Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Utónév statisztika - 2014 fórum

Utónév statisztika - 2014 (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. ápr. 30. 15:05

Biztos törekednék a testvérek neve közötti harmóniára úgy, ahogy írtad. A top 10-es nevek közül több van, ami nagyon tetszik és adnám is, de azért meggondolnám, hogy ne legyen tíz Lili vagy Hanna körülötte. Olyat se adnék, ami, bár tetszik, nagyon idegennek érzem, vagy a kiejtése érezhetően nem magyar szájnak való Pl. az itt emlegetett Szonja nevet nagyon szeretem, nagyon tetszik, de nem érzem olyannak, ami könnyen jön a számra (amúgy ez tudtommal orosz név), meg a Zoéval is így vagyok.


Nekem az András, a Mátyás meg a László a kedvenceim, azok nem szerepeltek itt. Lánynévből a Lili, a Nóra és a Júlia tetszik nagyon, meg az Anna - ez utóbbi annyira, hogy az se zavarna, ha egy csomó Anna lenne rajta kívül. De úgy veszem észre, ezzel a névvel mindenki így van körülöttem. Sok helyen számít, hogy ne úgy nevezzék a gyereküket, ahogy szoros ismeretségi körben gyerekeket hívnak, de az Anna név mindig kivételnek számít.

2014. ápr. 29. 08:53

Mi az én nevemet adtuk a lányomnak, mert egyrészt már így ő a negyedik, másrészt az apja így szerette volna, harmadrészt nem túl gyakori, negyedrészt szerintem szép. Saroltának hívják egyébként. Ha fiú lett volna, az apja nevét kapja, ugyanezen okokból, őt Hermannak hívják. Gyakori, túl külföldi nevet nem szerettem volna adni. Ha lesz még gyerekünk, és lány lesz, az Olívia és az Emma van a listán. Ha fiú, akkor már nem biztos, hogy Herman lesz, talán Artúr ...


Sokan azért adnak külföldies nevet, mert benne van a paklijukban, hogy esetleg külföldre költöznek. Az én és a lányom neve pl. nyelvtörő egy külföldinek, a Sarah meg nem ugyanaz a név :)

2014. ápr. 27. 19:20

Sem ősmagyar, sem ritka nevet nem választottam. De legalább ennyire kerültem a népszerűeket is. Illetve kerülnöm nem is kellett, mert eszembe nem jutott volna felkapott nevet adni a gyerekeknek.

Mondjuk mindkét nevet kitaláltam és eldöntöttem kb 2 perc alatt.

2014. ápr. 27. 18:32
Én nem statisztika szerint választottam nevet,bár nem is szerepel a legnépszerűbb nevek között,nekem mégis a legszebb!Daniella lett a lányom. :)
2014. ápr. 27. 17:29
Az én lányom Johanna. Semmilyen más szempontot nem vettem figyelembe, hanem kb., amikor megfogant, jött egy sugallat, hogy leendő lányomnak a "Johanna" lenne a legtökéletesebb név:)
2014. ápr. 27. 15:09

Az én lányom Luca, a magyar vezetéknévhez illő, szép nevet kerestünk, ami nem hangzik nagyon idegenül. Szempont volt még, hogy ne legyen gyakran használt becézett formája.

Ő 2007-ben született, akkor még nem volt ennyire gyakori, pl. az egész oviban nem volt rajta kívül Luca... de nem zavar hogy népszerű név :)

2014. ápr. 27. 13:10
Náluk fontos volt hogy ne legyen túl gyakori, mert a vezetéknevünk az. Az én keresztnevem a korosztályomban az egyik leggyakoribb volt és soha nem szerettem, hogy az iskolában, munkahelyen több is volt "belőlem". Bár a nagyobbik kislányunk (Emma) neve most már nagyon népszerű, mikor született, még nem volt az. A korosztályában nem is ismerünk más Emmát. Szerencsére Félixből és Júliából sincs sok.
2014. ápr. 27. 13:01

Mi olyat választottunk, ami a vezetéknévhez illik, és azért szép is. Az nem volt szempont, hogy milyen gyakori, ősmagyar vagy sem, stb... Ezután sem lenne szempont. Bár valamiért tucatnevet mégsem adnék a második babónak.


Egyébként Szonja a lányom neve.

2014. ápr. 27. 12:59

Az én iker fiú unokáim közül az elsőszülött az édesapja keresztnevét kapta (László), a másik Bence lett, mert tetszik és mert illik - az ugyancsak B. betűvel kezdődő - vezetéknévhez.


A kislányunokáim közül az idősebb az anyukája keresztnevét kapta (Zsófia), a kisebb, aki most 4 hónapos, az Anna Laura nevet kapta. Az Annát szintén azért, mert tetszik. A Laura története visszahúzódik apukája születéséhez: ha ő lánynak született volna Laura nevet kapta volna. Nekem akart kedveskedni azzal, hogy másodiknak a Laura nevet adta a kislánynak:)

2014. ápr. 27. 12:54
Minket nem az motivált névadásnál,h népszerű,ősmagyar vagy ritka név legyen. Mindkét fiamnak 2 keresztneve van,és mivek K-val kezdődik a vezetéknevük,a keresztneveik is. Egyik név sem szerepel a leírtak között.
2. manó2000 (válaszként erre: 1. - Magnolia1)
2014. ápr. 27. 12:49

Szia!


Mi egyáltalán nem adtunk arra, hogy népszerű neveket válasszunk a gyerekeinknek. Inkább szép magyar nevet szerettünk volna. Amiket adtunk, azok egyáltalán nem népszerűek a lista szerint.

Viszont ha lenne még egy gyerekünk, akkor úgy tűnik népszerű neve lenne, mert a talonba tartogatott név az.

2014. ápr. 27. 12:40

Nemrég jelent meg a legutóbbi utónév statisztika, mely a tavalyi évben legtöbbször adott keresztneveket tartalmazza.

Íme a 2013-ban legyakrabban adott 20 fiú és lány név:

1. BENCE -- HANNA

2. MÁTÉ -- ANNA

3. LEVENTE -- JÁZMIN

4. ÁDÁM -- LUCA

5. DÁVID -- EMMA

6. DOMINIK -- NÓRA

7. DÁNIEL -- LILI

8. BALÁZS -- ZSÓFIA

9. MILÁN -- ZOÉ

10. GERGŐ -- CSENGE

11. ÁRON -- BOGLÁRKA

12. PÉTER -- DÓRA

13. MARCELL -- RÉKA

14. TAMÁS -- VIKTÓRIA

15. ZALÁN -- LILLA

16. BOTOND -- PETRA

17. KRISTÓF -- LAURA

18. BÁLINT -- FANNI

19. NOEL -- VIVIEN

20. OLIVÉR -- NOÉMI


Nálatok számít/számított névadásnál hogy milyen gyakori a név? Valakinél ez hátrány vagy épp előny lehet.

Példa a listából:

- háromszor annyi Hanna született tavaly, mint Réka. (Hanna az 1. helyezett, Réka a 14.)

- háromszor annyi Réka született tavaly, mint Tímea. (Réka a 14., Tímea az 59.)


A 100-as listában megjelentek új nevek is, amik tavaly még nem szerepeltek:

- Bella, Szofi, Hédi, Mia, Lívia

- Zente, Zsigmond, Lőrinc, Béla, Sebestyén


Azok a nevek, amik a legtöbbet ugrottak előre a listában, valószínűleg a következő években még népszerűbben lesznek. Ezek a következők (a + jel után nem a helyezést, hanem az ugrás mértékét írtam be):

- Mirella (+31), Adél (+24), Amira (+21), Zselyke (+18), Abigél (+14)

- Dénes (+14), Olivér (+10), Károly (+9), Benjamin (+8), Marcell és Benett (+7).


Az is megfontolandó lehet a névválasztásnál, hogy a vezetéknév gyakori-e. Gyakori vezetéknévhez talán érdemesebb egy ritkább nevet adni, míg egy kacifántos családnévhez egy egyszerűbb, könnyen kimondható, mindenki által jól ismert név passzol.


Ti hogyan neveztétek el a gyermekeiteket?

Figyelembe vettétek az adott név népszerűségét is, vagy csak az számított hogy tetszen a név?

A testvérek neve között van harmónia vagy erre nem fektettetek hangsúlyt? (nem az azonos kezdőbetűre gondolok, hanem arra hogy pl. Zselyke mellé ugyanígy ősmagyar nevet választottatok, nem egy külföldi eretedű nevet, vagy ha az egyik név nagyon gyakori akkor a másik ne legyen nagyon ritka)


Az én gyerekeim:

- Félix (11 éves)

- Emma (9 éves)

- Júlia (5 éves)


A teljes, top 100-as lista ezen az oldalon érhető el: [link] (itt a lakossági számadatokat kell kiválasztani, azon belül pedig a legalsó kategória: "Utónév statisztika az előző évben születettek körében")

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook