Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Utazás Erdélybe vonattal fórum

Utazás Erdélybe vonattal (beszélgetős fórum)


5. M_Marcsa (válaszként erre: 4. - F6785046e4)
2012. jún. 10. 15:27
Én is Erdélyben élek, nem több a szerinted primítívnek tartott ember, mint máshol.
4. f6785046e4 (válaszként erre: 1. - B838f88be5)
2012. jún. 3. 11:53
Erdélyben élek...és hidd el eléggé sok itt a primitív emberek száma...úgyhogy jobban tennéd szerintem ,hogyha mikrobusszal utaznál...
2012. jún. 3. 11:27

NAGYON SZÍVESEN VENNÉK MÉG TAPASZTALATOKAT,BÁRKITŐL AKI ROMÁNIÁBAN JÁRT MÁR VONATTAL.LÁTVÁNY,BIZTONSÁG,STB...

KÖSZI!

2012. máj. 28. 14:39

Szia, Én Kolozsvárig utaztam 2006-ban a fiammal és a kislányommal és édesanyámmal. Amikor kikerültünk Pest körzetéből a gyerekek élvezték, hogy messze el lehet látni ahol nincsenek települések. A határhoz érve kicsit lelassultunk, mert ameddig átnézték a vonatot és ellenőrizték az utleveleket kicsit elhúzodott, mert sok az utas. KB 1 óra. DE mindenki nagyon kedves volt, rákérdeztek a tiltott árukra, a mennyiségre figyelni kell mert a zárjegyes termékek csak kis mennyiségben megengedettek, a nyers élelem is tiltott. De amúgy kedvesség volt a jellemző. Senkit nem szállítottak le, senkit nem állítottak elő vagy hurcoltak meg.

A határon túl pedig az út a hegyek között vezet, csodálatos. El kell mondanom, hogy a 4 GB-os memorialemezünk megtellt az út alatt.

Az utazótársaság pedig napszakonként vátozik, de mivel a nemzetközi vonatokat csak pénzesek tudják igénybe venni így nem kell félned. Aki olcsobban akar utazni az rapiddal,gyorssal vagy személlyel közlekedik, nem IC-vel.

Mi nem bántuk meg. Nos meg a román területen már a határnál mozdonyt cserélnek és villannyal repeszt tovább a vonat iszonyú gyorsan.Persze az emelkedőkhöz képest. Nekünk nagyon tetszett. Azt is el kellmondanom, hogy a román vonatok állapota is sokkal jobb volt mint a magyaré.

2012. máj. 28. 14:29

Sziasztok!

Járt már valaki közületek Erdélyben vonattal?

Mennyire kötekednek a román határellenőrök? Mennyire lezüllött az utazóközönség? A Hargita IC-vel utazom Budapestről Brassóba pénteken. Megéri vonattal menni, szép az út?

Köszi!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook