Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Utazás kutyával fórum

Utazás kutyával (beszélgetős fórum)


2010. nov. 19. 08:56

Tisztelt Utasunk!



Köszönjük megkeresését!



Tájékoztatjuk, hogy pótjegy kötleles vonaton szállítható élőállat.


Az erre vonatkozó szabályzat, megtalálható a Személyszállítási Üzletszabályzat II. kötet, 10. szakasz, I. részében.



Üdvözlettel:



......Bernadett


ügyintéző

2010. nov. 19. 08:54
Ja, és természetesen kell a kutyának jegyet venni vonatra.
6. Pahet a vadász (válaszként erre: 2. - Szasz23X)
2010. nov. 19. 08:54

Én mindig Ic-n viszem, mert le van írva, hogy pótjegyes Ic-n lehet kutyát vinni, helyjegyesen nem.

Leleveleztem a MÁV-al.

Még soha nem raktam rá szájkosarat, nem szóltak érte. Buszon viszont már igen, persze távolsági buszon. Nekem végigalussza az utat, nincs gondom vele, és én korán megyek ki a vonathoz, beülök valahova, és aki szeretne, ill nem zavarja h kutya van a kabinban az beül, aki meg nem, az továbbmegy. ennyi.

2010. nov. 19. 06:41
Ja,és autóban pedig csak boxban,vagy lehet nekik is rendelni kg-tól függően ilyen biztonsági övet...
2010. nov. 19. 06:39

Én mindig vettem neki,és az akkor kb. 1kg-s havanesem-re szájkosarat követeltek,a nem fém szájkosarat nem fogadták el,leszállítottak a buszról.A város határában...pfff

A vonatra bármekkora a kutty,venni kell neki is kutyajegyet..és az IC-ről tényleg le vannak tiltva...pedig a kutya koszosabb lesz a vonattól...sorry...

3. Bcicus (válaszként erre: 1. - Pmazsi)
2010. nov. 18. 19:51
Kutyára mindenképpen kell.
2. Szasz23X (válaszként erre: 1. - Pmazsi)
2010. nov. 18. 19:27
Én boxban is vettem jegyet... Ugyanis szóltak érte...Ja, és IC-n SEHOGY nem vihetsz...
2010. nov. 18. 19:24

Sziasztok!


Érdeklődnék, hogy szoktatok e kutyátokkal vonaton utazni és szoktatok e jegyet venni neki, akkor is ha boxban szállítjátok?

Mert a máv oldalán azt olvastam, hogy kis testű élő állat megfelelő boxban díjmentesen szállítható, de a következő bekezdésben meg azt írják, hogy kutyára mindegy milyen módon szállítod fizetned kell...vagyis csak azért mert kutya van a boxban (aminek a mérete nem haladja meg a kézipoggyász megengedett méretét) fizetnem kell???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook