Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Uzsoki kórház szülészet -Tapasztalatok fórum

Uzsoki kórház szülészet -Tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
959. 4c1a787e8f (válaszként erre: 947. - Sebokban)
2014. ápr. 3. 12:18

Akkor jó.

Ha már beengednek, akkor bent már tuti nem lesz abból gondod, hogy nincs fogadott orvosod.

958. 4c1a787e8f (válaszként erre: 950. - Tormás30)
2014. ápr. 3. 12:17
De mikor? Ezek az utóbbi egy év dolgai, és pont a változás miatt volt a felháborodás.
957. Tormás30 (válaszként erre: 952. - Rózsaszínpárduc)
2014. ápr. 3. 08:09
Na én nem fizettem semmiért. Sztk-s rendelésre jártam az Örsre így minden vizsgálatom ingyen volt. Ügyeletes Tóth Rihárdnál szültem. Fogadott dokim nem volt így is maximális ellátást kaptam! :)
956. ageeeka (válaszként erre: 954. - Rózsaszínpárduc)
2014. ápr. 2. 12:35

Szió!

Én ideiglenesen vagyok Zuglóba bejelentve! Magánorvosom van az Uzsokiban és végig fizetnem kellett minden vérvételért! Most töltöm be majd a 38. hetet!

Éppen ma voltam a laborban és otthagytam 5000 Ft-ot! :((

955. hachiko68 (válaszként erre: 953. - Rózsaszínpárduc)
2014. ápr. 2. 10:48
De te is Bőze dokinál vagy?
954. Rózsaszínpárduc (válaszként erre: 941. - Zsana85)
2014. ápr. 2. 09:37
Annak sem ingyenes,aki odatartozik. Én XIV. kerületben lakom lakcímkártya szerint és ténylegesen is. Tegnap 7.200 Ft-ot fizettem!
953. Rózsaszínpárduc (válaszként erre: 951. - Hachiko68)
2014. ápr. 2. 09:35
Az én dokim megmondta, hogy 100 ezret kér majd utólag.
2014. ápr. 2. 09:35
Sziasztok! Tudtatok róla, hogy az Uzsokiban a vérvételért fizetni kell a terhesgondozás során? Tegnap voltam az Uzsokiban dolgozó nőgyógyászom beutalójával és 7.200 Ft-ot fizettem.
2014. ápr. 1. 19:05

Sziasztok!

Tudnátok segíteni hogy Bőze doktor úrnak mennyit illene adni szülésért? Vagy van itt valaki aki már szült nála? Mennyit adott?

Ő a dokim de nem mondott konkrét összeget, de túl keveset sem akarok adni. Akár privátban is jöhet a válasz.

Köszi nektek!

2014. márc. 31. 16:08
Ha az adott kerületbe szól az ideiglenes lakímed és a lakcímkártyán is szerepel akkor el kell hogy lássanak. Nekem az állandóm Tolna megye de az ideiglenes zuglóba szól így az Usokiban szültem!!
949. Dinnus
2014. márc. 30. 22:26

Sziasztok ! Én is ma vagyok itt először segítségeteket szeretnem kérni . 26 hetes kismama vagyok! Én is az Uzsokiban fogok szülni Dr. Filep Aladárnál! Van valakinek tapasztalata Vele kapcsolatban ?

A válaszokat előre köszönöm Mindenkinek !

948. Alice777 (válaszként erre: 947. - Sebokban)
2014. márc. 30. 09:50

Sziasztok,

Most írok először, a segítségetek szeretném kérni. Az Uzsokiban szeretnék szülni, van választott orvosom, akinek a magánrendelésére járok. Azt már én is megtudtam, hogy a vérvételért az Uzsokiban külön kell fizetni, de vannak más költségek is? Mármint nyílván az ember fizet az orvosának és esetlegesen a szülésznőnek, ha úgy gondolja. De ha eljön a napja a szülésnek számítsak rá, hogy minden beadott injekciót ki fognak szálázni stb, mint egy magán kórháznál?

Köszi Mindenkinek a válaszokat előre is!!

2014. márc. 28. 16:12

KEDVES MINDENKI!!!

VOLTAM AZ UZSOKIBAN. IDEIGLENES LAKCÍMMEL IS LEHET ORVOS NÉLKÜL SZÜLNI AZ UZSOKIBAN, LÉNYEG, HOGY A LAKCÍMKÁRTYÁN SZEREPELJEN!!!!!!

ÉN KÖSZÖNÖM MINDENKI SEEGÍTSÉGÉT ÉS HOZZÁ SZÓLÁSÁT!!!!

946. 4c1a787e8f (válaszként erre: 943. - Sebokban)
2014. márc. 28. 13:42

Ha más városba vagy, akkor oda visznek, ami ott a környéken az ügyeletes kórház.


Ha bemennél mondjuk már megintult szüléssel, de még szállítható állapotban, akkor átszállítanának.


De akkor ezek szerint ezt a beírást kell megszerezni. Csak azért ezt doki nélkül szerintem ciki lesz. De próbáld meg, miért ne?

945. Andoca78 (válaszként erre: 941. - Zsana85)
2014. márc. 27. 19:01
Sajnos ez tenyleg igy van. A korhazban mindenert fizetni kell mar, kb tavaly osz ota. En ugy csinalom, hogy a dokim felirja, hogy mit ker, a kiskonyvbe, utana elmegyek a korzetihez es o megirja a beutalot es utana elmegyek az ors vezer teri laborba. Ez holnap is igy lesz. Az a vervetel es vizelet vizsgalat amit kert a doki, az az uzsoki laborba kb 7-8e forint lett volna. Ha nem muszaj nem fizetnek ezekert.
944. Andoca78 (válaszként erre: 940. - Zsana85)
2014. márc. 27. 18:55
Sziasztok. En is az uzsokiban fogok szulni. Voltam eloadason, es ott mondta a doki aki az eloadast tartotta, hogy a kiskonyvbe hatulra be kell iratni az orvossal, hogy az uzsokiban szultok, es akkor a mentonek odakell vinnie. En lakcimkartya szerint zugloi vagyok, de nem abban a keruletben lakom. Ezert kerdeztem ra akkor. Az tenyleg ugy van, ha nincs beirva, hogy hova vigyenek, akkor odavisznek ahova ok akarnak. :)
2014. márc. 26. 20:42
Köszi mindenkinek. Bár az ideiglenesen bejelentett lakcím nem tudom miért nem számít. Ha más városban lenne az állandóm, oda vinnènekk???? Vagy küldenének??? Mert a mentő tudom, hogy a körzetesbe visz. De ha én megyek, be magam, azért durva lenne ha elküldenének
942. 4c1a787e8f (válaszként erre: 941. - Zsana85)
2014. márc. 26. 18:50
Volt itt egy zuglói fórum, ott is erről panaszkodtak a kismamák. Én nem tudom, én eljártam a Fehérvári útra, odavitt a hetes busz.. Ott még nem volt ilyen akkor.
941. zsana85
2014. márc. 26. 17:30
Az orvosom azt mondta, hogy most már a terhességi labor sem ingyenes a kórházban annak, aki nem oda tartozik. Nem tudom ez tényleg így van-e. 2012-ben még nem volt fizetős, akkor még laborra is oda jártam. Most már a bejelentett címem szerinti sztk laborban csináltak mindent.
940. zsana85 (válaszként erre: 939. - 4c1a787e8f)
2014. márc. 26. 17:27
Én is így tudom. Ahhoz, hogy az Uzsokiban szülhessek fogadott orvos kell, mert állandó lakcím szerint nem oda tartozok. Ezt a védőnőm is mondta, hogy egyébként a körzetes kórházba kellene mennem, de oda meg nem szeretnék. Valamint, ha esetleg mentőt kell hívni, az is a körzetibe visz, hiába szeretnék az Uzsokiba menni. 2012-ben született az első babám az Uzsokiban, akkor is fogadott orvossal. A második is ott fog április végén, szintén fogadott orvossal.
939. 4c1a787e8f (válaszként erre: 938. - Sebokban)
2014. márc. 26. 14:49

Ezeket a dolgokat a törvény szabja meg.

A gyakorlat az, hogy az orvosok viszik oda az így vagy úgy fizetős pácienseket.

A kistarcsai kórház meg valószínűleg nem az, ahova sorba állnak Pestről, hogy mehessenek szülni, úgyhogy gondolom ezért láttak szivesen. Viszont az Uzsoki meg azért elég jó helynek számít, és nagyon nagy a körzete is.

Egyébként meg mindig csak szigorodik ez a dolog. Én az elsőt 2004-ben szültem, azóta már nagyot fordult a világ, pedig még nem is volt olyan rég.


Viszont semmibe se tart akkor bemenni, és ha lehet, valami fejessel beszélni, aki döntésképes.


Kíváncsi vagyok, hogy mit mondanak.

938. sebokban (válaszként erre: 936. - 4c1a787e8f)
2014. márc. 26. 14:16

Bár bevallom fura nekem ez a lakcím dolog. Ezt minden kórház egyedileg eldöntheti, kit enged be szülni és kit nem?

Nekem Kistarcsán azt mondták mehetek orvos és minden nélkül, pedig oda még ideiglenes cím alapján sem tartozom.

Na ennek tényleg jól utána járok.

Ha valakinek van erről infoja, szívesen venném.

937. sebokban (válaszként erre: 936. - 4c1a787e8f)
2014. márc. 26. 14:08
Köszi az össze hasonlítást. Be is megyek holnap és rá kèrdezek erre a lakcímes dologra.
936. 4c1a787e8f (válaszként erre: 932. - Sebokban)
2014. márc. 25. 19:24

Én az Imrében szültem a gyerekeimet. Ott sokkal inkább érződik a természetes szülés lehetősége. Apróság, de soha sem kaptam beöntést, bármilyen pózban, bárhogy lehet szülni, még az ügyeletesnél is. Mindig megkérdezték, hogy borotválhatnak-e. Ha van hely, lehet szülni kádban, meg a családdal (bár azt előre asszem kellett egyeztetni). A szülésznők viselkedése is - úgy általában - sokkal személyesebb.

Az Uzsokiban sokkal több az indított szülés is. Szóval sokkal medikalizáltabb.

A csecsemőket is sokkal hamarabb megitatják vízzel, tápszerrel. Fel is tűnt, hogy az Uzsokiban alig sírnak a gyerekek, az Imrében sokkal nagyobb zaj szokott lenni... Csakhogy ugye nagyon fontos lenne, hogy sokat legyenek mellen, és ne kapjanak lehetőség szerint mást.


A másik nagy indok meg számomra az volt, hogy a negyedikkel is oda megyek, hogy ott nem jöhetnek be a hozzátartozók, míg az Uzsokiba bejöhetnek. Persze elvileg szép dolog, hogy apa is megfoghatja így a babát, de a gyakorlat az, hogy bejön ám nagybácsi is egy nappal hasmenés után... Szóval nekem nem hiányoztak a rokonok a közelből meg hát ugye nem mindig a walesi herceg rokonairól van szó finoman szólva..


Harmadrészt meg az egy hét bentlétem alatt nem derítették ki mi a bajom, miért vannak hasi fájdalmaim, görcseim, pedig eléggé triviális bajom volt... A gyerek elnyomta a jobb vese vezetékemet, és így nem ürült, csak nőtt a vizelettől állati görcsöket csinálva.


De ezzel együtt nem tartom rossz helynek az Uzsokit, kulturált, normális, azért nem estem volna kétségbe, ha ott kell szülnöm.


Csak számomra az Imre "Buda", amíg az Uzsoki "Pest".

935. 4c1a787e8f (válaszként erre: 931. - Sebokban)
2014. márc. 25. 19:10

Pont ezt mondom drága, hogy az idiglenes lakcím szerint nem tartozol ide! Oda tartozol, ahova az állandó lakcím szerint tartozol.


Legalább menj be, kérdezd meg, és hangsúlyozd a kérdésnél, hogy neked ez az ideiglenes címed. Nehogy akkor szarakodjanak veled, amikor már baj van.

934. zsana85 (válaszként erre: 933. - Manióka11)
2014. márc. 25. 17:31
Szia! Nála született az első babám. Nagyon kedves, alapos, minden nap bejött hozzám szülés után.
2014. márc. 25. 17:15
Sziasztok, Gerencsér dr.-tól tudtok info-kat? Priviben is írhattok. Köszönöm
932. sebokban (válaszként erre: 930. - 4c1a787e8f)
2014. márc. 25. 14:55
A vaskalaposságot hogyan érted? Miben azok?
931. sebokban (válaszként erre: 930. - 4c1a787e8f)
2014. márc. 25. 14:53
Köszi a véleményt. Én az Uzsokihoz tartozom, ide is vagyok bejelentve ideiglelesen. Áll. nekem is a 11, de itt lakom. Azért félek kicsit, mert nekem ugyan van orvosom, ő is vizsgál mindig, de mivel már nyugdíjas, csak az I.es nőin szül, amitől én irtózom. Szóval elég tanácstalan vagyok. Még.
930. 4c1a787e8f (válaszként erre: 929. - Sebokban)
2014. márc. 25. 09:27

Körzetes vagy az Uzsokiba valamilyen módon?


Ha igen, akkor ajánlani tudom, tiszta, felújított, kultrált, nekem egy kicsit vaskalapos, de működik a dolog. Egy bő hétig feküdtem ott még 23 hetesen. Addig az a hét csaj, aki ott megszült körülöttem mind elégedett volt, nem volt fogadott orvosuk.


Viszont, ha nem oda tartozol, akkor meg nem fognak ellátni. Csak, ha van orvosod, ők meg azért nem a két szép szemünkért szoktak bevinni a "saját" kórházukba.


Ezeket mindenképpen tisztázd!!


Én itt lakom az Uzsoki mellett, itt van a lakcímkártyámon a tartózkodási helyem. Amikor 23 hetesen kihívtam a mentőt, akkor azért ide hoztak, mert akut eset voltam, és ez volt az ügyeletes központi kórház. De később is volt, hogy mentőt hívtam, de nem ítélték meg akutnak a helyzetet, de azért bevittek. Viszont akkor átvittek a Szt Imrébe, mert az állandó lakcímem 11. kerületi. Az egy más dolog, hogy én amúgy is az Imrét jobban szeretem, ott is szültem, de ez egy más kérdés..

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook