Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Út önmagunk felé: gondolatok az egoról fórum

Út önmagunk felé: gondolatok az egoról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Út önmagunk felé: gondolatok az egoról

24. Kutyafülét (válaszként erre: 23. - Mutáns Jane)
2016. ápr. 18. 16:52
Biztos, hogy igazad van. Azt hiszem, cseléddé kondicionáltam magam az évek során. Szeretnék csak ember lenni.
23. Mutáns Jane (válaszként erre: 22. - Kutyafülét)
2016. ápr. 18. 16:38
Szerintem inkább mostantól magadnak add meg azt a törődést és szeretetet, amit eddig mások kaptak tőled. Biztos vagyok benne, hogy nem azért szolgáltál ki másokat, mert úgymond fölösleged volt, hanem azért, mert olyan szellemben nevelhettek téged is (keresztény alapvetés sajnos), hogy ha nem teszel másokért, akkor nem érsz semmit, értéktelen ember vagy. Mi ez, ha nem önkéntes rabszolgaságra kondicionálás?
2016. ápr. 18. 16:34

Köszönöm a cikket. Az a vicc, hogy magam nem vagyok beteg, de nem vagyok egy hétköznapi ember sem. Nem tartottam soha felsőbbrendűnek magam, inkább én szolgáltam ki másokat, segítve, úgymond.

Szeretném, ha szeretnének.

21. Mutáns Jane (válaszként erre: 20. - Mutáns Jane)
2016. ápr. 18. 16:28
Félreértések elkerülése végett: Tolle eredeti megközelítését érzem szörnyen egyoldalúnak, nem ezt a cikket, igaz, mivel a kettő lényegében ugyanarról szól, végeredményben mindegy is.
20. Mutáns Jane (válaszként erre: 2. - 66b8a86ae1)
2016. ápr. 18. 16:27
Aha, csak az a baj, hogy az egész Eckhart Tollétól (A Most hatalma, Új Föld) van plagizálva, de mindegy. Én egyébként szörnyen egyoldalúnak érzem. Nálam például a kettő dolog (egótlanság és egósság állapota) folyamatosan váltogatja egymást, mert nekem így kényelmes, ráadásul én mindkettőre teljesen semleges dologként tekintek.
19. 563b626108 (válaszként erre: 6. - A106211d56)
2016. ápr. 18. 11:11
A két fizikai szem is torz, a szemüveg még jobban torzít a látásmódunkon :) kemény egy lecke
2010. ápr. 2. 20:25
Ego az a valami, ami elhiteti veled, hogy megvéd mindentől ami rossz, de közben távoltart minden jótól.
17. Csipkerózsika (válaszként erre: 16. - Bene Mami)
2010. ápr. 2. 18:53

Igen, ez a film valóban nagyon sokat mutat arról, hogyan lehetne élni. Csak aztán a valóság...

Viszont másrészről nagyon erőszakos is sajnos.


Talán azért olyan kevés a hozzászólás, mert az ego olyasmi, amit nehéz fülöncsípni. Nagyon nagy önismeret kell hozzá, és elmélyülés az érzéseinkben, hogy rájöjjünk mikor és hogyan irányít bennünket. Ehhez motiváció kell persze, ami csak annak van, aki mondjuk szenved miatta.

2010. ápr. 2. 00:02

Na végre! Ez az! Jó téma,nagyon szeretnék beszélgetni hasonszőrű emberekkel,de még nem találkoztam itt velük. Pedig itt vannak,vagytok. De akkor miért hal ki egy ilyen fórum? Miért csak 14 hozzászólás érkezik egy ilyen cikkre,egy kimeríthetetlen témára?!


Most volt aktuális az AVATAR is. Szinte alig van ember,aki nem látta (hála az égnek),de hányan értették meg? Ki nézte végig úgy,hogy a navik,a legbensöbb én,aki le tudja győzni a sárkányt (egót)?

Azért egyre többen vannak,akik megélik, megismerik magukat:o)

15. winny
2010. márc. 8. 18:33

Köszi a cikket ☺

Csak tanulni lehet belőle!

14. 2df6501868 (válaszként erre: 9. - Soktap)
2010. márc. 3. 21:45

Köszönöm az üdvözletet, kedves "öreg pasi":)

Jó gondolatokat írtál.

Talán tényleg az a bajom, hogy nem a szívemmel látok.

2010. márc. 2. 13:49
Csatlakozom az előttem szólókhoz, a cikk remek!
12. Tündér69 (válaszként erre: 10. - Soktap)
2010. márc. 2. 12:48
Köszönöm:-)
2010. márc. 2. 09:55
Gratula nagyon jo cikk...elgondolkodtatto...es mintha picit en is ketsegbe estem volna hogy ki is vagyok valojaban es hogy mi is a velemeny nyilvanitas...
10. soktap
2010. márc. 2. 00:46
Tündér,most is mint mindig kitettél magadért,gratulálok.gábor
9. soktap (válaszként erre: 5. - 2df6501868)
2010. márc. 2. 00:45

Nyuszilufi,az a jó ha kétségekbe sodort az irás,mert már ha tükörbe nézel lehet,hogy rájössz arra,hogy kit is látsz valójában.Probálj a sziveddel látni és ne az elméddel.Nehezen megy de végén sikerülni fog!!!ha nincs visszahúzó erő.Azokat lekell győznőd!

Sajnos a mai globalizált-elszúrt-világban valóban van -máz-rajtunk,de ezt csak akkor kell használni ha az érdeked ezt kivánja,ne szégyenkezz emiatt,más is ezt teszi.

Üdvözöl egy öreg pasi.gábor

8. Tündér69 (válaszként erre: 5. - 2df6501868)
2010. febr. 27. 13:22

Előfordul, hogy egyész életünkben nem tudjuk meg, kik is vagyunk valójában:-).

Mindenki "mázat" visel, mert mindenhol más szerepet játszunk.

2010. febr. 27. 01:10
Jó cikk!
2010. febr. 26. 23:37

Értem.

-Az egóm is érti?

Majd megértetem vele.

Én/vagyis mi az egómmal nem tudunk túljutni a multon,de igyekszünk a jelenben lenni,és nem érdekel a jövő.Kb.egy éve romlott is a távollátásom,szemüveget kell viseljek,mert nem szeretném tudni/látni mit hoz a jövő.

A most, most van.De nem tudom megélni.

2010. febr. 26. 22:26

Én nem gratulálok, mert engem kétségekbe sodortál. Vajon ki a fene lehetek én?

Időnként úgy érzem, mintha minden csak egy "máz" lenne rajtam, amihez a saját igazi valómnak semmi köze nincs.

Sokszor éreztem már, amikor a tükörbe néztem, hogy: jó-jó, ez én vagyok, de mégis ki a fenét látok?

2010. febr. 26. 18:28

szia Tündér!

cikkedhez én is gratulálni szeretnék.


köszönöm, hogy fehivtad figyelmem azokra a dolgokra amit helytelenül használok,pl. én sokat használom az irásaimba, hogy ÈN...

most akkor ez rossz, Ö lenne az én egom? :D


bár., az is lehet a napom 90%-ban németül beszélek és a németben nincs egy olyan igeragozási tipus ahol a személyes névmást ne haszálná az ige elött vagy kérdésnél az ige végénél, lehet már egy berögzült szokásom is.

már magyarul is be németesedem :))

2010. febr. 26. 17:59

Gratulálok, fantasztikus cikk!

Remélem sokan elolvasság, és elgondolkodnak rajta.

2010. febr. 26. 17:45

Nagyon szép cikk. Jól meg van fogalmazni és a téma is jó, valamint aktuális. Sok igazságot tartalmaz, de a legjobban ez tetszett:

"Lehet, hogy amit keresel, azt nem kívül kell keresned. Ott van legbelül." :)))


Nagyon tetszett. Köszi, hogy megírtad. ;)))

2010. febr. 26. 16:03
Ha megkérdezlek: "Ki vagy Te?", vajon mit válaszolsz? Megmondod a neved, mesélsz a családodról, a munkádról, a neveltetésedről. Én pedig azt mondom: ez nem Te vagy. Amit elmeséltél, az a változó, a forma. De mi a tartalom? Ki vagy Te valójában?

Ugrás a teljes írásra: Út önmagunk felé: gondolatok az egoról

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook