Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vadászengedély, fegyvertartási engedély fórum

Vadászengedély, fegyvertartási engedély (beszélgetős fórum)


8. e085c0a4b7 (válaszként erre: 6. - Vikucka)
2011. dec. 13. 18:41
Köszönöm kielégítő hasznos válaszod;)
7. e085c0a4b7 (válaszként erre: 2. - Elf73)
2011. dec. 13. 18:41
Ne ítéld el a vadászokat azért mert lelövik a szeretet őzikédet nyuszikádat stb.. ez a természet rendje és nagyon férfias dolog .
2011. dec. 13. 18:34

Először is kell egy tanfolyam, ami szerintem ilyen 4o - 5o ezer forint körül van. Vadásztanfolyam, szerintem minden nagyobb városban indul bizonyos időközönként.

Az vizsgával zárul, szerintem lövés is van a vizsgában, de az is lehet, hogy külön modul.

A lőfegyverhez orvosi alkalmasság kell, szerintem teljesen mindegy, hogy sörétes, vagy golyós, de a fegyver engedélyköteles.

Amikor ez megvan, akkor keresel egy szimpatikus vadásztársaságot. Sok helyre, csak ajánlással lehet bejutni, szerencsés, ha van olyan haverod, barátod, kollégád, aki szintén vadászik.


Egy jobb, valamire való pusek olyan 3-4oo.ooo körül van, ha van valami öreg ismerős, aki már el akarja adni a puskáját, akkor jó kis fegyverre lehet szert tenni általa.


Ami igazán necces az a vt-tagság. vadásztársasága válogatja. Hallottam már olyat, hogy a belépési tagdij milliós nagyságrendű volt, de van olyan is, hogy ha földtulajdonos vagy, akkor egyszerűbb.


szóval kell neked egy vadászvizsga, egy fegyvertartási engedély, egy fegyver, egy fegyverszekrény, és egy vadásztársasági tagság. Nem árt, ha van ruhád, cipőd, késed, terepjáród.

bizonyos vt-knél megvan, hogy mennyibe kerül a vad kilövése. Nem olcsó, de az egész vadászat, hogy úgy mondjam, úri passzió :)

2011. dec. 13. 18:31
le kell tenned egy vizsgát elméletből, és lövészetből. Egy csomó iskolatársam most csinálja, viszont összegeket sajnos nem tudok, meg nagyon konkrétumokat sem. szóval velem nem mentél sokra :)
2011. dec. 13. 18:30

1. pénz (sok),

2. vadásztársasági tagság,

3. orvosi vizsgálat,

4. tanfolyam,

5. vizsga.

2011. dec. 13. 18:30
2011. dec. 13. 18:29
Remélhetőleg nagyon -nagyon sokba !
2011. dec. 13. 18:25
Kedves És remélhetőleg segítőkész hölgyek bár ez nem valami idevaló téma de csak itt lehet normális válaszokat kapni normális emberektől. Biztos van köztetek olyan akinek a férje , párja , szeretője :D Vadász . Kérdezzétek már meg nekem milyen lépcsőket kell végig járnom hogy vadász lehessek konkrétan sörétes puskával akarok majd vadászni és tartani és ehhez milyen engedély szükséges és mibe kerül.. A segitőkészségeteket előre is köszönöm.!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook