Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Üzlet lakásban fórum

Üzlet lakásban (beszélgetős fórum)

2011. jún. 8. 09:52
Köszönöm mindenkinek, tényleg nem jó ötlet. Marad az üzlethelyiség,de inkább megpróbálom megvenni pár hónap bérlés után. Fizetem a hitelt inkább, mint hogy más zsebét tömjem, tényleg aránytalanul magasak a bérleti díjak :(
2011. jún. 6. 20:49

szerintem minden a reklámtól, és a jól láthatóságtól függ. No meg az sem hátrány,hogy az utcáról be tud-e esni a vásárló,mert sokan a kirakat miatt mennek be.

Nálunk Debrecenben, az egyik bevásárló utcában sorra zárnak be az üzletek ,amik az első emeleten vannak,és azok vannak még nyitva ami közvetlenül alatta a földszinten üzemelnek,és elmennek előtte az emberek.. Fura,de sokat jelent.

6. viksike (válaszként erre: 5. - Martin3)
2011. jún. 6. 14:56
ettől tartottam és valahol a Te véleményed osztom :( ezer oldalt végig böngésztem, de nem adom fel, meg kell találnom a legjobb helyet. azért szeretnék "normál" üzletet, mert tartok tőle, hogy az online nem produkál annyi vásárlót. ez persze lehet alaptalan félelem. még soha nem volt vállalkozásom, valószínűleg sok elképzelésem másképp néz ki a valóságban...
5. martin3 (válaszként erre: 4. - Viksike)
2011. jún. 6. 14:51
bocs, halálra van ítélve....most nincs időm kifejteni, mert rohanok, de az eldugodt helyek soha nem jönnek be, és 100ezer bérleti díj erre rengeteg, nem tudod kitermelni, ennél vannak sokkal jobb helyek sokkal olcsóbban is...nézz körül jobban...ha nincs szem előtt olyan kis réteget érintesz csak meg, hogy nem tudod kitermelni a pénzt belőle, ráadásul ha online csinálod, minek a lakás? csináld lakás nélkül....máris spóroltál bérleti díjat, rezsit...
2011. jún. 6. 14:44
Köszönöm a válaszokat :) Igen, én is egy üzletet képzelnék el, gyönyörű kialakítással és szép kirakattal. Írok még egy kicsit a koncepcióról: Az üzletet első körben online vezetném be, és csak akkor nyitnék, ha úgy látom, van érdeklődés. Ezért bíztam abban, ha így sikeres, akkor esetleg elnézik nekem, hogy egy házban működik. A VI., VII.kerületre gondoltam, egy felújított házban, ahol vannak üzletek is, mert így a nyitvatartási időben megoldott a bejárás, nem kellene felcsengetni, csak jönni :)) Nem tudom, működnek -e egyáltalán hasonló helyek. A bérleti díjra max. 100e lenne, ez pedig elég kevésnek bizonyul egy frekventált helyen :( Ami még szóba jöhet, kevésbé központi hely, de szép környéken, így marad a "szájhagyomány". A termék pedig (alig) használt ruha, de a szuper krém minőség, angol ruhák, olasz és francia divatházak kiegészítői, valamint kortárs magyar designer darabok, természetesen mindez jó áron. Emiatt gondoltam, hogy a "vadászok" esetleg betérnének így is. A lakás/üzlet pedig a termékekhez igazodva, gyönyörűen kialakítva. Viszont az összes tanácsot meghallgatom és átgondolom, hiszen ha a többség nem tartja jó ötletnek, akkor az nagyon fontos visszajelzés.
2011. jún. 6. 14:14

Egy ilyen üzlet legyen figyelemfelkeltő, könnyen megközelíthető, klassz kirakattal.

Ha egy lakásba kell bemenni, úgy h be se látni, én be nem mennék.

2011. jún. 6. 14:01

az attól is függ ho lvan a garzon, ha egy társasházban a második emeleten, kapucsengős udvarban sem. biztos nem


a lakás az lakás, az üzlet meg üzlet

2011. jún. 6. 13:58
Sziasztok! Szeretném megkérdezni a véleményeteket. Nyitnék egy üzletet, különleges ruhákkal és kiegészítőkkel. A problémám az, hogy egy jó helyen lévő, 30-40 nm-es üzletért pofátlanul magas bérleti díjat kérnek, ami elvinné a bevétel nagyon nagy részét. Az üzletet különböző marketing eszközökkel vezetném be és csak az érdekelne, hogy Ti vásárolnátok -e egy üzletnek kialakított pl. garzonban (ennél nagyobb hely nem kell)? Tehát mennyire számíthatok arra, hogy a vevők ellátogatnak egy központi helyen lévő, nagyon igényesen kialakított helyre. Mindenkinek előre is köszönöm, sajnos nem tudok nagyon gyakran felnézni a fórumra, de válaszolok mindig :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook