3.000.000 forintot. Két gyermek van. A fiam az előző kapcsolatomból. A lányom a házasság előtt született.


Megromlott a házasságunk és a váláson gondolkozom. A férjem szerint nekem semmi nem jár.


Jelenleg gyesen vagyok a lányommal. Előtte táppénzen ( kb 120.000) majd Cseden (kb. 180.000) illetve Gyeden (kb. 160.000) voltam. Párom közel 500-600.000 keres.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook