Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ütéstől megduzzadhatnak a nyirokcsomók? fórum

Ütéstől megduzzadhatnak a nyirokcsomók? (tudásbázis kérdés)


2016. máj. 12. 13:18
Nekm az agyam duzzadt meg. Azóta hülye vagyok, de így szebb az élet.
15. noém
2016. máj. 11. 22:19
ha még mindig aggódsz, kérdezz meg másikat. aztán megint.
14. noém
2016. máj. 11. 22:19
orvosra hallgass, ne hülyeségekre.
13. NomNom
2016. máj. 11. 18:38
Hmm nekem is voltak/vannak kisebb-nagyobb csomók itt-ott. Ezekkel nem kell foglalkozni. Nekem is évek óta megvan némelyik. Ha netán hirtelen megváltoznának, akkor kell aggódni.
12. :)))))
2016. máj. 11. 18:38
Nem is utottem inkabb a kalyhank szelebe neg nyomtam amegy picit.es amikor oda tettem a kezem akkor ereztem ezt a ket pici csomot.gabar lehet nem pont akkor kelentkeztek csak akkor ahogy oda kaptam hirtelen a nyakamhoz akkor ereztem azt a ket pici csomot.akkor voltam 13-eves.nezettem orvossal is nem mondott ra semmi kulonost.
11. :)))))
2016. máj. 11. 18:32
Nyakamon bal oldalt van ket csomo negduzzadva elmozdithato amikor peldaul megfazas elott allok akkor negduzzadnak es erzekennye vallnak.
10. :)))))
2016. máj. 11. 18:23
Az orvos szerint nem koros de akkor miert nem szivodott fel ez a duzzanat az evek alatt.
9. :))))) (válaszként erre: 6. - Syria)
2016. máj. 11. 18:22
Amikor peldaul megfazas elott allok akkor eszre vetrem de csak akkor hogy erzekenyebbek ezek a csomok.
8. :))))) (válaszként erre: 5. - NomNom)
2016. máj. 11. 18:19
Nyakamon 7-eve nem nott mozgathatok bal oldalt nyakon kozeptajt..az orvos szerint nem koros.de kiskoromban pont ott utottem meg a nyakam es ott van meg duzzadva
2016. máj. 11. 18:17

igen

nem

talán

soha

mindig

6. syria (válaszként erre: 1. - :))))))
2016. máj. 11. 18:07

Nem. A nyirokcsomók gyulladástól duzzadnak meg.


„Ha a szervezet kórokozóval találkozik, a nyirokcsomókban gyors szaporodásnak induló limfociták (a fehérvérsejtek egyik típusa) segítségével szervezetünk felveszi a küzdelmet a fertőzéssel szemben. A nyirokcsomók megnagyobbodása az esetek nagy részében ártalmatlan, a fertőzésekkel szembeni védekezés velejárója, de minden esetben az okok felderítése szükséges, mivel komolyabb betegséget is jelezhet. Nyirokcsomó-megnagyobbodást (lymphadenomegalia) leggyakrabban a fertőző betegségek miatt kialakuló nyirokcsomó-gyulladás (lymphadenitis) okoz. Ezen felül különböző autoimmun betegségek (reumatoid arthritis, szisztémás lupus erythematosus), anyagcserebetegségek (raktározási betegségek), nyirokrendszert érintő tumorok (limfóma), leukémia és más szervek daganatos elváltozásai (tüdőrák, mellrák) okozzák a nyirokcsomók duzzanatát a nyirokszervekbe történő áttét képzésével (metasztázis). Elhúzódó allergiás-túlérzékenységi reakciók (szisztémás betegség, gyógyszerreakció) is nem ritkán okai a megnagyobbodásnak.”

2016. máj. 11. 18:02
de hol van megduzzadva és mit vertél be? csak úgy nem kéne beduzzadniuk
2016. máj. 11. 17:45
Csak normalis valaszokat varok.aki unja a valaszaim annak nem kotelezo valaszolni
2016. máj. 11. 17:44
Mert*orvos*bocsi el irtam.
2016. máj. 11. 17:43
Merr nekem amire azt mondta az orvis hogy normalis csomok akkir meg nyugodtam.viszont azon a helyen mintha meg utottem volna a nyakam.vagy az lehetetlen hogy attol duzzadtak meg a nyirok csonok.
2016. máj. 11. 17:41
Szerintetek utestol megduzzadhatnak a nyirokcsomok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook