Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Üveg lyukasztása lehetséges házilag? fórum

Üveg lyukasztása lehetséges házilag? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 12. 21:11
labdával ? :) bocsi :)
11. jstefan (válaszként erre: 1. - Makkmarcsi)
2012. szept. 12. 20:53
A nagyon vékony talpas pohár ami kb.0,2 mm vastag, könnyedén átfúrható törés nélkül az elektronikában használatos NYÁK fúrógéppel aminek a fordulatszáma 35ezer,a fúróhegy ipari gyémántból készült,gravírozó készletek tartozéka,nem kell hozzá semmilyen hűtés mert nagyon gyorsan átlyukad.Elektronikai barkácsboltokban beszerezhető.
10. malkata (válaszként erre: 9. - Makkmarcsi)
2012. szept. 12. 20:12
az az olajos hevítéses módszer nagyon egyszerű tényleg, mi sokat csináltuk:)
2012. szept. 12. 16:53
Most láttam egyébként videot a neten, hogy hevítéssel hogyan lehet tök egyszerűen eltávolítani pl. egy üveg alját. Ezért gondoltam, hogy valaki okos már azt is kitalálta hogyan lehet lyukat csinálni :-) Egyébként köszi mindenkinek!
2012. szept. 12. 16:49

Van 0,2-es is, de persze az enyém 2 mm-es, csak véletlenül elírtam..

Amúgy bevittem üvegeshez is, aki azt mondta elég gáz, de megpróbálja. Valójában 2 db lyuk kéne (kb. 5 mm átmérőjű), egymástól kb. egy centire.

Lehet, hogy a későbbiekben is lyukasztgatnék itthon, mert kézműves cuccokhoz kellene, és nem akarok mindig üvegeshez futkosni. Úgyis baromira szeretik az ilyen melót...:-)

2012. szept. 12. 15:43
szerintem körbe ha rakod gyurmával vagy gittel, jól feltöltöd vízzel és nagyon lassan fúrod akkor menni fog. persze nagyon óvatosan, nem nyomva és hogy milyen fúróval azt nem tudom....
6. Júlia* (válaszként erre: 5. - Júlia*)
2012. szept. 12. 15:39

Írd be a googliba, hogy "gyémánt fúró árak", kedvedre válogathatsz, és ha többször akarod használni, bőven megéri.

A fúródhoz vegyél megfelelő készletet.

2012. szept. 12. 15:33
Kérj kölcsön valakitől gyémánt fúrót, azzal furkálhatsz tetszés szerint, és szárazon.
2012. szept. 12. 15:28

Ki van zárva, aszem a szakember is 0,4 től vállalja.

Legalábbis az üvegfestésemhez nem vállalták a véknyat

3. Regin_a (válaszként erre: 1. - Makkmarcsi)
2012. szept. 12. 15:25

0.2mm-es üveg nincs

Lehet talán 2mm-es de a tömeg síküveg 3mm-nél kezdődik


Mivel fúrod és milyen gyorsan?

Helyesre köszörült edzett háromszög élű fúróval szokták anno, lassan forgatva és vizzel bőven locsolva, de leginkább asztali/állványos fúrógéppel


Esetleg hegyesre köszörült 5-ös vidiafúróval is megpróbáhatod


Hevitéssel nyúlani fog az üveg, bár lesz ott lyuk, de milyen széllel és milyen síkban...?

Ha nagyon "erőszakos" vagy, marad az üveges

2. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Makkmarcsi)
2012. szept. 12. 14:48
Pontosan mi készülne? Mert ha nékány lyuk kell, akkor ha üvegeshez beviszed, ott ki tudják fúrni, de ha lyukocsos üveg kell, azt lehet, hogy nem vállalják.
2012. szept. 12. 14:26
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy 0,2 mm vastagságú (vékonyságú :-) üveget szerintetek lehetséges otthon kifúrni? Van üvegfúróm, de hiába próbálom, mindig elpattan. (Nem durván nyomom, és vízzel hűtöm közben.) Vagy ha kb. 5 mm-es lyukat szeretnék, akkor érdemes lenne valahogy megpróbálni hevítéssel, és úgy kiütni? Esetleg tudna valaki olyan bolti terméket mondani, aminek az "alkatrésze", vagy csomagolása lyukas, vagy lyukacsos üvegből van? És minél vékonyabb üveg kellene. Bármilyen ötletet szívesen veszek, előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook