Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Utazzunk! Hol jártál, báránykám? :) Regéljetek... fórum

Utazzunk! Hol jártál, báránykám? :) Regéljetek... (beszélgetős fórum)


1 2 3
48. 207434fefd (válaszként erre: 44. - C8ec504c40)
2012. dec. 2. 19:41
Én Kubába mennék a legszívesebben el..és addig táncolnék míg a lábam leszakad :))
47. 207434fefd (válaszként erre: 39. - C8ec504c40)
2012. dec. 2. 19:40

Főzni nem igen tudnak, főleg arról nem hallottak még, hogy befűszerezd a húst mielőtt megsütöd :))


Van bennük persze pozitívum is. De sajnos én tényleg azt láttam bennük, hogy az a nagy kedvesség, segítőkészség, sokszor nem önzetlen és őszinte..

46. c8ec504c40 (válaszként erre: 38. - Alfoldi13)
2012. dec. 2. 18:04
Igazad van, én is írtam, hogy itthon is van annyi de annyi hely, amit még nem ismerünk, vagy véletlenül bukkanunk rá. Írj te is az élményeidről, itthoni beszámolók is érdekelnek.
45. c8ec504c40 (válaszként erre: 37. - Olvedireka)
2012. dec. 2. 18:03
Bulgária már bennünk is felvetődött, hogy lemenjünk a lányunkkal valamelyik nyáron, mert ő még nem volt tengeren. Vajon autóval milyen messze lehet?
44. c8ec504c40 (válaszként erre: 36. - Jeva)
2012. dec. 2. 18:02

Az biztos, ha ez valakinek megadatik, hogy legalább Európát bejárja, eltörpül mellette a sok rossz emlék.


Szerintem az lenne az igazságos, ha minden ember megtehetné, hogy elutazzon oda, amit szeretne megismerni. Elvégre a Föld mindannyiunké, jogunkban állna megismerni, csak hát ugye a piszkos anyagiak..

43. c8ec504c40 (válaszként erre: 35. - Kukacc)
2012. dec. 2. 17:59
Szép lehetett ott a Meteoráknál, ahogy leírod, szinte magam előtt látom.. mit dolgoztál kint?
42. c8ec504c40 (válaszként erre: 34. - Vikucka)
2012. dec. 2. 17:58
Nem féltél egy kicsit az ismeretlentől? A férjednek hogy tetszett a mi kis hazánk?
41. c8ec504c40 (válaszként erre: 33. - Daphnee)
2012. dec. 2. 17:57

Nem mesélnél bővebben az utazásaidról?

Zakynthosról épp a minap néztem képeket a neten, nekem is nagyon tetszett, amit láttam. Hát még testközelből milyen csodás lehet a tenger kékje... de szívesen megismerném az ottani embereket is.


Mexikó meg... hát, az megintcsak egy gyönyörű világ lehet, ahova nem minden ember jut el. Szóval én szívesen olvasnék még róla, ha megosztod az élményeidet.

40. c8ec504c40 (válaszként erre: 31. - Pirosbegre)
2012. dec. 2. 17:54

Mi volt a baj a csíksomlyói kirándulással?

Egyébként igazatok van, ma már kétszer is meggondolja az ember, hogy mire telik. Általában örülünk, ha a számlák ki vannak fizetve. De éppen ezért, jó elolvasni azokat, akik esetleg még most is külföldön élnek, mert a mai magyar valóságban sok helyre nem jut el egy átlagember, pl. Új-Zélandra, Brazíliába, Amerikába. Nekem is csak egy álom egyenlőre Írország.

39. c8ec504c40 (válaszként erre: 30. - 207434fefd)
2012. dec. 2. 17:52
Kibújik a szög a zsákból :( akkor. Nem jártam még Londonban, a kolleganőm viszont élt és dolgozott ott egy darabig. Szerinte az angolok eléggé igénytelenek, főzni sem tudnak és a hapsik sem jóképűek :) hát, gondoltam, azért csak van valami pozitívum bennük is... de téged olvasva :)
2012. dec. 2. 17:44
Budapest Balaton Sopron Pécs és másik száz szép hely ami itt van nem kell hozzá sokat utazgatni
37. olvedireka (válaszként erre: 21. - C8ec504c40)
2012. dec. 2. 15:48

Horvárországban(2001) tetszett az, hogy az árak hasonlóak voltak, mint Szlovákiában 12 évvel ezelőtt, szép volt a tengermelléke.

Görögországban (2005)férjemmel voltam ( de akkor még nem voltunk házasok ) Paralia és környékén. Tetszett, hogy olyan közvetlenek az emberek és tisztaság volt ott azon a helyen ahol jártunk.

Bulgária(2007) - elő nászúton voltunk. Kedveltem az emberek viselkedését, picit bele láthattam a kultúrába. Árak hasonlóak voltak , mint nálunk. Ott a tengerparttal volt kis problémám, mert picit koszos volt.

Magyaroszágon több helyen egy napos kirándulásokat tettünk : Gyöngyös, Gödöllő, Pannonhalma, Balaton-környéke, Szeged, Budapest.....

36. jeva
2012. dec. 2. 14:16

3 év Oxford és 7 év folyami hajózás :-) A legjobb módja bejárni európát. Duna, Rajna, Mosel.. gyönyörű tájak, gyönyörű városok. Minden nap más város, más kilátás...többnyire Németország, de Svájc, Franciaország, Belgium, Hollandia, Szlovákia, Ausztria, Szerbia, Bulgária, Románia. Közben pedig a szokásos nyaraló helyek: Horvátország, Görögország, Olaszország, Spanyolország. Rengeteget láttam, utaztam, de nagy álmon kilépni Európából és szétnézni a nagyvilágban :-)

Ezek olyan élmények, amit soha senki nem vesz el tőlem és bár a 7év hajózás alatt ért rengeteg negatívum is, találkoztam kicsinyes, önző emberekkel, így utólag csak a szépre emlékezem. :-)

35. Kukacc
2012. dec. 2. 13:48

Görögországban, Kastrakiban laktam és dolgoztam bő félévet. Ez a falu a Meteorák lábánál van, soha szebb helyet el nem tudnék képzelni :)

Bár tengerparton sosem jártam, számomra a lehető legszebb táj az esti kivilágított falvak csoportja, amit a Meteorák tetejéről lehet látni :)

A mai napig sokszor álmodok arról a helyről, arról, hogy ott élek :)

Bevásárolni, "társadalmi életet élni" a közeli városba, Kalampakába jártam, délután kezdődött az élet, fantasztikus hangulatú kisváros, rengeteg barátságos emberrel, olcsó árakkal :)



Magyarországon a kedvenc helyem egyértelműen a szülőhelyem, régi lakhelyem. Békés és Jász-Nagykun-Szolnok megye határa, a Berettyó csatorna partján lévő kis falu a régi, nagy templomával, kietlen mezőjével, kedves emberekkel... Hiányzik :)


Most Bp mellett egy meglehetősen "zord", barátságtalan, nagyon anyagias faluban élek, a tájat nagyon - nagyon szeretem, de az itteni emberek mentalitásával nem tudok azonosulni...

34. vikucka (válaszként erre: 22. - C8ec504c40)
2012. dec. 2. 13:21

Sok halat és fekete kenyeret eszem. sokkal egészségesebb ételeket eszem, mint otthon általában.


Szeretek kirándulni, mászkálni Tallinnban össze-vissza. Sok-sok felfedezni való vár még rám, de szerintem elég sok időm lesz majd erre. :) Amig nem ismerkedtem meg a férjemmel, nem is igazán tudtam erről az országról, az itteni emberekről.

2012. dec. 2. 13:16

Sok helyen jártam, imádok utazni! Volt szerencsém utazási irodában dolgozni, igy a közelebbi helyeket mind kipipáltam (ausztira, olaszország, rodosz, korfu, kanári szigetek többször, malaga, mallorca, egyiptom, szlovénia ) Ami nagyon tetszett az Zakynthos, nem olyan zsúfolt mint az előbb említettek.

A legjobban Mexikóban éreztem magam. Iszonyat jó fejek ott az emberek, egész bizots hogy még visszatérünk oda.

32. 5847448901 (válaszként erre: 31. - Pirosbegre)
2012. dec. 2. 13:08
:D
31. pirosbegre (válaszként erre: 11. - 5847448901)
2012. dec. 2. 13:06

Nekem is ez jött le.

Mai magyar valóság: Tisza-parton pecázás. Ennyire telik. Meg a lakáshitelre.

20 éve Olaszország gimisként, azóta is szerelem. Meg 99-ben ingyen 4 nap Verona, Padova, Velence. 80as években Kassa vásárolni. A dóm az szép. 89-ben Bécs vásárlás miatt, szép a bevásárlóutca, de egy 15 évesnek télen minden szép :D. 2001-ben csiksomlyói búcsú, soha többé nem mennék Erdélybe. Akkor olyan volt mint a 60-as évek az Alföldön, szegénység. Ma már elég ha itthon kimegyek az utcára.

30. 207434fefd (válaszként erre: 26. - C8ec504c40)
2012. dec. 2. 13:03

Őszintén, én így látom az angolokat:

Kedvesek, és barátságosak, segítőkészek egy bizonyos fokig. Majd mikor szép lassan lebontod őket, és alaposan megfigyeled, mintha ez mind csak beléjük lenne nevelve. Nincs bennük sok együttérzés, és azok akik jobban élnek, fel sem fogják hogy sok ember hogyan éli le a nyomorúságos életét. Sokan nagyon képmutatónak tűnnek nekem, mintha csak megjátszanának a kedvességet és valójában a hátuk közepére sem kívánnak.

Még akkor is mosolyognak és köszönnek egy buszmegállóba, ha soha nem is láttak még, és valószínű szóba állnak veled, megjegyezvén, hogy épp milyen az idő.

Mindenki más persze..

2012. dec. 2. 12:59
Ja, most jut eszembe, Szlovákiában is jártam, de csak egy határ menti városban. Sajna este volt, így már nem igazán tudtunk bóklászni, pedig szívesen körülnéztem volna még ott is. Nem szeretek futva menni külföldre, már úgy értem, hogy ha rohanni kell.
28. c8ec504c40 (válaszként erre: 27. - Sunny Beach)
2012. dec. 2. 12:57
? Bővebben? Mi a baj?
2012. dec. 2. 12:57
Én most annak az országnak annak a városában élek,ahol csak hülyék laknak.
26. c8ec504c40 (válaszként erre: 24. - 207434fefd)
2012. dec. 2. 12:56

Szép lehet, tényleg, főleg, ha hasonlít Erdélyországra!


Milyenek az igazi angolok? Hogy viselkednek a külföldiekkel? Vagy már megszokták azt a sokféle embert, az lenne a jó.

25. c8ec504c40 (válaszként erre: 20. - Martamay)
2012. dec. 2. 12:55

Pont ilyennek képzeltem el Írországot, a könyvekből, amiket olvasok róla, meg persze a netről, amit látok, a kőkerítések nagyon tetszenek, meg azok a régi várak...

Te ott dolgoztál? Kedvesek a külföldiekkel? Drága oda kiutazni és ott nyaralni egy kicsit?

2012. dec. 2. 12:55

Eddig csak Angliában jártam, és ott lakok már 2 éve.

A legszebb hely ahol ott eddig voltam az a Lake District, mivel az hasonlít a legjobban Erdélyre, ahova valósi vagyok amúgy.

Jártam még Oxford, Bath, Cambridge, London, Southampton és Bournemounth. Na meg sok kisebb faluba, városba.


Erdélybe a legszebb hely ahol jártam az Csíkszentdomokos és környéke.

23. c8ec504c40 (válaszként erre: 19. - Martamay)
2012. dec. 2. 12:53

Milyen az élet Angliában? Úgy hallottam, hogy ott pl. nem nevetik ki mondjuk a duckó embereket, ha felhúznak haspólót. Milyenek a férfiak?

Én nagyon vágyom Írországba, erről mesélnél kicsit részletesebben? De a skótok is érdekelnek, meg a többi ország is, ahol jártál: Romániában hol voltál?


Tényleg, Ausztriában is voltam én is, de inkább csak átutazóban. Amit akkor láttam belőle, az tetszett, szép vidék.

Németországban meg Münchenben jártam, akkor még ott dolgozott a férjem (akkor vőlegényem:) s időnként kimentem hozzá. Ha ő nem ért rá, én akkor is jártam a várost, s fényképezgettem.

22. c8ec504c40 (válaszként erre: 18. - Vikucka)
2012. dec. 2. 12:49
Érdekes életet élhetsz. Mi tetszik a legjobban ott a tengerparton kívül? Sok halat fogyasztasz? Milyen az élet?
21. c8ec504c40 (válaszként erre: 17. - Olvedireka)
2012. dec. 2. 12:48
Beszámolsz róluk?
2012. dec. 2. 12:06

Irorszag gyonyoru, nagyon termeszetes, tele zolddel, kokeritessel, egyszeru hatalmas hazakkal, legeleszo birkakkal. A levego friss, kedvesek az emberek es minden olyan nyugodt, hogy szinte mar idegesito. :) Skocia szinten ilyen.

Angliaban mar joval tobben laknak, nyuzsgosebb, piszkosabb is. A tengerparton azert nem olyan szmogos a levego, de azert Londonban eleg gaz sokszor.

iszonyu sokfele ember el Angliaban, ami nem feltetlen jo mindig..

2012. dec. 2. 12:01

Angliaban elek 4 eve, de jartam amr Irorszagban 2x, Skociaban 1x, Franciaorszag (Cannes+Paris) 1x, Gorogben is nyaraltunk mar 2x. Jartam mar Szlovakiaban, Olaszban, Romaniaban, Ausztria hosszabb-rovidebb idore.

De a legjobban Magyarorszagon erzem magam es ott szeretnek majd elni, cask ideiglenesen vagyunk Angliaban.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook