Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » UV mentes barnulás, avagy a magic tan fórum

UV mentes barnulás, avagy a magic tan (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. nov. 29. 10:38
?
2011. nov. 29. 10:38
Mit tudtok a barnára fujatásról (magic tan?) hol lehet csinálni, és mennyiért, esetleg tapasztalatok?
2011. nov. 19. 11:41

"Az önbarnító kozmetikumok eladásai 1997 óta 80%-kal nőttek, és továbbra is lendületesen ívelnek felfelé. Angliában minden évben megközelítőleg 20 millió fontot (7,7 milliárd forintot) költenek önbarnítókra. Amerikában, ahol a világ önbarnítóinak mintegy fele kerül eladásra, a fogyasztók 86 millió dollárt (18 milliárd forintot) költenek a „gyönyörű, könnyen elérhető és nap nélküli" barnulásra. Az eladások tavasszal és kora nyáron tetőznek, amikor felébredünk téli álmunkból, és nekivágunk a nyaralásnak.


De miközben ezeket a termékeket széles körben ünneplik mint a napozás biztonságos alternatíváit, elkerülhetetlenül felmerülnek bizonyos problémák.

A legtöbb önbarnító termék tartalmaz egy dihydroxyacetone (DHA) nevű anyagot. Ez a cukorszármazék évek óta az önbarnítók fő hatóanyaga. Előfordulhat, hogy rossz szaga van és megesik, hogy a narancssárga egy fura árnyalatára festi a bőrt, de ami ennél is fontosabb: soha nem volt rendesen letesztelve, hogy biztonságos-e.

Néhány termék egy másik anyagot, erythrulose-t, is tartalmaz. Az erythrulose a DHA-hoz hasonlóan, de lassabban, fejti ki hatását. A két szer együttes használatával tehát hosszan tartó hatást érhetünk el, de mind a DHA, mind az erythrulose bőrirritációt okozhat.

A DHA nem színezőanyag. A bőr átmeneti átszínezését szabad gyököket létrehozva, aminosavakkal kémiai reakcióba lépve éri el a bőr felszíni rétegeiben. A folyamatot valahogy úgy képzeljük el, mint amikor egy frissen felvágott, levegőn hagyott alma megbarnul.

Az ebben rejlő irónia biztosan nem kerüli el a figyelmét senkinek, aki látott már női magazinokat. A legtöbb öregedés-ellenes termék - például - tartalmaz olyan összetevőket, amik a szabad gyökök káros hatásaival hivatottak szembeszállni; ezek tudvalevőleg a bőrsejtek idő előtti pusztulását okozhatják. Egy 2004-ben, a Mutation Research című folyóiratban közétett laboratóriumi vizsgálat eredménye azt mutatta, hogy a DHA akadályozza a bőr sejtjeit természetes életciklusukban, a DNS károsodását okozhatja, és már a használatot követő 24 órában felgyorsítja a sejtek pusztulását.

A mesterséges barnítók ezenkívül tartalmazzák a mérgező összetevők ugyanazon armadáját, mint a testápolók. Többféle rétegképzőt tartalmazhatnak, emellett erősen illatosított termékek. Olyan, ismert, a központi idegrendszert bénító, anyagok lehetnek bennük, mint a coumarin, vagy a butylphenyl metylpropional. De megtalálhatóak bennük a rákkeltő és mindenhol jelenlévő parabének is."

2011. nov. 19. 11:25

Sziasztok.

Nekem pénteken szalagavatóm lesz, és nagyon fehérbőrű lány vagyok. A ruhám halvány rózsaszín és nem szeretnék hófehérke lenni a bálon. Az uv mentes barnításra gondoltam a Tanitynél. Azt hallottam az jó. Minden nap hidratálom a bőrömet, azt olvastam az a nyitja az egésznek. Én csupán attól tartok, hogy fogni fog a festék, és megfogja a keringő ruhámat (ami hófehér) és a báli ruhámat. Segítsetek. Fog nagyon a festék vagy van valami amivel fixálni lehet? És ha megkérdezem a nőt aki ott dolgozik hazudni fog hogy oda menjek és hagyjam ott a pénzem? (erről a fog-e dologról) vagy az igazat fogja mondani, hogy többször is menjek majd és nem csapna be? Köszönöm szépen. Légyszíves írjatok. :)

köszönöm

2011. aug. 29. 08:53
A legjobb a Tanity ma Magyarországon. Én csak ezzel barnulok és nekem tökéletesen kopik, használom az ápolókat így tartós 2 hétig.
56. rina17 (válaszként erre: 55. - Reni31)
2011. márc. 12. 19:16

Szia Reni!

Sajnos az a tabletta egy nagy ka..a

Én majdnem visszaküldtem nekik mérgemben mivel semmit nem használt,sima béta karotin van benne ráadásul még kisebb mennyiségben mintha gyógyszertárban vennél béta karotin tablettát negyedáron

Nagy átverés!!!

Van akinek ad egy icipici sárgás színt de nekem semmit nem csinált

Ezt a fújásos módszert még nem próbáltam félek hogy foltos lesz mert az önbarnítótól is mindíg az lettem .

A szolitól pedig félek mert fehér börű vagyok így már szinte beletörődtem sosem leszek szép barna

55. reni31
2011. márc. 4. 20:22

Sziasztok!


Én is voltam kézi fújásos barnításon. Nagyon nagyon szép barna lettem, nem lett foltos. Vigyáztam rá nem áztattam magam a kádba csak zuhanyoztam, reggel este testápolóztam, de sajna így is egy hét után már kopott egyes helyeken, viszont ahol nem onnan meg alig tudtam lesikálni magamról. Mivel az anyajegyeim miatt nem szolizhatok így aztán ezt sem használhatom, mert az anyajegyeknek nem jó ha dörzsöljük őket. Azért nagyon jó érzés volt pár napig barnának lenni. Most én vettem egy doboz barnító tablettát, hallott már valaki róla vagy használta valaki? Remélem beválik, bár csokibarna biztos nem leszek de már egy kis színnel is beérném.

2011. febr. 4. 15:39

Noteszke!

Olvastam amit írtál az UV mentes barnításról.

El is mentem kipróbálni.Nekem bevált.Sehol nem lettek foltjaim és olyan barna lettem,mint egy szoliban.És még ami előnynek számít,hogy ezzel a módszerrel kizárt a megpirulás, megégés.Köszi szépen a tippet

Szép napot!

2011. febr. 4. 15:34

Noteszke!

Olvastam amit írtál az UV mentes barnításról.

El is mentem kipróbálni.Nekem bevált.Köszi szépen a tippet

Szép napot!

2011. jan. 24. 15:37

Sziasztok!


Szerintem nem kell aggódni a foltosodás miatt. Amúgy vannak helyek, ahol ki is lehet próbálni egy kis területen párszáz forintért. Én a XV.kerületbe járok egy Palota Egészségközpont nevű helyre és nekem nagyon bevált.

Remélem segítettem.

2010. aug. 9. 14:16
Tanity Nyílt Napok: 2010. Augusztus 17-18.!!! Termékek bemutatása, kipróbálása (pl. arcbarnítás!!), kedvezményes vásárlási lehetőségek. Cím: XI. Karinthy Frigyes út 7. Szépségszalon, Andi: 06/206628675
50. ddorina (válaszként erre: 46. - Shajni29)
2010. jún. 1. 14:08
Köszönöm a hozzászólást! Időközben túl vagyok rajta. Esküvő előtti pénteken fújattam le magam, estére már "néger" voltam. Este is és reggel is zuhanyoztam, így a menyasszonyi ruhát nem fogta be, mondjuk szerencsére nem izzadtam, mert nem volt 40 fok. Ja és kézi fújáson voltam, az arcom kétszer lett lefújva, mert onnan gyorsan kopik, de gyönyörű lett az eredmény. Foltosodásnak nyoma sincs, szerintem a megfelelő hidratálás a titka. Nem bántam meg, mert egyébként hófehér vagyok. :)
49. shajni29 (válaszként erre: 47. - Kincs3)
2010. máj. 25. 15:44
A ronda kopásra meg egy megoldás van mikor már csúnya le kell peelingezni magunkat és lekopik a színünk. Nem kell kivárni míg teljesen lekopik így elkerülhetjük hogy úgy nézzünk ki mint a magyar tarka tehén. Úgy hogy nem kell félni a foltosodástól.
48. shajni29 (válaszként erre: 47. - Kincs3)
2010. máj. 25. 15:39
Egyáltalán nem sárga nagyon szép színem volt. Voltam a tanytiben és az aruba tanban. Első nap igen oda voltam érte bár voltak azért hibák. 3dik napon az arcomról a szín teljesen lekopott de elötte szép volt a színe. 6 nap körül már színem nem nagyon volt ami meg volt az elég foltos volt. Még biztos hogy fogom használni de ennyi időre a 3000 ft szerintem sok.
47. kincs3
2010. máj. 22. 08:26

Sziasztok

Én pénteken mentem volna fújatni, de többek véleményére, hogy láthatóan rondán kopik, /most/ nem mentem el...

Kézi fújásra mennék, és érdekelne, hogy mennyire csúnyán kopik, hogy sárga lennék -e vagy tényleg barna és kb. meddig tart ténylegesen?!

Köszi előre is!

46. shajni29 (válaszként erre: 46. - Ddorina)
2010. máj. 21. 16:18
Szia. Aznap biztos hogy fog.De esküvő előtt sokkal nem érdemes lefújatni magad mert a 3-dik napon már rohamosan kopik. Viszont a menyasszonyi ruha elég szűk és ahogy a bőröd hozzá dörzsölődik a ruhádhoz lehet hogy fog.izzadság+barnabőr+fehérruha Hát?
2010. máj. 7. 10:30
Milyen pontosan ez a kézi fújás? Hogyan zajlik?
2010. ápr. 15. 18:08

Sziasztok!

A Tanityt ajánlanám mindenkinek, szépen lehet barnulni tőle. A tanity honlapján vannak felsorolva az üzletek!!!!

43. J.Mara (válaszként erre: 42. - Lilien1)
2010. ápr. 12. 15:48

Kedves Lilien1!

Egy speciális hidratálókrémbe teszem.

2010. márc. 27. 18:09
Kedves Mara!Érdeklődnék,hogy saját testápolómba teszed a barnító folyadékot vagy te adsz ,illetve én már voltam ilyenen és több helyen megfolyt a folyadék rajtam fújáskor szerinted mi az oka?Előre is köszönöm,üdv Lili.
2010. márc. 16. 07:50

Ja, azt elfelejtettem kérdezni, hogy terveztem elkezdeni önbarnító testápolót használni a napokban, akkor ne tegyem?

Vagy nem befolyásol semmit?

Esetleg ha foltos leszek tőle, akkor nem tudsz szép egyenletesen befújni?

Köszi

2010. márc. 13. 19:32

Sziasztok!

Debrecenben tudtok olyan helyet ahol kézi fújást vállalnak, ha igen kb. mennyiért?

Köszi a a választ!!

39. w.niki
2010. márc. 4. 18:53

Sziasztok!

Én a gépi fújást még nem próbáltam, viszont a By nature kézi fújása nagyon jól sikerült.Győrben voltam a Mediterrán Sun-ban, nagyon szép színem lett, igaz előtte és utána sok dolgot be kellett tartani, de megérte. Ráadásul most vmi akciójuk is van és csak 2500-ba került a fújás...

38. cddd98817a (válaszként erre: 37. - Luxi8)
2010. márc. 2. 09:43
Szia nem nem fogja be ha szőke a hajad akkor (is)ajánlatos sapit fölvenni amit a csajszi ad neked:)
37. luxi8
2010. márc. 1. 21:02
Sziasztok!Én még nem próbáltam de arra lennék kíváncsi,hogy a hajat nem éri, nem fogja be?köszi
2010. márc. 1. 11:26

sziasztok

únekem a tanity a bevállt:) azóta azt használom nagyon szuepr és enm sárga

egy párat már próbáltam de nem vált be

pedig megrözött fújós vagyokez szuper lett

és vanank exluziv krémek is amikel ápolod és nagyon jó árban

csak ajánlom

35. maszatt (válaszként erre: 34. - Sunikem)
2010. febr. 25. 17:12
az oldalukon fenntvannak a címek ahol van ezzel a termékkel fújás www.sunjunkie.hu
2010. febr. 24. 12:45

Bocsánat pontosítok, a sunjunkie érdekelne, arról azt olvastam hogy nem szárítja a bőrt, mert nincs benne semmi alkohol...

Köszi :)

2010. febr. 24. 12:40

Sziasztok!


Tudtok Budán ilyen kézi fújós helyet ajánlani, ami be is vált?

Köszönöm

2010. febr. 23. 08:04
Én a sunj....-s fújáson voltam...nagyon jó...géppel végzik 3900,- ft és 11 napja voltam,de még mindíg tart....
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook