Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Utolsó padba ülő gyerekek? fórum

Utolsó padba ülő gyerekek? (beszélgetős fórum)


1 2
31. zaboska (válaszként erre: 30. - C69ff6d3e9)
2009. okt. 1. 10:14
Nálunk jól megy mert ellenőrzöm őket A két nagy már megszokta hogy nincs csalás A kicsi mellett meg ott ülök végig (most elsős )
30. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 29. - Zaboska)
2009. okt. 1. 10:06
Ez akkor jó is ha a gyerekeid otthon is becsülettel tanulnak, de sajna az enyémek el linkeskednék, mint ahogy a hétvégi gyakorlást is sokszor összecsapják :(
29. zaboska (válaszként erre: 23. - C69ff6d3e9)
2009. okt. 1. 10:04
Köszi a választ Hála az égnek az én gyerekeim egyikbe sem járnak én ellenőrzöm a leckéjüket (és ezzel senkit nem szólok le természetes hogy aki dolgozik annak máshogy kell megoldania)
2009. okt. 1. 09:59

Nálunk reggel van 2 törzsóra egyik nap magyar

másiknap matek. Ez jó is lenne de a másik nap a törzsóra fél 3-kor kezdődik, és akkor már nagyon fáradt a kisfiam panaszkodnak is hogy nem figyel

27. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 25. - Fiatal nő)
2009. okt. 1. 09:57

Persze ,ki hogy van vele.

De ez amúgy iskolafüggő.Van ahol a napközi jobb van ahol az iskolaotthonos.

26. Fiatal nő (válaszként erre: 25. - Fiatal nő)
2009. okt. 1. 09:53
-1 nekem (bocsánat :-))
25. Fiatal nő (válaszként erre: 23. - C69ff6d3e9)
2009. okt. 1. 09:53
Ez nekem is újdonság. De nekem ez viszont nekem annyira nem szimpatikus.
2009. okt. 1. 09:51

Tehát jobban ellenőrzik, odafigyelnek, és nem kell mindig hazahozni a feladatokat.

a hátrány az hogy 4-ig ott kell lenni, de hát az ember úgyis dolgozik.

Ha pedig nem akkor is előnyösebb így mert otthon azért másképp tanulnak, és hát nem minden gyerek szorgalmas, ezt tudjuk

23. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 22. - Zaboska)
2009. okt. 1. 09:49

Hát hogy délután is van óra, jobban szét van húzva mint a napköziben.a sima napközit úgy is tudod, de pl nálunk úgy van hogyreggel van két óra, aztán a következő óra alatt a két órából megcsinálják a gyakorlást vagy a házifeladatot,a tanár beszedi, és ott megnézi.aztán ebéd ,és délután szintén van két óra , aztán egy hamadik ami vagy torna,vagy a két óra összefoglalása amikor megcsinálják a feladatot, és a tanár ellenőrzi.utána az utolsó órában udvar

Néha egy-egy udvart felvált a korrepetálás.

22. zaboska (válaszként erre: 19. - C69ff6d3e9)
2009. okt. 1. 09:44
Bocs hogy beleszólok én falusi vagyok nálunk napközi van Miben különbözik az iskolaotthonos a napközitől ?
21. zaboska (válaszként erre: 18. - Mókus18)
2009. okt. 1. 09:42
Szerintem menj oda az osztályfőnökhöz meséld el neki hogy a gyereket zavarja a helyzet ha már egyedül kell ülnie inkább ültesse előre és ha megoldható keressen olyan gyereket aki szívesen ülne egyedül Nálunk a tanár megkérdezte a gyerekeket ki szeretne egyedül ülni
2009. okt. 1. 09:41
szóval én jobban szeretem az iskolaotthont mint a napközit
19. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 17. - Mókus18)
2009. okt. 1. 09:41
Nem tudom mért sajnos, én pl örülök hogy iskolaotthonos,mert ott legalább megtanulják a házit rendesen megcsinálják,és otthon már szinte nem is kell csak ellenőrizni
18. mókus18 (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2009. okt. 1. 09:30
Nem tudom miért gondolod azt hogy lobogatva mennék a tanárhoz. Csak azért tisztába szeretnék lenni hogy egyáltalán erre van e valami jogszabály.
17. mókus18 (válaszként erre: 12. - 546185aeac)
2009. okt. 1. 09:28
Sajnos kötelező a napköziotthonos. itt nálunk a városban más választási lehetőség nincs sajnos
2009. okt. 1. 09:21

Az én fiam is az utolsó padban ül mert amég elöl ült hátrafordult és beszélt a mögötte ülőhöz!!

Nem látok ebben semmi bajt!most több pirospontot hoz és a magatartása is javult.

2009. okt. 1. 09:20
Miért olyan nagy baj ez? Mármint miért gond megoldást találni? Beszélj a tanárnővel és kész! Jogszabály nélkül is mennek ezek a dolgok, de ha lanna rá szabály, akkor azt lobogtatva mennél a pedapógushoz? Valószínűleg nem is gondolja, hogy ez Neked, Nektek gond. Beszélj vele, nyitottak az ilyen problémákra.
2009. okt. 1. 09:16
Bár ahogy belegondolok, általában minden suliban balra esett az ablak, mivel majdnem minden lurkó jobbkezes...
2009. okt. 1. 09:14
Kben olyan íratlan szabályok is vannak még, hogy balkezes gyereket a pad bal oldalára kell ültetni, hogy ne zavarja a jobbkezest, meg a balkezest csak jobbkéz felé eső ablakhoz illene ültetni, mert úgy nem takarja el maga elől a fényt...
2009. okt. 1. 09:09
Muszáj különben délutánra ottmaradnia, ha Te is tudnál rá vigyázni ? Kötelező az iskolaotthoni napközi ? Csupán jóindulatból kérdezem. Biztos, hogy akkor az iskolaotthonos suli volt a legjobb választás ?
11. e2d3bb2ec0 (válaszként erre: 1. - Mókus18)
2009. okt. 1. 09:02
Változtatni kell, hogy ne egy irányba nézzen a gyerek, mert bandzsa lesz. Tehát, ha teszem fel bal oldali padsorban ül, át kell ültetni a jobb oldaliba egy idő után, ha a középső padsorban van a tanári asztal.
2009. okt. 1. 08:42

Amikor én voltam általános iskolás, nálunk időnként a tanár át-átültette a népet. Nekem sem tetszett, pláne, hogy világéletemben elől (legelől) szerettem ülni.

Ha a gyerkőcöt nagyon zavarja, akkor a pedagógusnak kell szólni, hogy hozza előrébb...

9. doxikri (válaszként erre: 7. - OlíviaAnna)
2009. okt. 1. 08:41

:-(((

Ezt biztos kellett??

2009. okt. 1. 08:30

Ahány iskola annyi féle.

Nkem a lányom elöl ül de ő a legkisebb az osztályban.Nálunk pl a magasakat ültetik hátra, és bizony ha valaki egyedülmarad olyan is van, mert hát ha páratlanul vannak akkor ezzel jár.


Jó dolog a kommunkiáció, de nem tudom hogy órán kivitelezhető?

Ott nem inkább figyelni kell, és nem a padtárssal beszélgetni?

Szünetben meg úgy is "ömlesztve " vannak

7. OlíviaAnna (válaszként erre: 2. - Mókus18)
2009. okt. 1. 08:29
Szerintem se tereld jogi útra a dolgot :-D Az előttem szólókhoz hasonlóan: fordulj a tanító nénihez. Csak ne írásban, hanem szóban, mert a helyesírásod miatt nem fog a szívébe zárni.
2009. okt. 1. 08:15
Szia Talán próbálj meg beszélni az osztályfőnökkel Nálunk meg lehet mondani hogy a gyereket zavarja a helyzet és általában segítőkész a tanárnéni (az és fiam is elsős)Jogszabály nem hiszem hogy lenne rá
2009. okt. 1. 08:10

Szia. Sajnos jogszabályt nem tudok, de elmondom nálunk hogy csinálják.

Az én fiam az első padban ül, szinte a "tanárnő szájában", mert rá van tolva az asztaluk az övére, hogy jobban elférjenek. Ő is egyedül ül, de szereti, amúgy szemüveges és akkor tud jól látni, ha mindig ugyanonnan nézi a táblát. A tanár alkalmanként helycserét tart, így a középső padsor első helyét szokta neki cserélgetni.

Szerintem beszélj a tanárnővel, hogy a gyerkőcnek így nem jó, hátha tud segíteni.

4. jucusmucus (válaszként erre: 1. - Mókus18)
2009. okt. 1. 08:07

Tanítónőt kellene megkérdezni, hogy mi az oka, hogy egyedül kell ölnie az utolsó padban.

A hátsó sorral nincs nagy gond szerintem, az én lányom (hatodikos) szintén az utolsó sorban ül. A tanárnő azt mondta, azokat ülteti hátra, akik megbízhatók.

De gondolkodom rajta, hogy szólok a tanárnak, mert a lányom panaszkodik, hogy alig hall valamit....

3. 40163fd81d (válaszként erre: 2. - Mókus18)
2009. okt. 1. 08:06

Szerintem kérd meg a tanárnőt,hogy ha egyedül is kell lennie,legalább valamelyik padsor közepére ültesse ,és ne leghátulra.

Ez nem kerül semmibe ,és előtte ,mögötte,és oldalt is lesz ,akivel kommunikálhat.:))


Egyébként ez elkerülhetetlen ,ha páratlan az osztálylétszám,de nálunk folyamatosan ,egy évben 4-5 ször is átültetik a gyerekeket.

2009. okt. 1. 08:02
Tulajdon képen nem azzal van bajom hogy az utolsó padban ül hanem egyedűl, mert így nem lessz akivel komunikáljon és nagyon rossz neki hogy egyedűl van ráadásul iskola otthonos amit én nem nagyon szeretek mert itthon vagyok és sokat tudnék neki segiteni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook