Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Üveges bébiétel 8 hónaposoknak fórum

Üveges bébiétel 8 hónaposoknak (beszélgetős fórum)


18. Ede71
2013. dec. 3. 21:27

a kisebbik fiam 10 hónapos múlt, ha nincs semmi programunk, akkor főzök neki, krumpli/rizs és a répa alap, majd valamit még hozzáadok (brokkoli, sütőtök, karalábé stb), kb. fél óra alatt megvan, leturmixolom és 2 napra elég, de van hogy még vacsorára is.

most már sokszor a mi kajánkból is turmixolok neki, kevés sóval fözök, főzelékekebe és levesekbe is teszek 1-2 krumplit, amit sürítésként turmixolok a kicsi ételéhez.

soha nem fagyaszton a készételt, (egyszer tettem, de amikor felolvasztottam kidobtam, nem tetszett az állaga) viszont csirkemellett szoktam főzni és feldarabolva jégkockatárolóban fagyaszton és abból veszek elő szükség esetén.

ha megyünk valahova akkor bébiételt veszek, mert az nem romlik, ő szereti ezeket is. ha akció van, akkor többet veszek és elteszem, illetve olyanokat is amit mi nem eszünk, így nem főzök pl. gesztenyés csirke, spenotós tészta.

tipp: a sparban a fagyasztott pultban, vannak kis zsacskóban kockázott zöldségek pl. sütőtök, brokkoli, amiből 2 adag fözhető (persze ha tészta, rizs vagy valami sürítő anyagot még hozzáfözöl) és kb 100 Ft/zsacskó.

2013. dec. 3. 07:40

Az én kisfiam általában megelégedett egy üveggel, amikor már nem, akkor nagyobbat vettem, nem 190 grammosat, hanem a 220-asat, az elég volt.

Én nagyon sokszor főztem neki, de volt hogy nem volt idő, és elővettem a bébiüveges kaját, mi is csak bio babakaját vettünk neki. Leírhatom itt neked, hogy főzzél, mert az menniyre jó, meg mennyivel olcsóbb. De mindenki maga dönti el, hogy kit ad a gyerekének, ha te bébikaját adsz, akkor azt. Sőt van olyan baba, aki nem eszi meg a főzött kaját és fordítva.

Én mindig örömömet leltem benne, ha kotyvasztottam neki valamit.

Én inkább az alapanyagokat fagyasztottam le, megmosva, felaprítva adagonként, és csak be kellett dobnom a párolóba, vagy a kis edénykéjébe, amiben megfőztem:-)

Esetleg ha eszik Sinemilt, vagy Sinlacot a picurod, akkor tehetsz a babakajájába, és akkor tartalmasabb lesz:-)

2013. dec. 2. 09:39

Az enyém szerencsére nem ette meg az üvegest. Mondjuk megértem, én sem eszek konzerv kaját :) Nekem ne mondja senki hogy egészséges.

De a kérdésre válaszolva: néha amikor utaztunk, volt pár bónusz üveges amit megevett (almacsirke, meg ilyesmik, főként a gyümisek). Akkor neki elég volt 1 üveg, de ő elég kis étkű. A nagyobbaknak való kaják szerintem borzalmas ízűek, főleg, amiben só sincs. Ezért pl. ha üvegest kellett adni, az akkor egy éves lányom még a 4hós üvegest ette, mert a többit határozottan elutasította. Na akkor már nem volt elég egy üveg, mert ugye tápértékben sincs ott, meg a nagyobbaknak valók asszem nagyobb üvegekben is vannak. Szerintem azokból elég kell legyen egy üveg egy ebédre.

2013. dec. 2. 06:13

Egyebkent nekem is mondtak, hogy a babaetelek egeszsegesek.Igy nem is csinaltam belole gondot,ha olykor azt adtam a gyereknek.


Viszont en sosem tudtam fel ora alatt ebedet fozni,es frissen adtam oda.Ha valamit mar lefagyasztott azt mar nem adtam oda szivesen babanak.

14. anya4005 (válaszként erre: 13. - EsztyMorgan)
2013. dec. 1. 23:38
Nekem a gyerekorvos mondta,hogy amit a piacon,vagy multinál megveszek húst/zöldséget,igen-igen kérdéses,mit is tartalmaz (vegyszerek,tápszerek,hormonok),így mi a bio bébiételeket választottuk. Persze,nem akarok senkit meggyőzni,hogy az a tuti,csak leírtam a véleményem.
13. EsztyMorgan (válaszként erre: 11. - Anya4005)
2013. dec. 1. 23:32
Egészségi? Hát nem tudom.. engem vhogy nem tudnak és tudtak meggyőzni arról,h az üveges kaják a legegészségesebb és legjobb ételek a babáknak. Hónapokig eláll.. az nekem sehogy sem egészséges pláne nem természetes.
12. EsztyMorgan (válaszként erre: 10. - Lolka78)
2013. dec. 1. 23:31
Én a mai napig ált. 2 napra főzök. Ma már 17 hónapos a lányom, de pl. amikor még olyan 8-9 hónapos volt, AVENT-es tároló poharakba raktam el neki a kaját ha épp két napra főztem. Vagy ha magunknak nem kellett de neki akartam vmi mást akkor délelőtt egy óra alatt összedobtam.
11. anya4005 (válaszként erre: 1. - Nadry)
2013. dec. 1. 22:20
2 fiam van,bár már nagyobbacskák. Mindketten kizárólag üveges kaját kaptak 1 éves korukig. Általában nem volt elég 1 üveg ebédre,de akkor jött utána a puding (bébi),vagy más desszert. Egészségi és kényelmi szempontból választottuk ezt a megoldást,illetve,mert készételt én sem ennék meg fagyasztóból,de ezt mindenki maga dönti el. Tény,hogy így nem volt olcsó,de mi így csináltuk.
10. lolka78 (válaszként erre: 8. - Selena78)
2013. dec. 1. 21:45
Én mindig reggel készítettem el, kb. fél óra alatt... aztán mentünk a dolgunkra, sétálni, csavarogni és ugye le volt tudva az ebéd... összepárolni pár zöldséget hússal nem nagy idő... és általában 2 napra főztem :)
9. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Nadry)
2013. dec. 1. 19:41
Hát nekem szerencsém volt, mert bár ilyen idős korban vettem a lányomnak üveges kajákat, nem igen kellett neki. Így maradtunk a házi kosztnál ami szerintem egészségesebb is meg hát olcsóbb is.
8. selena78 (válaszként erre: 7. - Lolka78)
2013. dec. 1. 15:49

Fene tudja, mikor a gyerkőccel épp hogy hazaérek alvás elött húsz perccel, az üveges kaja a pofon egyszerű. Ha pikk-pakk főzök valamit, már alszik a csöpp, mire elkészül.


Más dolog, ha egész délelött otthon vagyok vele.

2013. dec. 1. 13:27
Én is ritkán adtam Neki üvegeset, de akkor mindig elég volt, sőt sokszor meg sem evett egy egésszel... tényleg jobban megéri főzni, illetve az friss és Te állítod össze.. pofon egyszerű és pikk-pakk megvan :)
2013. dec. 1. 13:14

Az én nagyobbik fiam, egy evésre megevett 3x adagot! Egyik oka ez volt annak hogy csakis én készitettem neki! A másik pedig, hogy tudtam mi az ami belekerül!

Aztán ami még hogy az elejèn kaptunk üvegeset, s nem volt hajlandó megenni, kukába került! S ahhoz drága! Az árából, (min. 400ft) 4-5x akkora adagokat lehet elkésziteni, 15-20perc alatt!

Mi ha mentünk valahova előre megcsináltam, s ugy vittük neki! Vagyis akkor is ugyanugy meg lehet oldani!

2013. dec. 1. 13:07

Szia!


Én is főztem inkább, de adtam néha bébiételt is. Főleg ha sok programunk volt. Volt olyan, hogy nem volt elég egy üveg.

4. katie_rose (válaszként erre: 3. - Nadry)
2013. dec. 1. 13:02

Én többnyire inkább főztem, mert sokkal olcsóbb. Főleg ha egy evésre kettőt is betermel a baba. :D

Egyféléből csináltam nagyobb adagot , kiporcióztam és lefagyasztottam. Így mindig többféle volt a fagyasztóban, változatosan tudtam etetni a gyerkőcöt. a husit is külön megfőztem/sütöttem és diónyi adagokban darálva lefagyasztottam.

Bébiételt inkább akkor adok/adtam,ha utaztunk, vásároltunk stb. és útközben ért minket az ebédidő :)

3. nadry (válaszként erre: 2. - Katie_rose)
2013. dec. 1. 12:59
na ettől tartok én is:)))
2. katie_rose (válaszként erre: 1. - Nadry)
2013. dec. 1. 12:56

Az én kisfiam 1 éves múlt ugyan,és volt,hogy bébiételt kapott. Mindig elég volt neki egy evésre az adag.

De ismerek olyat,akinek kettesével ette a babája :)

2013. dec. 1. 12:52

Sziasztok!


Akiknek 8 hónapos babájuk van, és üveges bébiételt adnak ebédre a babájuknak elég szokott lenni??

Esetleg van olyan akinek a babája szinte csak üveges bébiételt kapott?????


köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook