Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Update receptek fórum

Update receptek (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 6. 10:42

Sziasztok!!!

Szeretnék csatlakozni ha lehetséges!!!!A múlt héten jártam Norbi pékségbe nagyon finomat ettem 3féle sütiért 900-Ft-körül fizettem.de sajnos nem bírja el a pénztárcám.Olvastam nagyon jó az étel rendelés de az sem olcsó.Marad hogy magam főzők.Hallottatok Szoó Juditról??Mindenki figyelmébe ajánlom.Ő próbálja Norbi módszerét de olcsóbb alapanyagokból kihozni keressetek rá a Google-ban szerintem érdemes!!Szép napot kívánok!

2011. ápr. 2. 19:57
a zöldségek közül minden mehet?
26. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 25. - Eb8bb4fdc0)
2011. ápr. 2. 19:37

Az egyik alakreform újságban csinált update hamburgert,annál használt darált húst (kétszer daráltat),gondolom ezzel így nincs gond kód szempontjából.

Amin elcsúszhat a dolog hármas irányba,az talán a tejszín,illetve a reszelt sajt (Réka mindig az Anikó sajtot javasolja.Vagy mozzarellát.)

2011. ápr. 2. 19:04
még az lenne a kérdésem, hogy a rakott zöldséget csinálok brokkoli, karfiol, sárgarépa, padlizsán, cukkini rá hagymás darált hús (marha-disznó keverék) leöntöm 12%-os tejszínnel + reszelt sajt ez hányas kódú lesz így? Ha nem 1-es mit hagyjak ki belőle hogy 1-es legyen?
2011. ápr. 2. 19:02
köszi
2011. ápr. 1. 20:04
Itt találsz recepteket: www. csillag75 .fw .hu :-)
2011. márc. 31. 20:13
sehol semmi?:(
21. 2954d38182 (válaszként erre: 12. - 7cdf5b0d96)
2011. márc. 31. 14:33

Én pl megveszem a teljes kiörlésű lisztet Spar 400 ft, abból 2-szer sütök kenyeret 1 héten ha akarom vagy csinálok belőle zsemlét... jó pár darab kijön belőle és délután 2-ig megeheted :) Hidd el, ha ésszerüen eszed, elég 1 kg liszt erre 1 héten s innen nézve már nem is sok....


Az update1-es kenyeret, zsemlét én se tudom megvenni.

De pl a pudingja is 100 ft én azt is megcsinálom magamnak édesítővel ha éppen megkívánom.

Szóval lehet olcsóbban is kihozni, csak oda kell figyelni rá.

20. keszani (válaszként erre: 19. - Kiss Mária)
2011. márc. 31. 14:31
értem, akkor az egészhez igazábol gyakorlat kell...vagy jelen esetben mások tapasztalata
2011. márc. 31. 14:29
De piskótát zabkorpából sütök
18. Kiss Mária (válaszként erre: 17. - Keszani)
2011. márc. 31. 14:28
Attól függ mit készítesz, kelt tésztához én tönkölylisztet használok, de úgy biztos nem kel meg mint a sima lisztes. De szeény ember vizzel főz, ízre ugyanaz de állagra áll.norbis liszttel olyan. Bár van a diawellnes liszt áll. az is jó, de nem próbáltam még. Ezenkívül én használok kilófaló lisztet
17. keszani (válaszként erre: 16. - Kiss Mária)
2011. márc. 31. 14:25
és ugyanugy megkel ill ugyanolyan formája lesz mindennek?
2011. márc. 31. 14:24
A receptek menüben pl van egy kifejezetten update-receptek néven futó gyüjtemény. Aztán ha beleszoktok hamar rááll majd az alapanyagok helyettesítésére a kezetek:)
15. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 14. - Keszani)
2011. márc. 31. 14:23
Én is így értettem :-).Korábban havonta egyszer beugrottam néha a pékségükbe,venni egy kis kakaóscsigát,almás papucsot,meg ettem pizzát (az nagyon fini volt),de amit igazán szeretek tőlük az a túró rudi (nekem speciel jobban ízlik,mint a pirospöttyös),a puding meg a rizspuding eperöntettel.:-D Tavaly nyáron egyik bevásárláskor kaptam a pékségben ajándék jégkrémet.Na az naggggyon finom volt :-P.Mostanában nem jártam náluk,nekem sajna nagyon drága.
14. keszani (válaszként erre: 13. - 7cdf5b0d96)
2011. márc. 31. 14:18

persze, tudom,h sok mulik az étkezésen, de nem feltétel ezek az alapanyagok. nekem sem telik rá... ha lemegyek néha a boltjuk elott megveszem azt a pár csokis croissant,mert imádom,de teljesen ugy élni nem tudnék.

én pl kivéncsi lennék az édes megoldásokra :D

2011. márc. 31. 14:15
Ja,és én is különösen az édességekre leszek kíváncsi,mert azt hiszem,ezt a legnehezebb kiküszöbölni bármi mással :-)).
12. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 8. - Keszani)
2011. márc. 31. 14:14

Én igazat adok Norbiéknak abban,hogy a mozgás sajna nem minden.Azt hiszem Réka mondja is valamelyik dvd-je elején,hogy "Mozoghatsz te bármennyit,ha a táplálkozásra nem figyelsz oda." Ez tényleg így van,saját magamon tapasztaltam,hogy bizony váltanom kellett jó pár dolgot a fogyáshoz.

Én nem főzök update szerint,mert számomra baromi drága (jó,hosszú távon lehet,hogy kifizetődő,de mire addig elérek,tönkremegyek :-DD),inkább próbálok "okosabban" vásárolni (light dolgokat,sok saláta,gyümölcs,kenyérből is az alacsonyabb kalóriaszámút).De ettől függetlenül én is szeretnék update recepteket olvasni,hátha lesz köztük olyan is,amihez nem kell kifejezetten a lisztjük,cukorjuk.

2011. márc. 31. 14:10
amugy én tudnám ajánlani a hajdina lisztet, olyan az állaga,mint a sima liszté, de keverni kell más liszttel,akár zabliszttel is és sokkal konnyebb lesz a tészta.+kevés a kaloria tartalma
10. vakri
2011. márc. 31. 14:09

Van már egy hasonló topic

Norbi Update programja - tapasztalatok

Szeretettel várunk titeket, támogatjuk egymást ötletekkel, receptekkel. Kimondottam ajánlom vaczila nevű tagunk naplóját, rengeteg szuper recept van.

2011. márc. 31. 14:09
Nekem annyiban segít, hogy elég édességmániás vagyok és sok sütit meg tudok oldani így igaz nem a lisztjével, hanem zabkorpával vagy zabpehely-liszttel
2011. márc. 31. 14:08
mondj már meg nekem vki, h miben is update? amikor este o is ugyanugy megsuti a pl bundáskenyeret...mert szénhidrát csokkentett dolgokbol? de ugyanugy beszivja az olajat/zsirt, van benne tojás...+o is megeszi este azt a szénhidrátos cuccot... sztem igazábol a mozgás a kulcsa mindennek...mindegy,mert érdeklenek engem is a receptek,hátha lesz,amit kiprobálok ha lesz rá idom...szoval igazábol jo lenne, ha vki leirná a saját véleményét is az updaterol, akár privibe is.
2011. márc. 31. 14:04
én egyedül a lisztet vettem meg, igaz drága de remélem megéri:) a többi hozzávalót pedig összeválogatom és tényleg nem feltétlenül kell megvenni, bár még kezdő vagyok benne remélem menni fog a dolog/fogyás
2011. márc. 31. 14:01
Én is update szerint főzök, de nem norbis cuccokat használok, mert aránytalanul drágának tartom őket
2011. márc. 31. 13:58
a 0,25 az szerintem 25 dkg akar lenni
2011. márc. 31. 13:58

ezt most találtam:


Sajtos rúd:


0,25 dkg liszt

0,25 dkg update liszt

40 dkg sütőmargarin

1 egész tojás

5 dkg élesztő

1 db 12%-os tejföl

Rétegezéshez: 5 dkg felmelegített margarin és update trappista sajt

100 gramm termékben: 16 gramm felszívódó szénhidrát, GI:25


Egy tálban az átszitált lisztet az élesztővel elmorzsoljuk. Hozzá adjuk a 2 dl tejfölt és a szoba-hőmérsékletű margarint és a tojást. Sózzuk borsozzuk,és deszkán egynemű tésztává gyúrjuk. Az edénybe visszahelyezve a tésztát langyos helyen letakarva kelesztjük. A megkelt tésztánkat deszkára helyezve sodrófával vékonyra kinyújtjuk .Megkenjük olvasztott vajjal, megszórjuk reszelt sajttal, és a négy sarkát középre behajtjuk. Megint kinyújtjuk és megismételjük az előző folyamatot. Az így elkészült rétegezett tésztánkat tojássárgájával megkenjük, reszelt sajttal megszórjuk, ízlés szerint fűszerezzük, majd tetszés szerint csíkokra vágjuk. Kivajazott tepsiben az előmelegített sütőben 200 fokon kb. 20 percig sütjük

2011. márc. 31. 13:57

remélem lesznek:)


este lesz egy kis időm, majd begépelek egy kettőt én is.

2011. márc. 31. 13:47
jajj ez nagyon jóó! várom én is a recepteket! :))
2011. márc. 31. 13:43
Gyűjtsük össze a Norbi-Update recepteket, ki mit szokott főzni Update szellemében? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook