Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Üveges bolti lecsók közül melyik a jobb és hol lehet kapni? És az ilyen üvegeseket hogy készítsem el? fórum

Üveges bolti lecsók közül melyik a jobb és hol lehet kapni? És az ilyen üvegeseket hogy készítsem el? (tudásbázis kérdés)


13. 342402de6d (válaszként erre: 9. - Nicole.)
2013. febr. 7. 18:01
Nem kell olyan sokáig főzni,mert csak a vitamin megy ki belőle,4 kg paprika,2 kg jó érett paradicsom,ezt átpasszírozzuk egyet forr és beletesszük a karikára vágott paprikát azzal is csak egyet forr.Még forrón üvegekbe rakjuk kevés szalicilt teszünk a tetejére és egy kis olajat,lekötözzük és száraz dunsztba tesszük.
12. nicole. (válaszként erre: 10. - C9f9b53798)
2013. febr. 7. 13:29
értem, kösz
11. c9f9b53798 (válaszként erre: 9. - Nicole.)
2013. febr. 7. 13:29

Azt nem írtam, hogy nem kell nagy üvegeket használni, elég a két-három dl (két-három embernek), vagy pl. uncle bens mártásos üveg. Ilyen nagyságúakban szoktunk eltenni.


Ehhez tényleg nem kell semmi, be a serpenyőbe, amikor megmelegedett rá a tojás, és kész öt perc alatt a vacsora.

10. c9f9b53798 (válaszként erre: 7. - Nicole.)
2013. febr. 7. 13:27

A hossza szóval inkább a le ne kapódás veszélye miatt ilyen, és, hogy szétfőzzük, valóban nem ropog a miénk:).


Ha belegondolsz, hogy az újfajta befőzőszerekkel a lekvár is készen van húsz perc alatt, a régi egész napos rotyogtatás helyett, igaz azokban van tartósítószer:(. De az idő pénz.


Az elállóság inkább a higiénia függvénye, és hogy a zsírt ne sajnáljuk a tetejéről.

9. nicole. (válaszként erre: 8. - C9f9b53798)
2013. febr. 7. 13:25
ok... köszi nagyon, majd ősszel írok, hogy hogy sikerült :)
8. c9f9b53798 (válaszként erre: 7. - Nicole.)
2013. febr. 7. 13:24

Szerintem kevesebbet is elég, olvastam, aki 20 percig főzi, nekünk van gyerek a családban, és így eszi meg, és én sem szeretem darabosan:), persze ez ízlés dolga.


És ugye nincs benne tartósítószer, én is ettem egyszer boltit (valamelyik rokonnál) - hát össze sem lehet hasonlítani!!! ennek majdnem friss nyári íze van.


Ha forr, akkor már csírátlanítottad. Takarékon főzzük, nehogy lekapódjon, így azért egy óra.

7. nicole. (válaszként erre: 4. - C9f9b53798)
2013. febr. 7. 13:20
köszi hogy megosztottad...muszáj egy órát főzni, a tartósítás miatt kell ilyen sokáig? ha mi úgy szeretjük, hogy picit darabos akkor lehet kevesebb ideig is főzni?
2013. febr. 7. 13:19

Mi szeretjük az üvegest, de csak a globusost, a többin én is érzem a tartósítószert. ÉN rizset szioktam bele tenni, meg virslit karikázva.


Illetve lecsós húsnak ez finomabb szerintem mint frissből. A húst kiklopfolom, lisztben megforgatom, hirtelen kisütöm, ráöntök egy üeg lecsót, kicsi borsot teszek bele és kész is. Ehhez is rizs van nálunk köretnek.


Tojással, vagy simán csak paprika-paradisom-hagyma, szerintem nem lehet jól megcsinálni az üvegest, csak a frisset, egyrészt tényleg nem olyan az íze, másrészt meg annyi a leve, hogy soha ne lesz olyan jó lecsó állagú.

2013. febr. 7. 13:18
Szóval nem egy olyan nagy dolog, és érdemes télire eltenni. Egy délelőtt, vagy délután, és egész évben van a családnak lecsója.
2013. febr. 7. 13:17

Mi minden évben (anyukámmal) rakunk el lecsót.


Augusztusban, annak is a végén a legjobb (paradicsom, paprika akkor a legolcsóbb, és már lehet hagymát is kapni). Hagymát elállósat kell venni, persze úgyis rávágják, hogy az, abból látod, hogy nem olyan terülős nagyfejű a hagyma, hanem a kisebb fajták, egy picit hosszúkásabbak amik elállóak, abból a legjobb berakni a lecsót.

A legjobb a színes lecsópaprika, érdemes előtte venni egy-két darabot, megvágni, nehogy csípős legyen, mi jártunk így, nah mire az összes eret kivágtuk belőle... hááát. Paradicsomból is jobb a nem leveses, hanem a húsos fajta.


Jó alaposan mindent megmosni, több lében. Hagymát apróra vágni, paprikát, paradicsomot is, mi egyszerre rakjuk oda főni, mert a paradicsom levében meg is párolódik az egész. Kb. kis (!!!) lángon egy óra alatt összerottyan.


Előtte érdemes az üvegeket már előkészíteni, több lében megtakarítani, napon kiszárítani, steril helyen, ha erre nincs mód, akkor sütőben fertőtleníteni.


A konyhapult, a kavaróeszköz, merőkanál, a nagy fazék mind-mind legyen alaposan megtisztítva.


Mi nem rakunk hozzá sem sót, sem egyéb fűszert, semmiféle vizet, semmit sem szabad hozzá adni, mert minél több a folyadék, annál nagyobb az esély a romlásra.


Forrón a steril üvegekbe szedjük, és olvasztott zsírt öntünk a tetejére, ujjnyi vastagon. Nem kell megijedni, ez tartósítja, és ezt felbontáskor simán le lehet szedni!!! majd gyorsan több réteg celofán rá, és a csavarós tető. Majd száraz dunsztba tesszük (pokrócok közé). A lényeg, hogy minél tovább legyen forró, és minél lassabban hűljön ki, tehát jó sok pokróc, paplan kell, egymás mellé alá az üvegeket.

2013. febr. 7. 13:11
Hagymát és szalonnát piríts alá,valaki kolbászt vagy virslit is tesz bele,tojást is üss rá a végén.
2013. febr. 7. 13:10
Igen olcsóbban jön ki, de az íze soha nem lesz igazi lecsó!mindenképp konzerv íze lesz, azaz nekem semmivel sem sikerült elnyomnom a konzerv ízt!Ha nagyon megkívánom a lecsót,akkor megnézem a zöldségesnél nincs e leértékelt paprika, vagy hibás, általában szokott lenni!Veszek egy kg az olyan 300 ft és hozzá 2 paradicsomot!Akkor sem egy ökör ára, és jóízűen megehető, nem úgy mint a bolti tartósítószeres :)
2013. febr. 7. 13:03
Nem tudom mi kell még hozzá pluszba gondolom hagyma. Így ugye olcsóbban jön ki mintha megvenném a paprikát paradicsomot télen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook