Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vadászgörény lakásban? fórum

Vadászgörény lakásban? (beszélgetős fórum)


8. d3b7982380 (válaszként erre: 5. - Depike)
2009. máj. 22. 20:56

Nekem 4 görim van itthon, és igy nem unatkoznak annyira akkor sem, ha nem vagyok itthon. De azért nem érdemes többel kezdeni, elég időt kell hagyni annak, aki első görit vesz magához, hogy megszokják egymás dilijeit. :) Merthát ugye nincs két egyforma ember sem, meg göri sem. Egyik göri lükébb, mint a másik. :) Imádnivalóak, de sok megfontolás után vágj csak bele... nem keveset foglalkoztam görénymentéssel, sajnos nem sok jó tapasztalatom van... :(

egyébként bármiféle kérdésed van, szivesen válaszolok akár priviben is. ;)

2009. máj. 2. 16:28
a tesóméknak is van görényük. a sógornőméktől vették át. nagyon vad volt, támadta a gazdáit, csak vastag kesztyűben lehetett megfogni. tény, hogy keveset foglalkoztak vele, csak etették, mert babájuk lett, így őrá figyeltek inkább. aztán ugye átvették tesómék, és teljesen megszelídült. az elején rengeteget foglalkoztak vele, szoktatták magukhoz, de ők is dolgoznak, és mégsem vadult vissza. az övék nem mászik fel nagyon sehova, csak az ágyra, meg a szekrény mögé szokott. ja, meg a tesóm pasija sétáltatja is, kiviszi az utcára meg minden...
6. Zor@
2009. máj. 2. 16:15
Lehet tartani lakásban, de több gondoskodást igényel, mint azt sokan gondolják, ezért van rossz híre. Harapni csak az harap, amelyikkel a gazdája nem foglalkozik eleget.
5. Depike (válaszként erre: 4. - Sundance)
2009. ápr. 22. 13:14
Egyenlőre csak gyűjötm az infókat, de ahogy látom, eddig még csak rossz tapasztalatok vannak. Én is attól félek, hogy mivel párommal sokat dolgozunk, ezért unatkozni fog, és ha kiengedem a ketrecből mindent tönkretesz. Azért köszi, még gondolkodom rajta...
2009. ápr. 22. 13:05

Az egyik barátnőmnek volt vadászgörénye. Helyes kis állat, de nem olyan mint egy kutya vagy egy macska... Összevissza rohangált a lakásban, a bútorokon mászkált, leverve ezt-azt. Nem mindig volt kedve az alomba piszkítani, néha a sarokban végezte el a dolgát. Ja, és folyamatosan kapart valamit, ha nem a szőnyeget, akkor a parkettát. Nagyon csúnyán meglátszott. Még csak annyit, hogy nem nagyon lehet megsimogatni, legalábbis a barátnőm görénye nem hagyta magát.

Szóval nekem nem kéne, én maradok a kutyánál. Persze lehet, hogy neked bevállna. Sok sikert, ha úgy döntesz, belevágsz!

3. Depike (válaszként erre: 2. - 98a882c496)
2009. ápr. 22. 12:49
Hát nálunk se csirke, se semmi, max. galamb az erkélyen :-).Én is hallottam, hogy harapdálós, de állítólag arról le lehet szoktatni.
2009. ápr. 22. 12:46
nekem nincs, nem is tartanék, mert csak rosszat hallottam róla; az ismerõsömék vettek egyetm azt monbdják sok a baj vele, a tyúkokat megtámadta, a macskákat is...az emberekkel sem túl barátságos okszor, pedig kedvesen nevelték, ezt láttam. Szerintem az egyedüli érdekesség benne, amikor az ember elviszi pórázon sétálni :)
2009. ápr. 22. 12:15
Kíváncsi lennék, hogy van-e köztetek olyan, aki lakásban tart vadászgörényt, mik a tapasztalatok, hogy viseli a bezártságot, az egyedüllétet (amíg mi dolgozunk)? Szeretnék én is, de egyáltalán nem ismerem ezt a kis állatot.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook