Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vágyom egy 5.babára, de nem lehet. 3fiú, és 4.-nek 1 lány, akibe olyan szerelmes vagyok, hogy megint vágyom egy kislányra. fórum

Vágyom egy 5.babára, de nem lehet. 3fiú, és 4.-nek 1 lány, akibe olyan szerelmes vagyok, hogy megint vágyom egy kislányra. (beszélgetős fórum)


1 2
2012. dec. 10. 07:29
:)
2012. dec. 10. 06:24
Mi négy fiú után tartottunk szünetet, de nem bírtuk ki és meglett az ötödik is. Kislány. Imádjuk és én is bevállanék még egy 6.-kat, de mi asszem már maradunk az ötnél. A legnagyobb egyetemista a legkisebb óvodás, és imádják egymást.
31. tica06
2012. dec. 9. 12:39

Szerintem nem vagy egyedül...sokszor vágyódva nézem a kis babákat...milyen jó lenne még egy nekem is..

Az eszem azt mondja nem, a szívem meg sajog utána.

Nem tudom mulik e az érzés, nálam 8 éve nem... ég úgy se, hogy élvezem azt a szabadságot amit a gyerekek önállóságával kapok, és tudom egy kis manóval ez megszűnne...

30. ffda657edd (válaszként erre: 1. - Csillus78.06.27)
2012. dec. 8. 14:17

Szia!

Teljesen együttérzek veled! Nekem egy kisfiam van. Nagyon-nagyon szeretnék még egyet. De már másfél éve nem jön. Nem rég kiderült, nem is lehet, csak lombikkal. Azt meg sajnos anyagi okok miatt nem engedhetjük meg. :-((( Szörnyű ez a helyzet!

Én azért szorítok nektek, hogy legyen meg az 5. baba is! :-)

29. fe96902938 (válaszként erre: 4. - Martamay)
2012. dec. 8. 06:13

"A csaladunkban mindenki ki volt akadva igy is, hogy 3.?????? A 4-nel szerintem szivinfarktust vagy agyverzest kapnanak.. :D"


Dettó:A 3.-nál az anyám hetekig nem állt velem szóba.A férjemet meg majdnem felpofozta:DD

28. Titánia83 (válaszként erre: 27. - Blaha Lujza)
2012. dec. 8. 01:33

Köszönöm a biztatást! Már utána olvastam a témának, de sajna orvosból mifelénk (Kelet-Mo) nagyon kevés van, és ők sem hirdetik magukat, akik bevállalják.

De bizakodok. :) Köszi!!!


Mi is 4-et szeretnék. ;)

2012. dec. 8. 01:26

Böbbenet, 6 gyerek, de klassz! Jó egészséget hozzá az egész családnak!


Csillus, írod ugyan, hogy nem kell bíztatás, meg drukk, de azért valami miatt csak írtál ide...;)

Elmúlni szerintem se fog a vágy, max a szüléssel. :D


Nem tudom, pontosan mi miatt nem lehet, de amikor mi a párommal gyerekvállalásról beszélgettünk másfél-két éve, azzal jött, hogy hát az anyagiak, meg a stabilitás, stb. Azt mondta, hogy ha jönni akar, úgyis jönni fog és akkor megtartjuk, de ő direktbe nem akarja. Kijátszhattam volna, de így meg én nem akartam.

Gumit utáljuk mindketten, tablettát ő nem akarta hogy szedjek (hallottatok már ilyet?!), így a "vigyázunk"-ból meg is született a ma 9 hónapos kisfiunk. (Tudom, gyenge módszer, de hát ez maradt, na... És tényleg vigyáztunk, másfél évig működött...:P)

Ha ránéz, látom, hogy elolvad, munka után rohan haza, hogy vele lehessen. Nem kell mondania semmit, hogy érezzem, amit érez.


És az anyagiakról: anyámnak lett igaza, aki azt mondta; ha isten ad báránykát, ad hozzá legelőt is! :) Pedig az átlagmagyar fizetésből élünk, meggondolunk minden ezrest, hogy hova megy, de amíg kijövünk, addig semmi más nem számít, csak ez a kis poronty és az egészségünk. :)

Egyébként én is 4-et szeretnék. :)


Titánia, amerikai siteokon lehet olvasni extrémen sok császár utáni hüvelyi szülésekről, nekünk csak egy volt, az is tudatlanság, tájékozatlanság miatt, úgyhogy ezt verd ki a fejedből, semmit sem korlátoz EGY db császár! :)

Ez egy magyar tévhit, amit a nőkbe plántáltak, hibás, rossz, mérgezi a testet és a lelket.


Mindenkinek, aki vágyik rá, kívánok gyermekáldást és hogy meglegyen hozzá minden feltétele - köztük magamnak is! :)

26. Titánia83 (válaszként erre: 24. - 25b103246c)
2012. dec. 8. 00:22

Ó, gratulálok!!!


De jó, akinek sok gyermeke van. :')


Nekem sajna császár volt az első, az meg ugye bekorlátozza a dolgokat. :(

2012. dec. 8. 00:06
Kb tudom, hogy mit érzel, bár nekem csak egy gyerekem van, egy időben -igen rövid ideig- én is vágytam még egyre, de elmúlott sőt jelenleg a világból ki lehetne kergetni még egy gyerekkel.
2012. dec. 8. 00:02

Tudom mit érzel, nekem 5 van, és még nem tudom, mennyi lesz....nálunk a férjem is szeretne még. Nem tudom, miért írtad, hogy már nem lehet, nem látunk bele az életetekbe, de azért azt el kell mondjam, nem valószínű, hogy ez a "hiányérzet" csak úgy elmúlik magától.

Gratulálok a gyerekekhez. Nagyszerű anya vagy:)Lehet, hogy erre születtél?

2012. dec. 7. 23:54
Hát nagyon megértelek.Nekm van egy 16 éves fiam,meg most egy 1 éves fiam.Ő második házasságból.De lányt vártunk,imádjuk a gyönyörű fiúnkat,de a kislány itt maradt a tudatomban.De sem anyagilag sem másképp nem gondolom,h lesz egy kislányunk még:(((Pedig vágyom nagyon rá......
2012. dec. 7. 23:32
Ez az igazi alfanőstény magatartás, csak gratulálni tudok hozzá! A gyermekeitek majd öröklik e nemes géneket s így jövő generációjának ősanyáivá váltok, míg a többiek kihalnak.
2012. dec. 7. 23:25
Én a 3.nál tartok (fiú, lány, fiú) de nem gyengül a vágy... sőt :D
20. csukottszemmel (válaszként erre: 17. - C1a46ddede)
2012. dec. 7. 23:10
Hát a Jóisten segítsen titeket! :)
2012. dec. 7. 22:58
Hát írtad hogy nem kérsz bíztatást, én mégis azt mondom ha fizikai akadálya nincs akkor vágjatok bele.Miért ne? A család a legszebb dolog.Mi is 4 en vagyunk testvérek, és nagyon szeretem hogy ennyi tesóm van.Nekem sajnos egy éve nem jön a baba pedig minden vágyam az hogy anya lehessek és mi is nagy családot szeretnénk.De hát már eggyel is megelégednék.Na szóval nincs közöm hozzá, de ahol 4nek van enni eszik az 5dik is, meg a ruhák egyebek örökölhetőek, de ezt te már úgyis tudod.Hajrá. :) és örülök ha valaki ennyire szereti az anyaságát.Csak adná az ég hogy én is átélhessem valamikor.
18. Annie1130 (válaszként erre: 17. - C1a46ddede)
2012. dec. 7. 22:56
Gratulálok nektek!Sok boldogságot!:)
2012. dec. 7. 22:55

Tudom, miről beszélsz, és nem akarlak elkeseríteni, de nem múlik... (Maximum szüléssel! :) )

Én is ezt éreztem éveken át. 4 gyerek után (akik segítséggel jöttek csak össze) úgy gondoltuk, hogy még egy kislányt örökbe fogadunk. Így most van egy 4 hónapos örökbe fogadott kislányunk, akinek úgy megörültünk, hogy mindjárt teherbe is estem. Most 16 hetes terhes vagyok, és ő az első babám, aki spontán, segítség nélkül jött.

Azt hiszem, én most érzem azt, hogy ennyi gyerek már elég lesz! :)

És mi is megkapjuk folyamatosan, hogy minek szülök ennyit ebbe a nyomorúságos világba?

De 6 gyerek nem hatszor annyi gond, mint 1, és nem is kerül hatszor annyiba.

Úgyhogy ha úgy érzitek a férjeddel, hogy menni fog, akkor HAJRÁ! :)

2012. dec. 7. 22:45
De szép gondolatok!Öröm olvasni a soraitokat! Én még az anyaság előtt állok, de amióta az eszemet tudom, 5 gyereket szeretnék!Majd meglátjuk mennyivel áld meg minket a Jóisten...:)
15. 328aadd89f (válaszként erre: 14. - 5146e98818)
2012. dec. 7. 22:43
:)
14. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Csillus78.06.27)
2012. dec. 7. 22:41
Majd jönnek az unokák, ha mindenki így hozza a formát tizenhatan.
2012. dec. 7. 22:40
El nem tudom képzelni, hogy milyen lehet ezt érezni.:) Biztos kell ilyen is, olyan is...
12. Titánia83 (válaszként erre: 1. - Csillus78.06.27)
2012. dec. 7. 22:40

Hú, nekem egy kisfiam van, de amikor megszületett, azt mondtam, hogy jöhet a következő. :D Mi "is" 4 gyermeket szeretnénk. Sajnos ma, az országban leginkább anyagilag nem vagyunk eleresztve. :( Sokan ezért nem vállalnak egy következő gyermeket. (Akár a másodikat is.) De szerintem sok anyában felmerül ez, hogy de jó lenne még egy baba. Pláne ha kiegyensúlyozott a családi élet, és az előző gyermekekkel sem volt probléma semmilyen téren.


Szerintem azért csinálj egy mérleget, hátha belefér még az életetekbe. Én azt gondolom, hogy nem elítélendő, ha valaki sok gyermeket vállal. Magadban keresd a választ! ;)

11. bnedora (válaszként erre: 6. - Martamay)
2012. dec. 7. 22:36
A 2. fiam megszületésekor azt mondtam (még a szülőágyon), hogy akkor lesz egy 3. is, hátha kislány lesz. De az idő múlásával maradtam a kettőnél. Amikor az unokáim megszülettek, akkor jött rám, hogy de jó lenne újra anya lenni, persze akkor már késő volt.
10. 328aadd89f (válaszként erre: 8. - Martamay)
2012. dec. 7. 22:36
Még nem, de egyszer biztosan (ha a sors is úgy akarja).:)))
2012. dec. 7. 22:35

Amikor a fórumcímet olvastam, pontosan az általad leírt utolsó mondat fordult meg először a fejemben, hogy milyen szép is az anyaság vágya. :)

Kár, hogy ilyen nehéz világot élünk, hogy szóba kell jöjjenek az anyagiak, ha gyerekvállalásról van szó.

4 gyermek is nagyon, de nagyon nagy dolog! és tényleg teljesen természetes, hogy vágyódsz az ötödikre, hisz' gondolom mind a négyen csodás pillanatokat adnak neked nap, mint nap. És persze ezt az ember szeretné újra és újra átélni akár az idők végezetéig. Ez így szép.

Aki ezért elítél???!!!! Az tudatlan. :)


Nagyon sok boldogságot, jó egészséget nektek! És kívánom, hogy azért mégiscsak teljesüljön a vágyad, ha lesz rá mód és lehetőség! :)

8. martamay (válaszként erre: 7. - 328aadd89f)
2012. dec. 7. 22:34
..es lesz? :))
7. 328aadd89f (válaszként erre: 1. - Csillus78.06.27)
2012. dec. 7. 22:32

Én tökéletesen elégedett vagyok a két gyerekemmel, de ahogy nőnek és már a kisebbiket sem lehet állandóan babusgatni, meg szeretgetni, úgy éledezik bennem is az anyai ösztön és a vágy a harmadik babára. Tudom, hogy miről beszélsz és meg is értelek...

Én is nagyon vágyok egy kislányra!!!!

6. martamay (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2012. dec. 7. 22:32
Nem fog elmulni szerintem. Mondom, nekem 12 ev utan is volt, hogy kell meg egy baba.. :D
2012. dec. 7. 22:32
Szerelemről beszéltél. Vannak olyan férfiak, akikről üvölt, hogy szaporítani kell a génjeit.
4. martamay (válaszként erre: 1. - Csillus78.06.27)
2012. dec. 7. 22:31
pontosan tudom mit erzel!!! En is vagytam egy 3ra eveken at, ezert szuletett meg a 12 es 9 eves lanyom utan a kisfiam olyan keson. Most 15 honapos a fiucska es ertelemszeruen 13 a nagyfiam es 10 a nagylanyom, de szeretnek meg egy kislanyt. A csaladunkban mindenki ki volt akadva igy is, hogy 3.???????????????????? A 4-nel szerintem szivinfarktust vagy agyverzest kapnanak.. :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook