Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Utazás közben hány fórum

Utazás közben hány (beszélgetős fórum)


23. globus
2016. febr. 3. 19:01

Gyerekem tizen-egynéhány éves koráig hányt. Általában busszal közlekedtünk, és mindegy, hogy mekkora távot, utazás utolsó perceiben dobta ki a taccsot. Szólni sosem tudott, csak loccs. Zacskókkal, tasakkal felszerelve mentünk, ahová kellett. Daedalon nem használt.

Elnövi... :)

22. Zhora
2016. febr. 3. 18:03

Sziasztok.

Nekem van egy egész doboz bontatlan Cocculine-m, egy nagy tábla csokiért oda adom szívesen Budapesten.

2009. júl. 14. 15:56
Használjátok a Cocculine-t, jól mondja Dorka! Mi is azt használjuk, és van olyan mint a daedalon mínusz bágyadtság.
2009. júl. 13. 13:57
de a daedalontól meg kába lesz...:/
2009. júl. 10. 14:21

Kicsiként én is hányós voltam. Ami segített, hogy indulás előtt két órával nem kaptam enni és hogy útközben sokszor megálltunk, kiszellőztetni a fejemet/fejünket.

A mai napig emlékszem rá, milyen rossz volt az a fejfájós, gyomorforgatós érzés. Néha még ma is megfájdul a fejem, ha kocsiban ülök. :S

2009. júl. 10. 14:08

nagymamám is a dedalont szedte, egészen addig, míg egy nap iszonyatosan rosszul nem lesz..

azóta nem szed semmit, igaz, nem is utazik. ő megteheti, de egy fiatal nem..:S

2009. júl. 10. 13:18
úgy értem kipróbáljuk:)
2009. júl. 10. 13:18
Nekem kiskoromban a dedalon volt de ott van még a B6 vitamin is.
2009. júl. 10. 13:17

Én nem régen azt hallottam,hogy citromot kell vele nyalogattatni,ha kezd hányingere lenni.Ez állitólag elmulasztja ahányingert.

Majd mi is kipróbálljuk:)

14. Dorka29 (válaszként erre: 13. - Reginyanya)
2009. ápr. 16. 22:03

A multivitaminokban van B-vitamin is, az adható 2 éveseknek is. (Cebion multi, Polyvitaplex, Vitacolan)

Csak gyanítom, hogy ami ezekben van, az nem elég a hányás ellen.


Az orvosod vagy a gyógyszerész(ed:) biztos tud tanácsot adni ebben.

2009. ápr. 16. 14:28

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.

A B-vitamint ill. a B6-ot már többen ajánlották- ajánlottátok , de lehet kapni olyat ami 2 évesnek is jó, mert én úgy tudom, hogy csak 6 év fölötti gyereknek adható. Ha igen melyiket? És mikor kell bevennie?

Köszi és szép napot mindenkinek!

12. rencsilany (válaszként erre: 11. - Dorka29)
2009. ápr. 11. 09:34

igen,ez volt az a gyógyszer:)

Sajna hozzá lehet szokni,mert nálunk az elején bevállt.Nagyon jól működött.Aztán néhány hónap és mintha nem is szedtük volna be utazás elött:(

11. Dorka29 (válaszként erre: 7. - Rencsilany)
2009. ápr. 10. 22:06

Nagyon érdekes, amit írtál, mert eddig úgy tudtam, hogy a homeopátiás szerekhez nem lehet hozzászokni, legfeljebb nem hatnak.


Azért jó tudni ezt is.

10. Dorka29 (válaszként erre: 7. - Rencsilany)
2009. ápr. 10. 22:05

Tényleg, erről meg is feledkeztem!


A neve: Cocculine - szédülés ellen 30X



"Az utazási betegség kellemetlen állapot, mely gyermeknél és felnőttnél is hasonló tünetekkel jár. Leggyakrabban hányinger, hányás, szédülés, rosszullét lép fel.


A járműveken utazókat érinti (autóbusz, vonat, autó, hajó, repülő). Oka a belső fülben található félköríves járatok abnormális ingerülete, amit a járművek mozgása vált ki az arra érzékeny egyéneknél.


A legtöbb hagyományos gyógyszer, amellyel mérsékelni lehet a panaszok erősségét, nappali aluszékonysággal és az éberség csökkenésével járó nyugtató hatást fejt ki.


A COCCULINE az utazás alatt bekövetkező rosszullét kezelésének homeopátiás gyógyszere, alkalmazása nem jár együtt semmilyen ismert mellékhatással.


A COCCULINE-t szedhetik kicsi gyerekek, járművezetők, gépkezelők, magasban dolgozók egyaránt.


A COCCULINE-nel végzett klinikai vizsgálat során a gyógyszer hatékonyságát hasonlították össze placebo, illetve egy referenciatermék hatásával olyan személyeknél, akik az utazások alatt rendszerint rosszulléttel küszködnek („A francia homeopátia”, 1992/2, 81.). A vizsgálati eredményekből kiderült, hogy a COCCULINE-t szedő személyeknél a hányinger, a hideg veríték és a szédülés megszűnt. A vizsgálatból kiderült az is, hogy a COCCULINE-t szedők nem tapasztaltak aluszékonyságot és látászavart, míg a referenciatermék szedésekor ezek a mellékhatások fokozottabb mértékben fordultak elő.



Hatóanyagok:

A Cocculine tabletta hatóanyagai a homeopátiás alkalmazáskor az alábbi betegségek ill. tünetek enyhítését és gyógyulását segítik:


Cocculus indicus: hatóanyaga a pikrotoxin a szédüléses, hányingerrel járó fejfájásos tünet együttes enyhítésére szolgál.


Nux vomica: görcsökkel, hányingerrel járó ideges tünetek kezelésére.


Tabacum: a kinetosis-nak vagy vagus rohamnak megfelelő tünetek (sápadtság, nyálfolyás, hideg veríték, hányinger, hányás, palpitáció, szédülés, ájulásérzés) enyhítésére.


Petroleum rectificatum: „tengeri betegség” tüneteinek (hányinger) csökkentésére.


Adagolás:

Megelőzésre: az utazás előtti napon és az utazás napján 2-3x1 tablettát kell elszopogatni.


Akut esetben: óránként 2 tablettát kell elszopogatni.


A tünetek enyhülésekor az alkalmazás gyakorisága csökkenthető. Amennyiben a tünetek a kezelés ellenére tartósan fennállnak, illetve az utazás befejezése után sem következik be javulás, forduljon orvosához.



Figyelmeztetés:

Cukorbetegség esetén figyelembe kell venni, hogy a COCCULINE tablettánként kb. 113 mg szacharózt tartalmaz.


Kiszerelés:

30 tabletta."

(nadorpatika.hu)

2009. ápr. 10. 16:18
Nálunk is van a családban, aki hasonlókkal küzd, de neki a dédalon segít.
2009. ápr. 10. 15:47
Szia! Én is ilyen voltam. A dedalontól aludtam,a B6 segített néha. Ha hátul ülök a mai napig szédülök, és olvasni v sms-t irni sem tudok. Ha az utat nézem az a jó. Amíg kicsi voltam nagyon rossz volt. Úgy az általános suli végére lett türhető.
2009. ápr. 10. 15:37

Nekünk is sajna ez a "betegség" megtalálható a kisebbik lányomnál.

Mi kapzunk egy homeopátiás szert.Sajna a nevét már nem tudom,mert hozzá szokott a szervezte és már nem használ.

De nálunk is megoldódik ez a probléma,ha megállunk levegőzni.

Lányom az ablakon oldalt sem tud kinézni,mert szédül:(

Ja és az araszolást,azaz a dugókat nem bírja.Akkor tuti a hányás.

És hát,mint ahogy valaki korábban már irta,óvatosan fékezni,kanyargós utakat kerülni.


Bíztatásként irom csak,hogy mi ezt 1 éves kora óta csináljuk.Azóta már sokat változott,hosszabb utakat is bír már,most 4 éves:)

2009. ápr. 10. 15:18

Ja!


Nekem a gyerek orvosom ajánlotta ezt a megoldást éppen azért, amint itt írjátok, hogy kiütés, bágyadtság, aluszékonyság, stb a dedalontól. Azért kérdezd meg az orvosotokat. Nekünk a Bvitamin már 10 éve bevállt!

2009. ápr. 10. 15:06

Szia!

A kislányommal előfordult ilyen, amikor nyaralni mentünk. Végül a fiam "fejtette meg" az okát. Az a probléma, hogy a kicsi nem mozog, miközben mégis.(Merthogy a kocsi valamennyire zötykölődik, de a gyerek meg egyhelyben ül, és erre a kettősségre reagál így a szervezete. Végül elkezdte aktivizáni a hugát útközben: beszéltette, kicsit játszott vele úgy, hogy mocorognia kelljen(felemelni a kezét, stb.), nevettette. Ezzel sikerült is elkerülni az újabb "balesetet". De jó ötlet a gyakoribb megállás, kis levegőzés, séta is - becsapható vele a szervezet. Remélem, tudtam segíteni! :)

2009. ápr. 10. 15:05

Szia!

Nekünk ue. a problémánk! Mi a dedalont kilőttük mert folyton aludt tőle a Kisfiam. "B" vitamint ajánlom helyette!Indulás elött 1 ó-val kell beadni. Teljesen jól be vállt! Annyit tudsz még tenni, hogy az utat figyelje ha lehet, és ne nézegessen könyvet,stb.., hanem kifelé nézelődjön az autóból!A kacskaringós utakat pedig nagyon ovatosan teszem meg.

3. Dorka29 (válaszként erre: 1. - Reginyanya)
2009. ápr. 10. 15:01

Szia!


Az én kislányomnál is előfordult, igaz, eddig csak egyszer.(Most 22 hónapos, ez kb. egy hónapja volt.)


Volt már olyan hányásos betegsége, hogy Deadalonetta kúpot kapott. Tényleg nagyon kiüti őket, szinte egyfolytában aludt. Bár Ő beteg is volt közben, ezért azt nem tudom, hogy egyébként mennyire erős.


Azt tudom még mondani, hogy gyerekkoromban, ha buszos kirándulásra mentünk, én is mindig rosszul voltam és szoktam bevenni Deadalon-t és egész napot tök kábán, félálomban töltöttem.

2009. ápr. 10. 15:00
Szia, bár az én babám még pici, de gyerekként én is sajna hányós voltam (+ a húgom is.) Ha nem is minden autóúton, de sűrűn előfordult. Mi azt csináltuk h gyakran megálltunk levegőzni (kiszállás, séta...) Kicsit hosszabb volt így egy út, de nekünk ez segített.
2009. ápr. 10. 14:57

Sziasztok!

Kisfiam 2 éves és mostanában autóba hány. Az orvos a daedalont tudta mondani, de nem ajánlja, mert állítólag "kiüti" az ilyen kicsi gyerekeket. Van valakinek ezzel a gyógyszerrel tapasztalata? Egyébként játszik az autóba, nézelődik, beszélget, próbáljuk lekötni a figyelmét. Kipróbáltuk, hogy indulás előtt 1 órával kekszet és teát kapott, utána semmit, de nem jött be. Pár hónapja van ez a problémánk, előtte nem volt. Mit tudtok tapasztalatból ajánlani?

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook