Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Úszni mindenki tud? fórum

Úszni mindenki tud? (beszélgetős fórum)


2008. szept. 19. 21:29
Előző életemben vidra lehettem...
213. hjaniko
2008. aug. 23. 10:55
nem, én 10 évesen tanultam meg, de nem könnyen.
2008. aug. 23. 02:43
háát én igen mint a nyeletlen fejsze...de mellbe nagyon szeretek uszni:)
211. virgilius (válaszként erre: 209. - Kisszoli)
2008. aug. 23. 01:12
Van benne valami... Nem lehet, hogy most ez a divat? A gyerekeim is most járnak úszni, és nekik se tanítják a lebegést, hanem rögtön bele a vízbe és tempózni. Akinek mondjuk víziszonya van, annak a számára ez brutál, nem?
2008. aug. 22. 22:36
Hogy tudna már mindenki úszni. Ekkora hülyeséget. Na mindegy. Nekem az előző két tanévben kötelező úszás volt heti egyszer. És mivel az osztályban csak két ember nem tudott úszni velem együtt így tartotak egy alkalmat amikor megmutatták hogy kell és utána úgy bántak velünk mint akik tudnak. A seggfej tanár. És utána egyest adott mert úgy úsztunk mint aki meg akar fulladni. Ezért fölírtam a listára. Akiket majd pszichopataként ki fogok végezni ha felnövök.
2008. aug. 22. 22:33
Helló!Én most,36 évesen vettem részt egy úszótanfolyamon,de a mélyvizben/en/ még nem tudom magam fenntartani.Ennek ellenére mellúszásban átúszom a medencét!Kicsit el is vagyok keseredve,pedig kb 15 órát töltöttem el a vizben!Javamra legyen mondva,hogy a tanfolyamon résztvevők egyike sem tudja,hogyan is maradjon fent a viz tetején.A tanfolyamnak vége de nem adom fel,csak mostmár tanár nélkül nem annyira merek belemenni a mélyvizbe.Pedig többször is átúsztam oda-vissza!Nincs valami tuti tippetek,hogy milyen technikával lehet a legkönnyebben fentmaradni?/A taposást már próbáltam./Valaki szerint a tanár elrontotta az oktatást,mert azzal kellett volna kezdenie,hogy megtanitja a viz tetején való lebegést...Mi a véleményetek?
208. bnedora
2008. aug. 22. 13:23
Most hallottam, hogy a vízipólós fiúk bejutottak az olimpiai döntőbe. Hurrá!!!!
207. bnedora
2008. aug. 22. 13:21
Én pl. nem tudok, vagyis csak 10 m-ig, mert mozgásom nem összeszedett, félek a víztől, és hamar elfárad a karom. Ha minden nap víz mellett lehetnék, akkor sok-sok edzéssel, talán oktatóval, biztosan menne.
2008. aug. 5. 21:44
Én 26 évesen tanultam meg úszni. Kiváló mesterem volt! Előtte nagyon féltem! a víztől! Az én úszómesterem egy zseni, és pár óra múlva már úsztam...
2008. aug. 5. 21:42
tanultam úszni, de nem szoktam, nem vagyok medencés-strandos-úszós típus, nem is szeretek fürdőbe járni :S akkor inkább túra, város nézés vagy akármi
204. leti80
2008. júl. 24. 12:56
NEM, én vagyok az élő példa.
203. Duci53
2008. júl. 24. 12:34

Igen, mindenki meg tud tanulni úszni. Csak motiváció és kitartás kérdése, no meg kell egy jó oktató.

Én rettegtem a víztől. előfordult, hogy úgy jöttem haza két hetes tengerparti nyaralásról, hogy egyszersem voltam a vízben.

A Bakancslista c. film után elgondolkodtam, mit szeretnék még kipróbálni, mi maradt ki az életemből. Első gondolatom az úszás volt.

beiratkoztam egy felnőtt tanfolyamra, ahol nem volt senki más, csak mi. kb. 20-an. mindenki egyformán ügyetlen volt, vagy még ügyetlenebb. A tanfolyam 8*1 óra volt. A végén keresztben átúsztam a tanmedencét. Rettenetesen büszke voltam magamra. Azóta egyénileg járok az egyik oktatómhoz és most, 10 alkalom után háton bármennyit úszom, 30-40 percet folyamatosan. A mellúszás még nem az igazi, de az is menni fog.

Javaslom, saját tapasztalat alapján, hogy a hátúszást kell először megtanulni, akkor nem kell kinlódni a levegővétellel és az arcunkat sem kell a vízbe tenni.

Nem a többi úszóval versenyzem az uszodában, hanem saját magammal és nem velük hasonlítom össze magamat, hanem a saját egy évvel vagy egy hónappal ezelőtti tudásommal

Hatalmas élmény!!! Mindenkinek ajánlom, a család nagyon büszke rám, mellesleg 55 éves vagyok és ha augusztusban elmegyünk nyaralni, biztosan úszni fogok a tengerben is.

2008. júl. 12. 16:00

NEM!!!

van aki nem tud úszni.

Itt vagyok én egy ilyen példának!!

Rettegek a vízben, görcsösen kapálózok(már ha egyáltalán be merek menni) és szédülök.

FÉLELMETES számomra! :(

2008. júl. 2. 15:47
Én csak úszikálgatok, mert én is felnőtt voltam ahogy megtanultam magamtól ...és nem veszem jól, helyesen a levegőt, így hamar elfáradok.
200. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 196. - Pasi35)
2008. júl. 1. 22:35

már hogy ne lehetne!Két hete kezdtem tanfolyamot,a multhetet kihagytuk,mátol jött egy halom ember,alig fértünk a medemcében,fiúk-lányok vegyesen...szóval miért ne lehetne megtanulni...ja,van köztünk víziszonyos is.....

inkább ne a netröl tanulj szerintem,hanem uszásoktatótol...hodd el ,nem ciki,én is azt hittem:)

199. virgilius (válaszként erre: 197. - Szilvia71)
2008. júl. 1. 20:41
Én 22. De nem olyan a vízbiztonságom, mintha gyerekkorom óta tudnék.
2008. júl. 1. 20:20
Én nem nagyon tudok.
197. szilvia71 (válaszként erre: 196. - Pasi35)
2008. júl. 1. 19:58
Én 30 múltam amikor tanultam úszni,én tanfolyamra iratkoztam be és sikeresen meg is tanultam.Sok sikert!
196. pasi35
2008. jún. 29. 06:59
a kerdesem az hogy 38 evesen meglehet tanulni uszni,s neten hol lehet talalni informacios anyagot hogy hogyan tanulj uszni?Koszike!
2008. máj. 29. 15:49

Imádok úszni!♥

Kb.5 éves voltam,mikor apám megtanított úszni a Dunában.

Idén már elkezdtem a strandolást.Annyira kikapcsol,átmozgat,mintha csak egy masszázsasztalról szálltam volna le!

Evezni is szeretek,de csak kölcsöncsónakhoz jutunk nagyritkán.:(

Nagyon szeretnék végre egy saját kajakot!:)))))))

2008. máj. 29. 15:42

Gyermekkoromban nem volt szinte olyan nap,hogy ne lettem volna vízben, vagy vizen, mégsem tudtam

megtanulni uszni. Azota is álando félelmem van,

hogy legyen a lábam alatt talaj.

193. bnedora
2008. ápr. 27. 21:30
NEM, többek között én sem.
2008. ápr. 23. 21:28
SAJNOS NINCS MINDENKINEK LEHETŐSÉGE RÁ, HOGY MEGTANULJON!
191. rtopi
2008. márc. 31. 08:50
Imádok, a legjobban ez kapcsol ki. Én is úsztam gyerekkoromban versenyszerűen. Ezért csak úgy szeretek, ha a fejem a vízben van. Különben rossz a nyakamnak, meg egyébként se az igazi.
2008. márc. 31. 08:37

én tudok:))

4 éves koromtól járok uszni:))

habár már nem mert már nincs hozzá energia de előtte ifjúsági szinten jártam versenyekre országosre és megyeire (pesten mikor ott laktunk)

sőt még szintén pesti élmény hogy kajakoztam szintén versenyszerűen:))

és ha beborultam a dunába ott aztán kellett tudni uszni

most 5 éves a lányom én leszek az edzője:))

nehogy már belefulladjon a vízbe

189. zezsua
2008. márc. 31. 08:33
imádom a vizet és nem tudok uszni,pedig nagyon szeretnék..
188. zigi
2008. márc. 28. 09:15
nem tudok.
2008. márc. 25. 11:01
Igazából én sem tudok, csak akkor, ha tudom, hogy leér a lábam :)
2008. márc. 6. 18:06
Imádok úszni,megmozgat mindent,imádom a vizet,azt a szabad érzést amit úszás közben érzek.Csak sajnos mostmár nagyon ritkán úszom.Bár megtehetném minden nap.
2008. márc. 6. 18:03
Én sem tudok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook