Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Uzsoki kórház szülészet -Tapasztalatok fórum

Uzsoki kórház szülészet -Tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1049. Golden79 (válaszként erre: 1038. - LeeBaa)
2014. aug. 6. 21:18
Szia,én tavaly szültem Erdélyi dokinál.Nagyon megvoltam vele elégedve.A Terhesgondozás havonta 15 e volt,a szülés 120 e ft.Precíz,kedves,bármikor kérdezhetsz,fordulhatsz hozzá,az egész terhesség alatt megnyugtató volt ,hogy ilyen orvosom van,nekem ez sokat jelentett.
1048. lorine20
2014. aug. 4. 19:04

Bemásolok egy beszélgetést. Ti erről mit gondoltok? Én személy szerint ezt túlzásnak érzem, és ahogy itt olvasgattam régebbi bejegyzéseket is, soha senki nem volt ilyen negatív véleménnyel a SOTE II-n szült anyukák közül.


Rita: szia én a sote 2 szültem volna, de olvasgattam utána és azonnal orvost váltok, mert megijedtem. a sote egy ugy tudom jo


Én: Mitől ijedtél meg? Én SOTE II-n fogok szülni.


Rita: utána olvasgattam és nagyon rosszakat irnak ott pár dokiról, hogy rengeteg beteg gyerek születik, mert szarnak bele mindenbe, oxigén hiányosak lesznek stb... meg hogy a nőket rosszul varják össze császár után.... állitólag van ott egy doki és borzalmasakat irnak róla, 3 an összedolgoznak ezért soha nem derül ki hogy mit művelnek...

Olvass utána én nem szeretnék kockáztatni még egy kis apró dolgot sem. az egyik ismerősöm ott szült nemrég neki semmi problémája nem volt, hálisten, de azoka dokik nem is nyúltak hozzá."

1047. Rózsaszínpárduc (válaszként erre: 1045. - Tormás30)
2014. aug. 4. 13:36
Köszönöm a választ!
1046. vbrigi333
2014. júl. 30. 14:30

Egy 90 éves bácsi mesélte a tv-ben,hogy jóval korábban,90 dkg-al született. Megkérdezték tőle,hogy akkoriban milyen volt a koraszülöttellátás.

-Hát rámborították a szitát,hogy el ne vigyen a macska!

1045. Tormás30
2014. júl. 30. 12:50
Uzsokiban nincs korszülött osztály. Nekem a 29. héten görcseim voltak véreztem is fogadott az Uzsoki. Megvizsgáltak zárt méhszáj uh oké volt. De kaptam 2 napig tüdőérlelő injekciót. Első nap mg infúziót. 10 napig voltam bent. Úgyhogy esett függő. Ha nem indul be a koraszülés akkor fogad. Minden más esetben átirányít Sote vagy Péterffy Máv János kórház. Ahol van PIC vagy NIC és tudnak fogadni.
1044. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1042. - Rózsaszínpárduc)
2014. júl. 16. 13:28

Akkor nagyon nem az a legnagyobb gondod, hogy ki az orvosod, oda visz a mentő, ahol koraszülött osztály van, és fel vannak erre készülve. Én egyszer láttam megszületni 30 héten egy babát egy olyan kórházban, ahol nincs koraszülött osztály. Oda vitte tévedésből a mentő a kismamát (régebben volt ott koraszülött osztály), és már nem volt szállítható. Hát életemben káromkodni úgy orvost - de még kocsist se - nem hallottam, mint az ügyeletest ott.

Az volt a szerencse, hogy az öregebb csecsemősök nem estek kétségbe, hozták a tubust, és életbentartották addig, amíg a SOTE-s gyerekmentők odértek, és abban a nagy gurulós inkubátorban elvitték a babát..


Szóval ha ilyen van, akkor a gyerek élete az első, és semmi más nem érdekes. És jó esetben eleve a mentő is odavisz.

1043. Dina68 (válaszként erre: 1042. - Rózsaszínpárduc)
2014. júl. 15. 14:34
oda irányitanak ahol van PIC osztály.János kórház vagy SoteI.
1042. Rózsaszínpárduc (válaszként erre: 1041. - 4c1a787e8f)
2014. júl. 14. 12:59
Köszönöm a választ. Abban az esetben mi a helyzet,ha koraszülött a baba és az uzsokiban van fogadott orvosom?
1041. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1040. - Rózsaszínpárduc)
2014. júl. 14. 12:19

Nincs.

36. betöltött hét után fogadnak.

2014. júl. 14. 10:41
Sziasztok! Az uzsoki kórházban van koraszülött osztály is?
1039. luuna0515 (válaszként erre: 1030. - Tormás30)
2014. júl. 7. 22:26

Hát szerencsés vagy, hogy veled normális volt a Hajdú én konkrétan fel akartam jelenteni, mert az életben nem aláztak meg ennyire. Ha rajta múlt volna most nem lenne egy gyönyörű, egészséges 1 évesem. 7. héten vérzéssel mentem, először azt közölte, hogy nem vagyok terhes, majd mikor mondtam, hogy már megállapították a terhességet, akkor közölte, hogy elhalt magzat!!!! És be ne merjek menni a kórházba, mert őt hülyének nézik. Csak akkor menjek be, ha elönt a vér stb. Egy állat!!!

Mindegy, mert azonnal elindultam az Uzsokiba és ott tünemények voltak, mindenki! Én a Sztakónál szültem, ő volt az ügyeletes amikor bementem. Azonnal megnyugtatott, megnézte a kislányom és dobogott a kis szívecskéje, akkor 1 hétre befektettek. De imádni való a Tóth doki is, az unokatesóm nála szült. Van 1-2 hűvösebb orvos, de szakmailag rendben vannak.

1038. LeeBaa
2014. júl. 7. 22:25

Sziasztok!


Tapasztalatokat és nem utolsó sorban árakat szeretnék kérdezni Dr. Erdélyi Zsolttal kapcsolatban?! :)


Tud valaki segíteni?


Előreis köszi

1037. Rózsaszínpárduc (válaszként erre: 1031. - Tormás30)
2014. júl. 6. 19:30
Köszönöm a választ!:)
1036. Catrine
2014. júl. 6. 12:22
Sziasztok! Köszönöm a választ mindkettőtöknek!!! Júl. 11-re vagyok kiírva, így kicsit izgultam, hogy addig nem reagál senki... De örülök, hogy pozitív dolgokat írtatok, ez megnyugtató. :) Kedves Pöttöm Panna én úgy tudom, hogy kell bevinni ruhát, de a kórház honlapján van fent egy lista, ott meg tudod nézni.
1035. Tormás30
2014. júl. 6. 09:33
ja és ruhábból 50-56 mértek kell mert én is 56-osra számotam és 50 cm lett a gyerkőc. Születés után a csecsemősök kórházi ruhába felöltöztetik a babát de miután már kikerült hozzád és este viszed vissza a fürdetésre akkor rakd be a baba mellé a saját rucit. Ja igen és plédet is kell bevinni a babának. Baba fotózás van 1 képet ingyen kapsz de vannak különböző csomagok különböző árakért. De a fotós csaj nagyon kedves és elmond mindent! Ja igen és ha segítségre szorulsz kérdezzd nyugodtan a csecsemősöket segítenek. A vizitnél jön a gyerekorovs is és elmondja a baba állapotát minden nap. Hirtelen ennyi de ha eszembe jut valami vagy kérdésed van kérdezz nyugoodtan!
1034. Tormás30 (válaszként erre: 1032. - Catrine)
2014. júl. 6. 09:27
Szia! Én tavaly szeptemberben szültem ott nem volt fogadott dokim! De mindenki nagyon aranyos kedves és jó fej :) van csecsemős nővér aki szülés után bejön hozzátok és megmutatja a pelenkázást köldök ápolást! van szoptatási tanácsadó is aki szintén szülés utáni napokban megkeres és segít mindenben! textil pelenka kell legalább 10 db hosszú ujjú bady napi 2, rugi szintén 2 naponta, sapka kesztyű, popsitörlő min 2 csomag, pelenkából is kell egy csomag mert evés előtt után kaki van nálunk legalább is így volt :) popsi krém nem kell sem köldök ápolási dolog mert a kórház adja!
1033. PöttömPanna (válaszként erre: 1032. - Catrine)
2014. júl. 5. 08:19

Szia! Én nem szültem az Uzsokiban még, de most ott szeretnék. Egyébként én elég jókat hallottam a kolléganőmtől aki ott szült. Annyit azért mondanék, hogy ne félj kérdezni! Ha valami nem megy, igenis menjél és kérdezz, kérj segítséget. Akkor nem fog csalódás érni! Nekik is sok a munkájuk, és lehet valamiből kimaradsz, de pl szerintem sok segítség az is, ha a szobatársaiddal is beszélgetsz. Biztos lesz,a kinek nem első babája, vagy már neki megmutatták.... Szóval ne izgulj! :) Sok sikert! Mikorra vagy kiírva?

Babafotózás van sok kórházban. 2-3 naponta jár körbe a fotós, így amíg bent van valaki, legalább egyszer találkozik vele :) Kell vinni az Uzsokiba ruhát? Ezt nem is tudtam. Én a Sotén szültem, oda csak a hazamenőst kellett. A többit ott adták. Volt benti ruhájuk. És ők is öltöztették.

Én augusztus utolsó napján szültem, nagyon meleg volt abban az évben. Most megnéztem a kórházi fotókat, és rövid ujjú body volt a fiamon, másik képen pedig hosszú ujjú body, és vékony pamut vállon kapcsolható rugdalózó, aminek talpa is van. A harmadik képen pedig egy olyan rugi, ami hosszú ujjú, hosszú szárú és talpa is van. (gáz,de nem tudoma pontos elnevezését :) Illetve az egyik képen kis pamut kesztyű. Szóval vigyél hosszú vékony cuccokat is, és legyen rövid is. Én úgy emlékszem naponta egy ruhában volt. De ez nem biztos. Ha kifolyik a kaki, vagy valami történik azért egy két váltás legyen. Több tuti nem kell. És ha fogytán vagy, akkor vihet be neked valaki. Csak készíts el otthon egy kis csomagot, amit szükség esetén kell bevinni. Felesleges irtó sok cuccal bemenni.

1032. Catrine
2014. júl. 1. 11:29

Sziasztok!

Olyan anyukák tapasztalata érdekelne, akik mostanában szültek, lehetőleg ügyeletes orvosnál. Mire lehet számítani? Rendesek vagy csak boríték fejében? Orvosok, szülésznők, csecsemősök... minden érdekel. Mennyire segítenek? pl. megmutatják az elején a pelenkázást...stb?

A babának milyen ruhát vittetek ebben a melegben? Ja és kb mennyi váltásra van szükség?

A kórház honlapján lehet olvasni babafotózásról. Ez valóban működik?

1031. Tormás30 (válaszként erre: 1023. - Rózsaszínpárduc)
2014. jún. 30. 10:13

Szia!

A műtőbe nem mehet be az apuka. Engem este 8-kor császáoztak műtét közben mikor már kint volt a baba oda hozzták megmutatni de akkor már fel volt öltöztetve. Nem egyből mert mire kivették elfáradt és oxigénnel át kellett szellőztetni a tüdejét. Utána már csak másnap reggel láttam mentem érte mert műtét után 8 órával fel kell kellni :) Császárosok az első éjjel be adhatják a csecsemősöknek a babát. Különben egész nap veled van csak az esti fürdetésre és a reggeli vizitre kell beadni!

1030. Tormás30 (válaszként erre: 1020. - Ellácska86)
2014. jún. 30. 10:08
Sziasztok! Én végig az Örsre jártam gondozásra a Hajdú dokihoz. Rossz tapasztalatom nincs vele. veszályeztett terhes voltam mert az első terhességem koraszüléssel végződött. Havonta 3 hetente mentem hozzá vizsgálatra. Igaz hangossan beszél de nem volt annyira zavaró. Uzsokiban szültem a Tóth Richárnál, mikor be kellett feküdnöm vissza zótartásra akkor is ő foglalkozott velem. Mindenki nagyon kedves és aranyos ott :)
1029. evic77 (válaszként erre: 1014. - Mátimi)
2014. jún. 27. 14:59
szia!én szeptember 13-ra vagyok kiirva.A Jex Annánál fogok szülni.de császár lesz.:-).második gyerek.kislány:-))
1028. zsana85 (válaszként erre: 1027. - Rózsaszínpárduc)
2014. jún. 27. 11:01
A műtőbe már nem jöhetett. Az előkészítőben még ott lehet, amikor beszúrják a branült, ctg-znek, lecsepeg az infúzió stb. A baba veled lehet napközben és éjszaka is. Csak a délelőtti gyerekorvosi vizsgálatra és az esti fürdetésre kell leadni.
1027. Rózsaszínpárduc (válaszként erre: 1026. - Zsana85)
2014. jún. 26. 17:03
A Te férjed sem lehetett bent a császárnál? Nap közben Veled lehetett a baba?
1026. zsana85 (válaszként erre: 1023. - Rózsaszínpárduc)
2014. jún. 26. 13:28
Április 28-án császároztak az Uzsokiban. Kitoltak a műtőből és fél órán belül egy csecsemősnővér oda is hozta a babát és rátette a mellkasomra. Először persze megkérdezte, hogy szeretném-e. Mondta, hogy szóljak, ha keresi a cicit, mert akkor segít rátenni. :) Addig ott ült a szobában az ágyamnál. Sikerült is szopiznia a picinek. Meglepő volt, hogy rögtön születés után milyen ügyesek. Szopizott is elég erősen. Első babámat 2012-ben nem hozták ki, őt csak a felkelés után hozta ki férjem a szobába. Szerintem szerencsém volt, hogy pont egy olyan nővérke volt aznap, aki foglalkozott ezzel, hogy rögtön szopizhasson a baba.
1025. Dina68 (válaszként erre: 1023. - Rózsaszínpárduc)
2014. jún. 25. 20:31
A baba egész nap veled lehet vagyis babák,reggel és este kell leadni x időre,fürdés van,reggel dokinéni stb.De megmondják,hányra kell értük menni.
1024. Dina68 (válaszként erre: 1023. - Rózsaszínpárduc)
2014. jún. 25. 20:30
császárnál apa nem lehet bennt,van az előtérben egy öltöző féle,ott vár,mikor kiemelik a babát kiviszik apának és kézbe veheti.meg a fürdetést nézheti.Segitség nővérfüggő.1 szobában leeht lenni,nekem reggel volt a császár,toltak vissza a kórterembe, a babát délután 16.kor hozta be a férjem.Eleve avgy 6 órát feküdni kell,mig kimegy az érzéstelenitő,utána jönnek a nővérek és leeht felállni,menni tusolni.Én képtelen voltam a csecsemőosztályra elvánszorogni a ygerekért,megvártam a férjemet.
2014. jún. 25. 10:28
Sziasztok! Ősszel fogok az Uzsokiban szülni ikreket, nagy eséllyel császárral. Császáros anyukák tapasztalata érdekelne első sorban,mire számítsak. Apuka bent lehet császárnál? Születés után mikor adják oda a picit, hogy szopizhasson?(minél előbb kéne ugye) A bent töltött napok alatt mennyire kap az ember segítséget a baba gondozás megtanulásához? A baba és az anyuka milyen körülmények között tud együtt lenni? (egy szobában lehetnek esetleg?) Köszönöm előre is!
1022. letta29 (válaszként erre: 1020. - Ellácska86)
2014. jún. 23. 17:15
Szia!! Én is az Örsre járok terhesgondozásra,Dr.Tolnay-hoz,ha gondolod jelentkezz át hozzá,Ő a dél-pesti kh-ból jött el,már nem vállal szülést,de úgyis ügyeletesnél fogsz ahogy kivettem a "szavaidból". Már csak azért írom mert írtad h Dr.Fekete Antal húzgálja a száját h nem az ő "betege vagy". Hajdúhoz isten ments!! Bementem legelőször vizsgálatra h tényleg babánk lesz e,és kézzel megvizsgált,majd közölte,hogy ő ebből nem tudja megállapítani,mert nem vagyok Egy vékony alkat....így a szemembe mondta és elküldött h majd hétfőn adjak le vizeletet és abból kiderül :-O Na ekkor kértem másik időpontot a Tolnay dr.hoz!
2014. jún. 22. 22:42
Sziasztok! Én azt szeretném kérdezni, hogy aki nem tartozik az Uzsoki kórházhoz annak fizetni kell mindenféle vizsgálatárét, szülésért?
1020. ellácska86 (válaszként erre: 1014. - Mátimi)
2014. jún. 19. 23:42

Szia/Sziasztok!

Most először írók ide. Első babánkat várjuk, kislány és elvileg szept. 16.-ra vagyok kiírva, de mindenhol átírták 9.-re. Az Örsre járok gondozásra a Fekete doktorhoz, de mivel nem fogadtam meg ezért húzgálja a száját, és az asszisztenseket szúrja le, hogy miért hozzá küldenek és nem a Hajdúhoz mivel nem a "saját" betege vagyok( megjegyzem a Hajdú nekem egyáltalán nem szimpi, kiabál ők nélkül, illetve szülni sem engedik)

Szóval az Uzsokiba tervezem a szülést, fogadott doki nélkül. Márciusban 14 hetesen bevéreztem. Saját lábamon bementem az Uzsokiba, mivel a mentők nem jöttek ki. Ideiglenesen vagyunk bejelentve a XIV-be, és itt is lakunk állandó pedig vidéken van 260 km-re.

Szóval fél órán belül orvos látott, kaptam ágyat, és fekvés!

Uh, vizsgálat, magnézium, fekvés, .....stb. Az egyik rezidens doki, a Telek Tamás vett fel az osztályra, vele beszéltem a legtöbbet, illetve őt mentorálta a Bőze doktor. Nagyon jó fejek voltak. Két és fél hetet voltam bent és nem éreztem külömbséget, hogy nincs orvosom. A Bőze döntött arról, hogy mikor mi legyen, és a mellettem fekvő szintén orvos nélküli kismamák dolgairól is.

A Pataki doktor állítólag nemrég került az Uzsokiba, de csak jót hallottam róla. Ha ügyelt nagyon kedves, és figyelmes volt.

A kórházban töltött idő alatt alatt rájöttem, hogy bárkinél megszülném a picit. Tudtommal szülésznőt nem lehet fogadni, csak dokival. A szülésznők nővérként is dolgoznak, túl vannak terhelve. Egy volt aki nagyon nem volt szimpi. A többi aranyos volt. A nevét nem tudom, de magas, göndör szőke.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook