Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Úristen! Mindjárt érettségizik a gyerek! fórum

Úristen! Mindjárt érettségizik a gyerek! (beszélgetős fórum)


2009. jan. 5. 17:39
Most mi lesz, jaj....
20. lilura
2009. jan. 5. 17:38

Úristen, idén diplomázom...:)!

Érettségi szinte semmi, majd Ti is rájöttök, ha túlvagytok rajta:)!

Egy-egy vizsgaidőszak bőven kenterbe veri...

2009. jan. 5. 17:29
Úristen!Hirtelen nagyot néznék,hisz még 4 éves...de azért telik rendesen az idő...
18. 236fe2f68e (válaszként erre: 17. - Álommanó)
2009. jan. 5. 17:14
ugy a jobb :D
17. álommanó (válaszként erre: 16. - 236fe2f68e)
2009. jan. 1. 20:10
nevess...:)
2009. jan. 1. 20:05
Uristen! idén érettségizek! most sírjak vagy nevessek?
2008. aug. 31. 19:40
12. be megyek idén, el se hiszem..repül az idö s jön az éretségi :D juuuuuuuj
2007. okt. 9. 17:54

Tapasztalataim a következők voltak:

A kölykök tökéletesen felkészültek az érettségire. (Csak arra lennék kíváncsi, hogy mikor? Mert először a szalagavatóra készültek, aztán jött a téli szünet, aztán kipihenték, aztán tablóztak, meg búcsúzkodtak stb...)A fiaméknál 24-ből 20-at felvettek, és a zömét az első helyre. A legérdekesebb az volt, hogy nem az igazán jó tanulók brillíroztak a legjobban, hanem azok akik szelektálva tanultak. Magabiztosabban, szinte teher érzet nélkül mentek be vizsgázni. Ezt már elmondtam, hogy a gyerekem 8 osztályos gimnáziumba járt. 8. félévkor bukott angolból, 9. félévkor magyar nyelvtanból, 10. félévkor matematikából. Itt eldöntötte, hogy hova akar menni és elkezdett tanulni. Na, nem nagyon, csak ami neki kellett. Az eredmény: matek:4, magyar 4 (meg lehetett volna az 5-ös, csak nem tanulta meg Petőfit!!!!!!!), töri:5, biológia: 5 (87 %), angol: 5 (100% !!!!!!!) + angol középfokú nyelvvizsga, aminek a szóbeli része 98 %-os.

Így utólag látom, hogy kár volt nekem majrézni, hogy mi lesz vele. De hát egy szülő márcsak ilyen!!!!!

2007. okt. 9. 16:21
Én is most fogok érettségizni! De a pontszámítás teljesen más! Legalább van valaki aki tudja, hová szeretne menni, nem úgy mint én:((
2007. okt. 9. 14:47
Én is idén érettségizek. Beindultam, elkezdtem komolyan foglalkozni a tanulással, amit idáig hanyagoltam. Ennek ellenére mindig jó jegyeim voltak. Mostanában ki sem látszom a könyvekbõl. Szóval átérzem az érettségi közellétének a gondjait.
2007. szept. 26. 22:08

Nekem a nagy fog idén. Maradni szeretne még 2 évet közgáz, amit a tanárok is csak javasolni tudnak, mert így benne marad az oktatási rendszerbe, marad a családi pótlék, könyebben felveszik majd egyetemre ha akarja, és ez is felsőfokúnak számító végzést ad, ami beleszámít a későbbiekbe, pontban és évben is.

Nálam a biztosítékot igazán az verte ki, hogy hiába kitűnő egy gyerek, és minden adott ahhoz, hogy felvegyék, úgy csinálták meg az új oktatási rendszert, hogy szinte biztosabb a nem bejutás,az már csak hab a tortán, hogy nincs valójában ingyenesség, hanem mindenkinek fizetni kell, ha jól emlékszem 105 ezer kb. /félév? HA valaki pedig csak 3,2 de van a szülőnek pénze, akkor szinte biztos hogy felveszik bárhová. A családi pótlék pedig megszünt a felsőoktatásban.

10. iriszb
2007. máj. 30. 11:02
Az én nagyfiam is IGEN....nagyon nehéz,sok gond probléma felmerül.....
9. emagdi (válaszként erre: 8. - 18235c4fc5)
2006. szept. 13. 13:17

na igen. nehéz döntés lehet.


az "én időmben" nem volt kérdés, felvételizni akartál, akkor központi érettségit kellett írni az adott tárgyakból.


most megadják a választás lehetőségét, viszont ez azzal jár, hogy dönteni kell, és persze a döntés magában hordozza azt is, hogy az ember nem a legjobbat választja.

2006. szept. 13. 13:14

"De itt jön a probléma: Emelt szintű érettségi, vagy középszintű amelyikkel jobban jár? Hány helyre adja be a jelentkezést? Mi lesz, ha az első helyen beírt iskolába nem jut be, akkor a második helyen beírtba felveszik? stb."


A jelenlegi érettségi rendszerben megvan mindkettőnek az előnye, és a hátránya is. Az emelt szintű előnye, hogy ha legalább 3-ra sikerül, vagyis negyven százalékra legalább, akkor kap +7 pontot. De a felvételinél a százalékok a mérvadóak, ( és az érettségi alatt is az számít )és kisebb mértékben számít az, hogy emelt vagy középszinten tette le a vizsgát.

Szóval, olykor többet ér egy középszintű 5-ös, mint egy mint egy emeltszintű 3-as. Mondjuk a százalékos ponthatárok egy kicsit eltérnek, de akkor is.


Az, hogy az első helyre nem veszik fel, nem feltétlenül jelenti azt, hogy a másik helyre igen. De előállhat az is, hogy államilag támogatottra nem veszik fel, de felajánlják mondjuk a fizetőset.


Hozzátenném, hogy a tervek szerint változik majd a pontrendszer, bár erről nem tudok, hogy hol tart az ügy.

7. emagdi (válaszként erre: 6. - 363d535da9)
2006. szept. 13. 11:54
ha ennyit tanul, akkor tutira sikerül majd a felvételije:)))))
2006. szept. 13. 11:52
Tökéletesen igazad van, hogy 1-2 év múlva is felvételizhet, de itt pont arról van szó, hogy már annyira sokat tesz érte, hogy épp ezért féltjük az esetleges csalódástól. Ő akit mindig az asztal körül kellett kergetni, hogy tanuljon, most már 3 éve olyan energiával tanulja a biológiát, kémiát, földrajzot, hogy az apja már augusztus közepén azt mondta, hogy szeptemberig nem akar könyvet látni a kezében. És a felvételi sikeressége sokban függ, attól, hogy mennyire hozunk helyes döntéseket. De mégegyszer nagyon köszi a bíztató, megnyugtató sorokat!
5. emagdi (válaszként erre: 4. - 363d535da9)
2006. szept. 13. 11:42

igen, igazad van. de azért nem végleges a döntés. simán tud felvételizni 1-2 év múlva is, ha komolyan gondolja. persze szeretné az ember, hogy elsőre sikerüljön, ezt megértem.

a munkahely-keresés tényleg nem egyszerű, de szerintem minden azon múlik, hogy mennyire talpraesett, és mennyire tudja eladni magát. (akkor is, ha van szakképzettsége).

ha komolyan érdekli a tervezett szakmája, akkor gondolom kedvvel tanulja a felvételi tárgyakat, és biztos jól fog sikerülni a felvételije!

2006. szept. 13. 11:32
Köszi a bíztatást! Igazából ezekkel a dolgokkal tapasztalatból (a saját tapastalatomból) én is tisztában vagyok. Most azonban sokkal nagyobb a tét, mint régen. Egy szakközépiskolásnak egyszerűbb a helyzete, mert ott maradhat 5. 6. évre az iskolába. Persze tudom, hogy ezekre az évfolyamokra gimnázium után is be lehet iratkozni, de nálunk a fő probléma az, hogy a gyerkőc agrár vonalon szeretne továbbtanulni (természetvédelmi mérnöknek készül), ilyen képzést csak felsőoktatási intézményben szerezhet, tehát az 5. - 6. év kilőve. De itt jön a probléma: Emelt szintű érettségi, vagy középszintű amelyikkel jobban jár? Hány helyre adja be a jelentkezést? Mi lesz, ha az első helyen beírt iskolába nem jut be, akkor a második helyen beírtba felveszik? stb. Ebben akartam tulajdonképpen segítséget kapni másoktól, mert ugyan tudom, hogy a gyereké a döntés, de ebben az esetben még jól jön a szülői tanács (úgy gondolom). A nagy csalódáson kívül ott a probléma, hogy hova tud elmenni dolgozni szakképzettség nélkül? (Sehova.) Mi van, ha kényszerből mégis kitanul valami számára érdektelen szakmát, és egy életen át hordozza magában a hiányt, hogy nem azt csinálja amit szeretne? De most is csak azt látom, hogy egyedül vagyok a problémámmal. Lehet, hogy én tulajdonítok túl nagy jelentőséget ezeknek a dolgoknak? Nem tudom! Mindenesetre ez nem egy olyan döntés, amire az ember azt mondja, sebaj majd legközelebb sikerül.
2006. szept. 11. 16:49

szia!

bár nekem nincs gyerekem, de még emléxem arra, amikor én érettségiztem (pedig elég régen volt:)).

akkor is mindenhonnan azt lehetett hallani, hogy "nagybetűs élet", és majd innen hogy lesz tovább, minden megváltozik stb.

hát, mondhatni semmi nem változott. a különbség annyi volt, hogy nem középiskolába, hanem egyetemre jártam, ami nyilván lazább és szabadabb élet, tehát meglehetősen nagy könnyebbség volt a középiskola után.

de aki nem tanul tovább: gondolom nekiáll állást keresni. ha talál, akkor is ugyanúgy fogni kell majd a kezét az első pár évben, mint ahogy korábban is tetted/tettétek, hiszen egyrészt valószínűleg a kezdő fizetéséből nem fog tudni megélni, másrészt biztos lesznek olyan gondjai amit meg kell vele beszélni.


szóval szerintem az érettségi az nem más mint egy papír, attól nem változik semmi, szerintem ezen ne aggódj:)))

(főleg, hogy gondolom azért eddig is terveztétek, hogy mi lesz a középiskola után kb.)

2006. szept. 11. 16:26

Úgy látszik, ez a dolog csak engem érint, mert senki nem reagál rá!

Hát így máshol kell "konzulenseket" keresnem.:(

2006. szept. 8. 15:36

Sziasztok!


Kivánncsi vagyok, hogy hanyan vagyunk akinek érettségi előtt álló gyermeke van. Nekem a háromból, a legidősebbik fiam májusban érettségizik. Szülői értekezleten voltunk a férjemmel és bevallom megrémültem! Eddig minden "nyugi" volt 8 évig. Tudtam, hogy melyik iskolában mikor és mit...., de most ez egy hatalmas váltás. Kikerül a nagybetűs életbe!

Érdekelne, ki hogyan éli meg vagy élte meg évekkel ezelőtt ezt az időt!

Várom, hogy írjatok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook