Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Vágy legyőzése fórum

Vágy legyőzése (beszélgetős fórum)


17. cel
2010. szept. 16. 16:36

Nem tartom jó ötletnek azokat a diétákat, amelyek egyoldalú táplálkozásra épülnek. Előbb utóbb hiány betegséghez vezetnek és a közérzet is megsínyli.


Mielőtt bárki is fogyókúrába kezdene, javaslom nézze meg jól családtagjait. Ha valamennyi felmenője alacsony és zömök, ne akarjon magas és vékony lenni.

Nyilván ez túlzás, de az alkati adottságokat figyelembe kell venni.


Jelzem nem vagyok fogyókúra alatt(talán lehetnék) de igyekszem egészségesen és mértékkel táplálkozni.

Ha rám tör a vágy, hogy most ennem kell, akkor nekem két falat (nem több!!) kenyér vagy zsemle (lényeg, hogy szénhidrát legyen) és egy nagy pohár víz jelenti a megoldást.


Próbáltam mást is (gyümölcs, zöldségféle), de rendszerint nem enyhített semmit és gyomorfájás lett a vége.


Igen, lehet arra is gondolni, hogy csak a mai napot bírjuk ki, a holnap az a holnap gondja, de, hogy ezt valaki betartsa, nagyon erősnek kell lennie és mellette teljesítenie is kell (család, munkahely, kisgyermek), szóval nem mindig kivitelezhető.

2010. szept. 15. 18:44
fehérje diétáról mi a véleményetek? most néztem a dr zsírvágot, és állítolag jóóóó...vékony akarok lenni!!!!!!!!
15. dundy (válaszként erre: 13. - 5bfba16667)
2010. szept. 15. 17:36
Ezzel én is így vagyok, már rengeteget próbálkoztam. de inkább 6-kor eszem ,mint 9-kor. Különben még 11-kor is azon agyalok, és sokszor bedőlök.Pfujj.
14. 30696edd32 (válaszként erre: 1. - Fatty girl)
2010. szept. 15. 17:27
gyümölcssel
2010. szept. 15. 16:31

Amúgy ez tényleg tök fontos.

Mindig azt add a szervezetednek, amit kíván. Egy picit, és megnyugszol.


Képzeld el. Fél 6 van, és rád jön az ehetnék. Iszonyúan megkívánod mondjuk aaa pudingot.

De Te nem ehetsz pudingot, pedig ott lifeg a hűtőben, és iszonyúan kell.

De neeem, Te nem eszed azt meg, hanem eszel helyette egy répát, mert az zöldség, meg friss, meg vitamin, és azt is szereted.

Megetted.


Boldog vagy 5 percig, majd eszedbe jut a puding. Jársz föl s alá a lakásban, írsz egy ímélt, eltelt fél óra, de neked a puding kell. ennek örömére megeszel egy almát, mert kevés benne a kalória, és laktat, ezért tökjó lesz.


Tökjól elvagy megint egy órát, majd eljön mondjuk a 8, és neked megint eszedbe jut a puding.


Ekkor már nem bírod tovább, megeszed az összes pudingot, ami csak benn van a hűtőben.


PEDIG!

ha figyeltél volna a szervezetedre, tudod, hogy CSAK a pudingra vágyott. nem alma, nem műzliszelet, nem répa, hanem puding.


Ha megetted volna akkor, 1. aznap már nem kellett volna többet enned, mert a kis pudingoddal jól laksz, mert megkapta a finomságot a szervezeted.

2. nem ettél volna almát, répát, meg 5 pudingot.

3. és mindezt nem 8kor tetted volna, hanem fél6kor, amit aznap még a rendrakással, mosogatással, kis sétával le is gyűrsz.


Szerintem ezt gondold meg.

Mindent szabad, mértékkel!


És így nem lesz se bűntudatod, se semmi ilyesmi.

Jah, és a legfontosabb, nem éhezteted ki a szervezeted!


Bocs, a kisebb regényért, hátha segítettem picit..:)

Sok sikert:)

12. fatty girl (válaszként erre: 10. - 5bfba16667)
2010. szept. 15. 16:21
azért nincs nagy kitartásom , sokszor rámjön, vmikor tényleg nagyon megtudom állni, aztán nem, most is ettem kevés hízlaló kaját bűntudatom van, és nem is élveztem annyira az ízeket :(
2010. szept. 15. 15:53
33 szeretett volna lenni:)
10. 5bfba16667 (válaszként erre: 9. - Mimiko70)
2010. szept. 15. 15:52

Bizony bizony, köszönöm..:)


Amúgy kedves Fatty Girl rengeteget fogytál az elmúlt fél évben.. Azt mondják, hogy havi max 2-3 kg-t szabad, Te meg 6 hó alatt majd 32, v 32 kg-tól szabadultál meg.

Az nagyon durva.. Nagyon ügyes vagy, ebből is látszik, hogy van kitartásod!


Sok sikert a továbbiakban is!

2010. szept. 15. 15:49
én inkább lefekszem vagy rágozom.amugy azt mondják az okosok hogyha bármit megkívánsz nagyon ne állj neki ellen edd meg de csak kicsit.mert a szervezeted jelzi mire van szüksége és meghálálja.de ha nem kapja meg azzal csak rosszabb lesz.én is fogyózóm és sok mindenen túl vagyok de ezeket sok szakembertől hallottam.
8. 981908f710 (válaszként erre: 1. - Fatty girl)
2010. szept. 15. 15:45

Én 30 kg fogytam 5 évvel ezelőtt, és ma is tartom a súlyomat.

Előtte mindenki azt mondta-"te ilyen fajta vagy".


Én igenis eszek ,mindent csak lemozgom.

A fogyáshoz kitartás és akar kell.

Ha szeretnél enni egyél,aztán mozogj.

Ha éhezteted magad az baromi rossz.

Ha zabálhatnék jön rád egyél pár falatot aztán menj bárhova séta ,tereld el a figyelmedet.

7. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 1. - Fatty girl)
2010. szept. 15. 15:42
Nagy pohár meleg zöld tea,mézzel.Vagy ha nagyon nem bírom,eszek egy norbis pudingot.Ha végképp nem megy (én mindig este voltam nagyon éhes),akkor fogat mosok..Nálam ez bevált,mert lusta lettem volna újra megmosni :)
2010. szept. 15. 15:42
Én szénsavas vizet iszom, vagy görögdinnyét eszem. A dinnye eltelít, édes és mégsem hízlal.
2010. szept. 15. 15:38

Azt mondom: Ma még megállom, hogy tartom a tervet.

Holnap, az legyen a holnap dolga.

Tehát: (Csak) ma nem!

2010. szept. 15. 15:36

Eszem valami olyat, amit nagyon megkívánok.. Mondjuk csokit, egy sort..


És a szervezetem megkapta amit akart, innentől kezdve nyugiban van:)

2010. szept. 15. 15:35
vagy arra, hogy mindjárt este lesz, és hamar elalszom:DD
2010. szept. 15. 15:34
A következő napra gondolok:)
2010. szept. 15. 15:33
mikor rátok jön a nagy zabálhatnék amikor fogyoztok, hogy győzitek le?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook