Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Utazás - Bajor kastélyok fórum

Utazás - Bajor kastélyok (beszélgetős fórum)


8. Kitty1975 (válaszként erre: 6. - Rohiani)
2011. szept. 21. 15:14
Holnap indulok...
7. Kitty1975 (válaszként erre: 6. - Rohiani)
2011. szept. 8. 11:56

OKÉ! Megfogadom a tanácsod.

Ma vettem meg az Alexandránál a Bajor kastélyok c. igényes kiállítású, csodás fotókkal, leírásokkal teli könyvet. Most még jobban be vagyok sózva. Alig várom, hogy menjek.

6. rohiani (válaszként erre: 5. - Kitty1975)
2011. szept. 8. 08:40

Írnál ide majd egy beszámolót vagy egy privit nekem, én jövőre szeretnék menni, anyukámmal és a kisfiammal. Ilyen buszos csoportos utazásra. Írhatnál egy naplót.

Jó utat neked. Irigyellek nagyon.

5. Kitty1975 (válaszként erre: 4. - Sonysony)
2011. szept. 8. 03:34

Nem vagyok túl, szept.22.-én megyek, úgyhogy minden infó érdekel!!!!

Előre is köszi.

2011. szept. 7. 21:38

A dátumot tekintve talán már túl vagy az utazáson. Mi pont azon a napon (aug. 20-án) voltunk Neuschwansteinben amikor írtad ezeket a sorokat. Délben érkeztünk és a 16.35-ös csoporttal tudtunk bejutni. Meglepően sokan voltak. Az utazás során néhány éttermet meglátogattunk, szerintem nagyon finomakat sütnek-főznek ők is. (No nem a menünél akadtunk el.)

Mint már írta kzsu80 valóban nem szabad fényképezni ....

3. Kitty1975 (válaszként erre: 2. - Kzsu80)
2011. aug. 21. 17:37

Köszi szépen az infót! Akkor inkább nem fizetem be a félpanziót, jobban szeretek á la carte enni, ráadásul én nem szeretem a sok krumplit, szószokat, amit állítólag a németek igen.

Németország más részein jártam, de arra gondoltam, hogy esetleg errefelé más a konyha.

2. kzsu80 (válaszként erre: 1. - Kitty1975)
2011. aug. 21. 12:32
Én voltam a Neuschwanstein-i kastélyban. Fotózni bent nem lehetett. Mi ismerősnél szálltunk meg, tehát nem tudom a bajor részen milyen a kaja, de én nem szeretem a német szállásokat. Bár én mindig az angolokhoz viszonyítok, hozzájuk képest a vendéglátás nagyon szegényes.
2011. aug. 20. 15:43

Németországban több ízben is jártam, de valahogy mindig kimaradtak II. Lajos kastélyai. Van egy albumom, amely a világ legszebb kastélyait és várait tartalmazza fotókban és leírásokban. Régóta kacérkodtam már Neuschwanstein, a mesekastély meglátogatásával és persze nem szeretném kihagyni Hohenschwangaut sem, ahol Lajos nevelkedett, Linderhofot, ami állítólag szebb, mint a mintájául szolgáló versaillesi Kis Trianon kastély és Herrenchiemsee-t sem, aminek tükörterme pedig a Versailles-it túlszárnyalja.

Szervezett társasúttal megyek. Németországban eddig szervezett úttal még nem voltam.

Kérdéseim:

- járt-e közületek bárki ezekben a kastélyokban?

- érdemes-e félpanziót befizetni? (magyarul: milyenek a német vacsorák)

- lehet-e fotózni ezekben a kastélyokban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook