Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Utolsó év az oviban fórum

Utolsó év az oviban (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Utolsó év az oviban

1 2
2016. júl. 27. 13:57
:)
34. misz
2009. dec. 6. 22:13
Én csak annyit szeretnék mondani, hogy az iskolában sem lesz senki, aki a Wc-t törölgeti. Viszont az nem hátrány, ha a gyerkőc tud késsel-villával enni, tudja, mikor ildomos kezet mosni, szót fogad a tanító néninek, tudja melyik a jobb és bal keze. Az írás-olvasás-számolást viszont jobb a tanító nénire hagyni. Ugyanis szerencse kérdése, hogy milyen kollegát kap ki a gyerek. Ha olyat, aki hajlandó 3-4 felé differenciáltan tanítani, akkor szuper. De ha olyat, aki csak a frontális, egész osztályra egyöntetűen vonatkozó feladatmegoldást alkalmazza, akkor az a szegény nebuló elunja az életét. Mivel unatkozik, mást csinál, mivel mással foglalkozik leszidják, mivel folyton szólongatják utálni fogja az egészet. Szóval csak óvatosan a tananyaggal. Inkább a hétköznapi élethez és együttéléshez szükséges dolgokat tanítsuk meg otthon a gyermekeinkkel.
33. gerna
2009. nov. 27. 08:02
"Több-kevesebb-ugyanannyi", ezzel tisztában kell lennie ötös számkörben (persze pálcikákkal, korongokkal számolnak, nem fejben)
2009. nov. 26. 13:58

Csinált egyik ovónő felmérést a nagycsoportosoknál

erre behivat hogy a gyerek nem tud össze adni meg kivonni,meg hogy vissza huzodó..vadidegenhez persze hogy az:S

Mondom neki sosem gyakorltam vele,és még csak 5 éves..majd suliba megtanulja..én nem tudom miért teszik fel nekik ennyire magasra a mércét:(

2009. okt. 19. 10:44
Az hogy gyerek kivonni összeadni nem tud 5 évesen az gáz??
30. Leoborta (válaszként erre: 28. - Gerna)
2008. júl. 15. 13:46
Jaaa, mi úgy mondjuk "kisöreg", v "koravén".
2008. júl. 15. 10:06
ne zavarjatok(olvasok a sorok között) :)
28. gerna
2008. júl. 14. 21:44
A sorok között? hát elég sok sor van ott, én a sorok közül azt olvastam ki, hogy "kis felnőttet" csináltál a gyerekedből, méghozzá olyat, aki nem érzi jól magát a többi GYEREK között.
27. dogiz (válaszként erre: 22. - 8d17011552)
2008. júl. 14. 21:29
már bocsi, h. közbeszólok, nekem is voltak ovis gyerekeim, sőt a lányom lelkes óvónéni lett:), aki szereti a szakmáját és ha így 4 év munka után kellene választania most is ezt választaná, DE ahogy már megírtam az előzőekben is nagyon meg kell tanulni kompromiszumotkat kötni, alkalmazkodni és közösségben élni, mert ha nem csak problémái lesznek egész életében.
2008. júl. 14. 19:11
Hát igen, ha már ott vannak a sorok, akkor ne közte legyen a lényeg, hanem benne, hogy mindenki lássa, ne kelljen keresgélni.
25. Raistlin Majere (válaszként erre: 23. - 8d17011552)
2008. júl. 14. 11:39

Látod, ennyire sutyerák a fórumozók többsége, hogy nem volt képes felfogni a soraid között rejtező lényeget :-)

Elmagyaráznád, hogy konkrétan miről is volt szó, akkor talán értékesebb hozzászólásokkal gyarapíthatnánk a fórumot :-)

2008. júl. 14. 11:24

Ha nem tetszett az óvoda,akkor miért nem vitted a kislányodat máshová,megkérdezhetem?

Ha olyan pocsék volt az egész ,akkor miért hagytad ott "sínylődni" a gyermeked 3 évig?

2008. júl. 14. 11:17
Kedves óvónéni!Megértem természetesen a te oldaladról kifejtett véleményt és igazad van,de itt a hozzá állással van a probléma és sorolhatnám,de úgy veszem észre,hogy sokan nem tudnak olvasni a sorok között,minden esetre én senkit nem akarok megbántani,tehát elnézést,ha valaki magára venné.
22. 8d17011552 (válaszként erre: 21. - Leoborta)
2008. júl. 14. 11:02
Nem abszolút,de nem erről van szó,csupán a sorok közötti olvasásból kiderülne mire is akarok rátérni ami engem és gyermekemet,meg ugye sok szülőt zavar csak nem meri kinyitni a fecsegőjét.
2008. júl. 14. 10:02

Cikkedet olvasva a gyereked tényleg más mint a többi, de nem úgy fogalmaznám, hogy fejlettebb, értelmesebb, hanem csak bizonyos téren fejletteb, de fontos látni a többieket is, mert ugye azok sem retardáltak. Az én lányom is tudott 4 évesen késsel-villával enni, de ha éppen kanalat kapott a kezébe, akkor azzal evett. És ugye nem gondolod komolyan, hogy egy oviban textil-szalvétát tesznek a gyerekek a nyakukba? Aztán minden egyes (az napi 3) evés után mossák, vasalják, esetleg keményítik, de KI? Az már valami 5-6****** csillagos ovi lenne. Szerintem a papírszalvéta is tökéletes, az még a mi vizesfalú lepukkant ovinkban is van. Ha meg leeszi a ruháját, az még teljesen normális dolog, felnőttel is előfordul. Van víz meg mosópor. Van két kislányom, finomlelkűek, igazi kis hölgyek, de ha belefeledkeznek a kinti játékba, néha úgy jönnek be mint a malacok, aztán szépen átöltöznek, sőt önállóan megmosakodnak, nem kell nekik mondani. A WC-t meg nem törölgetem nekik itthon, mert nem koszos, elég egyszer kétszer hetente. Oviban előfordul, hogy némelyik picinek mellémegy, kicsöppen, akkor ott a papír, és hogy az előzőt idézzem van keze, letörli. Ha nem, bepisil, vagy beleül. Esetleg viszi a szolgáját, aki ugrál körülötte, és lesi a kívánságait. A trágár beszéd meg lepereg, ha otthon nem hallja. Úgyis a hasonszőrűvel fog barátkozni.

Egy csúszdán meg nem tudom hogy lehet másképp játszani, az csak egy célt szolgál szerintem, ez elég különös. A tapasztalatom meg azt mutatja, hogy az óvónénik véleménye elég valóságos, jobban látják a defekteket, mint mi szülők, és nem a buta durva trágár gyerekek a kedvenceik, szeretik az értelmes gyerekeket, de az elkényeztetettektől nincsenek elragadtatva.

2008. júl. 11. 00:29

Látom már sokan megírták amik eszembe jutottak.Nekem is három gyermekem van, vessetek meg de én is törölgetem a WC-t meg a lányom is...a fiaim nem...de ettől még megtanultunk alkalmazkodni. Van keze egy 5 évesnek tud törölgetni aztán meg kezet mosni, képesek belátni ha úgy magyarázzuk el nekik hogy kanállal azért esznek mert ez bizonyos korban sok gyerek között biztonságosabb és nem azért mert a többiek butábbak nála.

Alkalmazkodás! Erre tanítsd a lányodat hátha könnyebb lesz neki az élet, hátha boldogabban megy közösségbe és tanul meg beilleszkedni! Ez legalább olyan fontos mint késsel villával enni szalvétával a ruhája előtt vagy számolni stb.

Ne haragudj nem akartalak kioktatni de mostanában annyi olyan szülőt látok aki szerint a saját csimotája szuper inteligens, tehetséges stb. a többi kis átlag között, pedig dehogy csak őket nem ismeri.....

19. 0c97fbb607 (válaszként erre: 17. - Kata óvónéni)
2008. júl. 10. 19:52

Tudom,hogy nem erre gondoltál,csak a hsz-edből elkezdtem gondolkodni,hogy végülis ,minden gyereket más érdekli és ami érdekli,azt meg is tanulja,függetlenül a szülőtől sokszor.

Gond akkor van ,ha ráerőszakoljuk a tanulást mert mélységesen egyetértek,a gyereknek elsősorban játszani kell,amíg megteheti:)

18. dogiz (válaszként erre: 17. - Kata óvónéni)
2008. júl. 10. 14:27
Ez így van, de sajnos néha rá sem jövünk, hiába törjük a fejünket. Valamit másképp kellett volna tegyünk, de mit? - és néha itt elakadunk.
17. Kata óvónéni (válaszként erre: 14. - 0c97fbb607)
2008. júl. 10. 13:39
Nem azt mondtam,hogy nem lehet tanítani...csak azt mondom egy gyerek legyen gyerek.A keresztlányom kedvencei a hangszerek,felsorolja,felismeri,angolt tanul,manuális foglakozásra jár és néptáncra.De emellett szeret oviba járni,mert az az ő korosztálya,ott tud a kortársaival játszani.Na és ez a lényeg,hogy tud és szeret játszani.Ennyi...végülis mindenkinek saját dolga mire tanítja a gyermekét,úgyis minden szülő mindent olyan jól tud...(aztán majd évek után jövünk rá,hogy hol hibáztunk)
2008. júl. 10. 12:35

Gondolom az volt a célod a cikkel, hogy jól megmondod a magadét a mai óvodarendszerről és majd mi hevesen bólogatunk! Hát kicsit mellélőttél... Én is inkább az előttem szólókkal értek egyet! Kicsit ellenszenves, ahogy "leírod" a többi kisgyereket az oviban. Biztos vagyok benne, hogy azok a gyerekek is a saját szüleik számára a legszebbek és a legokosabbak. Még ha nem is esznek késsel villával. Ha én ezt látnám az ovinkban lehet, hogy szóvá tenném, mert a kés nem igazán a kiscsoportba való. Az hogy otthon azzal eszik, rendben van.

Az én lányom is most készül suliba. Számol 100-ig, sokmindent le tud írni, 20-ig összead, kivon. Nem tanítottam, rájött magától a dolgokra. (De egy kötélen képtelen lenne felmászni :-D) Most írjak én is cikket, hogy micsoda szuper képességű gyerekem van, a többiek meg milyen szerencsétlenek?

Nálunk is sok mondóka, vers van amit előbb tudott, mint az oviba tanították, de ezeken kívül is rengeteg dolog van, amit az óvodába megtanulhat. Pl azt, hogy együtt tanulnak. Együtt fedezik fel a világot. Nem anyával, apával, hanem a többi kisgyerekkel együtt, akik teljesen más szemszögből látják a világot és néha még nekem is leesik az állam micsoda magyarázatokat tudnak adni helyzetekre, történésekre. Annyira okosak. És nem csak az enyém, hanem a másik 24 is, aki a csoportba jár. Mert 3 év felett már nem csak ránk van szükségük, hanem egymásra, mert rengeteget tanulnak egymástól is! Ezért is kell az óvoda. És ahelyett, hogy a lányod buksijába azt tömöd, hogy ezt sem így csinálják, az is másképp van mint otthon, jajj, de rossz is nekünk ez az ovi, inkább arra tanítanád milyen jó dolog együtt játszani a többiekkel. Még ha szerinted fejletlenebbek is....

2008. júl. 10. 11:00

Kedves Anyukák.

Olvastam a cikket és a hozzászólásokat is.A dologgal kapcsolatba az a véleményem hogy túl sokat vársz el egy ovodától.Ha ilyen magasak az igényeid akkor a magánovodát válaszd.Igen a pénz az nagy úr ha nincs rá keret be kell érni azzal ami van.Én is eldöntöttem hogy a lehető legjobbat adom meg a gyerekeimnek de bizonyos határokon belül.Ha a gyereknek nagyon steril környezetet biztosítasz akkor saját magadnak is magasra teszed a mércét és nem az ovoda tehet erről.Ne hagyd hogy a nehézségek kiszakítsák a gyereket az állandó gyerektársaságtól.Neki erre van szüksége hogy szokja a közösséget,hisz ez lesz majd az alapja az iskolának nem pedig a tudás hogy mennyire tud jól számolni vagy olvasni.

Azért sok sikert kívánok a további neveléséhez.

14. 0c97fbb607 (válaszként erre: 13. - Kata óvónéni)
2008. júl. 10. 10:12

Minden gyerek más,tudom ,ez közhely,de így van.

3 gyerekem van ,mindet más érdekli.A nagylányom imádta a betüket és érdekelte is,így már tudott olvasni amikor suliba ment ,a Weöres Bóbitás verseskönyvét szinte betéve tudta,a-z -ig.

Nem unatkozott mégsem az iskolában mert egy idő után kiegyenlítődnek a hozott dolgok,nem tudom szebben kifejezni,de így van.

Minden gyerek különleges és okos,megtanúlják amit meg kell ,vagy ami érdekli őket.

Ismerek olyan gyermeket ,akit a csillagok érdekelnek,ismerek olyant is akiket az állatok,betéve tudja a dínók latin nevét:DDD

Szóval azt hiszem az a helyes,ha olyan dolgokat tanítunk nekik ami érdekli őket,ha épp a szavak, és a betűk,akkor azt,bármilyen korban is van a kicsi.

A legkisebbik lányomat pl az érdekli,hogyan kell szépen kirúzsozni egy szájat,vagy lakkorzni egy körmöt.....szóval minden gyerek más:)))

2008. júl. 9. 20:59

Kedves Zseby!

Én nem tartom "elítélendőnek",hogy fejleszted a gyermeked.Ebből egyértelműen kiderült,hogy rengeteg időt töltesz el vele.És ez már eleve jó dolog.DE!Te is értsd meg,hogy az oviban sokmindenre nem jut idő,erő...pénz.Mi hárman dolgozunk egy integrált csoportban(fogyatékos gyermekeket nevelünk együtt az egészségesekkel)26 gyermek jár a vegyes életkorú kis közösségbe.Nem lenne idő pl.a gyerekek után törölgetni a wc-t.De pl kést sem tudunk a picik kezébe adni,mivel nincs is,nem telik...De ennek ellenére jól érzik a gyerekek magukat,igyekszünk nagy hangsúlyt fektetni az egyéni fejlesztésre,de nem sürgetjük a fejlődésüket.Hiszen mi is egy gyermek dolga?A JÁTÉK!Egy óvodás játszon,hiszen később már nem lesz ideje rá(különóra,házi feladat,szakkör,stb.)Írni ,olvasni ráérnek majd megtanulni az iskolában,hiszen ha már mindent tudni fog,akkor mit csinál majd az első osztályban?

12. winny
2008. júl. 9. 16:27

Kedves Anyuka.

Már én nagymama vagyok és van egy jóindulatú kérésem feléd.

A gyermeked kincs.De a többi szülőnek is.Még ha nem is tanította meg késsel villával enni a gyermekét.Vagy pedig tud a gyerek de az a gyerek azt is tudja,hogy az óvoda nem étterem hanem kapnak enni is a gyerekek az ott töltött idő alatt.Különleges nagyon jó képességű kislányodnak akkor teszel igazán jót ha megengeded neki azt,hogy a "kicsiktársadalmában" megmérettessen.

Csak akkor lesz biztonságban és egyensúlyban ha ezt a pozicíót saját magának köszönheti.

11. 0c97fbb607 (válaszként erre: 9. - 244ed1c739)
2008. júl. 9. 09:40

Persze,ez természetes,de szerintem a gyerek érdekeit egyáltalán nem az szolgálja,ha a jelenlétében szidja az ovónéniket,meg leszólja a többi gyereket,mert ez csak ellenségeskedést szül és persze ,hogy pocsékul érezte magát a gyerek mind a 3 év alatt.

Nálunk is volt szó az étkezésről,én nem rohantam nehezményezni,hogy miért nem használhat kést meg villát,hisz tud avval is enni,helyette megmagyaráztam a fiamnak,hogy ott,annyi gyerek között baleset veszélyes,ezért nem használhat ilyen dolgokat és érdekes ,megértette:))

Volt probléma az ovónőivel is,egyszerűen másik évben egy másik csoportba irattam őket és onnantól fogva nem volt gond az oviba menetellel.

Csodálatos ovónénit és dadust kaptak és szerettek oviba járni.

10. efa181b264 (válaszként erre: 9. - 244ed1c739)
2008. júl. 9. 09:27

Szia! Senki nem bántja őt, hiszen mind szülők vagyunk és mindannyian azon dolgozunk, hogy gyermekünk a lehető legjobb legyen.

Na de amiket leírt a cikkben az azért nonszensz és míg ő abban a tudatban van, hogy igaz a felháborodása addig mi tudjuk hogy csak is a saját közegében van igaza.

2008. júl. 9. 07:21

Ne bántsátok Zseby28-t.

Ő is csak legjobbat szeretné a gyerekének.

Az viszont igaz,hogy sok kompromisszum kell az életben,így az ovodában majd az iskolában is!

2008. júl. 8. 20:09

Elolvastam a cikket.

Kicsit leesett az állam a hozzáállásodon és a nevelési módszereden ,amit olyan szupernek és "szabad szellemünek" tartassz.

Talán belegondolhattál volna egy kicsit,hogy egy óvodában,egy nagyobb közösségben,vagy akár ha látogatóba mész a szomszédhoz,az a szabály ,ami ott a szabály és ahhoz bizony alkalmazkodni kell.

A "kisasszonynak" talán a zúgolódásod helyett ,bármilyen nehéz is, meg mondhattad volna,hogy bocsi,de 100 gyerek után nem tudnak az ovónők vécét törölgetni és sorolhatnám a többit,de felesleges ,mert mások már gyönyörűen leírták a véleményemet.

Ja még talán annyit,hogy ha olyan ügyesen megtanítottad ,hogy tudjon késsel villával enni,tud számolni ilyen olyan nyelven ,ismeri a betüket,tán még olvasni is tud,akkor talán az sem lesz olyan nehéz,hogy a kanál használatára is megtanítsd.

7. 754c7e07c3 (válaszként erre: 6. - Jemma)
2008. júl. 8. 19:32
:))
2008. júl. 8. 19:29

enyhén szólva kinyílt a bicska a zsebemben amikor elolvastam a cikkedet...


a leánykádat rettenetesen sajnálom, hogy ilyen sznob anya neveli!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook