Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » "Utazás álló" aprósüti recepteket keresek fórum

"Utazás álló" aprósüti recepteket keresek (beszélgetős fórum)


9. 9c8432d068 (válaszként erre: 8. - 5674644b5d)
2012. júl. 27. 20:35
Narancs nélkül is elkészíthető,vaníliásan. A narancslét citromlével is pótolhatod.
8. 5674644b5d (válaszként erre: 7. - 9c8432d068)
2012. júl. 27. 20:20
Húúú ez jól néz ki, de pont ma voltam piacon, de narancsot már nem nagyon láttam, szóval marad ez a recept téli időkre:)
2012. júl. 27. 15:10

[link]


Nézd meg feltétlenül a hozzászólásokat is...

2012. júl. 27. 14:47
Köszönöm szépen, ha lesznek még receptek várom szívesen:)
2012. júl. 27. 13:57

Angol teasütemény


50 dkg liszt

20 dkg vaj

15 dkg porcukor

2 tojás

1 cs. vaníliás cukor

tej


Az összegyúrt tésztát vékonyra nyújtjuk és formákat szaggatunk belőle, zsírozott tepsiben aranybarnára sütjük.

4. cel (válaszként erre: 1. - 5674644b5d)
2012. júl. 27. 13:55

Diós kekszet ajánlanám ilyen célra. Alapja egy kellemes gyúrt tészta, darált dióval feltuningolva. A tészta pihentetése nem elengedhetetlen, tehát gyúrás után azonnal nyújtható és hogy gyorsabban haladjak és ne legyen maradék tészta, nem kerek formákat szúrok ki, hanem derelye metélővel felkockázom. A kis tészta darabok egyik oldalát felvert tojássárgájába mártom, majd cukorral elkevert közepesen durvára tört dióba, így teszem sütőlapra és halvány rózsaszínűre sütöm. Még forrón megszórom vaníliás porcukorral.


Tésztához valók:

Félkiló liszt, 25 dkg Rama, 15 dkg porcukor, 1 db tojás, 5-10 dkg darált dió, csipet só, sütőpor, fahéj és annyi joghurt vagy tejföl amennyivel jól nyújtható tésztává áll össze.


Mártogatáshoz: 1 tojás fehérje, néhány evőkanál kristálycukor, ugyan ennyi tört dió (tojássárgáját elbírja a tészta)


Szóráshoz: 2-3 csomag vaníliás cukor, porcukor.

2012. júl. 27. 13:49

Ja, ez nem lesz túl sok, én múltkor dubla adagot sütöttem. De próbának először ez elég.

És a sütőpapírra természetesen nem egy gombócot lapít ki az ember lánya, hanem sokat. :D

2012. júl. 27. 13:47

Szia! Nekem elég jó receptem van zabpelyhes keksz-re :)


15 dkg margarin

2 dl zabpehely

2 dl liszt (lehet teljeskiőrlésű is)

2 dl kristálycukor

4 ek. tejszín vagy tej

1/2 tk. sütőpor

1 cs. vaníliás cukor


Hozzávalók összegyurmáz, sütőpapírra kisebb gombócot rak, kilapít.

Süt kb 5-10 perc kb 180-200 fokon.


Én nagyon szeretem. Ha teszel hozzá egy kis kókuszreszeléket még finomabb. :)

Jó utazást! :)

2012. júl. 27. 13:40

Sziasztok!


Olyan süti(teasüti, aprósüti) recepteket keresnék, amik viszonylag gyorsan, nagyobb mennyiségben tudok előállítani és kibírnának kissé extrém utazási körülményeket is (hátizsák, 40 fok, rázkódás több órán át stb) Jó lenne ha minimálisan törnének és nem olvadnának szét mire leérek a célállomásra velük:) Jah és édes receptek kellenének:)


Köszönöm előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook