Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Unokás nagyik gyertek dicsekedni fórum

Unokás nagyik gyertek dicsekedni (beszélgetős fórum)


2020. márc. 29. 13:42

hello


Nézzétek meg a facebookon a Hanna unokám énekeli A Magyarország. c. dalt.

23. Hanka101 (válaszként erre: 20. - Katus58)
2020. márc. 1. 16:09

Szia Katus!!


Akkor ez azt jelenti hármas ikrek fognak születni??

22. Hanka101 (válaszként erre: 7. - Magdi985)
2020. márc. 1. 16:08

Szia Magdi!!!


Jól döntöttél ill. döntöttetek.ÉN magam is gondolkoztam az örökbe fogadáson, mivel az első kisbabám gyógyíthatatlan betegséggel született és 2 hónaposan halt meg.DE szerencsére nem genetikai eredetű volt , így még három egészséges gyerekem született a nagy félelmek ellenére is.

Az, hogy vajon "MILYEN FELNŐTT LESZ BELŐLE"azt senki sem tudja még a vér szerinti gyerekeknél sem.

21. Piroska52 (válaszként erre: 19. - 55Judit)
2020. febr. 27. 15:06
minden benne van a pakliban,akár saját,akár nem,
2020. febr. 27. 14:51
Szép napot mindenkinek. Nekem 2 fiam van mindkettó más és más természetü, nem örököltek természetünkből semmit. Megadatott, hogy 2 lányunokám van, de néhány hét mulva 3 unokám lesz,aki szintén kislány. Szóval jó nagymamának lenni. Ha nem lehetett volna gyerekümk akkor örökbe fogadtunk volna legalább kettőt.
19. 55Judit (válaszként erre: 12. - Piroska52)
2020. febr. 27. 14:35
Így van. Kiválogatni nem lehet a javát. Saját vérnél is előfordulhatnak problémák, idegennél meg pláne. Főleg ha azt is figyelembe vesszük, hogy a legtöbb örökbe fogadható gyerek milyen közből kerül ki. Szerintem jogos a nagyi félelme, de ha a fiatalok örökbefogadás mellett döntenek, ki kell abból a gyerekből hozni a legjobbat. Még az is meglehet, hogy nem lesz vele probléma.
18. 55Judit (válaszként erre: 15. - 1c0f052a51)
2020. febr. 27. 14:31
Szerintem jó nagyi lennék. Természetesen nem díjaznám ha nagyobb korában meglopna vagy megverne. :)
17. Piroska52 (válaszként erre: 16. - 1c0f052a51)
2020. febr. 27. 14:20
igy igaz,
16. 1c0f052a51 (válaszként erre: 7. - Magdi985)
2020. febr. 27. 14:18

Anyósod remélhetőleg nem előítéletes, csak nem tudja még elképzelni, milyen a gyerekei babája :)

Majd ha karjában tartja, gőgicsél neki, később átöleli, megpuszilja az a pici gyerek, akkor az ő szíve is sokkal nyitottabbá fog válni. Ne görcsölj rajta és ne erőltesd. Majd az élet megmutatja.

15. 1c0f052a51 (válaszként erre: 9. - 55Judit)
2020. febr. 27. 14:16
Akkor te sem leszel jó "nagyi", ha véletlenül ÚGY hozza a sors, amit ugye nem lehet előre ismerni.
14. Piroska52 (válaszként erre: 13. - Magdi985)
2020. febr. 27. 14:12
teljesen igazad van,hány olyan van,hogy a vér szerinti gyerek,hát olyan amilyen,,,,,,
2020. febr. 27. 14:08

anyósomnak semmilyen tapasztalata nincs örökbefogadott gyerekkel. Természetesen más lenne, ha látott volna negatív példát, akkor megérteném jobban, hogy miért aggódik.

Mi nem félünk, elhatároztuk magunkat. A vér szerinti gyerekkel se alakul mindig minden tökéletesen, azonkívül az örökbefogadás ma már nagyon más mint 20-30 éve: nem övezi titkolózás, és a szülők is egy alapos felkészülésen, tanfolyamon mennek át. Én ezt most tapasztalom.

12. Piroska52 (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2020. febr. 27. 13:56

előre nem lehet tudni milyen lesz az a gyerek ha növekedik,hiszen ha mindenki tudná előre,hát,,,,,,

nem minden gyerek születne meg,

11. Piroska52 (válaszként erre: 9. - 55Judit)
2020. febr. 27. 13:54

itt az utcában is,meg sok más helyen is voltak örökbefogadott gyerekek,úgy látszik szerencsésen egymásra találtak,mert nem voltak problémák,sőt két helyen saját gyerek is született az örökbefogadás után,

ezzel nem azt akarom mondani,hogy nem lesznek problémák,

10. 55Judit (válaszként erre: 8. - Piroska52)
2020. febr. 27. 13:50
Én is biztatnám, de én már a tapasztalatok alapján nem merem. De ha mégis belevág, kívánok sok sikert hozzá.
9. 55Judit (válaszként erre: 7. - Magdi985)
2020. febr. 27. 13:48

Csak ha van rossz tapasztalata.

Röviden a mi esetünk idegen gyerekkel:

Nővérem nevelő szülő volt. (Már öreg, abbahagyta.)

Csecsemőket hozott ki 20-25 éven keresztül. Volt olyan nevelt gyereke, akiből már 4 éves korában kibújt az ami valószínű genetikailag bele van kódolva, hiába kapott olyan szerető nevelést mint a saját gyerekek. Ahogy nőtt, egyre kezelhetetlenebbé vált. Konkrétan folyamatosan hazudott, meglopta testvéreit, nővéreméket is. Folyamatosan azon kattogott a gyerek, hogy lehetne megszívatni mindenkit a környezetében. Nem részletezem tovább, de ennek az esetnek az ismeretében én is tartanék egy fogadott gyerektől. Tudom nem mind ilyen, de bizonyos környezetből "kidobott" gyerekből bizony előjöhet sok nem várt dolog.

8. Piroska52 (válaszként erre: 7. - Magdi985)
2020. febr. 27. 13:45

csak fogadjátok örökbe azt a babát,a nagyi meg majd elfogadja,ha látja milyen boldogok vagytok vele,

de ha nem,az már az ő baja,mert sok örömből kimarad,és meg sem érdemli,hogy nagyinak nevezzék,

nálunk is van faramuci helyzet,de mindent meglehet oldani,

2020. febr. 27. 13:36

Kedves nagyszülők!

Férjemmel nem lehet vér szerinti gyerekünk, ezért örökbe fogunk fogadni egy csecsemőt. A környezetünk elfogadta a döntésünket, kivéve az egyetlen nagyszülő-jelöltet férjem anyját. Az én anyukám már sajnos régen meghalt.

Anyósomnak a másik fiától van már két iskolás korú unokája, de ők nagyon messze laknak, ráadásul a szülők ott elváltak, évente pár alkalommal találkozik velük. Nekünk ezerszer elmondta, hogy rossz döntést hozunk, meg fogjuk bánni, és nem örül neki. Engem ez zavar, hiszen mégiscsak egyedüli nagymamája lenne, másrészt meg ő a legközelebbi rokonunk, a szó azon értelemében, hogy két utcára lakik tőlünk. Azt hittem, örülni fog, hogy lesz egy apróság az életében. Élő rokona rajtunk kívül nincs, testvére messze él.

Ezen ügyet leszámítva a kapcsolatunk jó vele.

63 éves.

Mit tudnék tenni? Egy nagyszülőnek tényleg olyan elfogadhatatlan ez?

6. Piroska52 (válaszként erre: 5. - Hanka101)
2020. febr. 27. 13:22

nekem 4-fiú után született az egyszem lányom,aki ma 30-éves,hát bizony bizton állithatom,nem lehet egyformán kezelni őket,

a ,,,kisboszorkapalánta,,,

is teljesen más mint a fiú unokák,

pedig jó gyerek mindegyik,jó sőt szinte kitünő tanulók,de akkor is fiúk,teljesen más mindegyik,

de imádom az összeset,

2020. febr. 27. 12:40

Szia Piroska52!!!!


Na látod, pont fordítva, mint nálunk. Nálunk 8.ból 1 szem fiú, a többi, egy kosárra való kézilabdás csaj.

Vannak egészen nagyok és kis iskolások is.Mind más.

De ugye, hogy nem igazán lehet egyformán kezelni a fiúkat, és lányokat???

ÉN mivel anyukának inkább fiúkat neveltem elég furcsa ennyi lány unoka.Nem azért , mert kevésbé szeretem a lányokat, csak egyszerűen mások.

Mit szólsz hozzá?

4. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Hanka101)
2020. febr. 26. 14:16
nekem 7-van 6-fiú és egy boszipalánta,
3. Hanka101 (válaszként erre: 2. - Vivo44)
2020. febr. 26. 12:55

Szia Vivo44!!


Köszönöm a gratulációt.

Neked nincsenek unokáid?

2. vivo44 (válaszként erre: 1. - Hanka101)
2020. febr. 21. 14:05
Jó egészséget kívánok neked és a 8 unokának!
2020. febr. 21. 13:39

Azt hiszem joggal írom, hogy tapasztalt vagyok, hiszen nekem nyolc unokám van.

Sára,Zsolt,Dóra,Zsófia , Lilla, Flóra, Hanna és Emma

Vannak köztük már un. Felnőttek egyetemisták, középiskolások és kisiskolások.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook