Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Uzsonnai ötletek 8 hónapos babának fórum

Uzsonnai ötletek 8 hónapos babának (beszélgetős fórum)


2013. dec. 16. 13:34

joghurtok, túró simán is, édesen is, gyümölccsel is, kefír, stb

de a kisfiam ennyi idősen imádta a gesztenyét. mivel "lisztes", így almával (reszelve vagy főzve) kevertem neki.

11. inta
2013. dec. 15. 21:03

Én nagyon sokszor csinálok neki uzsonnára zabkását, simán vízben főve, fahéjjal megszórom, és belenyomok 1-2 banánt. Nagyon finom.

Gabonatejben is lehet főzni.

2013. dec. 15. 17:04
Ezeket adtam én is, esetleg egy kis kifli csücske? Gyümölcslével.
9. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Nadry)
2013. dec. 14. 19:06

A leggyakrabban friss gyumolcsot kapott leturmixolva vagy szetnyomkodva, kornak megfeleloen (lasd tablazatok). Esetleg joghurttal keverve, az enyem speciel nem szereti a gyumolcsjoghurtot.


En bolti kremturokat, gyumolcsjoghurtokat nem csak most, de kesobb sem fogok neki adni, mert a hajam egnek all attol, amit belepancsolnak (allomanyjavitok, stabilizatorok, szinezek, aroma, egyeb horror). Eddig nem tiltakozott a hazi koszt ellen :)


Arra az esetre, ha nagyon nem lenne idom pancsolni, vagy megyunk valahova, szokott lenni otthon nehany uveg Babylove gyumolcskasa. Egyebkent meg nezd meg a bowie altal kuldott linkeket, azok nagyon jok.

2013. dec. 14. 18:28
Az én kislányom még csak 13 hónapos, és én nem készítgetek neki, hanem készen veszek általában (ebédet mindig főzök neki). Amiket uzsonnára szoktam: Szívecskés meggyes joghurt (állítólag mehetne a málnás és epres is, de én még nem mertem), vaníliás krémtúró, ha a tízóraira adott gyümölcsből megmaradt, akkor szoktam azt a maradék gyümölcsöt natúr joghurttal, trapista sajt kiflicsücsökkel, néha-néha Danonino, és mostanában Humana pudingszerű valamik, többféle ízben van, és hűtés nélkül eltarthatóak. Én tejberizspépet, vagy tejpépet vacsorára szoktam adni. Ha ti ezt adjátok uzsonnára, akkor nálatok mi a vacsora?
2013. dec. 14. 18:28
natúr joghurtba is lehet gyümölcsöket darabolni, banánnal, körtével..
2013. dec. 14. 18:27

tejbegríz, zabkása..ezek mind jók rizstejjel.

A bolti rizstej édeskés, házi így készül:

[link]

2013. dec. 14. 18:23

[link]


Ez tejcsoki nélkül.

2013. dec. 14. 18:19
3. nadry (válaszként erre: 2. - ABC2011)
2013. dec. 14. 18:12
én is ugyanezeket csináltam, de már uncsi:))
2013. dec. 14. 18:10
Tejpepet adtam anno, gyumolccsel mint egy gyumolcsrizst. Vagy turot gyumolccsel turmixolva. Vagy gyumolcs meg par szem babakeksz. Egy eve vpolt, de mar alig emlekszem...
2013. dec. 14. 18:05

Sziasztok!


Egykét receptre, (uzsonna) lennék kiváncsi, ti mit adtok/adtatok a babátoknak?? Illetve tejbegrízt hogy csináltátok neki, ha már kapott?


köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook