Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Unom az elméletet, miszerint a betegségek a lelki fejlődés útjai fórum

Unom az elméletet, miszerint a betegségek a lelki fejlődés útjai (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
82. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 80. - Panna.33)
2016. dec. 23. 20:40
Énis azt írtam,csak te nem vagy képes megérteni amit írtam...Mert az iskolai tankönyvekben írtakat gondolod az igazságnak...(Hallottál már pl. az AKUPUNKTÚRÁROL? Aminek ugye a tankönyvek meg a "tudomány" szerint nemis volna szabad léteznie-működnie? Mert NEM LÉTEZHETNE ILYEN? Képzeld:A módszer létezik,és működik mégiscsak...Nézz csak utána! Szóval ne fárassz korlátolt gondolkodással...)
81. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 78. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 23. 19:28
jajj ezt nem tudtam. de köszi vigyázok
80. Panna.33 (válaszként erre: 78. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 23. 17:34
Ő teljesen reális dolgot írt.
79. 04424e865e (válaszként erre: 74. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 23. 17:30
Gondolom neked ezt a hangok mondták.
78. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 76. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 23. 17:24
Vigyázz mazsu,mert ilyen nézetekért eléred majd te is,hogy panna fórumtársnő téged is szemmel fog majd tartani...(Természetesen kizárólag a "tudomány" védelmének az érdekében...)
77. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 75. - Panna.33)
2016. dec. 23. 17:20
Egészségedre akkor...Engem nem zavar a dolog...
2016. dec. 23. 13:45
szerintem is minden betegséggel orvoshoz kell fordulni. egyetlen dolog viszont igaz a lelki dolgokkal kapcsolatban, ha valaki nagyon maga alatt van lelkileg és valamin örlődik, vagy agyon stresszeli magát, akkor az általában megtámadja az egészséget, immunrendszert.
75. Panna.33 (válaszként erre: 74. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 23. 13:33

Aha, megvan az oka, pl. egy genetikai mutáció.

Nem pedig az ezoterikus bullshit, ami lassan mindent eláraszt, elfojtva a reális tényalapú gondolkodást.

Elárulom, ha megint írsz valami irreálisat, nem foglak hanyagolni. És nem a két szép szemedért, hanem a ezo-maszlag terjesztése miatt.

74. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 73. - Panna.33)
2016. dec. 23. 12:55
Már ELEVE HIBÁS ENERGIARENDSZERREL-GENETIKAI KÓDOKKAL születik az ilyen gyerek...(Aminek az oka pl. az előző életbeli ténykedései okozta rossz karma...)Tudod...Egy gyárban is előfordul mindig hibás termék,de az ilyen termék létrejöttének MINDIG oka van...(Pl.a munkások hanyagsága,szándékos selejtgyártás,alkatrészek nem megfelelő minősége,stb.stb...)De hibás termék sohasem jön létre "csakúgy", magátol..."Véletlenül"...Mint ahogy betegen született ember sem...Mindennek megvan mindig a maga alapos oka a világban,ezt ne feledd el sohasem,és mostmár próbálj meg hanyagolni valamikor...
73. Panna.33 (válaszként erre: 68. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 23. 12:22
És mit kezdesz az újszülöttel, akit vártak, szeretnek, ámde mégis leukémiás lesz? Neki milyen lelki ok van a háttérben?
72. globus (válaszként erre: 44. - 12d083b51b)
2016. dec. 23. 12:14
Mi a helyzet a pozitív beállítottságú emberekkel? A kisgyermekekkel, akik betegen születnek, vagy később betegednek meg?
71. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 70. - Unom)
2016. dec. 23. 11:00
"Szerintem"...(Remélem így most már meg vagy akkor elégedve...)
70. unom (válaszként erre: 68. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 23. 10:57
Szerinted, tedd hozzá. Ez a te hited, de ahogy bármely más hitet, ezt se lehet bizonyítani, csak annyira, mint azt, hogy szellemek okozzák a betegségeket.
69. globus
2016. dec. 23. 10:54

Aha.

Egyetértek.

A címmel.

68. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 67. - Unom)
2016. dec. 23. 10:40
A szervezettel kapcsolatban MINDEN fizikai jelenségnek lelki-tudatalatti oka van...A vérrög kialakulásának is...Sőt,még az egyszerü náthának is...Ez is olyan,mint a szúbogarak,taplógombák megjelenése egy-egy adott fa esetében az erdőn...Régóta tudott dolog az,hogy NEM a szúbogarak-gombák pusztítják el a fát,hanem a PUSZTULÓ,már eleve beteg fát támadják a bogarak-gombák...És ez így van az emberi betegségekkel is...Amíg EGÉSZSÉGES MÉRTÉKÜ az ember pszichikai állapota-energiaszintje,addig nincs semmi zavar az egészségben...De ha megbillen a pszichikum,meg az "életenergia áramlás", AKKOR jönnek a betegségek-baktériumok,testi működési zavarok...
67. unom (válaszként erre: 64. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 23. 10:23

Igen, oka van. De nem biztos, hogy az az ok lelki, ezt a példád se támasztja alá.

Ahogy pl. egy vérrög kialakulásának is fizikai oka van, ahogy a pataknál is az elakadásnak.

66. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 65. - Panna.33)
2016. dec. 23. 10:18
Nem foglak győzködni...Azt hiszel amit akarsz...Én leírtam a magam meglátását a dologrol,a többi meg engem már nem érdekel...
65. Panna.33 (válaszként erre: 64. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 23. 10:14
Attól, hogy nagy betűkkel írod, nem lesz igaz. Esetleg, ha tudományos cikket linkelnél, ami alátámasztja ezt az elméletet, akkor hihető lehetne.
2016. dec. 23. 10:08
Pedig ez így van...A betegségek megjelenése MINDIG AZT JELZI,hogy az ember lelki fejlődése valahol megakadt...Mint ahogy a patakmederben feltorlódó hordalék is MINDIG annak a jele,hogy az adott szakaszon AKADÁLYOZVA VAN a víz megfelelő áramlása...
2016. szept. 8. 19:45
oké lehet hogy a lelkiek közrejátszanak de az ért abban kiegyezhetünk, hogyha pld valakinek lyukas a foga akkor menjen fogorvoshoz. aztán hogy a foga a lelke miatt lyukadt ki vagy mert sok cukrot evett vagy egyéb miatt az más lapra tartozik
2016. szept. 7. 16:00
A szomorúság, a stressz megbetegíthet. Egyéni, hogy kit mi stresszel, vagy mitől esik depresszióba, ezért nem zárom ki annak a lehetőségét, ami ellen tiltakozol a kezdő bejegyzésben. Annyira nem mélyültem el a témában, ezért inkább nem hozok ítéletet. Tegye meg az, aki minden tudás birtokában van.
61. 12d083b51b (válaszként erre: 57. - 225e968e5f)
2016. szept. 2. 07:46

A kiírt fórum címe:

"Unom az elméletet, miszerint a betegségek a lelki fejlődés útjai"


Erre reagálva írtam, hogy melyik könyvben mit olvastam ezzel kapcsolatban.

Az más dolog, hogy ki mit hisz el belőle, vagy egyáltalán akármit is elhisz-e ezekből??

Senkinek a hitét nincs szándékomban megváltoztatni, tiszteletben tartom, és nem is kívánok ezzel kapcsolatban akármilyen vitába szállni, mert mindenkinek joga van azt hinni, amit akar. Neked is, nekem is, a másiknak is...:))

60. Channa* (válaszként erre: 57. - 225e968e5f)
2016. szept. 2. 06:58

Meg az is már milyen, amikor valakinek azt mondják, hogy küzdjél! Meg ügyes vagy, hogy legyőzted a betegségedet! És hasonlók...

Én megkérdeztem a férjemet, hogy a betegsége alatt mi "éltette". Azt mondta, hogy semmi. Sokszor gondolta azt, hogy ezt vagy azt többet nem lát. Ezt nem éli túl, stb. Eszébe sem jutott, hogy még 1 éve sem házasodtunk össze, és az sem, hogy fel kell nevelnie a gyerekét, aki az első műtétje után 1 nappal született. Egy kicsit sem érdekelte legtöbbször az élet, inkább túl akart lenni valahogy. Vagy így, vagy úgy, csak vége legyen. És azt mondta, hogy ha még egyszer lesz ilyen baja, akkor nem kezelteti magát.


Meggyógyult a rákból, és senkinek nem az jutott az eszébe, hogy ügyes vagy, hogy legyőzted. Embert próbálóan küzdöttél ellene, stb. Mert ő maga megmondta, hogy sokszor inkább arra gondolt, hogy bár halna meg, hogy vége legyen.

59. Panna.33 (válaszként erre: 58. - 225e968e5f)
2016. szept. 1. 22:12
Nagyon egyetértek. Ismét. Mondjuk én teljesen szkeptikus vagyok, mert mindenhonnan dől a hablaty. És logikátlan nettó baromság, sokan meg azt hiszik, hogy felébredtek.
58. 225e968e5f (válaszként erre: 55. - Csipkerózsika)
2016. szept. 1. 20:18
Nem vagyok ezoszkeptikus, csak feltűnt a egyes csodakönyvekben lévő sok hablaty, miszerint féligazságokat vagy hülyeségeket vagy épp értelmes dolgokat keverve közölnek, hogy a helyes dolgok mellett ne legyen kritikánk a hülyeség részére vonatkozóan.
57. 225e968e5f (válaszként erre: 44. - 12d083b51b)
2016. szept. 1. 20:15
Ez a bal-jobb, jövő -múlt, apai oldal-anyai oldal vonatkoztatás csak hasraütéses dogmáknak tűnnek ,úgy a testen mint pl. rajzokon meg írásképekben. Miért lenne a múlt a bal oldal ,vagy az anyai oldal? Mert arról írunk jobbra ,mega szívünk bal oldalt van? Na az ilyenektől kapok már agyfrászt, mert szinte mindenhonnan és mindenkiből ez dől, ezt fejtegetik.
56. 225e968e5f (válaszként erre: 43. - 4975ebdc2f)
2016. szept. 1. 20:11
Viszont olyan is van, hogy az egészséges lélek a testi gátló tényezőktől lesz beteg. Persze hogy segíti, ezzel nem is ellenkeztem. De nem úgy ,hogy ha csupa szépre gondolunk meg jókat koncentrálunk, akkor leesnek a szemölcseink, meg eltűnik a vesekövünk.
2016. aug. 30. 21:29

Ajándéknak én sem nevezném a betegséget, intő jelnek viszont igen. Mind érző lények vagyunk és sok apró jelzést kapunk magunktól és az élettől, ha valami nincs rendben vagy valamivel nem tudunk kibékülni. A betegség az utolsó, legsúlyosabb jelzés. Lehet balgaságnak tartani azt, aminek már szakirodalma van, de lehet hogy épp ez a balgaság.

Persze, ha vakbelem van, akkor nem a lelki okát keresem meg, hanem a sebészt. És ha muszáj - de csak ha muszáj - beveszem a gyógyszert. De ha van lehetőségem megismerni az okokat és megoldani őket, akkor épp az lenne a butaság, ha nem tenném ezt meg...

54. Panna.33 (válaszként erre: 53. - Unom)
2016. aug. 29. 18:16
Sajnos egyébként értelmes emberek is sok balgaságot benyalnak.
53. unom (válaszként erre: 52. - Panna.33)
2016. aug. 29. 18:07
természetes kiválasztódás :(
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook