Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Unokának mit vennétek első születésnapjára? fórum

Unokának mit vennétek első születésnapjára? (tudásbázis kérdés)

2017. máj. 3. 09:34

Köszönöm mindenkinek.

Leporellókat biztos, hogy veszünk, én magam is könyvmániás vagyok. És akkor még valamit kap, tényleg jó ötleteket adtatok.

Az, hogy nem vagyunk meghívva, hát így alakultak a családi viszonyok, ezen már túl vagyunk. A gyerek pedig aranyos tényleg.

2017. máj. 2. 23:13
tuti nem vennék ruhát, annyi jó gyerekjáték meg könyv van
2017. máj. 2. 23:12

és vastag lapú könyveket, lapozókat nagy képekkel, pl. állatost


fürdős könyveket


[link]

2017. máj. 2. 23:06
ja, és vennék még leporellókat
24. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Zebracsikó)
2017. máj. 2. 23:04
ezeket venném
22. andi6020 (válaszként erre: 20. - Fincsi5)
2017. máj. 2. 21:40
Szigorúan nézve egy egy évesnek ha bármit veszel, azt tulajdonképpen a szülőknek veszed, legalábbis az ő kiadásaikat csökkented.
2017. máj. 2. 17:40
amire szüksége van.
20. fincsi5 (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2017. máj. 2. 16:19
Úgy vélem, értelek, de azért sem vennék olyat, ami egyelőre a szülőknek jó, mert ugye ők döntöttek arról, kit hívnak meg.:)
2017. máj. 2. 15:35
Talán azért jobb a játék vagy idősebb gyereknél a kerékpár, mint a ruha, mert a ruhát kinövi, de nálunk ez a robot el van téve, és 25 év után is az a története, hogy az első szül. napján mennyire megijedt tőle. ( később persze megszerette ) A gyerekben jobban megmarad a nagyszűlői ajáéndékozás ténye, emléke.
2017. máj. 2. 15:29

Mi a fiam kiskorában nem csináltunk egyben családi bulikat, hanem minden nap, igy névnapján szülnapján is elmentünk a szüleimhez, és akkor ott adták át az ajándékot. Anyukám is készült tortával és ott is megünnepeltük. Az apai nagyszülők nemigazán kényeztették el, igy ez felejtős.

Fiam van és az első szül napjára 1992-ben egy több fél méteres Power Rangert kapott, villogott, hangokat adott ki, és járt, őszintén szólva nagyon megijedt tőle. Alig heverte ki az otthoni szülnapi gyertyát, a szüleimnél is sor került gyertyagyujtásra, attól is eléggé megrémült, nem merte elfújni.

(Sajnos a torta kivételével a mai napig semmiféle különlegesebb ételt italt vagy ruhaneműt nem tekint ajándéknak pedig már 26 éves )

17. andi6020 (válaszként erre: 4. - Alidamolnar)
2017. máj. 2. 13:17

Azért ez így furcsa. Rád nem is kíváncsiak? Csak bedobja a férjed az ajándékot, és csá? Majdhogynem feladhatnád a csomagot postán.


Kérdésedre válaszolva ruhát vennék, pelenkát, de nem 20.000 Ft értékben.

16. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 2. 13:15

Igen, mi csak akkor veszünk rokonnak ajándékot, ha együtt ünnepelünk.

De más a nagyszülő-unoka viszony, pl. a gyereknapot nem kell együtt ünnepelni, de nagyi mégis vesz valamit a gyereknek.

Az meg kit érdekel, hogy a gyerek szülinapjára anyuka mit szeretne? Pláne a ruha...amit amúgy is meg kell venni.

4 szinte egyidős gyerek van a családban, sose vettünk ruhát szüli-névnapra. Még a sajátnak sem.

15. szafaripók (válaszként erre: 12. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 2. 13:12

Az egy dolog, ha a gyereknek van szervezve buli. Nálunk is van. De ha valakitől ajándékot "várok", azt valamilyen formában meg is vendégelem. Lehet, mi vagyunk ufók, de pont ezért van, hogy egy születésnap 4-5 felvonásban van megünnepelve (mondjuk ennek az is oka, hogy a két nagyszülői oldal egyáltalán nem kompatibilis egymással). Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy mindig torta és egyebek, de azt igen, hogy behívom, leülünk kicsit beszélgetni, játszani a gyerekkel, kávé, stb. Nem az, hogy elhozza az ajándékot, odaadja, és menjen...


Nem tudom, milyen a kapcsolat egyébként. Akár egy betétkönyvet is nyithatsz a gyereknek, ha az ünnepi alkalmakból így ki vagytok rekesztve...beraksz 15-t, 5000ből meg veszel valami apróságot...

2017. máj. 2. 12:57
Kerékpárt, nagy mackót, tartós logikai játékot.
2017. máj. 2. 12:45
Köszönöm az ötletelést, sok okos tanácsot írtatok.
2017. máj. 2. 12:30

Akik azt írják: "ha nincsenek meghívva, ne vegyenek semmit". Ti csak akkor vesztek alkalmakra a családtagotoknak ajándékot, ha együtt ünnepeltek?

Mi a húsvétot is pl. hármasban töltöttük a fiammal és az apukájával, mégis kaptunk ajándékot mamától is, nagybácsitól is. A keresztelőt is most szervezem, van olyan barátnőm, aki nem tud eljönni, de ajándékot ő is küld. Így én nem értem az összefüggést a két dolog között. A születésnap után/előtt biztos meg fogják látogatni a nagyszülőket. Lehet azért nincsenek meghívva, mert mondjuk "fiatalos" buli lesz, vagy nem ismernének senkit, vagy még más ezer oka lehet, ami miatt ők ott úgysem éreznék jól magukat. Az unokának akkor is születésnapja lesz.


Kérdezőnek válaszolva: én is a ruhát preferálnám, mert játéka rengeteg van. De ha másra is szükségük lenne, akkor azt biztos jeleznék a szülők, mi húsvétra például etetőszéket kaptunk. De jön a jó idő, ha a fiamnak szülinapja lenne, egy nyári, esernyőre csukható babakocsinak is tudnék örülni.

11. fruska84 (válaszként erre: 1. - Alidamolnar)
2017. máj. 2. 12:22
Szerintem nagyon sok a 20ezer, 10ezer Ft-ért is nagyon szép dolgokat lehet találni! Ha ruhát szeretnének akkor kapjon egy kis ruhát. De 10ezerért még tudsz mellé adni valami kis kísérő ajándékot, aminek még a gyerekek ilyen idősen nagyon örülnek az a lufi, mindegy milyen ajándék van egy felfújt lufi mindent visz. JA és a buborékfújók azt is imádják (ha kertes házuk van, mert egyébként lehet, hogy nem örülne neki az anyuka ha a lakásban lenne a bubi fújás) Egyébként nem szép dolog, hogy nem vagytok meghívva! Én nem küldeném el az ajándékot, esetleg más alkalommal adnám oda, amikor találkozhatok is a babával kicsit hosszabb ideig.
10. M0ncsa
2017. máj. 2. 12:18

Mint kisgyerekes anyuka, jelentem, hogy sokkal jobban orultem vmi ruhadarabnak, mint jatekoknak. Jateknak ott az egesz vilag, nem kell meg muanyag vacakokkal fogni a port pluszban (raadasul rengeteg jatekuk van igy is).

Viszont erdemes egyeztetni a szulokkel, hogy milyen babaruhara van szukseg (lehet, hogy egy otvenedik rugdalozo nem olyan jo ajandek, mint mondjuk egy ujjatlan kabatka, ami viszont nincs, es kellene).


Tovabba: 10-20.000 tul sok egy egyevesnek ajandekba. Legyen inkab egy, jopofa, esetleg picit dragabb ruhadarab, amit a szulok amugy nem engednenek meg maguknak.


Es zaraskeppen: ha nem vagytok meghivva a nem verszerinti unoka szulinapjara, akkor minek akarsz ajandekot venni egyaltalan???

9. mmacus (válaszként erre: 1. - Alidamolnar)
2017. máj. 2. 12:16
Én kisunokám névnapjára a könyv, apróság mellé egy cipőboltba szóló vásárlási utalványt vettem, amiből tavaszra a lányom jó minőségű gyerekcipőt vett a kisasszonynak. Nagyon örültek neki!
2017. máj. 2. 12:12
Ha nem vagyok meghívva, akkor semmit. :) Ha unoka és nem akarják, hogy ott legyek, akkor miért kell ajándék? Vagy az kell,de csak nélkülem? Amúgy építőkocka, hintaló, favonat volt nálunk a menő. :)
7. 471a3ef191 (válaszként erre: 4. - Alidamolnar)
2017. máj. 2. 12:02
Ez érdekes...
6. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Alidamolnar)
2017. máj. 2. 11:59

Semmi közöm, de ha már megírtad, ez sok első szülinapra. Ugyanis minél idősebb, annál többe kerül a szülinap a gyerekeknél.Egy szép nyári rugdalózó, és valami nagy és műanyag játék. Hogy meg ne üsse magát, és le se tudja nyelni.

Én tennék el a pénzből, mikor jön a Lego korszak.:))

Itt valaki írta, hogy feléjük nem divat, csak ezért mondom; anyukának virág.:)))

5. alidamolnar (válaszként erre: 3. - Reload)
2017. máj. 2. 11:53
Lehet, hogy nálunk is ruha lesz akkor. Játék terén úgy van itt is, ahogy írod, előbb eljátszik egy zörgő kulccsomóval.
4. alidamolnar (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2017. máj. 2. 11:50

Fiú.

Szülők a ruhafélére voksolnának.

(Meghívva amúgy nem vagyunk, férjem elviszi és odaadja.)

3. reload (válaszként erre: 1. - Alidamolnar)
2017. máj. 2. 11:41
10-20 ezerből azért bőven lehet mit venni. Szerintem beszélj a szülőkkel, 1 évesnek még olyan nehéz. Emlékszem anno mi is megvettük 10ezrekért a fischer price készségfejlesztő hiper-szuper csodákat, a gyerek meg jobban el volt egy üres ásványvizes flakonnal. Inkább vennék neki ruhát, vagy egy cipőt és valami apróság játékot max.
2017. máj. 2. 11:38

Kisfiú vagy kislány?

Szülőket nem lehet megkérdezni?

2017. máj. 2. 11:27
Még két hét van addig. Nem vér szerinti unoka. Eleresztve sem vagyunk anyagilag, kb. 10-20 ezer között gondoltam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook