Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Utazás átszállással repülővel fórum

Utazás átszállással repülővel (beszélgetős fórum)


13. Dorika0217 (válaszként erre: 12. - Csinita)
2016. ápr. 1. 16:23
most néztem hogy a Vueling és az Iberia egy céghez tartozik szóval nem tudom:D mindig megnézem a véleményeket a légitársaságokról ha utazok valahova és olyannal megyek amivel eddig még nem:D nem tudom miért van ez bekattanva:D de igaz attól függetlenül hogy másnak nem jött be nekem még jó lehet:) egyébként nekem lesz időm bőven az átszállásra nem kell rohannom vagyis remélem
12. Csinita (válaszként erre: 6. - Dorika0217)
2016. ápr. 1. 15:03

Szia, nekem van Iberia-s tapasztalatom.

Mi Londonbol repultunk Venezuelaba (Caracas-ba) madridi atszallassal. Elvileg 2 es fel ora lett volna az atszallasra, igy gondoltuk eleg lesz, de a London-Madrid gepunk kesett 1 ora 45 percet, igy 45 perc maradt csak, raadasul Madridban mikor kiszalltunk a gepbol egy busz vagy 20 percig vitt minket ossze-vissza, mire atertunk a masik terminalra es futni kellett, hogy felszalljunk a gepre. Ott mi mar el is konyveltuk, hogy a csomagunk tuti ott fog maradni... Aztan miutan 10 es fel orat repultunk es vartuk a csomagunkat a caracas-i repteren, egyszer csak meglattuk a borondjeinket a szalagon :) Fogalmam sincs hogy csinaltak, de megoldottak. Az tenyleg igaz, hogy nem irnak roluk jot, de nekunk vegul nem volt problema, lehet csak szerencsenk volt...

Viszont Alitalia jarattal nekunk lemaradt mar csomagunk, Milano-ban maradt es masnap hoztak csak hazhoz. Ott 1 ora 15 perc volt a ket jarat kozott.


Szerintem ne izgulj az atszallas miatt, mert legtobbszor megerkezik a csomag. De gondolom minden legitarsasagnal benne van a pakliban, hogy hibaznak.

11. emagdi (válaszként erre: 6. - Dorika0217)
2016. ápr. 1. 14:51

a csomagkezelést nem a légitársaság végzi, hanem a reptéren egy erre szakosodott cég. úgyhogy ebből a szempontból kb mindegy, hogy melyik légitársasággal utazol.


gond általában csak akkor van, ha késik a járat, és megvariálják a csatlakozásokat. bár elvileg ezt is lekezelik nyilván.

átszállás miatt nem kell(ene) hogy csomag elvesszen, persze emberi hibák mindenhol előfordulhatnak, de akár átszállás nélkül is el lehet keverni a böröndöt, úgyhogy szerintem most ez miatt külön nem érdemes aggódnod.

2016. ápr. 1. 14:49
nem kell foglalkozni vele, ha mégis, szólnak
9. simple (válaszként erre: 8. - Dorika0217)
2016. ápr. 1. 14:29
Meg fog érkezni. Én sokszor utaztam már átszállással is és soha nem volt gond.
2016. ápr. 1. 14:28
Nem utaztam még átszállással és ez a legnagyobb félelmem hogy nem érkezik meg a cuccom:D
7. andi6020 (válaszként erre: 6. - Dorika0217)
2016. ápr. 1. 14:23

Át fogják pakolni a bőröndödet, neked nem lesz vele semmi tennivalód.

Nekem egyszer késet csomagom 1 napot, de nem átszállás, hanem sztrájk miatt.

2016. ápr. 1. 14:19
Ciprusról utazok Lanzarotéra (Kanári szigetek) még nem vettem meg a jegyet egyenlőre csak nézegetem hogy hogy lenne a legegyszerűbb meg persze időben is a legrövidebb hogy ne kelljen sokat várni és találtam is több lehetőséget aminek örülök. Barcelonában kellene átszállnom és a légitársaság is ugyan az amivel tovább mennék. Vueling airlines nem utaztam még velük de nem írnak róla rossz véleményeket. Esetleg Iberia légitársaságról van valakinek tapasztalata? Mert velük is lehet menni árban még kedvezőbb is lenne de róluk nem olvastam jókat...nekem ez is fontos:S és sajnos sokan írták hogy elkeveredett a csomagjuk főleg így hogy át is kell szállnom nem szeretném ha bármi ilyen lenne mert dolgozni megyek
5. simple (válaszként erre: 1. - Dorika0217)
2016. ápr. 1. 13:10
Nem kell a bőrönddel foglalkoznod, csak az első beszállásnál feladod, és a végső célnál leveszed a szalagról.
2016. ápr. 1. 12:49
Legtöbb esetben automatikusan átteszik arra a gépre amivel majd továbbmész. De szólni fognak, hogy mit kell tenned, ha kell tenned egyáltalán valamit. Nem valószínű. Hova mész?
3. ChrisTai (válaszként erre: 1. - Dorika0217)
2016. ápr. 1. 12:40
Csak akkor, ha olyan országban szállsz át, ahol ennyire komolyan veszik a szabályokat. De egyébként nem, rögtön továbbpakolják a bőröndöket. Pl. Sanghajban fel kell venni /Kinában/
2016. ápr. 1. 12:29
Régen utaztam, de szerintem a bőröndöt átteszik. Ha eltérő a légitársaság, akkor lehet hogy újra be kell csekkolni, de ezt elmondják az első becsekkolásnál.
2016. ápr. 1. 12:27
Valaki tudja esetleg hogy az átszálláskor ha egybe veszed meg a jegyedet akkor újra fel kell adni a bőröndöt és újra becsekkolni vagy automatikusan átteszik arra a gépre amivel majd tovább kell mennem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook