Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Üres fészek" fórum

"Üres fészek" (beszélgetős fórum)


1 2
31. syria (válaszként erre: 30. - L.luiselotte)
2015. jan. 30. 18:19
Talán rájött, hogy soha sehol nem lesz olyan jó sora, mint a "mamahotelben".
2015. jan. 30. 15:52

Mindenkinek köszönöm a válaszokat és a vigasztalást.

Nálunk az a helyzet, hogy a fiam 2 napja egy szót sem szól arról, hogy elköltözne. Én pedig nem kérdezek rá, gondolom, hogy előbb utóbb ez lesz a vége, de egyikünk sem hozza szóba. Nem is úgy néz ki, mint aki készül elköltözni hazulról.

2015. jan. 29. 18:03

Ne tartsd vissza azzal, hogy látja rajtad a félelmet.



A miénk itthon magától csak teát csinált, azt is mikróban.

Nem akartam elhinni, pár hónap múlva főzeléket készített, húst sütött, pörköltöt főzött.

Mikor felhívott, vagy eljött és kérdezte, mit, hogy kell és írta is...ledöbbentünk.

Ma már ott tart, hogy olyan ételeket készít, amit mi csak éttermekben látunk!

És soha nem vettem észre, figyel-e mikor teregetett, de megláttam a szárítóját és esküszöm, mintha én csináltam volna . DD

Fel a fejjel.....

28. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2015. jan. 29. 17:53
Fel kellett volna készülni erre, lelkileg. És még most sem késő társra lelni.
27. KisGréta (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2015. jan. 29. 16:46
Igen én is átéltem,fiam 22 évesen a barátnőjéhez költözött,ennek 10 éve,a másik pedig külföldre,de már újból itthon van.Nálad szerintem a legnagyobb gond,hogy pár nélkül vagy,ezért érzed át ilyen intenzíven,hogy a fiad elköltözik.De ez annyira normális a fiaddal ráadásul semmi gond nincs,sőt,csupa jót írtál,ilyet kívánna minden szülő.És ráadásul hétvégére hazamegy,fontosnak tartja a magánéletét a fiú gyermek nemszereti ha az annyja részese ennek.Foglalkozz többet magaddal és ne maradj egyedül,még fiatal vagy,keress társat,fiad is így szerintem könnyebben fog találni.
26. syria (válaszként erre: 12. - L.luiselotte)
2015. jan. 29. 16:33

Ezek után végképp nem értelek.

Jófejségből kifizetheted az albérlet felét, plusz megszabadulsz a főzéstől, a fiadra való mosástól. Hol a probléma? Az egyedüllét nem érv, lehet találni társat. (Bár megbízhatót nem könnyen; szerencse is kell hozzá.)

2015. jan. 29. 10:36
Unnepnapnak fogod erezni, amikor hazajon; lesz am bevasarlas, takaritas, fozes... orommel fogod csinalni! Ez az elet rendje. Ez a feszek az egyetlen biztos pont, ahova akarhany evesen is - a legtobb esetben - szivesen ter vissza az ember.
2015. jan. 29. 06:11
Nagyon sokan vannak hasonlóképpen, vagy az általad leírt ok miatt, vagy mert családot alapít a gyermekük és azért repül ki az otthoni fészekből. Ez az élet természetes rendje, előbb utóbb mindenkinek eljön az igénye az önálló életre. Önzőség lenne ha visszatartanád. Keress inkább magadnak új elfoglaltságokat, lehetőség szerint járj társaságba, talán még új társra is találsz egyszer. Amúgy meg a fiad sem megy el örökre, hisz mint írod, hétvégente találkoztok. Támogasd amiben tudod, őrizd meg a jó kapcsolatotokat ezután is. Meglátod minden rendben lesz.
23. l.luiselotte (válaszként erre: 22. - Fincsi5)
2015. jan. 29. 03:41
Remélem, hogy így lesz, főleg azért, mert lehet hogy kényelemszeretetből, de ma úgy láttam, hogy a fiam is egy kicsit bizonytalan.
22. fincsi5 (válaszként erre: 21. - L.luiselotte)
2015. jan. 28. 20:33

Nekem sincs testvérem, és csak férjemnek vannak rokonai, de szinte csak papíron.

Nincs összejárás, összetartás, de én nem is igénylem, úgyis csak évi 2 alkalom lenne.


Biztos jó volt a fiadnak veled, de majd meglátod, hogy más lesz, ha külön éltek. Előnyére fog változni, és ennek te is örülsz, így nyugszol majd meg.

Most félsz, de mikor látod, hogy boldog,

önállósodik, rájössz: jól döntöttél.

2015. jan. 28. 19:44

Ilyesmit érzek én is. A családban dédszülőktől mindenki egyke, Anyukám 3 éve meghalt, a fiamon kivül nincs más rokonom. Nagyon egyedül fogok maradni, de nem szeretném magam sajnáltatni, mert mint ahogy irtam, néha kimondottan egy kis egyedüllétre vágytam.

Az én férjem is egy nagyon jófej pasi volt, de komoly ügyekben abszolut nem lehetett rá számitani, sem anyagilag, sem fizikailag, nagyon bohém természete volt, végül 35 éves korában vadászbaleset érte.

20. fincsi5 (válaszként erre: 10. - L.luiselotte)
2015. jan. 28. 19:21
Nagyon nehéz lesz, őszinte leszek! Nekem itt van a férjem, de mikor elment a gyerek, ő kivirult én meg mintha itt sem lenne, teljesen egyedül éreztem magam.
19. l.luiselotte (válaszként erre: 18. - Fincsi5)
2015. jan. 28. 19:19
biztosan fog menni :))
18. fincsi5 (válaszként erre: 16. - L.luiselotte)
2015. jan. 28. 19:08
Mi is egy városban, gyalog 15 perc, de most mi elköltözünk, ők is, úgyhogy kocsival 10 perc. Gyalog már nem fog mennii. :))
17. l.luiselotte (válaszként erre: 14. - 4c3a5e5783)
2015. jan. 28. 19:07
igen, kétségtelenül van egy kényelmi oldala is az egésznek, a 2 személyes háztartásban valószinű, hogy tényleg több időt tudok mind magamra mind pedig a lakásra forditani ( mindkettőre ráfér nagyon . .. )
16. l.luiselotte (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2015. jan. 28. 19:06
Tűvol laktok egymástól ?
2015. jan. 28. 19:00
Nagyon nehéz, nekem 4. éve. Eleinte nem is jött sűrűn, de utána egyre többször és minél kevesebbet szólunk bele, annál ragaszkodóbb lesz és sűrűn jön. :))
2015. jan. 28. 18:58
Jon a nem csinalok semmit itthon idoszak; aztan a nagytakaritasi-rendrakas, nagymosas-vasalas-selejtezesi mania; aztan a tavasszal elindulhatsz kirandulni, szorakozni.
13. l.luiselotte (válaszként erre: 11. - Szabot.88)
2015. jan. 28. 18:38
Igen, sokszor kivántam én is az egyedüllétet, de most valahogy nagyon mellbevágott ez a kiugrási kisérlet.
12. l.luiselotte (válaszként erre: 9. - Syria)
2015. jan. 28. 18:36

Dehogy áll, továbbra is én tartom el,msc-s informatikus nappali tagozaton,, relative jó az ösztöndija, ami esetleg a heti 3-4 napi kajára, az albérletre elég, de akkor nem marad pénze.

Én finanszirozom továbbra is, szerencsére nem költségtéritéses. ( de az albérletét nem fogom fizetni, vagy udvariasságból felét bevállaljam, nem

túl nagy összeg )

11. szabot.88 (válaszként erre: 10. - L.luiselotte)
2015. jan. 28. 18:35
Na látod! Hidd el, imádom a gyerekeim, de a fiam itt lakik a barátnőjével, a lányom egyetemista, de ő is itthon lakik, egyik hétvégét itt töltik, a másikat a fiúéknál....hát hidd el, h a múlt héten 3 napot egyedül voltam itthon, és ÉLVEZTEM! :)
10. l.luiselotte (válaszként erre: 8. - Szabot.88)
2015. jan. 28. 18:32

Nekem is ez volt az első gondolatom, van még néhány visszahóditható úriember a talonban, csak most még ezek olyan sirós napok.

remélem, hogy nem gonosz gondolat, de biztos kevesebb melóm lesz, ha 8-10 órai kimerítő munka után nem kell főznöm kedvenc kajáját minden este,

hanem élhetem a saját életemet, de ez még olyan távolinak tűnik.

9. syria (válaszként erre: 5. - L.luiselotte)
2015. jan. 28. 18:30

Örülj, hogy a gyereked a saját lábára áll! Bár az én 27 évesem tenné!

Támogasd! S ne az önző szempontjaid vezéreljenek! :)

2015. jan. 28. 18:28
Itt az ideje, h társat keress magadnak! Nem gondolod, h 46 évesen (én 45 vagyok) korai még magányra ítélned magad????? (Én most próbálom kirugdosni a fiamékat a fészekből, nem könnyű :)))
2015. jan. 28. 18:26
Én két hét bőgés után, már kifejezetten büszke voltam, hogy viszonylag önállóak lettek. Ez az élet rendje. És ha egy hétig nem beszélünk, akkor egy hétig nem. Örülök, hogy boldogul egyedül.
6. l.luiselotte (válaszként erre: 4. - Fincsi5)
2015. jan. 28. 18:25
igen.
5. l.luiselotte (válaszként erre: 2. - 4c3a5e5783)
2015. jan. 28. 18:24

Tudom, de nagyon nehéz. Remélem hogy csak ez a pár nap, mert az sem szeretném ha un sajnálatból vagy velem való szolidaritásból maradna itthon, hiszen egy városban élünk.

De nem tudom, hogy viselkedjek. Lebeszélni nem fogom, de olyan nehéz ez az egész, m ég soha nem éltem egyedül.

4. fincsi5 (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2015. jan. 28. 18:22
Abban a városban fog lakni, ahol te? :))
3. f3000dc5ef (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2015. jan. 28. 18:21

Nehogymár lebeszéld! Éppen ideje, hogy önálló legyen!

Élvezd az életet, fiatal vagy! Éld át újra milyen picit felelőtlennek lenni!

2015. jan. 28. 18:19

Nalam majdnem 2 ev;

nehez levalni a felnott gyermekrol, aki addig a mindennapok resze volt. Ezutan is az lesz, csak maskeppen. Nagy-nagy onmersekletet kell gyakorolni, mert mar maskeppen vagyunk az eletenek a resze.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook