Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Uszoda és a klór, kinek mi a tapasztalata fórum

Uszoda és a klór, kinek mi a tapasztalata (beszélgetős fórum)


7. 3a0842d373 (válaszként erre: 6. - Oalmao)
2009. nov. 18. 19:57

Jéééézusom, pont a hypót?

hát a gyerek még nem fakult ki, de elég ijesztően hangzik. :(

Igen, ő ilyen kis érzékeny bőrzetű, mindig vajákolunk rajta valamit. A sima csapvizet is rosszul bírja ill. bírta. Mióta ezt a kékcimkés pszoriázis-ekcémás bőrre való tusfürdőt használjuk, több klasszissal jobb a helyzet. Az ilyen probléma sajnos belülről jön, belső oka van, nem igazán tud mást tenni a bőrgyőgyász sem :(

Pont most puszilgattam a pofikáját, olyan finom sima :)

Mármint a lányunkét, nem a bőrgyógyászét :)

2009. nov. 18. 17:10

Hát ezek nem igazán biztató jelek...azt hiszem a legközelebbi lépésem egy szuperminőségű (valószínű méregdrága) úszószemüveg lesz. Gyerekkoromban nekem is befolyt a víz a szemüvegbe, feltételezem azóta már tettek valamit a gyártók.

Nekünk hál istennek nincsenek bőrproblémák csak maga a szem fáj. Olvasván csacskamacskát, hát elég rémisztően hangzik, meg kéne kérdeznetek egy jó (!)bőrgyógyászt.

Egyébként egyszer azt hallottam, hogy klór helyett bizonyos uszodák Hypót (!) használnak, gazdasági okokból. Lehet hogy nem igaz a hír, jó lenne ha erre is tudna valaki hozzászólni.

2009. nov. 18. 12:40
Sziasztok! Emlékszem még,amikor jártam úszni (általános 1-4-ig) nekem is csípte a szememet a klór. Víz alatt nem nyitottam ki a szemem,ez az egy megoldás volt jó nekem. Az úszó szemüveg azért nem volt jó nekem,mer kényelmetlen és befolyt alá a víz.
2009. nov. 18. 12:30
Ja és az úszószemüveg vonalán erősebb a bőrtünet. Ott ahol felfekszik a pofijára.
3. 3a0842d373 (válaszként erre: 1. - Oalmao)
2009. nov. 18. 12:29

Hát sajnos csak erősíteni tudom, amit írsz. Pont a tegnapi uszoda után kenegetem, öblögetem, vajákolom a szemkörnyékét. Nálunk a jobb szemecske környéke szinte lila lesz, szemrés szűkebb, a bőrikéje pedig olyan, mint ha hámlani készülne.

Patikában kapható fürdetőszert vettem - elfogyott és nem tudom megnézni a nevét, de pszoriázisos tünetek enyhítésére adják, fehér flakon kék matricával és valami "B" betűvel kezdődő neve van.... Rendszeresen ezzel fürdetem és uszodás napokon ennek a testápolójával kenegetem.

Tartok viszont a gyakori ismétlődésektől. Próbálok keresni rá valami egyéb csodaszert.


Te hová jutottál?

2. Noncsi18 (válaszként erre: 1. - Oalmao)
2009. nov. 18. 12:26

Szerintem nem igazán tesz jót....

De mért nem veszel neki úszószemüveget?

2009. nov. 18. 12:21

Sziasztok, kislányom most kezdi az úszást az óvoda szervezésén belül. Panaszkodik hogy csip és fáj a szeme, ha sokat van víz alatt. Mivel amúgy is érzékeny a szeme, aggódom, a klór ill. ki tudja milyen fertőtlenítőszer nem károsítja e a szemét.

Nagyon szeret járni, nem akarnám megfosztani ettől a fontos mozgási lehetőségtől.

A margitszigeti sportuszodába járnak.

Ki tudna hozzászólni a témához?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook