Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » USB csatlakozásnál a gép érzékeli a kapcsolatot, a csatlakoztatott pendrive viszont sehol nem látszik. Mi lehet a probléma? fórum

USB csatlakozásnál a gép érzékeli a kapcsolatot, a csatlakoztatott pendrive viszont sehol nem látszik. Mi lehet a probléma? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. ápr. 27. 00:43
Na igen, Gates bácsiék cégéről született néhány vicc és terjeng pár mendemonda...Nem oktalanul.
2009. ápr. 26. 21:38
Na igen :)
47. Dorka29 (válaszként erre: 45. - Koperta)
2009. ápr. 26. 20:40

Bill Gates, meg az Ő kis titkai.:)


A lényeg, hogy sikerült!

2009. ápr. 14. 21:10
Örűlök a sikernek!
2009. ápr. 14. 20:24
Újratelepítettük a windowst. Most minden USB működik. Hogy végül is mi lehetett a gond, na az továbbra is talány. Köszi mindenkinek a segítséget!
44. Ada12 (válaszként erre: 43. - Szilvia....)
2009. ápr. 13. 22:10
Szerintem, ha egyik gépen sem működik, akkor valszeg Neked lesz igazad és a pendrive-val van vmi probléma. :((
43. Szilvia.... (válaszként erre: 36. - Ada12)
2009. ápr. 13. 07:40
Jaaaaaaaaa........j azt elfelejtettem írni, hogy a többi pendriwe az rendesen működik, azaz a gépen automatikusan megjelenik.
42. Szilvia.... (válaszként erre: 36. - Ada12)
2009. ápr. 13. 07:38

Szia!


Nekem már az illesztő programot feltelepítette magától a gépre.

kb. fél évig működött is, de mivel külföldön vettem nem tudom kicseréltetni.:(


Most csak folyamatosan kicsiket villan a jelzőfény, de nem találom semmilyen mappában. Próbáltam a párom gépén is, ahol eddig felismerte, de már ott sem jelenik meg sehol.:(


Azt hittem rossz és már kb egy éve elő sem vettem.

De az adatok még rajta vannak, tehát nem lenne rossz megnyitni....:))

Szerinted mi lehet a baj.

Köszönöm.

41. a3f72a6162 (válaszként erre: 40. - Koperta)
2009. ápr. 12. 22:45
Hát, akkor sajnos nem tudok mást mondani mint amit már előttem is mondtak... valószínűleg driver probléma lesz, szerintem... ha van valaki az ismeretségi körödben aki ért a kütyükhöz, akkor lehet érdemes rászánni az időt, hogy személyesen megnézze... amúgy ha 4 pendriveból egyet sem ismer fel, az igen csúf dolog... lehet akár még alaplapi probléma is szerintem, vagy lehet hogy a windowsodban nem az usb eszköznek, de magának az usb meghajtónak nincsen rendesen felrakva a driverja. Ez esetben még annyit tudsz tenni, hogy az alaplapi cd-t beteszed a cd meghajtóba, és az ott található hardvereidhez illő drivereket, ami az usb meghajtóhoz tartozik feltelepíted.
2009. ápr. 12. 22:37
Összesen 4 db pendrivem van, ebből három különböző. Egyiket sem látja egyik USB-n sem.
39. koperta (válaszként erre: 38. - A3f72a6162)
2009. ápr. 12. 22:34
Sajnos ott csak a DVD-t látom, ami E jelű, és más nincs.
38. a3f72a6162 (válaszként erre: 35. - Koperta)
2009. ápr. 12. 22:24
Próbáld meg ezt: Sajátgép ikonjára jobb klikk => Kezelés bal klikk => Lemezkezelés => Ha látod ott pendriveodat, akkor jobb klikk rá és módosíthatod a betűjelét, olyanra ami még nincsen. Lehet ez megoldás lesz neked.
37. Ada12
2009. ápr. 12. 22:20
36. Ada12
2009. ápr. 12. 22:19

Ezt nem Neked szánom Koperta, mert tudom, h nem ez a gond, viszont mielőtt "nekiesünk" a másiknak el lehet fogadni a véleményét.


A Windows nem találja az USB-eszköz illesztőprogramját. A számítógéphez csatlakoztatott hardverekkel kapcsolatos problémákat gyakran az illesztőprogramok okozzák. Az USB-eszközök csatlakoztatásakor a Windows automatikusan azonosítja az eszközt, és megkeresi annak illesztőprogramját.


A legtöbb esetben a Windows már rendelkezik a szükséges telepített illesztőprogrammal, vagy képes automatikusan letölteni azt a Windows Update webhelyről. Ha a Windows automatikusan telepíti az eszköz illesztőprogramját, megjelenik egy értesítés, hogy az eszköz készen áll a használatra.


Ha a Windows nem találja a szükséges illesztőprogramot, üzenetet jelenít meg, hogy helyezze be az eszközhöz kapott, az illesztőprogramot tartalmazó lemezt.


Alkalmanként előfordulhat, hogy olyan USB-eszközzel rendelkezik, amelyhez nem tartozik lemez, és amelyhez a Windows nem talál illesztőprogramot. Ebben az esetben az eszköz gyártójának webhelyén megpróbálhatja megkeresni az illesztőprogramot. Az ilyen oldalak támogatási részéről gyakran tölthet le illesztőprogramokat. Ha az illesztőprogram ott sem található, lépjen kapcsolatba a gyártóval.

35. koperta (válaszként erre: 32. - A3f72a6162)
2009. ápr. 12. 22:09
Igen, a tálcán alul, a jobb oldalon megjelenik a "hardver csatlakoztatva" -lehet, hogy nem pontosan így-, meg egy szövegbuborék is, de az hamar elugrik, de abban is valami hasonló van, hogy USB port csatlakoztatva.
34. d879a0c5b4 (válaszként erre: 28. - Psycheee)
2009. ápr. 12. 22:07
Igen... Tudod, hiába van csatlakoztatva egy pendrive a géphez, az nem fog működni, annyi történik, mintha áramszünet lenne - semmi... Valakiknek meg kellett írniuk a programot, hogy az tudjon működni is...
33. bared
2009. ápr. 12. 22:05

ugyanmár...nekem az egyik gépen linux, a másikon windows van, és semmi baja nincs az usb-nek....mostanában nagy divat lett szidni a microsoftot, de azért lássuk már be, a linux egyenlőre sokkal körülményesebb, és a mac op rendszerek is...

Egyébiránt lehet, hogy egy restart megoldja a problémát, és ha érzékeli a pendrive-ot,de magától nem dobja fel az elérést, total commanderben, v agy freecommanderben bármikor hozzáférhető..

2009. ápr. 12. 21:58
Hmm... Egyetértek Meácskával, amúgy, nem kell meglepődni, hogy nem működik... aki nem szenvedni akar a gépével, az nem használ windowst... De ha már az van, és biztosan tudod, hogy a gép észleli, de te mégsem leled sehol sem, akkor lehet hogy olyan meghajtójelet akart kiosztani a windows a pendrive-nak ami már foglalt, ez esetben elég bemenni a kezelésbe és átállítani. Amúgy miből gondolod, hogy a gép felismerte? Ki ír valamit valahova az a fránya kis huncut?
31. Ada12 (válaszként erre: 29. - Koperta)
2009. ápr. 12. 21:44
Küldtem privit.
30. Nívea
2009. ápr. 12. 21:43
Az iskolában nekem sem ismerte fel a gép a pendrive-ot. De a tanár valamit állított a gépen, és azután látszott a sajátgépben az F. De hogy mit állított azt már nem tudom. Nem hinném, hogy a pendrive lenne rossz. Kérdezz meg valami szgép zsenit! Az megmondja mit kell állítani a gépen. (szerintem)
29. koperta (válaszként erre: 26. - Szilvia....)
2009. ápr. 12. 21:41
JetFlash (asszem)
28. psycheee (válaszként erre: 25. - D879a0c5b4)
2009. ápr. 12. 21:40
"valakik megírták a hozzá kellő programokat"?!
2009. ápr. 12. 21:39

Most jut eszembe. Nekem is van egy olyan, amit észlel a gép,de nem lehet sehol látni. Lehet már ki is dobtam.

...

ÁÁÁÁ...........megvan!

SanDisk

2009. ápr. 12. 21:37
Milyen a márkája?
25. d879a0c5b4 (válaszként erre: 17. - Psycheee)
2009. ápr. 12. 21:35

Tudod... Vannak azok a chipek és áramkörök a gépben... Van a processzor, ami az "agy". Meg vannak különböző helyek, ahova azokat a madzagokat be lehet dugni.

Namost... Ha te a pendrive-odat betetted a helyére, szerinted honnan fogja tudja az a kis aranyos processzor, hogy mi a franc az és mit kezdjen vele? Hát úgy, hogy valakik megírták a hozzá kellő programokat...


Amúgy: lehet rossz a pendrive, lehet driver probléma, csúf esetben lehet alaplaphiba is akár...

24. Ada12 (válaszként erre: 23. - Psycheee)
2009. ápr. 12. 21:33
Oké csak egy tipp volt.
23. psycheee (válaszként erre: 20. - Ada12)
2009. ápr. 12. 21:32

Ez op. rendszer függő, hogy felismeri-e egyből. Főként.

Talán neki is ezt kellene tennie.

Bocsi, de nekem egy penhez nem kellett még használnom, de még a fényképező gépemhez sem.

Ebből indultam ki.

2009. ápr. 12. 21:31
Nekem is Kingston-om van, és semmit nem kellett hozzá telepíteni!
2009. ápr. 12. 21:29
Egyébként nem rémlik, hogy bármit is kellett volna telepíteni, egyszerűen bedugtam, és működött.
20. Ada12
2009. ápr. 12. 21:28
Úgy értettem, h nekem Kingston-om van és amíg nem töltöttem le a gépre a hozzá tartozó programot, addig nem ismerte fel a gépem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook