Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Útiköltségtérítés: Hogy működik a kérelem? Hol kell kérnem és kitől a számlát? fórum

Útiköltségtérítés: Hogy működik a kérelem? Hol kell kérnem és kitől a számlát? (tudásbázis kérdés)

9. Mamika50 (válaszként erre: 2. - Peyton)
2010. ápr. 18. 07:24
A rendőrségtől kell kérni egy utiköltségtérítő papírt és ott kifizetik .A jegyet lekell adni vele .
2010. ápr. 18. 06:45
Én bíróságon dolgozom, és az autózás költségét csak kivételesen szokták téríteni, pl. szakértőknek, de ők is külön szokták kérni, és a bíróság is előzetesen határozatot hoz arról, hogy engedélyezi a "gépkocsi-használatot". Arról nem nagyon hallottam még, hogy tanúknak ezt engedélyezték volna... Ha kell, utána nézek a jogszabáynak.
7. Peyton (válaszként erre: 4. - 9f98008a3b)
2010. ápr. 13. 19:25

Mennyire biztos ez, hogy üzemanyagot is fizetnek?

És mikor hol? Mi alapján? Vagy menjek tankoljak azt kérjek számlát róla? pfFFF

2010. ápr. 13. 19:24
hu, hát azt jól lenne tudni, hogy mit számolnak ki. Mert én kocsival megyek!
2010. ápr. 13. 19:13
Szerintem nem benzinpénzt fizetnek, csak a vonat vagy távolsági buszjegy árát.
2010. ápr. 13. 19:05
Ha minden igaz, ott kell kérned hozzá a formanyomtatványt, amit ki kell tökteni, és az alapján számolják ki, "mennyi illet meg Téged". Van rá egy képlet: Apeh szerinti üzemanyagárxkisautó kategorizált fogyasztása(köbcenti alapján)/100+9=....Ft./km. Majd persze x90 km, és kijön, mennit is kapsz Te. Nem tudom, lehet-e kérni bankszámlára, vagy a helyszínen fizetik ki Neked pénztárból.
3. napkelet (válaszként erre: 2. - Peyton)
2010. ápr. 13. 19:02

Szia!


A rendőrségen kifogják fizetni, ha bemutatod a jegyet.

2010. ápr. 13. 18:53

Sziasztok!


Rendőrségre vagyok beidézve. A levélben írják, hogy elszámolható utiköltségként az oda-visszautam.

Kb 90 km oda vissza.

Hogy működik a kérelem? Hol kell kérnem és kitől a számlát?

2010. ápr. 13. 18:52
Utiköltségtérítés

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook